Pad Man

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jonathan Krantz
Postać z serialu Skazany na śmierć
Pierwsze wystąpienie The Killing Box (S2-E12)
Grany przez Leon Russom
Inne informacje
Wiek 64
Zajęcie szef Firmy, generał

Pad Man – bohater serialu Skazany na śmierć. Gra go Leon Russom.

Sezon 2

Pad Mana poznajemy w odcinku The Killing Box jako przełożonego Billa Kima. Wydaje on Billowi polecenie zlikwidowania Kellermana, gdyż wie on za dużo o Firmie. Wydając rozkazy posługuje się małymi karteczkami, najprawdopodobniej ze względów bezpieczeństwa. Możemy go potem zauważyć głównie w rozmowach z Kimem. Podczas jednej z tych rozmów używa swojego głosu. Informuje swojego podwładnego, iż plany się zmieniły i potrzebują tylko jednego z braci, a potem pyta Kima, co wie o „Sonie”. Podczas jednej z ostatnich scen w 2 sezonie podchodzi do niego jakiś mężczyzna (wtedy dowiadujemy się, że Pad Man jest generałem) i mówi mu, że Scofield trafił do „Sony” i znając go - ucieknie. Pad Man mówi mu, że właśnie tego od niego oczekują.

Sezon 3

Szefa Firmy widzimy w 8 odcinku - „Bang and Burn”. Rozkazuje Gretchen przechwycenie Jamesa Whistlera. Mówi jej, że jak tego nie uczyni - to co przeżyła w Iraku (torturowanie, gwałt), będzie pieszczotą w porównaniu z tym co on jej zrobi.

Sezon 4

W sezonie IV dowiadujemy się, że Pad Man jest posiadaczem jednego z sześciu dysków Scylli, którą starają się zdobyć Michael Scofield, Lincoln Burrows, Alexander Mahone, Don Self, Fernando Sucre, Brad Bellick i Roland Glenn. Zostaje także wyjawione jego imię i nazwisko: Jonathan Krantz.

W odcinku Quiet Riot Pad Man mówi sam o sobie, że ma 64 lata. Dowiadujemy się także, iż ma córkę z Gretchen. W następnym odcinku (Selfless) jego córką okazuje się też jedna z posiadaczy dysków Scylli, Lisa Tabak. W ostatnim odcinku IV serii, Pad Man ginie na krześle elektrycznym.