Paris Masters 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Paris Masters 2020
Miejsce  Francja
Paryż
Obiekt AccorHotels Arena
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 02–08.11.2020
ATP Tour
Kategoria ATP Tour Masters 1000
Pula nagród 4 289 970 €
Drabinka 56S/28Q/24D
Dyrektor Guy Forget
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Rosja Daniił Miedwiediew
Gra podwójna
Kanada Félix Auger-Aliassime
Polska Hubert Hurkacz
2019 2021
Strona internetowa

Paris Masters 2020, właśc. Rolex Paris Masters 2020tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour Masters 1000 w sezonie 2020 z cyklu Paris Masters rozgrywany w dniach 2–8 listopada 2020 roku w Paryżu na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 4 289 970 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Hiszpania Rafael Nadal 2 półfinał
02Grecja Stefanos Tsitsipas 5 2. runda
03Rosja Daniił Miedwiediew 6 zwycięstwo
04Niemcy Alexander Zverev 7 finał
05Rosja Andriej Rublow 8 3. runda
06Argentyna Diego Schwartzman 9 ćwierćfinał
07Włochy Matteo Berrettini 10 2. runda
08Belgia David Goffin 14 2. runda

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
09Hiszpania Pablo Carreño-Busta 15 ćwierćfinał
10Kanada Milos Raonic 17 półfinał
11Rosja Karen Chaczanow 18 1. runda
12Szwajcaria Stan Wawrinka 19 ćwierćfinał
13Bułgaria Grigor Dimitrow 20 wycofanie
14Kanada Félix Auger-Aliassime 21 1. runda
15Chorwacja Borna Ćorić 24 2. runda
16Australia Alex de Minaur 25 3. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Hiszpania Rafael Nadal 4 7 6  
9  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 5 1  
  1  Hiszpania Rafael Nadal 4 5  
  4  Niemcy Alexander Zverev 6 7  
4  Niemcy Alexander Zverev 6 7
  12  Szwajcaria Stan Wawrinka 3 61  
    4  Niemcy Alexander Zverev 7 4 1
  3  Rosja Daniił Miedwiediew 5 6 6
  6  Argentyna Diego Schwartzman 3 1  
3  Rosja Daniił Miedwiediew 6 6  
3  Rosja Daniił Miedwiediew 6 7
  10  Kanada Milos Raonic 4 64  
10  Kanada Milos Raonic 6 3 7
   Francja Ugo Humbert 3 6 67  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Hiszpania Rafael Nadal 4 7 6  
 Serbia Filip Krajinović 611 1      Hiszpania Feliciano López 6 65 4  
 Hiszpania Feliciano López 7 6       1  Hiszpania Rafael Nadal 6 7  
 Australia Jordan Thompson 6 6        Australia Jordan Thompson 1 63  
Q  Argentyna Federico Delbonis 2 3      Australia Jordan Thompson 2 6 6
Q  Węgry Márton Fucsovics 65 1     15  Chorwacja Borna Ćorić 6 4 2  
15  Chorwacja Borna Ćorić 7 6       1  Hiszpania Rafael Nadal 4 7 6
9  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 6       9  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 5 1
WC  Francja Hugo Gaston 3 2     9  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 7 6  
 Gruzja Nikoloz Basilaszwili 4 2      Niemcy Jan-Lennard Struff 63 2  
 Niemcy Jan-Lennard Struff 6 6       9  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 7 6
Q  Włochy Marco Cecchinato 2 62       Q  Słowacja Norbert Gombos 5 2  
Q  Słowacja Norbert Gombos 6 7     Q  Słowacja Norbert Gombos 6 7
    8  Belgia David Goffin 4 66  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Niemcy Alexander Zverev 6 6  
 Serbia Miomir Kecmanović 6 6      Serbia Miomir Kecmanović 2 2  
 Australia John Millman 4 2       4  Niemcy Alexander Zverev 7 67 6  
 Japonia Yoshihito Nishioka 5 6 6        Francja Adrian Mannarino 611 7 4  
 Hiszpania Pablo Andújar 7 4 2      Japonia Yoshihito Nishioka 3 7 3
 Francja Adrian Mannarino 7 6      Francja Adrian Mannarino 6 65 6  
 Serbia Dušan Lajović 65 3       4  Niemcy Alexander Zverev 6 7
12  Szwajcaria Stan Wawrinka 6 7       12  Szwajcaria Stan Wawrinka 3 61
 Wielka Brytania Daniel Evans 3 63     12  Szwajcaria Stan Wawrinka 4 7 6  
 Francja Gilles Simon 6 3 3      Stany Zjednoczone Tommy Paul 6 63 2  
 Stany Zjednoczone Tommy Paul 3 6 6       12  Szwajcaria Stan Wawrinka 1 6 6
 Polska Hubert Hurkacz 5 7 4       5  Rosja Andriej Rublow 6 4 3  
LL  Mołdawia Radu Albot 7 65 6     LL  Mołdawia Radu Albot 1 2
    5  Rosja Andriej Rublow 6 6  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    6  Argentyna Diego Schwartzman 7 6  
 Francja Richard Gasquet 6 3 6      Francja Richard Gasquet 5 3  
 Stany Zjednoczone Taylor Fritz 0 6 3       6  Argentyna Diego Schwartzman 6 6  
LL  Argentyna Federico Coria 2 1       Q  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 1 1  
WC  Francja Benjamin Bonzi 6 6     WC  Francja Benjamin Bonzi 4 4
Q  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 2 6     Q  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 6  
11  Rosja Karen Chaczanow 3 6 2       6  Argentyna Diego Schwartzman 3 1
16  Australia Alex de Minaur 6 6       3  Rosja Daniił Miedwiediew 6 6
Q  Włochy Stefano Travaglia 4 4     16  Australia Alex de Minaur 6 7  
 Włochy Lorenzo Sonego 6 6      Włochy Lorenzo Sonego 3 5  
 Kazachstan Aleksandr Bublik 1 4       16  Australia Alex de Minaur 7 2 2
LL  Serbia Laslo Đere 2k       3  Rosja Daniił Miedwiediew 5 6 6  
SE  Południowa Afryka Kevin Anderson 5     SE  Południowa Afryka Kevin Anderson 62k
    3  Rosja Daniił Miedwiediew 65  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    7  Włochy Matteo Berrettini 63 7 5  
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 3 6 1     Q  Stany Zjednoczone Marcos Giron 7 60 7  
Q  Stany Zjednoczone Marcos Giron 6 4 6       Q  Stany Zjednoczone Marcos Giron 61 2  
 Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 6 4 64       10  Kanada Milos Raonic 7 6  
WC  Francja Pierre-Hugues Herbert 2 6 7     WC  Francja Pierre-Hugues Herbert 4 4
 Słowenia Aljaž Bedene 3 2     10  Kanada Milos Raonic 6 6  
10  Kanada Milos Raonic 6 6       10  Kanada Milos Raonic 6 3 7
14  Kanada Félix Auger-Aliassime 0 6 3        Francja Ugo Humbert 3 6 67
 Chorwacja Marin Čilić 6 3 6      Chorwacja Marin Čilić  
LL  Włochy Salvatore Caruso 6 62 3     WC  Francja Corentin Moutet w/o  
WC  Francja Corentin Moutet 3 7 6        Chorwacja Marin Čilić 3 7 3
 Francja Ugo Humbert 4 6 7        Francja Ugo Humbert 6 64 6  
 Norwegia Casper Ruud 6 2 61      Francja Ugo Humbert 7 66 7
    2  Grecja Stefanos Tsitsipas 64 7 63  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 373 160 1000
Finalista 227 000 600
Półfinalista 145 000 360
Ćwierćfinalista 110 000 180
3. runda 73 900 90
2. runda 39 120 45
1. runda 22 275 10

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Kolumbia Robert Farah
Argentyna Horacio Zeballos
4 2. runda
02Chorwacja Mate Pavić
Brazylia Bruno Soares
11 finał
03Stany Zjednoczone Rajeev Ram
Wielka Brytania Joe Salisbury
17 wycofanie
04Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo
24 półfinał
05Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
25 ćwierćfinał
06Holandia Wesley Koolhof
Chorwacja Nikola Mektić
27 ćwierćfinał
07Australia John Peers
Nowa Zelandia Michael Venus
34 ćwierćfinał
08Austria Jürgen Melzer
Francja Édouard Roger-Vasselin
47 półfinał
09Francja Fabrice Martin
Holandia Jean-Julien Rojer
47 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Kanada Félix Auger-Aliassime
 Polska Hubert Hurkacz
4 7 11  
7  Australia John Peers
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 5 9  
   Kanada Félix Auger-Aliassime
 Polska Hubert Hurkacz
6 1 10  
  4  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
2 6 5  
4  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
64 6 10
  5  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
7 3 8  
     Kanada Félix Auger-Aliassime
 Polska Hubert Hurkacz
63 7 10
  2  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
7 67 2
  8  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 7  
 Indie Rohan Bopanna
 Austria Oliver Marach
0 66  
8  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
3 64
  2  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
6 7  
6  Holandia Wesley Koolhof
 Chorwacja Nikola Mektić
1 64
  2  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Kolumbia Robert Farah
 Argentyna Horacio Zeballos
3 6 6  
WC  Francja Adrian Mannarino
 Francja Gilles Simon
1 2      Kanada Félix Auger-Aliassime
 Polska Hubert Hurkacz
6 3 10  
 Kanada Félix Auger-Aliassime
 Polska Hubert Hurkacz
6 6        Kanada Félix Auger-Aliassime
 Polska Hubert Hurkacz
4 7 11
 Australia Max Purcell
 Australia Luke Saville
3 3       7  Australia John Peers
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 5 9
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Chorwacja Franko Škugor
6 6      Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Chorwacja Franko Škugor
4 64
    7  Australia John Peers
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 7  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
6 1 10  
 Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
7 7      Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
2 6 6  
Alt  Monako Hugo Nys
 Nowa Zelandia Artem Sitak
5 65       4  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
64 6 10
Alt  Salwador Marcelo Arévalo
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6       5  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
7 3 8
WC  Francja Hugo Gaston
 Francja Ugo Humbert
3 4     Alt  Salwador Marcelo Arévalo
 Holandia Matwé Middelkoop
3 64
    5  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 7  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    8  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 6  
Alt  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
7 6     Alt  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
4 2  
 Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Alexander Zverev
65 4       8  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 7
Alt  Serbia Nikola Ćaćić
 Serbia Dušan Lajović
5 66        Indie Rohan Bopanna
 Austria Oliver Marach
0 66
 Indie Rohan Bopanna
 Austria Oliver Marach
7 7      Indie Rohan Bopanna
 Austria Oliver Marach
3 6 10
    9  Francja Fabrice Martin
 Holandia Jean-Julien Rojer
6 4 8  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    6  Holandia Wesley Koolhof
 Chorwacja Nikola Mektić
6 7  
 Południowa Afryka Raven Klaasen
 Japonia Ben McLachlan
7 1 5      Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Norwegia Casper Ruud
4 61  
 Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Norwegia Casper Ruud
65 6 10       6  Holandia Wesley Koolhof
 Chorwacja Nikola Mektić
1 64
 Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
4 7 10       2  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
6 7
 Rosja Daniił Miedwiediew
 Niemcy Jan-Lennard Struff
6 63 8      Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
4 63
    2  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
6 7  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 91 665 1000
Finaliści 69 000 600
Półfinaliści 48 000 360
Ćwierćfinaliści 32 000 180
2. runda 21 870 90
1. runda 11 550 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]