Paryż-Nicea 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
kolarstwo szosowe Paryż-Nicea 2019
2018 2020
Ilustracja
Data 10 – 17 marca 2019
Etapów 8
Dystans 1 206 km
Czas zwycięzcy 29h 17' 02"
Zgłoszenia 161 kolarzy
Ukończyło wyścig 118 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Kolumbia Egan Bernal
Drugie miejsce Kolumbia Nairo Quintana
Trzecie miejsce Polska Michał Kwiatkowski
Pozostałe klasyfikacje
Górska Belgia Thomas De Gendt
Punktowa Polska Michał Kwiatkowski
Młodzieżowa Kolumbia Egan Bernal
Drużynowa Wielka Brytania Team Sky
Oficjalna strona WWW

77. edycja wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea, która odbyła się w dniach 10-17 marca 2019 roku. Liczyła osiem etapów, o łącznym dystansie 1206 km. Wyścig ten zaliczany jest do UCI World Tour 2019.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

W wyścigu wzięło udział 23 ekip: osiemnaście drużyn należących do UCI WorldTeams i pięć zespołów zaproszonych przez organizatorów z tzw. "dziką kartą" należących do UCI Professional Continental Teams.

WorldTeams (18)
  1. FRA AG2R La Mondiale
  2. KAZ Astana Pro Team
  3. BRN Bahrain-Merida
  4. GER Bora-Hansgrohe
  5. POL CCC Team
  6. BEL Deceuninck-Quick Step
  7. RSA Dimension Data
  8. USA EF Education First Pro Cycling Team
  9. FRA Groupama-FDJ
  10. NED Jumbo-Visma
  11. SUI Katusha-Alpecin
  12. BEL Lotto Soudal
  13. AUS Mitchelton-Scott
  14. ESP Movistar Team
  15. GBR Team Sky
  16. GER Team Sunweb
  17. USA Trek-Segafredo
  18. UAE UAE Team Emirates
Professional continental teams (5)
  1. FRA Arkéa-Samsic
  2. FRA Cofidis, Solutions Crédits
  3. FRA Delko-Marseille Provence
  4. FRA Direct Énergie
  5. FRA Vital Concept-B&B Hotels
Wikidata-logo S.svg

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgLista startowa
Movistar
MOV
NumerKolarzMiejsce
1ESP Marc Soler50.
2COL Winner Anacona33.
3ESP Héctor Carretero77.
4ESP Imanol Erviti80.
5COL Nairo Quintana2.
6BEL Jürgen Roelandts94.
7ESP Rafael VallsDNF-6
Mitchelton-Scott
MTS
NumerKolarzMiejsce
11GBR Simon Yates25.
12NZL Jack Bauer97.
13COL Esteban Chaves51.
14AUS Jack Haig 4.
15SLO Luka MezgecDNF-8
16ESP Mikel Nieve56.
17ITA Matteo Trentin European Road Championships – Men's elite road race39.
Astana
AST
NumerKolarzMiejsce
21COL Miguel Ángel López 28.
22BEL Laurens De Vreese89.
23CAN Hugo Houle23.
24ESP Gorka Izagirre Course en ligne masculine aux championnats d'Espagne de cyclisme sur route(start wspólny)DNF-2
25ESP Ion Izagirre21.
26DEN Magnus Cort Nielsen71.
27ESP Luis León Sánchez9.
Lotto-Soudal
LTS
NumerKolarzMiejsce
31AUS Caleb EwanNP-7
32BEL Jasper De BuystDNF-1
33BEL Thomas De Gendt red polka dot jersey, mountains classification58.
34AUS Adam Hansen68.
35GER Roger KlugeDNF-8
36BEL Nikolas Maes100.
37BEL Maxime Monfort30.
Bahrain-Merida
TBM
NumerKolarzMiejsce
41ITA Domenico Pozzovivo26.
42ITA Sonny Colbrelli49.
43ESP Iván García46.
44AUS Heinrich Haussler60.
45SLO Kristjan Koren69.
46SLO Domen NovakDNF-3
47BEL Dylan Teuns17.
Bora-Hansgrohe
BOH
NumerKolarzMiejsce
51AUT Patrick Konrad36.
52IRL Sam Bennett DNF-7
53LUX Jean-Pierre DruckerDNF-8
54AUT Felix Großschartner12.
55GER Christoph PfingstenDNF-8
56POL Paweł Poljański47.
57GER Michael SchwarzmannDNF-8
AG2R La Mondiale
ALM
NumerKolarzMiejsce
61FRA Romain Bardet5.
62FRA Mikaël Cherel22.
63FRA Benoît Cosnefroy79.
64SUI Mathias FrankDNF-7
65FRA Tony GallopinNP-8
66BEL Oliver Naesen13.
67BEL Stijn Vandenbergh61.
Team Sky
SKY
NumerKolarzMiejsce
71COL Egan Bernal yellow jersey, general classificationwhite jersey, young rider classification1.
72GBR Tao Geoghegan Hart32.
73COL Sebastián Henao57.
74POL Michał Kwiatkowski Course en ligne masculine aux championnats de Pologne de cyclisme sur routegreen jersey, points classification(start wspólny)3.
75ECU Jonathan Narváez81.
76GBR Luke Rowe104.
77COL Iván Sosa41.
UAE Emirates
UAD
NumerKolarzMiejsce
81COL Sergio Henao31.
82ITA Fabio AruDNF-3
83NOR Sven Erik Bystrøm99.
84NOR Alexander KristoffNP-8
85ITA Marco Marcato62.
86AUS Rory Sutherland113.
87ITA Diego UlissiDNF-6
Trek-Segafredo
TFS
NumerKolarzMiejsce
91GER John Degenkolb75.
92FRA Julien Bernard34.
93ITA Giulio Ciccone37.
94NED Koen de Kort85.
95LUX Alex Kirsch76.
96COL Jarlinson Pantano54.
97BEL Edward Theuns35.
Groupama-FDJ
GFC
NumerKolarzMiejsce
101FRA Arnaud Démare70.
102ITA Jacopo Guarnieri102.
103LTU Ignatas Konovalovas88.
104FRA Olivier Le Gac84.
105FRA Valentin Madouas11.
106FRA Rudy Molard7.
107NED Ramon Sinkeldam108.
Deceuninck-Quick Step
DQT
NumerKolarzMiejsce
111LUX Bob Jungels Luxembourgish National Time Trial Championships(start wspólny i ITT)8.
112BEL Tim Declercq64.
113BEL Philippe Gilbert15.
114NED Fabio JakobsenDNF-6
115BEL Iljo Keisse115.
116ITA Fabio Sabatini103.
117FRA Florian SénéchalDNF-8
Katusha-Alpecin
TKA
NumerKolarzMiejsce
121RUS Ilnur Zakarin10.
122BEL Jens DebusschereDNF-7
123AUT Marco Haller93.
124SUI Reto Hollenstein82.
125GER Marcel KittelDNF-4
126GER Nils Politt48.
127SLO Simon Špilak59.
Arkéa-Samsic
PCB
NumerKolarzMiejsce
131FRA Warren BarguilDNF-2
132FRA Maxime BouetDNF-2
133FRA Élie Gesbert38.
134GER André Greipel95.
135FRA Amaël Moinard74.
136FRA Laurent Pichon83.
137NED Bram WeltenDNF-7
Jumbo-Visma
TJV
NumerKolarzMiejsce
141NED Dylan GroenewegenNP-7
142NZL George Bennett6.
143NED Pascal Eenkhoorn78.
144NOR Amund Grøndahl Jansen87.
145NED Bert-Jan Lindeman65.
146NED Mike Teunissen55.
147BEL Maarten WynantsDNF-8
EF Education First Pro Cycling
EF1
NumerKolarzMiejsce
151COL Rigoberto UránDNF-2
152USA Lawson CraddockDNF-6
153AUS Mitchell Docker91.
154COL Daniel Martínez Colombian National Time Trial Championships18.
155GBR Daniel McLayNP-8
156NZL Thomas Scully109.
157USA Tejay van Garderen19.
Sunweb
SUN
NumerKolarzMiejsce
161AUS Michael MatthewsDNF-1
162BEL Jan Bakelants98.
163NED Roy CurversDNF-8
164NED Wilco Kelderman14.
165DEN Casper Pedersen96.
166NED Martijn TusveldDNF-1
167BEL Louis VervaekeDNF-6
Cofidis
COF
NumerKolarzMiejsce
171FRA Christophe LaporteNP-8
172FRA Nicolas Edet40.
173DEN Jesper Hansen67.
174FRA Mathias Le Turnier72.
175FRA Pierre-Luc Périchon66.
176FRA Geoffrey Soupe112.
177BEL Bert Van Lerberghe110.
Dimension Data
TDD
NumerKolarzMiejsce
181GBR Mark CavendishDNF-2
182DEN Lars BakDNF-6
183NOR Edvald Boasson HagenNP-7
184GBR Scott Davies52.
185AUT Bernhard Eisel107.
186RSA Louis MeintjesDNF-2
187BEL Julien Vermote118.
CCC
CPT
NumerKolarzMiejsce
191POR Amaro Antunes29.
192USA William Barta114.
193ESP Víctor de la Parte43.
194ITA Alessandro De Marchi27.
195ITA Jakub MareczkoDNF-7
196NED Laurens ten Dam44.
197ESP Francisco VentosoDNF-6
Direct Énergie
TDE
NumerKolarzMiejsce
201FRA Lilian Calmejane16.
202ITA Niccolò Bonifazio105.
203FRA Damien GaudinDNF-8
204FRA Jonathan Hivert42.
205FRA Adrien Petit101.
206NED Niki Terpstra63.
207FRA Anthony Turgis73.
Vital Concept-B&B Hotels
VCB
NumerKolarzMiejsce
211FRA Bryan Coquard86.
212BEL Kris Boeckmans116.
213FRA Cyril Gautier20.
214SUI Patrick Müller90.
215FRA Quentin Pacher45.
216FRA Kévin RezaDNF-8
217FRA Arthur VichotDNF-7
Delko Marseille Provence
DMP
NumerKolarzMiejsce
221FRA Romain Combaud53.
222FRA Julien El Fares24.
223ITA Alessandro Fedeli111.
224ITA Mauro Finetto92.
225ROU Eduard-Michael Grosu117.
226LTU Ramūnas NavardauskasDNF-8
227LTU Evaldas Šiškevicius106.

Etapy[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
1 10 marSaint-Germain-en-LayeSaint-Germain-en-Laye
płaski
138,5NED Dylan GroenewegenNED Dylan Groenewegen
2 11 marLes BréviairesBellegarde
płaski
163,5NED Dylan GroenewegenNED Dylan Groenewegen
3 12 marCepoyMoulins
płaski
200IRL Sam Bennett NED Dylan Groenewegen
4 13 marVichyPélussin
Hillystage.svg
210,5DEN Magnus Cort NielsenPOL Michał Kwiatkowski
5 14 marBarbentaneBarbentane
jazda indywidualna na czas
25,5GBR Simon YatesPOL Michał Kwiatkowski
6 15 marPeynierBrignoles
Hillystage.svg
210,5IRL Sam Bennett POL Michał Kwiatkowski
7 16 marNicea – Col de Turini
górski
181,5COL Daniel MartínezCOL Egan Bernal
8 17 marNiceaNicea
pagórkowaty
110ESP Ion IzagirreCOL Egan Bernal

Wyniki etapów[edytuj | edytuj kod]

Etap 1[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Dylan Groenewegen NED HolandiaJumbo-Visma3h 17' 35"
2. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal+ 0"
3. Fabio Jakobsen NED HolandiaDeceuninck-Quick Step+ 0"
4. Sam Bennett IRL IrlandiaBora-Hansgrohe+ 0"
5. John Degenkolb GER NiemcyTrek-Segafredo+ 0"
6. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott+ 0"
7. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
8. Sonny Colbrelli ITA WłochyBahrain-Merida+ 0"
9. Bryan Coquard FRA FrancjaVital Concept-B&B Hotels+ 0"
10. Anthony Turgis FRA FrancjaDirect Énergie+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Dylan Groenewegen yellow jersey, general classificationgreen jersey, points classificationNED HolandiaJumbo-Visma3h 17' 35"
2. Caleb Ewan white jersey, young rider classificationAUS AustraliaLotto-Soudal+ 4"
3. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana+ 5"
4. Michał Kwiatkowski POL PolskaTeam Sky+ 5"
5. Fabio Jakobsen NED HolandiaDeceuninck-Quick Step+ 6"
6. Egan Bernal COL KolumbiaTeam Sky+ 9"
7. Rudy Molard FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 9"
8. Sam Bennett IRL IrlandiaBora-Hansgrohe+ 10"
9. John Degenkolb GER NiemcyTrek-Segafredo+ 10"
10. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott+ 10"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Dylan Groenewegen yellow jersey, general classificationgreen jersey, points classificationNED HolandiaJumbo-Visma3h 14' 04"
2. Iván García ESP HiszpaniaBahrain-Merida+ 0"
3. Philippe Gilbert BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 0"
4. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott+ 0"
5. Michał Kwiatkowski POL PolskaTeam Sky+ 0"
6. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana+ 0"
7. Egan Bernal COL KolumbiaTeam Sky+ 0"
8. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 5"
9. André Greipel GER NiemcyArkéa-Samsic+ 5"
10. Mike Teunissen NED HolandiaJumbo-Visma+ 5"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Dylan Groenewegen yellow jersey, general classificationgreen jersey, points classificationNED HolandiaJumbo-Visma6h 31' 19"
2. Michał Kwiatkowski POL PolskaTeam Sky+ 12"
3. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana+ 13"
4. Philippe Gilbert BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 16"
5. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaTeam Sky+ 19"
6. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott+ 20"
7. Tony Gallopin FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 22"
8. Rudy Molard FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 23"
9. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 23"
10. Oliver Naesen BEL BelgiaAG2R La Mondiale+ 24"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Sam Bennett IRL IrlandiaBora-Hansgrohe5h 16' 25"
2. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal+ 0"
3. Fabio Jakobsen NED HolandiaDeceuninck-Quick Step+ 0"
4. Daniel McLay GBR Wielka BrytaniaEF Education First Pro Cycling+ 0"
5. Bryan Coquard FRA FrancjaVital Concept-B&B Hotels+ 0"
6. Niccolò Bonifazio ITA WłochyDirect Énergie+ 0"
7. Alexander Kristoff NOR NorwegiaUAE Emirates+ 0"
8. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
9. Dylan Groenewegen yellow jersey, general classificationgreen jersey, points classificationNED HolandiaJumbo-Visma+ 0"
10. Edward Theuns BEL BelgiaTrek-Segafredo+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Dylan Groenewegen yellow jersey, general classificationgreen jersey, points classificationNED HolandiaJumbo-Visma11h 47' 44"
2. Michał Kwiatkowski POL PolskaTeam Sky+ 6"
3. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana+ 11"
4. Philippe Gilbert BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 16"
5. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaTeam Sky+ 17"
6. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott+ 20"
7. Tony Gallopin FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 21"
8. Rudy Molard FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 23"
9. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 23"
10. Oliver Naesen BEL BelgiaAG2R La Mondiale+ 24"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4[edytuj | edytuj kod]

Start czwartego etapu
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Magnus Cort Nielsen DEN DaniaAstana5h 03' 49"
2. Thomas De Gendt BEL BelgiaLotto-Soudal+ 7"
3. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 13"
4. Alessandro De Marchi ITA WłochyCCC+ 18"
5. Lilian Calmejane FRA FrancjaDirect Énergie+ 48"
6. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 48"
7. Sonny Colbrelli ITA WłochyBahrain-Merida+ 48"
8. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott+ 48"
9. Philippe Gilbert BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 48"
10. Michał Kwiatkowski POL PolskaTeam Sky+ 48"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Michał Kwiatkowski yellow jersey, general classificationPOL PolskaTeam Sky16h 52' 27"
2. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana+ 5"
3. Philippe Gilbert BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 10"
4. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaTeam Sky+ 11"
5. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott+ 14"
6. Tony Gallopin FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 15"
7. Rudy Molard FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 17"
8. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 17"
9. Oliver Naesen BEL BelgiaAG2R La Mondiale+ 18"
10. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 18"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott30' 26"
2. Nils Politt GER NiemcyKatusha-Alpecin+ 7"
3. Michał Kwiatkowski yellow jersey, general classificationPOL PolskaTeam Sky+ 11"
4. Tejay van Garderen USA Stany ZjednoczoneEF Education First Pro Cycling+ 15"
5. Daniel Martínez COL KolumbiaEF Education First Pro Cycling+ 15"
6. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaTeam Sky+ 15"
7. Lawson Craddock USA Stany ZjednoczoneEF Education First Pro Cycling+ 15"
8. Thomas Scully NZL Nowa ZelandiaEF Education First Pro Cycling+ 27"
9. Marc Soler ESP HiszpaniaMovistar+ 30"
10. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana+ 30"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Michał Kwiatkowski yellow jersey, general classificationPOL PolskaTeam Sky17h 23' 04"
2. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaTeam Sky+ 15"
3. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana+ 24"
4. Wilco Kelderman NED HolandiaSunweb+ 57"
5. Bob Jungels LUX LuksemburgDeceuninck-Quick Step+ 57"
6. Nairo Quintana COL KolumbiaMovistar+ 1' 01"
7. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 05"
8. Jack Haig AUS AustraliaMitchelton-Scott+ 1' 15"
9. Rudy Molard FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 1' 18"
10. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 1' 21"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Sam Bennett IRL IrlandiaBora-Hansgrohe4h 12' 35"
2. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
3. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott+ 0"
4. John Degenkolb GER NiemcyTrek-Segafredo+ 0"
5. Bryan Coquard FRA FrancjaVital Concept-B&B Hotels+ 0"
6. Anthony Turgis FRA FrancjaDirect Énergie+ 0"
7. Florian Sénéchal FRA FrancjaDeceuninck-Quick Step+ 0"
8. Oliver Naesen BEL BelgiaAG2R La Mondiale+ 0"
9. Alexander Kristoff NOR NorwegiaUAE Emirates+ 0"
10. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaTeam Sky+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Michał Kwiatkowski yellow jersey, general classificationPOL PolskaTeam Sky21h 35' 36"
2. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaTeam Sky+ 18"
3. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana+ 22"
4. Wilco Kelderman NED HolandiaSunweb+ 1' 00"
5. Bob Jungels LUX LuksemburgDeceuninck-Quick Step+ 1' 00"
6. Nairo Quintana COL KolumbiaMovistar+ 1' 04"
7. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 1' 08"
8. Jack Haig AUS AustraliaMitchelton-Scott+ 1' 17"
9. Rudy Molard FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 1' 21"
10. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 1' 24"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Daniel Martínez COL KolumbiaEF Education First Pro Cycling4h 55' 49"
2. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 6"
3. Nicolas Edet FRA FrancjaCofidis+ 20"
4. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 20"
5. Jonathan Hivert FRA FrancjaDirect Énergie+ 55"
6. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 2' 03"
7. Julien El Fares FRA FrancjaDelko Marseille Provence+ 2' 03"
8. Sergio Henao COL KolumbiaUAE Emirates+ 2' 08"
9. Víctor de la Parte ESP HiszpaniaCCC+ 2' 13"
10. Alessandro De Marchi ITA WłochyCCC+ 2' 15"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Egan Bernal yellow jersey, general classificationwhite jersey, young rider classificationCOL KolumbiaTeam Sky26h 35' 26"
2. Philippe Gilbert BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step+ 45"
3. Nairo Quintana COL KolumbiaMovistar+ 46"
4. Michał Kwiatkowski green jersey, points classificationPOL PolskaTeam Sky+ 1' 03"
5. Jack Haig AUS AustraliaMitchelton-Scott+ 1' 21"
6. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 1' 45"
7. George Bennett NZL Nowa ZelandiaJumbo-Visma+ 2' 20"
8. Ilnur Zakarin RUS RosjaKatusha-Alpecin+ 2' 52"
9. Rudy Molard FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 3' 02"
10. Bob Jungels LUX LuksemburgDeceuninck-Quick Step+ 3' 06"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 8[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Ion Izagirre ESP HiszpaniaAstana2h 41' 10"
2. Oliver Naesen BEL BelgiaAG2R La Mondiale+ 18"
3. Wilco Kelderman NED HolandiaSunweb+ 18"
4. Daniel Martínez COL KolumbiaEF Education First Pro Cycling+ 18"
5. Felix Großschartner AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 18"
6. Domenico Pozzovivo ITA WłochyBahrain-Merida+ 18"
7. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana+ 18"
8. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 20"
9. Tejay van Garderen USA Stany ZjednoczoneEF Education First Pro Cycling+ 20"
10. Nairo Quintana COL KolumbiaMovistar+ 22"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje końcowe[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Egan Bernal w żółtej koszulce lidera klasyfikacji generalnej
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Egan Bernal yellow jersey, general classificationwhite jersey, young rider classificationCOL KolumbiaTeam Sky29h 17' 02"
2. Nairo Quintana COL KolumbiaMovistar+ 39"
3. Michał Kwiatkowski green jersey, points classificationPOL PolskaTeam Sky+ 1' 03"
4. Jack Haig AUS AustraliaMitchelton-Scott+ 1' 21"
5. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 1' 45"
6. George Bennett NZL Nowa ZelandiaJumbo-Visma+ 2' 20"
7. Rudy Molard FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 3' 02"
8. Bob Jungels LUX LuksemburgDeceuninck-Quick Step+ 3' 06"
9. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana+ 3' 12"
10. Ilnur Zakarin RUS RosjaKatusha-Alpecin+ 4' 07"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacja punktowa[edytuj | edytuj kod]

Michał Kwiatkowski w zielonej koszulce lidera klasyfikacji punktowej
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja punktowa
KolarzKrajDrużynaPunkty
1. Michał Kwiatkowski green jersey, points classificationPOL PolskaTeam Sky33 pts
2. Daniel Martínez COL KolumbiaEF Education First Pro Cycling28 pts
3. Simon Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott25 pts
4. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana24 pts
5. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott24 pts
6. Arnaud Démare FRA FrancjaGroupama-FDJ22 pts
7. Magnus Cort Nielsen DEN DaniaAstana18 pts
8. Ion Izagirre ESP HiszpaniaAstana18 pts
9. Philippe Gilbert BEL BelgiaDeceuninck-Quick Step16 pts
10. Oliver Naesen BEL BelgiaAG2R La Mondiale16 pts


Klasyfikacja górska[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja górska
KolarzKrajDrużynaPunkty
1. Thomas De Gendt red polka dot jersey, mountains classificationBEL BelgiaLotto-Soudal76 pts
2. Alessandro De Marchi ITA WłochyCCC43 pts
3. Nairo Quintana COL KolumbiaMovistar25 pts
4. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott16 pts
5. Ion Izagirre ESP HiszpaniaAstana16 pts
6. Tejay van Garderen USA Stany ZjednoczoneEF Education First Pro Cycling16 pts
7. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana15 pts
8. Daniel Martínez COL KolumbiaEF Education First Pro Cycling14 pts
9. Luis León Sánchez ESP HiszpaniaAstana12 pts
10. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo12 pts


Klasyfikacja młodzieżowa[edytuj | edytuj kod]

Egan Bernal w białej koszulce lidera klasyfikacji młodzieżowej
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja młodzieżowa
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaTeam Sky29h 17' 02"
2. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 4' 07"
3. Daniel Martínez COL KolumbiaEF Education First Pro Cycling+ 9' 27"
4. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 23' 44"
5. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaTeam Sky+ 26' 23"
6. Giulio Ciccone ITA WłochyTrek-Segafredo+ 30' 21"
7. Élie Gesbert FRA FrancjaArkéa-Samsic+ 30' 24"
8. Iván Sosa COL KolumbiaTeam Sky+ 31' 57"
9. Iván García ESP HiszpaniaBahrain-Merida+ 36' 47"
10. Nils Politt GER NiemcyKatusha-Alpecin+ 37' 22"


Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja drużynowa
DrużynaKrajCzas
1. Team Sky orange jersey, general classificationGBR Wielka Brytania87h 57' 51"
2. Astana KAZ Kazachstan+ 9' 46"
3. AG2R La Mondiale FRA Francja+ 10' 25"
4. Mitchelton-Scott AUS Australia+ 15' 27"
5. Bahrain-Merida BRN Bahrajn+ 17' 18"
6. Movistar ESP Hiszpania+ 33' 16"
7. Direct Énergie FRA Francja+ 40' 19"
8. Groupama-FDJ FRA Francja+ 41' 41"
9. Trek-Segafredo USA Stany Zjednoczone+ 42' 18"
10. Deceuninck-Quick Step BEL Belgia+ 43' 46"


Liderzy klasyfikacji po poszczególnych etapach[edytuj | edytuj kod]

Etap Zwycięzca etapu Generalna
Jersey yellow.svg
Punktowa
Jersey green.svg
Górska
Jersey polkadot.svg
Młodzieżowa
Jersey white.svg
Drużynowa
1 Dylan Groenewegen Dylan Groenewegen Dylan Groenewegen Damien Gaudin Caleb Ewan Bora-Hansgrohe
2 Dylan Groenewegen Egan Bernal Team Jumbo-Visma
3 Sam Bennett
4 Magnus Cort Nielsen Michał Kwiatkowski Thomas De Gendt Astana Pro Team
5 Simon Yates EF Education First
6 Sam Bennett Sam Bennett Team Sky
7 Daniel Felipe Martínez Egan Bernal Michał Kwiatkowski
8 Ion Izagirre
Klasyfikacje końcowe Egan Bernal Michał Kwiatkowski Thomas De Gendt Egan Bernal Team Sky

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]