Paweł Przedpełski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Paweł Przedpełski
Imię i nazwisko Paweł Przedpełski
Data i miejsce
urodzenia
23 czerwca 1995
Toruń, Polska
Pseudonim Pawełek
Obecne kluby
Liga polska Włókniarz Częstochowa
Liga szwedzka Piraterna Motala
Strona internetowa

Paweł Przedpełski (ur. 23 czerwca 1995 w Toruniu) – polski żużlowiec.

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Indywidualne mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Starty w Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Punkty w poszczególnych zawodach Grand Prix[edytuj | edytuj kod]
Sezon 2013
GP Nowej Zelandii – Auckland GP Europy – Bydgoszcz GP Szwecji – Göteborg GP Czech – Praga GP Wielkiej Brytanii – Cardiff GP Polski – Gorzów Wielkopolski GP Danii – Kopenhaga GP Włoch – Terenzano GP Łotwy – Daugavpils GP Słowenii – Krško GP Skandynawii – Solna GP Polski – Toruń Punkty Miejsce Zwycięzca
ns nk Tai Woffinden
Sezon 2014
GP Nowej Zelandii – Auckland GP Europy – Bydgoszcz GP Finlandii – Tampere GP Czech – Praga GP Szwecji – Målilla GP Danii – Kopenhaga GP Wielkiej Brytanii – Cardiff GP Łotwy – Daugavpils GP Polski – Gorzów Wielkopolski GP Nordyckie – Vojens GP Skandynawii – Solna GP Polski – Toruń Punkty Miejsce Zwycięzca
ns 4 4 27. Greg Hancock
Sezon 2015
GP Polski – Warszawa GP Finlandii – Tampere GP Czech – Praga GP Wielkiej Brytanii – Cardiff GP Łotwy – Daugavpils GP Szwecji – Målilla GP Danii – Horsens GP Polski – Gorzów Wielkopolski GP Słowenii – Krško GP Sztokholmu – Solna GP Polski – Toruń GP Australii – Melbourne Punkty Miejsce Zwycięzca
ns nk Tai Woffinden
Sezon 2016
GP Słowenii – Krško GP Polski – Warszawa GP Danii – Horsens GP Czech – Praga GP Wielkiej Brytanii – Cardiff GP Szwecji – Målilla GP Polski – Gorzów Wielkopolski GP Niemiec – Teterow GP Sztokholmu – Solna GP Polski – Toruń GP Australii – Melbourne Punkty Miejsce Zwycięzca
ns ns 8 8 18. Greg Hancock
Sezon 2017
GP Słowenii – Krško GP Polski – Warszawa GP Łotwy – Daugavpils GP Czech – Praga GP Danii – Horsens GP Wielkiej Brytanii – Cardiff GP Szwecji – Målilla GP Polski – Gorzów Wielkopolski GP Niemiec – Teterow GP Sztokholmu – Solna GP Polski – Toruń GP Australii – Melbourne Punkty Miejsce Zwycięzca
ns 10 10 19. Jason Doyle
Reprezentacja
Polska Polska
Statystyki
Starty 3
Zwycięstwa 0
Miejsca na podium 0
Finalista 0
Punkty 22

Indywidualne mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2015
Finał #1 – Lonigo Finał #2 – Lublin Finał #3 – Pardubice Punkty Miejsce Reprezentacja Zwycięzca
8 14 7 29 4. Polska Polska Bartosz Zmarzlik
Sezon 2016
Finał #1 – King's Lynn Finał #2 – Pardubice Finał #3 – Gdańsk Punkty Miejsce Reprezentacja Zwycięzca
6 11 9 26 9. Polska Polska Max Fricke

Drużynowe mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Reprezentacja Skład Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2013 28 września Czechy Pardubice Plochodrážní Stadion Svítkov 400 m Polska Polska [a] (2,2,3,1,2) 10 (41) 2. Dania Dania
2014 23 sierpnia Dania Slangerup Slangerup Speedway Center 340 m Polska Polska [b] (3,3,3,2,3) 14 (51) 1.
2015 31 października Australia Mildura Olympic Park Speedway 300 m Polska Polska [c] (w,3,2,1,1) 7 (50) 1.
2016 20 sierpnia Szwecja Norrköping ICA Maxi Arena 271 m Polska Polska [d] (2,3,3,3,3) 14 (44) 1.

Mistrzostwa Europy[edytuj | edytuj kod]

Indywidualne mistrzostwa Europy[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2015
Finał #1 – Toruń Finał #2 – Landshut Finał #3 – Kumla Finał #4 – Ostrów Wielkopolski Punkty Miejsce Reprezentacja Zwycięzca
12 12 16. Polska Polska Emil Sajfutdinow
Sezon 2017
Finał #1 – Toruń Finał #2 – Güstrow Finał #3 – Hallstavik Finał #4 – Lublin Punkty Miejsce Reprezentacja Zwycięzca
2 2 22. Polska Polska Andžejs Ļebedevs

Indywidualne mistrzostwa Europy juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Reprezentacja Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2013 24 sierpnia Niemcy Güstrow Speedway-Stadion Güstrow 298 m Polska Polska (2,3,3,1,2) 11 5. Mikkel Michelsen
2014 27 września Polska Rybnik Stadion Miejski w Rybniku 378,6 m Polska Polska (0,0,u,1,3) 4 12. Václav Milík

Drużynowe mistrzostwa Europy juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Reprezentacja Skład Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2013 6 lipca Polska Opole Stadion Żużlowy w Opolu 321 m Polska Polska [e] (3,–,2,1,2) 8 (50) 1.
2014 28 czerwca Niemcy Herxheim Waldstadion 283 m Polska Polska [f] (3,w,3,2,1) 9 (49) 1.

Rozgrywki krajowe[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Polski[edytuj | edytuj kod]

Młodzieżowe indywidualne mistrzostwa Polski[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Klub Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2013 7 września Tarnów Stadion Miejski w Tarnowie 392 m Unibax Toruń (3,3,3,2,2) 13 2. Patryk Dudek
2014 13 września Gorzów Wielkopolski Stadion im. Edwarda Jancarza 329 m Unibax Toruń (0,2,1,0,3) 6 9. Szymon Woźniak
2015 12 lipca Leszno Stadion im. Alfreda Smoczyka 346 m KS Toruń [g] Bartosz Zmarzlik
2016 16 lipca Częstochowa Arena Częstochowa 359 m Get Well Toruń (3,3,3,1,3) 13+3 2. Daniel Kaczmarek

Drużynowe mistrzostwa Polski[edytuj | edytuj kod]

Sezon Klub Liga Mecze Biegi Punkty Bonusy Razem Średnia biegowa Miejsce Zwycięzca ligi Mistrz Polski
2011 Unibax Toruń Ekstraliga ns 4. Stelmet Falubaz Zielona Góra
2012 Unibax Toruń Ekstraliga 4 3 3 1 4 1,333 3. Azoty Tauron Tarnów
Victoria Piła (gość) II liga 2 6 4 4 0,667 3. Kolejarz Rawag Rawicz jw.
2013 Unibax Toruń Ekstraliga 22 100 149 26 175 1,750 2. Stelmet Falubaz Zielona Góra
2014 Unibax Toruń Ekstraliga 14 57 90 11 101 1,772 5.[h] Stal Gorzów Wielkopolski
2015 KS Toruń Ekstraliga 17 80 153 11 164 2,050 4. Fogo Unia Leszno
2016 Get Well Toruń Ekstraliga 18 78 129 17 146 1,872 2. Stal Gorzów Wielkopolski
2017 Get Well Toruń Ekstraliga 8 33 41 5 46 1,394 7. Fogo Unia Leszno
Baraże 2 10 13 2 15 1,500
2018 Get Well Toruń Ekstraliga 13 46 57 11 68 1,478 5. Fogo Unia Leszno

Młodzieżowe drużynowe mistrzostwa Polski[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Klub Skład Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2013 4 września Częstochowa Arena Częstochowa 368 m Unibax Toruń [i] (1,3,d,3) 7 (18) 5. Stal Gorzów Wielkopolski
2014 8 października Rybnik Stadion Miejski w Rybniku 378,6 m Unibax Toruń [j] (2,1,1,3) 7 (16) 6. Fogo Unia Leszno

Mistrzostwa Polski par klubowych[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Klub Skład Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2014 19 października Gorzów Wielkopolski Stadion im. Edwarda Jancarza 329 m Unibax Toruń [k] (2,3,1,3,3,2) 14 (26) 2. Stal Gorzów Wielkopolski
2016 8 kwietnia 2017[l] Rawicz Stadion im. Floriana Kapały 333 m Get Well Toruń [m] (0,1,2,2,0,1) 6 (23+2) 3. Betard Sparta Wrocław

Młodzieżowe mistrzostwa Polski par klubowych[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Klub Skład Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2013 3 października Gdańsk Stadion im. Zbigniewa Podleckiego 349 m Unibax Toruń [n] (0,2,3,1,3,3) 12 (22) 2. Włókniarz Częstochowa
2014 9 października Tarnów Stadion Miejski w Tarnowie 392 m Unibax Toruń [o] (1,d,1,3,2,2) 9 (21) 3. Fogo Unia Leszno
2015 26 września Gorzów Wielkopolski Stadion im. Edwarda Jancarza 329 m KS Toruń [p] (2,1,1,3,3,3) 13 (16) 4. MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów Wielkopolski

Pozostałe rozgrywki w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Turniej o Złoty Kask[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Klub Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2017 20 kwietnia Zielona Góra Stadion Żużlowy w Zielonej Górze 337,5 m Get Well Toruń (1,2,0,0,3) 6 13. Przemysław Pawlicki

Turniej o Srebrny Kask[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Klub Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2014 27 lipca Krosno Stadion MOSiR Krosno 398 m Unibax Toruń (2,0,3,1,3) 9 6. Piotr Pawlicki
2015 30 sierpnia Piła Stadion MOSiR Piła 349 m KS Toruń [g] Kacper Woryna

Turniej o Brązowy Kask[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Klub Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2014 8 sierpnia Lublin Stadion MOSiR Bystrzyca 388 m Unibax Toruń (2,3,3,t,3) 11+2 4. Adrian Cyfer

Drużynowe mistrzostwa Ligi Juniorów[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2013
Toruń Zielona Góra Częstochowa Rzeszów Leszno Gorzów Wielkopolski Miejsce Klub Zwycięzca
7 6 11 11 8 3 1. Unibax Toruń
Sezon 2014
Gdańsk Toruń Leszno Wrocław Gorzów Wielkopolski Zielona Góra Częstochowa Tarnów Miejsce Klub Zwycięzca
12 12 9 × 4. Unibax Toruń Włókniarz Częstochowa
Sezon 2016
Poznań (organizator – Betard Sparta Wrocław) Zielona Góra Gorzów Wielkopolski Tarnów Toruń Grudziądz Rybnik Leszno Miejsce Klub Zwycięzca
12 × 7. Get Well Toruń Fogo Unia Leszno

Indywidualne mistrzostwa Ligi Juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Klub Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2013 3 września Toruń Motoarena Toruń im. Mariana Rosego 325 m Unibax Toruń (2,3,3,3,3) 14 1.
2014 25 września Częstochowa Arena Częstochowa 368 m Unibax Toruń (2,3,3,3,1) 12+3 2. Patryk Malitowski

Indywidualne międzynarodowe mistrzostwa Ekstraligi[edytuj | edytuj kod]

Rok Dzień Miejscowość Stadion Długość toru Klub Biegi Punkty Miejsce Zwycięzca
2015 2 sierpnia Leszno Stadion im. Alfreda Smoczyka 346 m KS Toruń (d,0,0,0,1) 1 16. Grigorij Łaguta

Mistrzostwa Czech[edytuj | edytuj kod]

Drużynowe mistrzostwa Czech juniorów[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2012
Slaný Liberec Pardubice Pilzno Miejsce Klub Zwycięzca
11 1. Zlatá Přilba Pardubice

Mistrzostwa Danii[edytuj | edytuj kod]

Drużynowe mistrzostwa Danii[edytuj | edytuj kod]

Sezon Klub Liga Mecze Biegi Punkty Bonusy Razem Średnia biegowa Miejsce Zwycięzca ligi Mistrz Danii
2012 EMS Esbjerg B 1. Division 3 13 19 4 23 1,769 b.d. MSC Munkebo EMS Esbjerg
2013 HSK Holsted DSL 1 4 2 2 0,500 3. EMS Esbjerg
2018 Team Fjelsted DSL 1 6 13 1 14 2,333 4. Region Varde Elitesport

Mistrzostwa Szwecji[edytuj | edytuj kod]

Drużynowe mistrzostwa Szwecji[edytuj | edytuj kod]

Sezon Klub Liga Mecze Biegi Punkty Bonusy Razem Średnia biegowa Miejsce Zwycięzca ligi Mistrz Szwecji
2014 Ikaros Smederna Eskilstuna Elitserien 7 28 47 2 49 1,750 6. Elit Vetlanda
2015 Ikaros Smederna Eskilstuna Elitserien 7 28 40 3 43 1,536 5. Elit Vetlanda
2016 Smederna Eskilstuna Elitserien 13 63 92 7 99 1,571 8. Rospiggarna Hallstavik
2017 Smederna Eskilstuna Elitserien 4 13 14 2 16 1,231 1.
2018 Dackarna Målilla Elitserien 17 65 89 15 104 1,600 2. Smederna Eskilstuna

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii[edytuj | edytuj kod]

Drużynowe mistrzostwa Wielkiej Brytanii[edytuj | edytuj kod]

Sezon Klub Liga Mecze Biegi Punkty Bonusy Razem Średnia biegowa Miejsce Zwycięzca ligi Mistrz Wielkiej Brytanii
2017 Leicester Lions Premiership 13 3 3 3 1,000 8. Swindon Robins
Baraże 2 ns

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik.
  2. Skład zespołu: Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, Kacper Gomólski, Paweł Przedpełski.
  3. Skład zespołu: Maksym Drabik, Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik, Paweł Przedpełski.
  4. Skład zespołu: Krystian Pieszczek, Bartosz Zmarzlik, Paweł Przedpełski, Bartosz Smektała, Daniel Kaczmarek.
  5. Skład zespołu: Piotr Pawlicki, Artur Czaja, Paweł Przedpełski, Krystian Pieszczek, Bartosz Zmarzlik.
  6. Skład zespołu: Bartosz Zmarzlik, Krystian Pieszczek, Adrian Cyfer, Paweł Przedpełski, Piotr Pawlicki.
  7. a b Zrezygnował z udziału w finale.
  8. Zgodnie z decyzją Trybunału PZM, klub rozpoczął rozgrywki z 8 punktami ujemnymi.
  9. Skład zespołu: Paweł Przedpełski, Kamil Pulczyński, Emil Pulczyński, Łukasz Przedpełski.
  10. Skład zespołu: Paweł Przedpełski, Oskar Fajfer, Oskar Ajtner-Gollob, Dawid Krzyżanowski.
  11. Skład zespołu: Oskar Fajfer, Paweł Przedpełski.
  12. Mistrzostwa Polski Par Klubowych 2016 rozegrano 8 kwietnia 2017 roku.
  13. Skład zespołu: Adrian Miedziński, Paweł Przedpełski, Daniel Kaczmarek.
  14. Skład zespołu: Paweł Przedpełski, Kamil Pulczyński, Emil Pulczyński.
  15. Skład zespołu: Paweł Przedpełski, Oskar Fajfer, Dawid Krzyżanowski.
  16. Skład zespołu: Paweł Przedpełski, Oskar Fajfer, Marcin Kościelski.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]