Paweł Staszewski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Paweł Staszewski
Data i miejsce urodzenia 9 września 1944
Tyczyn
Zawód, zajęcie inżynier, naukowiec
Tytuł naukowy profesor doktor habilitowany
Alma Mater Politechnika Warszawska
Pracodawca Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej, Instytut Maszyn Elektrycznych

Paweł Staszewski (ur. 9 września 1944 w Tyczynie) – współczesny polski naukowiec, doktor habilitowany w zakresie automatyki, robotyki i elektrotechniki, profesor nadzwyczajny w Instytucie Maszyn Elektrycznych Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.

Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. W pracy naukowej zajmuje się zastosowaniem metod polowych w obliczeniach i projektowaniu maszyn elektrycznych. W 1977 roku uzyskał stopień naukowy doktora za rozprawę Numeryczna analiza obwodu elektromagnetycznego tachometrycznej prądnicy reluktancyjnej, a w 1999 roku stopień doktora habilitowanego za rozprawę Zastosowania metod polowych w obliczeniach i projektowaniu wybranych konstrukcji maszyn elektrycznych.

Członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich (od 1962 roku) oraz brytyjskiej organizacji Institution of Electrical Engineers (od 1979 roku). W 2012 roku został członkiem komitetu organizacyjnego konferencji poświęconej badaniom katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku metodami nauk ścisłych[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Konferencja smoleńska. konferencjasmolenska.pl. [dostęp 2012-05-26].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]