Petra Nováková

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Petra Novaková)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Petra Nováková
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 17 sierpnia 1993
Karlowe Wary
Klub Lk Slovan Karlovy Vary
Debiut w PŚ 17.02.2013, Davos (48. miejsce - 10 km F)
Pierwsze punkty w PŚ 31.12.2013, Lenzerheide (19. miejsce - sprint F)[a]
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Czechy
Mistrzostwa świata młodzieżowców
Brąz Râșnov 2016 10 km s.klasyczny
Strona internetowa

Petra Nováková (ur. 17 sierpnia 1993 w Karlowych Warach) – czeska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Lk Slovan Karlovy Vary.

Starty w Pucharze Świata rozpoczęła w 2013 r. Wcześniej występowała w zawodach FIS Race oraz Pucharze Słowiańskim. Do jej największych sukcesów należą trzy zwycięstwa w konkursach drugiego z tych cykli. W 2014 r. wystąpiła także na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, gdzie wystąpiła m.in.: w ćwierćfinale sprintu techniką dowolną, zajmując ostatecznie 24. pozycję. Jej brat Michal również uprawia biegi narciarskie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
36. 8 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 15 km bieg łączony 38:33,6 min +2:47,1 min Norwegia Marit Bjørgen
24. 11 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Sprint stylem dowolnym 2:35,5 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
10. 15 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana bieg sztafetowy 4×5 km[b] 53:02,7 min +3:27,1 min  Szwecja
37. 22 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:11:05,2 h +6:44,4 min Norwegia Marit Bjørgen
28. 10 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km bieg łączony 40:44,9 min +3:10,7 min Szwecja Charlotte Kalla
28. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 min +2:33,3 min Norwegia Ragnhild Haga
11. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×5 km[c] 51:24,3 min +3:52,8 min  Norwegia
11. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[d] 15:56,47 min  Stany Zjednoczone

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
14. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[e] 20:24,44 min  Stany Zjednoczone
56. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 25:23,4 min +3:10,9 min Norwegia Therese Johaug
12. 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×5 km[f] 1:00:36,5 h +5:50,1 min  Norwegia
35. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:02,34 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
11. 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[g] 52:21,5 min +5:15,0 min Norwegia Norwegia
DNF 4 marca 2017 Finlandia Lahti 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:08:36,8 h Norwegia Marit Bjørgen
37. 21 lutego 2019 Austria Seefeld Sprint stylem dowolnym 2:32,35 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
28. 23 lutego 2019 Austria Seefeld 15 km bieg łączony 36:54,5 min +3:24,3 min Norwegia Therese Johaug
11. 28 lutego 2019 Austria Seefeld bieg sztafetowy 4×5 km[h] 55:21,0 min +4:53,0 min  Szwecja
32. 2 marca 2019 Austria Seefeld 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:14:26,2 h +8:48,9 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
25. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 5 km stylem dowolnym 13:50,6 min +1:06,1 min Norwegia Ragnhild Haga
19. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym 3:10,8 min Niemcy Lucia Anger
17. 30 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km bieg łączony 31:08,4 min +1:20,2 min Norwegia Heidi Weng
14. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 12:35,3 min +37,8 s Niemcy Victoria Carl
13. 25 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km bieg łączony 27:13,0 min +1:03,2 min Austria Teresa Stadlober
9. 27 stycznia 2013 Czechy Liberec bieg sztafetowy 4×3,3 km[i] 35:41,1 min +1:50,8 min  Szwecja

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
21. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:52,14 min Szwecja Jonna Sundling
3.Bronze medal with cup.svg 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem klasycznym 28:49,4 min +17,0 s Rosja Anastasija Siedowa
5. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem dowolnym 23:14,1 min +44,5 s Niemcy Victoria Carl

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012/2013 niesklasyfikowana
2013/2014 101.
2014/2015 58.
2015/2016 25.
2016/2017 niesklasyfikowana
2017/2018 32.
2018/2019 105.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Québec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2×7,5 km) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3,3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Krasnaja Polana 1.02 (SP F) Krasnaja Polana 2.02 (2×7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 48 - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
67 85 49 58 58 45 - - 44 38 19 57 16 36 31 33 40 - - - - 65 59 - - - - - 27
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
20 26 28 10 33 23 35 34 17 - 43 28 30 - - - - - - - - - - - - - - - 79
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
54 20 14 18 6 14 - 39 32 48 15 17 55 40 46 - - - - 38 - - - 47 21 - - 11 19 23 14 24 14 20 24 17 322
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
48 33 51 43 41 43 - - DNF 34 34 39 36 - - - - - - 48 41 - - 33 43 - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - 34 13 27 38 17 14 9 31 26 15 13 - - - 24 15 47 49 - - - - - - 208
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
52 48 56 - - - - - - - - - - - - - - - 41 33 24 32 - - - - 62 49 - - - - 7
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Etap zawodów pucharu świata.
  2. Skład drużyny: Eva Vrabcová-Nývltová, Karolína Grohová, Petra Nováková, Klára Moravcová
  3. Skład drużyny: Kateřina Beroušková, Karolína Grohová, Petra Nováková, Barbora Havlíčková.
  4. Skład drużyny: Kateřina Beroušková, Petra Nováková
  5. Skład drużyny: Petra Nováková, Eva Vrabcová-Nývltová
  6. Skład zespołu: Eva Vrabcová-Nývltová, Petra Nováková, Karolína Grohová, Lucie Charvátová.
  7. Skład drużyny: Kateřina Smutná, Kateřina Beroušková, Petra Nováková, Barbora Havlíčková
  8. Skład drużyny: Kateřina Razýmová, Petra Hynčicová, Petra Nováková, Sandra Schützová
  9. Skład drużyny: Lucie Charvátová, Petra Nováková, Karolína Preislerová, Petra Hyncicova