Piłka ręczna na Igrzyskach Panamerykańskich 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Turnieje piłki ręcznej na XIII Igrzyskach Panamerykańskich odbyły się w dniach 31 lipca – 8 sierpnia 1999 roku w kanadyjskim Winnipeg.

Był to czwarty turniej męski i trzeci żeński w historii tej imprezy. Służyły one jednocześnie jako kwalifikacje do IO 2000.

Zwyciężając w zawodach bezpośrednio do olimpijskiego turnieju awansowali Kubańczycy i Brazylijki.

Podsumowanie[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Razem
1  Brazylia 1 1 0 2
2  Kuba 1 0 1 2
3  Kanada 0 1 0 1
4  Argentyna 0 0 1 1
Razem 2 2 2 6

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto 1. miejsce Srebro 2. miejsce Brąz 3. miejsce
Mężczyźni  Kuba  Brazylia  Argentyna
Kobiety  Brazylia  Kanada  Kuba

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska Panamerykańskie 1999
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 1995 2003 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka ręczna
Organizator PATHF
Szczegóły turnieju
Gospodarz Winnipeg,  Kanada
Otwarcie 31 lipca 1999
Zamknięcie (finał) 7 sierpnia 1999
Liczba drużyn 7
I miejsce  Kuba
II miejsce  Brazylia
III miejsce  Argentyna
Statystyki turnieju
Liczba meczów 16

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
+/- 
1.  Argentyna 3 3 0 0 90 45 +45 6 Mecze o miejsca 1–4
2.  Stany Zjednoczone 3 2 0 1 67 61 +6 4 Mecze o miejsca 1–4
3.  Kanada 3 1 0 2 68 73 -5 2 Mecze o miejsca 5–7
4.  Portoryko 3 0 0 3 52 98 -46 0 Mecze o miejsca 5–7
31 lipca 1999
15:30

Argentyna 

36-14

 Portoryko

Winnipeg
(19-7)
31 lipca 1999
19:00

Stany Zjednoczone 

22-20

 Kanada

Winnipeg
(8-12)
1 sierpnia 1999
17:15

Stany Zjednoczone 

31-18

 Portoryko

Winnipeg
(19-7)
1 sierpnia 1999
19:00

Argentyna 

31-17

 Kanada

Winnipeg
(20-5)
3 sierpnia 1999
15:00

Argentyna 

23-14

 Stany Zjednoczone

Winnipeg
(10-4)
3 sierpnia 1999
19:00

Kanada 

31-20

 Portoryko

Winnipeg
(15-8)

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
+/- 
1.  Kuba 2 2 0 0 54 30 +24 4 Mecze o miejsca 1–4
2.  Brazylia 2 1 0 1 49 29 +20 2 Mecze o miejsca 1–4
3.  Urugwaj 2 0 0 2 22 66 -44 0 Mecze o miejsca 5–7
31 lipca 1999
17:15

Kuba 

34-13

 Urugwaj

Winnipeg
(17-5)
1 sierpnia 1999
15:30

Brazylia 

32-9

 Urugwaj

Winnipeg
(15-2)
3 sierpnia 1999
17:15

Kuba 

20-17

 Brazylia

Winnipeg
(4-8)


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 5–7[edytuj | edytuj kod]

4 sierpnia 1999
14:15

Urugwaj 

27-24

 Portoryko

Winnipeg
(12-10)
5 sierpnia 1999
15:30

Kanada 

22-20

 Urugwaj

Winnipeg
(9-13)
6 sierpnia 1999
18:45

Kanada 

25-18

 Portoryko

Winnipeg
(12-12)

Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
5 sierpnia 1999 17:15
  Kuba 38  
  Stany Zjednoczone 20  
 
7 sierpnia 1999 20:30
      Kuba 32
    Brazylia 32
 
 
Mecz o 3. miejsce
5 sierpnia 1999 19:00 7 sierpnia 1999 18:45
  Brazylia 23   Argentyna  23
  Argentyna 22     Stany Zjednoczone  16
5 sierpnia 1999
17:15

Kuba 

38-20

 Stany Zjednoczone

Winnipeg
(16-8)
5 sierpnia 1999
19:00

Brazylia 

23-22

 Argentyna

Winnipeg
(8-7)

7 sierpnia 1999
20:30

Kuba 

32-32
karne 4-3

 Brazylia

Winnipeg
(12-10)

7 sierpnia 1999
18:45

Argentyna 

23-16

 Stany Zjednoczone

Winnipeg
(9-11)


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Uwagi
Gold medal america.svg  Kuba awans: IO 2000
Silver medal america.svg  Brazylia -
Bronze medal (Americas).svg  Argentyna -
4  Stany Zjednoczone -
5  Kanada -
6  Urugwaj -
7  Portoryko -

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska Panamerykańskie 1999
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 1995 2003 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka ręczna
Organizator PATHF
Szczegóły turnieju
Gospodarz Winnipeg,  Kanada
Otwarcie 31 lipca 1999
Zamknięcie (finał) 8 sierpnia 1999
Liczba drużyn 6
I miejsce  Brazylia
II miejsce  Kanada
III miejsce  Kuba
Statystyki turnieju
Liczba meczów 20

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
+/- 
1.  Brazylia 5 4 1 0 157 109 +48 9 Mecze o miejsca 1–4
2.  Kanada 5 4 0 1 113 105 +8 8 Mecze o miejsca 1–4
3.  Stany Zjednoczone 5 2 1 2 105 99 +6 5 Mecze o miejsca 1–4
4.  Kuba 5 2 0 3 121 132 -11 4 Mecze o miejsca 1–4
5.  Argentyna 5 1 0 4 103 120 -17 2 Mecz o miejsca 5–6
6.  Urugwaj 5 1 0 4 83 117 -34 2 Mecz o miejsca 5–6
31 lipca 1999
09:00

Stany Zjednoczone 

22-17

 Argentyna

Winnipeg
(13-7)
31 lipca 1999
10:45

Kuba 

23-21

 Urugwaj

Winnipeg
(10-9)
31 lipca 1999
12:30

Brazylia 

33-23

 Kanada

Winnipeg
(19-9)
1 sierpnia 1999
09:00

Brazylia 

37-27

 Kuba

Winnipeg
(17-14)
1 sierpnia 1999
10:45

Stany Zjednoczone 

24-16

 Urugwaj

Winnipeg
(12-5)
1 sierpnia 1999
12:30

Kanada 

24-21

 Argentyna

Winnipeg
(13-6)
2 sierpnia 1999
17:00

Brazylia 

22-22

 Stany Zjednoczone

Winnipeg
(11-12)
2 sierpnia 1999
18:45

Urugwaj 

19-18

 Argentyna

Winnipeg
(9-8)
2 sierpnia 1999
20:30

Kanada 

28-23

 Kuba

Winnipeg
(12-12)
4 sierpnia 1999
09:00

Argentyna 

24-23

 Kuba

Winnipeg
(11-13)
4 sierpnia 1999
10:45

Brazylia 

33-14

 Urugwaj

Winnipeg
(16-9)
4 sierpnia 1999
12:30

Kanada 

19-15

 Stany Zjednoczone

Winnipeg
(9-9)
5 sierpnia 1999
09:00

Kuba 

25-22

 Stany Zjednoczone

Winnipeg
(11-11)
5 sierpnia 1999
10:45

Brazylia 

32-23

 Argentyna

Winnipeg
(14-12)
5 sierpnia 1999
12:30

Kanada 

19-13

 Urugwaj

Winnipeg
(11-8)


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecz o miejsca 5–6[edytuj | edytuj kod]

6 sierpnia 1999
10:45

Urugwaj 

18-17

 Argentyna

Winnipeg
(7-7)

Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
07 sierpnia 1999 15:15
  Brazylia 29  
  Kuba 18  
 
08 sierpnia 1999 20:30
      Brazylia 31
    Kanada 27
 
 
Mecz o 3. miejsce
07 sierpnia 1999 17:00 08 sierpnia 1999 12:30
  Kanada 27   Kuba  29
  Stany Zjednoczone 23     Stany Zjednoczone  26
7 sierpnia 1999
15:15

Brazylia 

29-18

 Kuba

Winnipeg
(15-6)
7 sierpnia 1999
17:00

Kanada 

27-23

 Stany Zjednoczone

Winnipeg
(15-11)

8 sierpnia 1999
20:30

Brazylia 

31-27

 Kanada

Winnipeg
(12-8)

8 sierpnia 1999
12:30

Kuba 

29-26

 Stany Zjednoczone

Winnipeg
(14-11)


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Uwagi
Gold medal america.svg  Brazylia awans: IO 2000
Silver medal america.svg  Kanada -
Bronze medal (Americas).svg  Kuba -
4  Stany Zjednoczone -
5  Urugwaj -
6  Argentyna -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]