Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 – turniej plażowy kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (beach) pictogram.svg

W turnieju wzięły udział 24 zespoły wyłonione w procesie kwalifikacji. Turniej został rozegrany w dniach 16 - 26 września 2000 roku.

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Rozegrano trzy rundy eliminacyjne. W pierwszej rundzie rozegrano 12 meczów (rozgrywano tylko jeden set), z których zwycięzcy awansowali do 1/8 finału, a przegrani uczestniczyli w dalszych eliminacjach.

Pierwsza runda eliminacji[edytuj | edytuj kod]

Prawerman-Rigaux (FRA) - Friedrichsen-Müsch (GER) : 1-0 (16-14)
Schmidt-Staub (GER) - Zhang Jingkun-Tian Jia (CHN) : 1-0 (17-15)
May-Treanor-McPeak (USA) - Hudcova-Tobiasova (CZE) : 1-0 (15-5)
Gooley-Manser (AUS) - Gattelli-Perrotta (ITA) : 1-0 (15-9)
Schuller- Pereira (POR) - Zi Xiong-Rong (CHN) : 1-0 (15-5)
Bruschini-Solazzi (ITA) - Karadassiou-Sfyri (GRE) : 1-0 (15-2)
Takahashi-Teru Saiki (JPN) - Ishizaka-Seike (JPN) : 1-0 (15-3)
Celbova/Dosoudilova (CZE) - Schoon-Kadijk (NLD) : 1-0 (17-15)
Sandra-Samuel (BRA) - Fernandez Grossat-Larrea Peraza (CUB) : 1-0 (15-4)
Davis-Johnson Jordan (USA) - Huygens Tholen-Straton (AUS) : 1-0 (15-13)
Adriana-Shelda (BRA) - L.Janczulova-P.Janchulova (BGR) : 1-0 (15-3)
Cook-Pottharst (AUS) - Galindo-Gaxiola (MEX) : 1-0 (15-11)

Druga runda eliminacji[edytuj | edytuj kod]

W drugiej rundzie rozegrano 6 pojedynków, z których zwycięzcy awansowali do kolejnej rundy eliminacji, a przegrani zajęli 19 miejsce w turnieju.

Gattelli-Perrotta (ITA) - Ishizaka-Seike (JPN) : 1-0 (15-5)
Zi Xiong-Rong (CHN) - Galindo-Gaxiola (MEX) : 1-0 (16-14)
Karadassiou-Sfyri (GRE) - Hudcova-Tobiasova (CZE) : 1-0 (15-6)
Friedrichsen-Müsch (GER) - Huygens Tholen-Straton (AUS) : 1-0 (15-9)
L.Janczulova-P.Janchulova (BGR) - Schoon-Kadijk (NLD) : 1-0 (17-15)
Fernandez Grossat-Larrea Peraza (CUB) - Zhang Jingkun-Tian Jia (CHN) : 1-0 (15-12)

Trzecia runda eliminacji[edytuj | edytuj kod]

W tej fazie rozegrano 3 pojedynki, z których zwycięzcy awansowali do 1/8 finału. Spośród przegranych drużyna z najwyższym miejscem rankingowym awansowała do 1/8 finału, a pozostali przegrani zajęli 17. miejsce.

Gattelli-Perrotta (ITA) - Zi Xiong-Rong (CHN) : 1-0 (15-9)
Friedrichsen-Müsch (GER) - Karadassiou-Sfyri (GRE) : 1-0 (15-7)
Fernandez Grossat-Larrea Peraza (CUB) - L.Janczulova-P.Janchulova (BGR) : 1-0 (15-3)
najwyższy ranking z drużyn przegranych miała para Zi Xiong-Rong z Chin i ona awansowała do 1/8 finału.

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Od tej fazy rozgrywek przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji.

Bruschini-Solazzi (ITA) - Schmidt-Staub (GER) : 1-0 (15-12)
Takahashi-Teru Saiki (JPN) - Celbova/Dosoudilova (CZE) : 1-0 (15-2)
Gooley-Manser (AUS) - Prawerman-Rigaux (FRA) : 1-0 (15-3)
Davis-Johnson Jordan (USA) - Fernandez Grossat-Larrea Peraza (CUB) : 1-0 (15-9)
May-Treanor-McPeak (USA) - Gattelli-Perrotta (ITA) : 1-0 (15-13)
Sandra-Samuel (BRA) - Schuller- Pereira (POR) : 1-0 (15-6)
Adriana-Shelda (BRA) - Friedrichsen-Müsch (GER) : 1-0 (15-9)
Cook-Pottharst (AUS) - Zi Xiong-Rong (CHN) : 1-0 (15-2)

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Takahashi-Teru Saiki (JPN) - Davis-Johnson Jordan (USA) : 1-0 (15-9)
Adriana-Shelda (BRA) - Gooley-Manser (AUS) : 1-0 (15-7)
Cook-Pottharst (AUS) - Bruschini-Solazzi (ITA) : 1-0 (15-11)
Sandra-Samuel (BRA) - May-Treanor-McPeak (USA) : 1-0 (16-14)

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

Adriana-Shelda (BRA) - Takahashi-Teru Saiki (JPN) : 1-0 (15-10)
Cook-Pottharst (AUS) - Sandra-Samuel (BRA) : 1-0 (15-6)

Mecz o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Sandra-Samuel (BRA) - Takahashi-Teru Saiki (JPN) : 2-0 (12-4, 12-6)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Cook-Pottharst (AUS) - Adriana-Shelda (BRA) : 2-0 (12-4, 12-10)

Końcowa klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

miejsce Zawodnicy Państwo
1. Natalie Cook
Kerri-Ann Pottharst
Australia Australia
2. Adriana Behar
Shelda Bede
Brazylia Brazylia
3. Sandra Pires
Adriana Samuel
Brazylia Brazylia
4. Yukiko Takahashi
Mika Saiki
Japonia Japonia
5. Jenny Johnson-Jordan
Annett Davis
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Holly McPeak
Misty May
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Tania Gooley
Pauline Manser
Australia Australia
Laura Bruschini
Annamaria Solazzi
Włochy Włochy
9. Ulrike Schmidt
Gudula Staub
Niemcy Niemcy
Maike Friedrichsen
Danja Müsch
Niemcy Niemcy
Xiong Zi
Chi Rong
Chińska Republika Ludowa Chiny
Maria José Schuller
Cristina Pereira
Portugalia Portugalia
Soňa Dosoudilová-Nováková
Eva Celbová
Czechy Czechy
Anabelle Prawerman
Cécile Rigaux
Francja Francja
Daniela Gattelli
Lucilla Perrotta
Włochy Włochy
Dalixia Fernández
Tamara Larrea
Kuba Kuba
17. Vaso Karadasiou
Efi Sfyri
Grecja Grecja
Petja Janczulowa
Lina Janczulowa
Bułgaria Bułgaria
19. Debora Schoon-Kadijk
Rebekka Kadijk
Holandia Holandia
Zhang Jingkun
Tian Jia
Chińska Republika Ludowa Chiny
Yukiko Ishizaka
Chie Seike
Japonia Japonia
Martina Hudcová
Tereza Tobiášová
Czechy Czechy
Annette Huygens Tholen
Sarah Straton
Australia Australia
Hilda Gaxiola
María Theresa Galindo
Meksyk Meksyk

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]