Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 – turniej plażowy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (beach) pictogram.svg

W turnieju wzięły udział 24 zespoły wyłonione w procesie kwalifikacji. Turniej został rozegrany w dniach 16 - 26 września 2000 roku.

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Rozegrano trzy rundy eliminacyjne. W pierwszej rundzie rozegrano 12 meczów (rozgrywano tylko jeden set), z których zwycięzcy awansowali do 1/8 finału, a przegrani uczestniczyli w dalszych eliminacjach.

Pierwsza runda eliminacji[edytuj | edytuj kod]

Child-Heese (CAN) - Jodard-Penigaud (FRA) : 1-0 (15-5)
Laciga-Laciga (CHE) - Palinek-Lebl (CZE) : 1-0 (15-13)
Maia-Brenha (POR) - Kvalheim-Maaseide (NOR) : 1-0 (15-10)
Sotelo-Ibarra Rodrigues (MEX) - Prosser-Zahner (AUS) : 1-0 (15-12)
Kousznieriew-Jermiszin (RUS) - Salema-Baracetti (ARG) : 1-0 (15-4)
Martinez-Conde (ARG) - Raffaelli-Pimponi (ITA) : 1-0 (15-7)
Ahmann-Hager (GER) - Bosma-Diez (ESP) : 1-0 (15-13)
Kjemperud-Hoidalen (NOR) - Berger-Stamm (AUT) : 1-0 (15-6)
Holden-Leinemann (CAN) - Heidger-Wong (USA) : 1-0 (17-15)
Zé Marco-Ricardo (BRA) - Berg-Dahl (SWE) : 1-0 (15-5)
Blanton-Fonoimoana (USA) - Oetke-Scheuerpflug (GER) : 1-0 (15-7)
Emanuel-Loiola (BRA) - Grinlaubs-Slack (AUS) : 1-0 (15-3)

Druga runda eliminacji[edytuj | edytuj kod]

W drugiej rundzie rozegrano 6 pojedynków, z których zwycięzcy awansowali do kolejnej rundy eliminacji, a przegrani zajęli 19 miejsce w turnieju.

Berger-Stamm (AUT) - Raffaelli-Pimponi (ITA) : 1-0 (15-9)
Grinlaubs-Slack (AUS) - Salema-Baracetti (ARG) : 1-0 (15-2)
Heidger-Wong (USA) - Jodard-Penigaud (FRA) : 1-0 (15-2)
Prosser-Zahner (AUS) - Kvalheim-Maaseide (NOR) : 1-0 (15-12)
Bosma-Diez (ESP) - Berg-Dahl (SWE) : 1-0 (15-11)
Palinek-Lebl (CZE) - Oetke-Scheuerpflug (GER) : 1-0 (15-8)

Trzecia runda eliminacji[edytuj | edytuj kod]

W tej fazie rozegrano 3 pojedynki, z których zwycięzcy awansowali do 1/8 finału. Spośród przegranych drużyna z najwyższym miejscem rankingowym awansowała do 1/8 finału, a pozostali przegrani zajęli 17. miejsce.

Berger-Stamm (AUT) - Grinlaubs-Slack (AUS) : 1-0 (15-10)
Heidger-Wong (USA) - Prosser-Zahner (AUS) : 0-1 (11-15)
Bosma-Diez (ESP) - Palinek-Lebl (CZE) : 1-0 (15-4)
najwyższy ranking z drużyn przegranych miała para Heidger-Wong ze Stanów Zjednoczonych i ona awansowała do 1/8 finału.

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Od tej fazy rozgrywek przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji.

Maia-Brenha (POR) - Martinez-Conde (ARG) : 1-0 (15-3)
Child-Heese (CAN) - Kousznieriew-Jermiszin (RUS) : 1-0 (15-6)
Ahmann-Hager (GER) - Holden-Leinemann (CAN) : 1-0 (15-6)
Laciga-Laciga (CHE) - Prosser-Zahner (AUS) : 1-0 (15-8)
Heidger-Wong (USA) - Sotelo-Ibarra Rodrigues (MEX) : 1-0 ()
Zé Marco-Ricardo (BRA) - Berger-Stamm (AUT) : 1-0 (16-14)
Blanton-Fonoimoana (USA) - Kjemperud-Hoidalen (NOR) : 1-0 (15-13)
Emanuel-Loiola (BRA) - Bosma-Diez (ESP) : 1-0 (16-17)

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Maia-Brenha (POR) - Laciga-Laciga (CHE) : 1-0 (15-11)
Blanton-Fonoimoana (USA) - Heidger-Wong (USA) : 1-0 (15-3)
Zé Marco-Ricardo (BRA) - Child-Heese (CAN) : 1-0 (15-13)
Ahmann-Hager (GER) - Bosma-Diez (ESP) : 1-0 (16-14)

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

Blanton-Fonoimoana (USA) - Maia-Brenha (POR) : 1-0 (15-12)
Zé Marco-Ricardo (BRA) - Ahmann-Hager (GER) : 1-0 (15-5)

Mecz o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Maia-Brenha (POR) - Ahmann-Hager (GER) : 0-2 (9-12, 6-12)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Blanton-Fonoimoana (USA) - Zé Marco-Ricardo (BRA) : 2-0 (12-11, 12-9)

Końcowa klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

miejsce Zawodnicy Państwo
1. Dain Blanton
Eric Fonoimoana
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
2. Ze Marco de Melo
Ricardo Santos
Brazylia Brazylia
3. Jörg Ahmann
Axel Hager
Niemcy Niemcy
4. Miguel Maia
João Brenha
Portugalia Portugalia
5. Martin Laciga
Paul Laciga
Szwajcaria Szwajcaria
John Child
Mark Heese
Kanada Kanada
Kevin Wong
Rob Heidger Jr.
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Javier Bosma
Fabio Díez
Hiszpania Hiszpania
9. Julien Prosser
Leo Zahner
Australia Australia
Jose Loiola
Emanuel Rego
Brazylia Brazylia
Eduardo Martínez
Martín Conde
Argentyna Argentyna
Jørre Kjemperud
Vegard Høidalen
Norwegia Norwegia
Siergiej Jermiszin
Michaił Kusznieriew
Rosja Rosja
Oliver Stamm
Nik Berger
Austria Austria
Jody Holden
Conrad Leinemann
Kanada Kanada
Joel Sotelo
Ibarra Rodríguez
Meksyk Meksyk
17. Michal Palinek
Martin Lébl
Czechy Czechy
Matt Grinlaubs
Josh Slack
Australia Australia
19. Mariano Baracetti
José Luis Salema
Argentyna Argentyna
Jan Kvalheim
Bjørn Maaseide
Norwegia Norwegia
Oliver Oetke
Andreas Scheuerpflug
Niemcy Niemcy
Jean-Philippe Jodard
Christian Penigaud
Francja Francja
Andrea Raffaelli
Maurizio Pimponi
Włochy Włochy
Björn Berg
Simon Dahl
Szwecja Szwecja

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]