Piłka siatkowa na Letniej Uniwersjadzie 2019 – turniej mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Piłka siatkowa na Letniej Uniwersjadzie 2019 – turniej mężczyzn
2019 Men’s Summer Universiade Volleyball Tournament
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2017 2021 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator FISU
Szczegóły turnieju
Gospodarz Neapol,  Włochy
Otwarcie 5 lipca 2019
Zamknięcie (finał) 13 lipca 2019
Liczba drużyn 20 (z 4 konfederacji)
Liczba aren 4 (w 4 miastach)
I miejsce  Włochy
II miejsce  Polska
III miejsce  Rosja
Strona internetowa

Turniej mężczyzn w piłce siatkowej na Letniej Uniwersjadzie 2019 odbędzie się w dniach 513 lipca. Startuje w nim 20 zespołów podzielonych po 5 drużyn w czterech grupach. Gospodarzem turnieju jest miasto Neapol, drużyny rywalizować będą w Benewencie, Ariano Irpino, Eboli oraz Nocera Inferiore[1]. Tytułu sprzed dwóch lat bronią Irańczycy[2].

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D

 Ukraina
 Czechy
 Chile
 Hongkong
 Chińskie Tajpej

 Stany Zjednoczone
 Rosja
 Portugalia
 Chiny
 Korea Południowa

 Polska
 Brazylia
 Francja
 Kanada
 Iran

 Włochy
 Argentyna
 Japonia
 Meksyk
 Szwajcaria

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

     awans do ćwierćfinału

     mecze o miejsca 9-16

     mecze o miejsca 17-20

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W (3:2) P (2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1.  Czechy 12 4 4 (0) 0 (0) 12 3 4 377 300 1,257
2.  Chińskie Tajpej 8 4 3 (1) 1 (0) 10 6 1,667 362 315 1,149
3.  Ukraina 6 4 2 (1) 2 (1) 9 8 1,125 367 367 1
4.  Chile 4 4 1 (0) 3 (1) 6 9 0,667 312 355 0,879
5.  Hongkong 0 4 0 (0) 4 (0) 1 12 0,083 250 331 0,755

Źródło: results.universiade2019napoli.it
Zasady ustalania kolejności: 1. większa liczba wygranych meczów; 2. większa liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. lepszy bilans w bezpośrednich meczach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
05.07 12:00 Chile  0:3  Czechy 13:25 15:25 28:30       1
05.07 14:30 Chińskie Tajpej  3:2  Ukraina 25:22 15:25 22:25 25:17 15:13   2
06.07 12:00 Czechy  3:1  Chińskie Tajpej 25:23 25:18 24:26 25:21     3
06.07 14:30 Hongkong  0:3  Chile 22:25 32:34 18:25       4
07.07 12:00 Chińskie Tajpej  3:0  Hongkong 25:13 25:18 25:17       5
07.07 17:30 Ukraina  1:3  Czechy 28:26 13:25 21:25 22:25     6
08.07 12:00 Chile  1:3  Chińskie Tajpej 25:22 18:25 14:25 9:25     7
08.07 14:30 Hongkong  0:3  Ukraina 21:25 16:25 21:25       8
09.07 12:00 Ukraina  3:2  Chile 21:25 25:22 25:23 20:25 15:11   9
09.07 14:30 Czechy  3:1  Hongkong 22:25 25:19 25:18 25:10     10

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W (3:2) P (2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1.  Rosja 12 4 4 (0) 0 (0) 12 1 12 324 232 1,397
2.  Portugalia 9 4 3 (0) 1 (0) 10 4 2,5 338 306 1,105
3.  Stany Zjednoczone 4 4 2 (2) 2 (0) 6 10 0,6 329 369 0,892
4.  Korea Południowa 4 4 1 (0) 3 (1) 6 9 0,667 320 352 0,909
5.  Chiny 1 4 0 (0) 4 (1) 2 12 0,167 286 338 0,846

Źródło: results.universiade2019napoli.it
Zasady ustalania kolejności: 1. większa liczba wygranych meczów; 2. większa liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. lepszy bilans w bezpośrednich meczach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
05.07 17:30 Stany Zjednoczone  3:2  Korea Południowa 25:21 25:20 18:25 21:25 15:13   1
05.07 20:00 Rosja  3:1  Portugalia 24:26 25:15 25:20 25:17     2
06.07 17:30 Korea Południowa  0:3  Rosja 17:25 22:25 18:25       3
06.07 20:00 Chiny  2:3  Stany Zjednoczone 25:19 22:25 22:25 25:23 13:15   4
07.07 17:30 Portugalia  3:1  Korea Południowa 25:21 25:20 27:29 25:8     5
07.07 20:00 Rosja  3:0  Chiny 25:20 25:15 25:15       6
08.07 17:30 Stany Zjednoczone  0:3  Rosja 13:25 15:25 19:25       7
08.07 17:30 Chiny  0:3  Portugalia 22:25 18:25 18:25       8
09.07 12:00 Korea Południowa  3:0  Chiny 25:23 25:19 31:29       9
09.07 14:30 Portugalia  3:0  Stany Zjednoczone 25:19 33:31 25:21       10

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W (3:2) P (2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1.  Polska 12 4 4 (0) 0 (0) 12 0 MAX 300 226 1,327
2.  Francja 8 4 3 (1) 1 (0) 9 7 1,286 360 334 1,078
3.  Brazylia 6 4 2 (0) 2 (0) 7 7 1 310 306 1,013
4.  Kanada 2 4 1 (1) 3 (0) 5 11 0,455 322 363 0,887
5.  Iran 2 4 0 (0) 4 (2) 4 12 0,333 304 367 0,828

Źródło: results.universiade2019napoli.it
Zasady ustalania kolejności: 1. większa liczba wygranych meczów; 2. większa liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. lepszy bilans w bezpośrednich meczach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
05.07 17:30 Brazylia  0:3  Polska 22:25 11:25 23:25       1
05.07 20:00 Francja  3:2  Iran 25:12 25:19 19:25 25:27 15:8   2
06.07 17:30 Polska  3:0  Francja 25:14 25:22 25:19       3
06.07 17:30 Kanada  1:3  Brazylia 13:25 25:18 21:25 19:25     4
07.07 14:30 Iran  0:3  Polska 19:25 21:25 21:25       5
07.07 14:30 Francja  3:1  Kanada 25:18 25:27 25:17 25:20     6
08.07 12:00 Brazylia  1:3  Francja 21:25 18:25 25:21 22:25     7
08.07 14:30 Kanada  3:2  Iran 20:25 25:18 23:25 25:17 15:10   8
09.07 17:30 Polska  3:0  Kanada 25:20 25:16 25:18       9
09.07 20:00 Iran  0:3  Brazylia 18:25 21:25 18:25       10

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W (3:2) P (2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1.  Włochy 11 4 4 (1) 0 (0) 12 2 6 333 270 1,233
2.  Japonia 9 4 3 (0) 1 (0) 9 4 2,25 308 276 1,116
3.  Argentyna 7 4 2 (0) 2 (1) 8 7 1,143 333 321 1,037
4.  Szwajcaria 3 4 1 (0) 3 (0) 5 10 0,5 329 365 0,901
5.  Meksyk 0 4 0 (0) 4 (0) 1 12 0,083 262 333 0,787

Źródło: results.universiade2019napoli.it
Zasady ustalania kolejności: 1. większa liczba wygranych meczów; 2. większa liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. lepszy bilans w bezpośrednich meczach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
05.07 12:00 Meksyk  0:3  Argentyna 20:25 16:25 19:25       1
05.07 17:30 Szwajcaria  0:3  Włochy 17:25 23:25 15:25       2
06.07 12:00 Japonia  3:0  Meksyk 25:15 25:21 25:21       3
06.07 20:00 Argentyna  3:1  Szwajcaria 25:20 22:25 25:18 25:20     4
07.07 20:00 Włochy  3:2  Argentyna 23:25 20:25 25:15 25:23 15:12   5
07.07 20:00 Szwajcaria  1:3  Japonia 25:23 21:25 16:25 21:25     6
08.07 20:00 Japonia  0:3  Włochy 22:25 19:25 19:25       7
08.07 20:00 Meksyk  1:3  Szwajcaria 20:25 32:34 26:24 17:25     8
09.07 17:30 Argentyna  0:3  Japonia 20:25 23:25 18:25       9
09.07 20:00 Włochy  3:0  Meksyk 25:20 25:16 25:19       10

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 17-20[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
11.07 17:30 Hongkong  1:3  Meksyk 25:22 14:25 13:25 21:25     1
11.07 20:00 Chiny  0:3  Iran 16:25 22:25 19:25       2

Mecz o 19 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
12.07 14:30 Hongkong  3:0  Chiny 25:21 25:23 25:13       1

Mecz o 17 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
12.07 17:30 Meksyk  3:0  Iran 25:23 25:20 25:18       1

Mecze o miejsca 9-16[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
11.07 12:00 Stany Zjednoczone  0:3  Szwajcaria 23:25 21:25 15:25       1
14:30 Brazylia  3:1  Chile 23:25 25:19 25:22 25:19     2
17:30 Ukraina  0:3  Kanada 17:25 13:25 16:25       3
20:00 Argentyna  2:3  Korea Południowa 24:26 25:16 25:18 19:25 12:15   4

Mecze o miejsca 13-16[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
12.07 17:30 Chile  3:1  Stany Zjednoczone 21:25 25:16 25:22 25:21     1
12.07 17:30 Ukraina  3:2  Argentyna 19:25 29:27 23:25 25:21 15:11   2

Mecz o 15 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 12:00 Argentyna  3:0  Stany Zjednoczone 25:20 25:15 25:20       1

Mecz o 13 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 14:30 Ukraina  3:0  Chile 25:20 25:20 25:22       1

Mecze o miejsca 9-12[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
12.07 12:00 Brazylia  1:3  Szwajcaria 22:25 17:25 25:22 21:25     1
12.07 14:30 Kanada  0:3  Korea Południowa 21:25 23:25 26:28       2

Mecz o 11 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 12:00 Brazylia  2:3  Kanada 16:25 25:23 21:25 25:19 9:15   1

Mecz o 9 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 14:30 Szwajcaria  3:0  Korea Południowa 25:15 27:25 25:17       1

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                         
   
  Rosja 3   Rosja 2   Polska 2
  Japonia 1           Polska 3         Włochy 3
                 
              Mecz o 3. miejsce
             
  Polska 3           Francja 0         Rosja 3
  Chińskie Tajpej 0           Włochy 3         Francja 0
             
      Mecz o 5. miejsce
       
  Czechy 1         Chińskie Tajpej 1   Japonia 3
  Francja 3         Japonia 3         Czechy 0
               
            Mecz o 7. miejsce
           
  Włochy 3         Czechy 3         Chińskie Tajpej 3
  Portugalia 0         Portugalia 1         Portugalia 1


Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
11.07 12:00 Rosja  3:1  Japonia 25:21 25:11 23:25 25:14     1
14:30 Polska  3:0  Chińskie Tajpej 25:17 25:18 25:9       2
17:30 Czechy  1:3  Francja 22:25 17:25 26:24 19:25     3
20:00 Włochy  3:0  Portugalia 25:16 25:21 25:15       4

Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
12.07 12:00 Chińskie Tajpej  1:3  Japonia 31:33 23:25 25:16 22:25     1
12.07 14:30 Czechy  3:1  Portugalia 25:23 25:23 21:25 25:18     2

Mecz o 7 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 12:00 Chińskie Tajpej  3:1  Portugalia 14:25 25:18 30:28 25:23     1

Mecz o 5 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 14:30 Japonia  3:0  Czechy 25:19 25:18 25:22       1

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
12.07 12:00 Polska  3:2  Rosja 25:21 25:15 19:25 18:25 17:15   1
12.07 14:30 Francja  0:3  Włochy 16:25 21:25 18:25       2

Mecz o 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 17:30 Rosja  3:0  Francja 25:18 25:20 25:22       1

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
13.07 20:30 Polska  2:3  Włochy 25:16 20:25 25:22 23:25 10:15   1

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold FISU.svg  Włochy
Silver FISU.svg  Polska
Bronze FISU.svg  Rosja
4.  Francja
5.  Japonia
6.  Czechy
7.  Chińskie Tajpej
8.  Portugalia
9.  Szwajcaria
10.  Korea Południowa
11.  Kanada
12.  Brazylia
13.  Ukraina
14.  Chile
15.  Argentyna
16.  Stany Zjednoczone
17.  Meksyk
18.  Iran
19.  Hongkong
20.  Chiny

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]