Pierścień śmierci

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pierścień śmierci
Death Ring
Gatunek sensacyjny
Data premiery Ziemia 24 czerwca 1992
Kraj produkcji Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 90 min
Reżyseria R.J. Kizer
Scenariusz Mike Norris,
George T. LeBrun
Muzyka John Massari
Zdjęcia Glenn Kershaw
Scenografia Nicholas T. Preovolos,
Wanda "Beau" Peterson
Kostiumy Jyl Moder
Montaż Kim Secrist
Produkcja Gary M. Bettman
Wytwórnia Trans Atlantic Entertainment
Dystrybucja Imperial Entertainment (polski dystrybutor VHS)

Pierścień śmierci (tytuł oryg. Death Ring, alternatywny tytuł pol. Śmiertelny pierścień) – amerykański film sensacyjny powstały w roku 1992, z Mikiem Norrisem, synem aktora i mistrza karate Chucka Norrisa, w roli głównej.

Film został wydany z przeznaczeniem dystrybucji domowej. Polski dystrybutor reklamował go sloganem: Bez litości. Bez zasad. Bez drugiej szansy.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Perwersyjny milioner, Danton Vachs, organizuje na swojej prywatnej wyspie coroczną imprezę. Od dawna celem nietypowej zabawy jest polowanie na ludzi. Tym razem nieszczęsną zwierzyną zostaje Mike Collins (Norris), były członek amerykańskich Zielonych Beretów; jego zadaniem jest pokonanie czterech złaknionych krwi przeciwników, pełniących funkcję myśliwych. Mike i jego narzeczona, Lauren Sadler, zostają brutalnie uprowadzeni na wyspę przez bandę dowodzoną przez piękną, lecz okrutną asystentkę Vachsa, Ling.

Matt jest zdesperowany – nie posiada bowiem żadnej broni, prócz własnych rąk. Z pomocą Johna Blackwella, mężczyzny, który szczęśliwie uszedł z życiem z ostatniego diabolicznego polowania i żył w ukryciu, udaje się mu pokonać w krwawej, bezpardonowej walce wszystkich psychopatycznych myśliwych. Następnie na pomoc Mattowi rusza jego przyjaciel, Skylord. W efekcie zmasowanego ataku na siedzibę milionera, szaleniec staje twarzą w twarz ze swoimi niedoszłymi ofiarami.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]