Pierwyj diwizion (2015/2016)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

24. sezon rosyjskiej drugiej ligi piłkarskiej (Pierwszej Dywizji; oficjalna nazwa FNL). W rozgrywkach trwających od 11 lipca 2015 roku do 21 maja 2016 wzięło udział 20 drużyn.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Liczba drużyn została zwiększona w stosunku do poprzedniego sezonu z 18 do 20.

Uczestnicy poprzedniej edycji
TOS FK Tosno 3
TOM Tom Tomsk 4
GAZ Gazowik Orenburg 5
SZY Szynnik Jarosławl 6
WOŁ Wołgar Astrachań 7
JEN Jenisej Krasnojarsk 8
TIU Tiumeń 9
SIB Sibir Nowosybirsk 10
ŁUC Łucz-Eniergija 11
SOK Sokoł Saratów 12
WNN Wołga Niżny Nowogród 13
SKA SKA-Chabarowsk 14
BAŁ Bałtika 15
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z Priemjer-Ligi
TUŁ Arsienał Tuła 16
Aiga uparrow inv.svg Awans z Drugiej Dywizji
SP2 Spartak-2 zach., 1
ZN2 Zenit-2 zach., 2
FAK Fakieł Woroneż centrum
ARM Torpedo Armawir południe
KAM KAMAZ Nabierieżnyje Czełny ural
IRK Bajkał Irkuck wschód

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn,
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie.

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna M Z R P B+ B– +/– Pkt Awans lub spadek
1 Gazowik Orenburg 38 26 8 4 61 20 +41 86 Awans do Priemjer-Ligi
2 Arsienał Tuła 38 25 7 6 64 36 +28 82
3 Tom Tomsk 38 22 8 8 58 35 +23 74 Baraże o Priemjer-Ligę
4 Wołgar Astrachań 38 17 12 9 57 37 +20 63
5 Spartak-2 38 17 8 13 52 49 +3 59
6 Fakieł Woroneż 38 17 5 16 51 42 +9 56
7 FK Tosno 38 17 4 17 57 53 +4 55
8 Tiumeń 38 15 9 14 44 45 −1 54
9 Sokoł Saratów 38 14 11 13 43 38 +5 53
10 Wołga Niżny Nowogród 38 14 9 15 39 37 +2 51 Drużyna rozwiązana po sezonie
11 Sibir Nowosybirsk 38 14 9 15 47 50 −3 51
12 Szynnik Jarosławl 38 13 11 14 50 49 +1 50
13 Zenit-2 38 13 11 14 61 56 +5 50
14 SKA-Chabarowsk 38 13 10 15 36 35 +1 49
15 Łucz-Eniergija 38 12 9 17 31 46 −15 45
16 Jenisej Krasnojarsk 38 12 8 18 36 49 −13 44 Pozostały w lidze[i]
17 Bałtika 38 11 11 16 37 47 −10 44
18 Torpedo Armawir 38 10 10 18 28 44 −16 40 Spadek do Drugiej Dywizji
19 Bajkał Irkuck 38 8 2 28 29 73 −44 26
20 KAMAZ Nabierieżnyje Czełny 38 6 6 26 20 60 −40 24
Źródło: Soccerway
Zasady ustalania kolejności: 1) Punkty 2) Zwycięstwa 3) Mecze bezpośrednie
  1. Jenisiej utrzymał się ponieważ Smiena (zwycięzca grupy wschodniej PFL) z powodów finansowych dobrowolnie odmówiła przejścia do FNL. Bałtika utrzymała się w związku z wycofaniem Wołgi

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość TUŁ IRK BAŁ FAK GAZ KAM ŁUC SZY SIB SKA SOK SP2 TOM ARM TOS TIU WNN WOŁ JEN ZN2
Arsienał Tuła 2:1 1:0 1:0 0:3 1:0 1:0 4:1 3:1 1:0 0:0 4:1 1:2 0:0 3:1 1:2 1:0 1:1 2:0 2:1
Bajkał Irkuck 0:2 1:0 0:2 0:3 2:1 0:1 0:2 0:6 2:3 0:3 1:2 1:2 1:2 0:2 0:0 1:0 3:2 1:0 2:1
Bałtika 1:4 3:1 1:1 2:1 1:2 3:0 0:3 3:1 1:0 0:0 1:1 0:3 0:1 1:3 1:1 0:1 2:1 0:0 3:1
Fakieł Woroneż 3:1 3:2 1:0 1:2 4:1 2:0 3:1 2:1 0:1 1:0 2:2 1:3 2:0 1:3 3:0 1:2 0:1 0:1 0:1
Gazowik Orenburg 4:1 2:0 2:0 1:0 2:0 2:0 2:0 2:1 0:0 2:1 2:0 1:0 2:0 3:1 1:1 1:1 0:0 1:1 1:0
KAMAZ Nabierieżnyje Czełny 0:1 0:1 0:0 0:0 0:3 0:1 0:3 1:2 0:2 3:0 0:1 0:1 1:1 3:0 0:1 0:2 0:3 0:1 0:5
Łucz-Eniergija 0:0 1:0 2:2 1:0 1:1 2:1 1:1 0:3 1:0 2:3 1:1 0:3 0:1 0:1 1:0 2:0 1:1 2:2 0:0
Szynnik Jarosławl 0:4 1:0 0:1 1:2 0:1 0:2 1:1 5:0 2:1 1:0 1:1 0:1 3:0 2:1 1:1 2:1 3:3 1:1 4:0
Sibir Nowosybirsk 3:0 1:0 1:0 1:1 1:1 0:0 2:0 2:1 2:1 1:3 0:0 1:0 2:2 1:2 1:4 1:2 1:1 1:0 2:0
SKA-Chabarowsk 0:1 0:0 1:1 0:1 1:1 4:0 2:0 2:2 1:1 1:2 2:1 1:0 0:0 0:1 1:0 1:1 2:1 0:2 2:1
Sokoł Saratów 1:1 3:0 1:1 3:2 0:2 0:0 0:1 0:1 2:0 2:0 2:2 1:2 0:0 3:2 0:1 2:0 2:1 1:0 0:0
Spartak-2 1:2 2:0 0:1 1:3 1:0 4:0 2:1 2:0 3:0 1:0 4:3 0:1 1:0 3:1 1:1 1:0 1:0 2:0 1:2
Tom Tomsk 1:3 2:1 2:1 0:0 1:0 2:0 0:2 1:1 1:0 2:0 2:1 4:1 4:0 3:2 1:1 1:0 1:1 2:1 2:3
Torpedo Armawir 1:3 0:2 1:2 1:2 3:0 0:0 2:0 0:2 2:0 0:2 0:0 1:2 1:1 0:0 2:1 1:0 1:0 2:3 2:0
FK Tosno 2:3 1:0 3:1 1:0 0:1 1:2 0:2 2:0 0:1 3:2 1:0 6:1 3:1 1:0 2:4 1:0 2:2 2:2 1:2
Tiumeń 1:2 1:1 3:1 1:2 0:4 1:0 1:0 2:1 0:1 0:2 1:2 2:0 1:1 1:0 1:0 2:1 0:2 3:1 2:1
Wołga Niżny Nowogród 1:2 4:1 0:1 1:0 1:3 2:1 1:0 1:1 2:1 0:0 0:0 0:0 3:2 1:0 1:1 1:0 0:1 4:0 2:2
Wołgar Astrachań 1:1 3:1 1:0 2:1 0:1 3:0 4:1 4:0 1:1 0:1 2:0 2:1 1:1 2:0 1:0 1:1 2:1 1:1 0:3
Jenisej Krasnojarsk 0:2 4:0 1:1 2:0 0:1 2:0 0:2 0:0 1:0 2:0 0:1 0:4 1:2 3:1 1:3 1:0 0:1 0:2 0:3
Zenit-2 2:2 4:3 3:1 2:4 1:2 1:2 3:1 2:2 3:3 0:0 1:1 3:0 0:0 0:0 2:1 4:2 1:1 2:3 1:2

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]