Pilot Pen Tennis 2010 (kobiety)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Pilot Pen Tennis 2010 - mężczyźni.
 Osobny artykuł: WTA Tour 2010.
Pilot Pen Tennis 2010
ilustracja
Miejsce  Stany Zjednoczone
New Haven
Obiekt Cullman-Heyman Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 23-28.08.2010
ATP Tour
Kategoria WTA Premier
Pula nagród 750 000 $
Drabinka 48S/32Q/16D
Dyrektor Anne Worcester
Zwycięzcy
Gra pojedyncza kobiet
Dania Caroline Wozniacki
Gra podwójna kobiet
Czechy Květa Peschke
Słowenia Katarina Srebotnik
2009 2011

Tenisowy turniej WTA Premier Series Pilot Pen Tennis 2010 odbył się w dniach 23 - 28 sierpnia w amerykańskim New Haven na kortach twardych. Pula nagród wyniosła 700 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Dania Caroline Wozniacki 2
2/WC Australia Samantha Stosur 6
3 Włochy Francesca Schiavone 7
4/WC Rosja Jelena Diemientjewa 8
5 Belgia Yanina Wickmayer 15
6 Francja Marion Bartoli 17
7 Włochy Flavia Pennetta 20
8/WC Rosja Nadieżda Pietrowa 21

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Dania Caroline Wozniacki  
7  Włochy Flavia Pennetta w/o  
  1  Dania Caroline Wozniacki 1 6 7  
  4/WC  Rosja Jelena Diemientjewa 6 3 65  
4/WC  Rosja Jelena Diemientjewa 6 3 6
  6  Francja Marion Bartoli 3 6 2  
    1  Dania Caroline Wozniacki 6 3 6
  8  Rosja Nadieżda Pietrowa 3 6 3
   Rosja Marija Kirilenko 6 6  
WC  Rosja Dinara Safina 3 3  
 Rosja Marija Kirilenko 6 2 2
  8  Rosja Nadieżda Pietrowa 2 6 6  
8  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 6
  2/WC  Australia Samantha Stosur 2 1  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  1  Dania Caroline Wozniacki  
 wolny los  
  1  Dania Caroline Wozniacki 6 6  
  LL  Słowacja Dominika Cibulková 4 1  
LL  Słowacja Dominika Cibulková 6 5 6
   Stany Zjednoczone Melanie Oudin 2 7 4  
    1  Dania Caroline Wozniacki
  7  Włochy Flavia Pennetta w/o
   Niemcy Andrea Petković 2 2  
 Białoruś Wolha Hawarcowa 6 6  
 Białoruś Wolha Hawarcowa 3 2
  7  Włochy Flavia Pennetta 6 6  
 Rosja Alisa Klejbanowa 4 4
  7  Włochy Flavia Pennetta 6 6  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  4  Rosja Jelena Diemientjewa 6 6  
 Hiszpania M. J. Martínez Sánchez 1 2  
  4  Rosja Jelena Diemientjewa 7 65 6  
   Ukraina Kateryna Bondarenko 64 7 4  
 Czechy Petra Kvitová 5 3
   Ukraina Kateryna Bondarenko 7 6  
    4  Rosja Jelena Diemientjewa 6 3 6
  6  Francja Marion Bartoli 3 6 2
   Bułgaria Cwetana Pironkowa 1 5  
Q  Australia Anastasija Rodionowa 6 7  
Q  Australia Anastasija Rodionowa 3 1
  6  Francja Marion Bartoli 6 6  
 Ukraina Alona Bondarenko 7 62 3
  6  Francja Marion Bartoli 64 7 6  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  5  Belgia Yanina Wickmayer 3 1  
 Szwajcaria Timea Bacsinszky 6 6  
   Szwajcaria Timea Bacsinszky 3 1  
   Rosja Marija Kirilenko 6 6  
Q  Rosja Jelena Wiesnina 1 6 1
   Rosja Marija Kirilenko 6 3 6  
     Rosja Marija Kirilenko 6 6
  WC  Rosja Dinara Safina 3 3
   Słowacja Daniela Hantuchová 7 6  
 Estonia Kaia Kanepi 5 3  
 Słowacja Daniela Hantuchová 64 62
  WC  Rosja Dinara Safina 7 7  
WC  Rosja Dinara Safina 1 6 6
  3  Włochy Francesca Schiavone 6 3 1  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  8  Rosja Nadieżda Pietrowa 1 7 6  
Q  Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 6 5 1  
  8  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 6  
   Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands 3 2  
 Rumunia Alexandra Dulgheru 2 1
  Q  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands 6 6  
    8  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 6
  2  Australia Samantha Stosur 2 1
   Włochy Sara Errani 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 1 2  
 Włochy Sara Errani 1 6 64
  2  Australia Samantha Stosur 6 3 7  
 wolny los
  2  Australia Samantha Stosur  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 107 000 $ 470
Finalistka 56 000 $ 320
Półfinalistka 30 000 $ 200
Ćwierćfinalistka 15 925 $ 120
2 runda 8 590 $ 60
1 runda 4 580 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Czechy Květa Peschke
Słowenia Katarina Srebotnik
2 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Australia Rennae Stubbs
3 Stany Zjednoczone Vania King
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
4 Zimbabwe Cara Black
Australia Anastasija Rodionowa

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Półfinały   Finał
1  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6  
   Argentyna Gisela Dulko
 Turcja İpek Şenoğlu
2 3     1  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 7  
   Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
4 7 7      Polska Klaudia Jans
 Białoruś Tatiana Puczek
2 5  
   Polska Klaudia Jans
 Białoruś Tatiana Puczek
6 6 10       1  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
7 5 10  
4  Zimbabwe Cara Black
 Australia Anastasija Rodionowa
4 6 10        Hiszpania A. Medina Garrigues
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
64 7 6  
   Hiszpania A. Medina Garrigues
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
6 3 12      Hiszpania A. Medina Garrigues
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
6 6
   Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Polska Alicja Rosolska
3 6 2      Hiszpania M.J.M. Sánchez
 Hiszpania A. Parra Santonja
2 1  
   Hiszpania M.J.M. Sánchez
 Hiszpania A. Parra Santonja
6 3 10       1  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
7 6
   Rosja Marija Kondratjewa
 Czechy Vladimíra Uhlířová
2 67        Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
5 0
   Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
6 7      Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
7 3 10  
   Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Białoruś Wolha Hawarcowa
6 7    Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Białoruś Wolha Hawarcowa
5 6 8  
3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
4 64        Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
5 1
WC  Stany Zjednoczone Christina McHale
 Stany Zjednoczone Riza Zalameda
4 4        Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
7 6  
   Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 6        Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 6
   Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Rosja Ałła Kudriawcewa
5 6 10    Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Rosja Ałła Kudriawcewa
4 4  
2  Stany Zjednoczone Lisa Raymond
 Australia Rennae Stubbs
7 2 5  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[2] Punkty (WTA)[3]
Zwyciężczynie 34 000 $ 470
Finalistki 17 800 $ 320
Półfinalistki 9 400 $ 200
Ćwierćfinalistki 4 950 $ 120
1 runda 2 650 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 15 sierpnia 2010 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę