Piotr Lisiewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Piotr Lisiewicz
Data i miejsce urodzenia 1972
Poznań
Piotr Lisiewicz (pierwszy z prawej) w czasie konferencji na Uniwersytecie Zielonogórskim

Piotr Lisiewicz (ur. 1972 w Poznaniu) – polski publicysta, aktywista Akcji Alternatywnej „Naszość” i Komitetu Wolny Kaukaz.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Absolwent VII Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Poznaniu z 1991. W trakcie nauki w szkole był jednym z twórców „Naszości”[1].

Rozgłos przyniosły mu organizowane przez „Naszość” happeningi oraz powiązane z nimi rozprawy sądowe, np. proces w 2002 pod zarzutem, iż 7 listopada 2001 w Poznaniu ...umyślnie wprowadził w błąd funkcjonariusza policji co do tożsamości własnej, podając iż nazywa się Włodzimierz Ilicz Lenin, a faktycznie nazywa się Piotr Lisiewicz[2][3][4].

Związany z „Gazetą Polską”, gdzie jest szefem działu krajowego. Na jej łamach publikuje m.in. całostronicowe felietony o charakterze satyry politycznej oraz rubrykę „Okiem Lenina”, w której zamieszcza cytaty z pism przywódcy bolszewików bądź inne cytaty związane z tą postacią. Do 2009 współpracował z miesięcznikiem „Niezależna Gazeta Polska”, a od 2009 publikuje w jego kontynuatorze „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo”, a ponadto z serwisem informacyjnym Niezalezna.pl[5].

Od 2013 na antenie stacji Telewizja Republika prowadzi audycję Kulisy manipulacji wspólnie z Katarzyną Gójską-Hejke[6].

Jest bratem Pawła, szefa Gabinetu Prezydenta RP za czasów prezydentury Bronisława Komorowskiego[7] w latach 2010–2015.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]