Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Placówka Straży Granicznej
w Lubaczowie
Państwo  Polska
Adres
Lubaczów
37-625 Krowica Sama[1]
brak współrzędnych
Siedziba Straży Granicznej w Lubaczowie

Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie – graniczna jednostka organizacyjna polskiej straży granicznej realizująca zadania w ochronie granicy państwowej.

24 sierpnia 2005 roku funkcjonującą dotychczas strażnicę SG w Lubaczowie przemianowano na placówkę Straży Granicznej[2].

Terytorialny zasięg działania[edytuj | edytuj kod]

Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie ochrania odcinek granicy państwowej z Ukrainą o długości 16,12 km[1] od znaku granicznego nr 599 do znaku granicznego nr 569[3].

Linia rozgraniczenia:
  1. z placówką Straży Granicznej w Korczowej: wyłącznie znak graniczny nr 569, m. Tarnawskie, wyłącznie m. Czerniawka, styk gmin Oleszyce, Laszki, Wielkie Oczy, dalej granica gmin Oleszyce oraz Laszki[3].
  2. z placówką Straży Granicznej w Horyńcu: włącznie znak graniczny nr 599,dalej granica gmin Horyniec-Zdrój i Narol oraz Lubaczów i Cieszanów[3].

Poza strefą nadgraniczną obejmuje z powiatu lubaczowskiego gmina Stary Dzików, z powiatu lezajskiego gmina Kuryłówka, z powiatu przeworskiego gminy: Adamówka, Sieniawa, z powiatu jarosławskiego gmina Wiązownica[3].

Przejścia graniczne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]