Placówka Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Placówka Straży Granicznej
w Łaszczowie
Państwo  Polska
Komendant ppłk SG Jacek Kozak
Adres
Łaszczów
22-680 Lubycza Królewska
ul. Kolejowa 5[1]
brak współrzędnych

Placówka Straży Granicznej w Łaszczowie im. płk. Wojciecha Stanisława Wójcika[a] – graniczna jednostka organizacyjna polskiej straży granicznej realizująca zadania w ochronie granicy państwowej.

Formowanie i zmiany organizacyjne[edytuj | edytuj kod]

Placówka Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej powołana została w strukturach Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej 24 sierpnia 2005 roku. Sformowana została na bazie strażnicy SG Lubycza Królewska.

Terytorialny zasięg działania[edytuj | edytuj kod]

od znaku granicznego nr 700 do znaku granicznego nr 658[2].

Linia rozgraniczenia:
  1. z placówką Straży Granicznej w Hrebennem: wyłącznie znak graniczny nr 658, dalej południową stroną nasypu dawnej linii kolejowej z Hrebennego do Sokala, następnie przez rzekę Sołokija do stawów hodowlanych. Dalej wzdłuż wschodniej grobli tych stawów do północnego skraju lasu pomiędzy m. Kornie i Machnów Stary. Dalej północną ścianą lasu przez drogę Kornie – Machnów Stary w kierunku zachodnim do punktu wysokościowego nr 230,1; dalej drogą polną w kierunku zachodnim do południowej ściany lasu położonego za m. Teniatyska (punkt wysokościowy nr 239,2 przy skrzyżowaniu dróg gruntowych). Dalej drogą leśną w kierunku południowo-zachodnim przez rzekę Sołokija oraz szlak kolejowy Hrebenne – Lubycza Królewska, do drogi krajowej nr 17. Dalej wzdłuż drogi krajowej nr 17 do m. Lubycza Królewska, dalej wzdłuż drogi Lubycza Królewska – Ruda Żurawiecka – Żurawce – Korhynie do m. Korhynie a następnie do punktu wysokościowego 296,7 za m. Korhynie. Dalej do m. Kolonia Korhynie i dalej drogą gruntową w kierunku północnym przez drogę Wierszczyca – Tomaszów Lub. zachodnią ścianą lasu za m. Przewłoka, do punktu wysokościowego 293,0. Dalej do granicy gmin Tomaszów Lub. i Jarczów pomiędzy miejscowościami Klekacze i Nedezów i dalej granicą tych gmin do styku z gminą Rachanie[2].
  2. z placówką Straży Granicznej w Chłopiatynie: włącznie znak graniczny nr 700, dalej wył. Korczmin, włącznie PGR Korczmin, wył. PGR Krzewica, wył. Rzeplin, wył. kol. Rzeplin, włącznie m. Zachajek, dalej granica gmin Telatyn oraz Ulhówek i Łaszczów, rzeka Kmiczynka do granicy gmin Łaszczów oraz Tyszowce[2].

Poza strefą nadgraniczną obejmuje z powiatu tomaszowskiego gmina Rachanie[2].

Komendanci placówki[edytuj | edytuj kod]

  • ppłk SG Jacek Kozak

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. od 1 VIII 2011 roku placówka Straży Granicznej w Łaszczowie z siedziba w Lubyczy Królewskiej → Wykaz placówek Straży Granicznej ↓.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]