Players Tour Championship 2010/2011 – Turniej 5

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Players Tour Championship 2010/2011
EPTC 2 ← PTC 5 → PTC 6
Snooker balls triangled.png
Miejsce Anglia World Snooker Academy, Sheffield
Zwycięzca Chińska Republika Ludowa Ding Junhui
II miejsce Walia Jamie Jones
Najwyższy break 143 Walia Jamie Jones

Players Tour Championship 2010/2011 – Turniej 5 – siódmy turniej z cyklu 12 rankingowych turniejów Players Tour Championship, a piąty rozegrany w tym cyklu na Wyspach Brytyjskich, rozegrany w World Snooker Academy w Sheffield (Anglia) w dniach 7–10 października 2010 roku.

Wzięło w nim udział ?? zawodników.

W finale Ding Junhui pokonał Jamiego Jonesa wynikiem 4–1.

Nagrody[1][edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: L10 000
II miejsce: L5 000

Półfinalista: L2 500
Ćwierćfinalista: L1 500

Ostatnia 16: L1 000
Ostatnia 32: L600
Ostatnia 64: L200

Turniej główny[2][3][4][edytuj | edytuj kod]

Rundy pre-eliminacyjne[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Do 4 wygranych frame'ów

Belgia Hans Blanckaert 1–4 Anglia Mark Miller

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Do 4 wygranych frame'ów

Anglia Chris Norbury 1–4 Anglia Ben Harrison
Singapur Marvin Lim 1–4 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei
Niemcy Lasse Münstermann w/o–w/d Anglia Jamie Walker
Anglia Craig Steadman w/o–w/d Indie Lucky Vatnani
Anglia Allan Taylor 4–1 Indie David Singh
Anglia Marc Harman 0–4 Anglia Jeff Cundy
Anglia Ian Glover 2–4 Indie Aditya Mehta
Walia Kishan Hirani 4–1 Zjednoczone Emiraty Arabskie Salim Ali
Anglia Steve Judd 4–0 Anglia Daniel Skingle
Anglia Rogelio Esteiro 1–4 Anglia Nick Jennings
Irlandia Colm Gilcreest 1–4 Irlandia Martin McCrudden
Arabia Saudyjska Ahmed Aseeri 4–1 Anglia Christopher Keogan
Singapur Tommy Ang 4–3 Anglia Shaun Parkes
Anglia James Hill w/o–w/d Zjednoczone Emiraty Arabskie Mohammed Shehab
Anglia James Murdoch 0–4 Anglia John Whitty
Pakistan Sharrukh Nasir 0–4 Anglia Mark Miller
Anglia Adam Duffy w/o–w/d Anglia Lee Farebrother
Anglia Michael Wild 3–4 Irlandia John Sutton
Anglia Danny Douane 4–0 Anglia Rock Hui
Zjednoczone Emiraty Arabskie Eissa Alsayed 0–4 Anglia Tony Knowles
Anglia Stephen Ormerod 3–4 Anglia James McGouran
Anglia Andrew Norman 2–4 Anglia Andy Lee
Anglia Joel Walker 1–4 Irlandia Leo Fernandez
Walia Jamie Clarke 4–0 Anglia Matthew Day
Anglia Andrew Milliard 1–4 Anglia Charlie Walters
Anglia Mitchell Mann 1–4 Anglia Martin O’Donnell
Anglia Ian Burns 2–4 Belgia Luca Brecel
Anglia Gareth Green 4–2 Zjednoczone Emiraty Arabskie Mohammed Joker
Anglia Robbie Williams 1–4 Anglia Sam Baird
Anglia Ian Stark 0–4 Anglia David Grace
Anglia Stephen Groves 0–4 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Anglia Sam Harvey 0–4 Anglia Stuart Carrington

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

Górna połówka[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]
  Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
Runda 5
Do 4 frame'ów
Runda 6
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Barry Pinches 1  
 Anglia Ben Harrison 4  
   Anglia Ben Harrison 2  
   Irlandia Północna Mark Allen 4  
 Irlandia Północna Joe Swail 1
 Irlandia Północna Mark Allen 4  
   Irlandia Północna Mark Allen 2  
   Anglia Rory McLeod 4  
 Anglia Peter Lines 2  
 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
   Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 2
   Anglia Rory McLeod 4  
 Anglia Rory McLeod 4
 Tajlandia Thanawat Thirapongpaiboon 3  
   Anglia Rory McLeod 4
   Anglia Mark Joyce 3
 Anglia Mark Joyce 4  
 Niemcy Lasse Münstermann 2  
   Anglia Mark Joyce 4
   Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 2  
 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4
 Anglia Matthew Couch 0  
   Anglia Mark Joyce 4
   Szkocja James McBain 2  
 Anglia Anthony Hamilton 1  
 Anglia Craig Steadman 4  
   Anglia Craig Steadman 3
   Szkocja James McBain 4  
 Anglia Kyren Wilson 3
 Szkocja James McBain 4  
Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]
  Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
Runda 5
Do 4 frame'ów
Runda 6
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Mike Dunn 4  
 Anglia David Gilbert 2  
   Anglia Mike Dunn 0  
   Anglia Simon Bedford 4  
 Anglia Michael Wasley 2
 Anglia Simon Bedford 4  
   Anglia Simon Bedford 3  
   Anglia Allan Taylor 4  
 Anglia Liam Highfield 0  
 Anglia Allan Taylor 4  
   Anglia Allan Taylor 4
   Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 1  
 Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 4
 Anglia Jeff Cundy 3  
   Anglia Allan Taylor 3
   Anglia Ricky Walden 4
 Szkocja Stephen Maguire 0  
 Indie Aditya Mehta 4  
   Indie Aditya Mehta 4
   Norwegia Kurt Maflin 2  
 Irlandia Fergal O’Brien 3
 Norwegia Kurt Maflin 4  
   Indie Aditya Mehta 0
   Anglia Ricky Walden 4  
 Anglia Joe Jogia 4  
 Walia Ryan Day 1  
   Anglia Joe Jogia 1
   Anglia Ricky Walden 4  
 Anglia Ricky Walden 4
 Walia Jak Jones 1  
Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]
  Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
Runda 5
Do 4 frame'ów
Runda 6
Do 4 frame'ów
                                     
 Szkocja Marcus Campbell 4  
 Walia Kishan Hirani 1  
   Szkocja Marcus Campbell 4  
   Anglia Adam Wicheard 2  
 Anglia Adam Wicheard 4
 Anglia Steve Judd 0  
   Szkocja Marcus Campbell 3  
   Anglia Martin Gould 4  
 Anglia Martin Gould 4  
 Irlandia Joe Delaney 0  
   Anglia Martin Gould 4
   Tajlandia Noppon Saengkham 1  
 Walia Michael White 3
 Tajlandia Noppon Saengkham 4  
   Anglia Martin Gould 0
   Walia Jamie Jones 4
 Irlandia Północna Gerard Greene 4  
 Anglia Nick Jennings 1  
   Irlandia Północna Gerard Greene 4
   Anglia Joe Perry 0  
 Anglia Joe Perry 4
 Irlandia Martin McCrudden 0  
   Irlandia Północna Gerard Greene 3
   Walia Jamie Jones 4  
 Chińska Republika Ludowa Liu Song 4  
 Irlandia David Morris 2  
   Chińska Republika Ludowa Liu Song 0
   Walia Jamie Jones 4  
 Walia Jamie Jones 4
 Niemcy Patrick Einsle 1  
Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]
  Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
Runda 5
Do 4 frame'ów
Runda 6
Do 4 frame'ów
                                     
 Walia Daniel Wells 4  
 Arabia Saudyjska Ahmed Aseeri 3  
   Walia Daniel Wells 1  
   Irlandia Północna Patrick Wallace 4  
 Anglia Dave Harold 2
 Irlandia Północna Patrick Wallace 4  
   Irlandia Północna Patrick Wallace 4  
   Anglia Jamie Cope 2  
 Anglia Jamie Cope 4  
 Singapur Tommy Ang 0  
   Anglia Jamie Cope 4
   Belgia Bjorn Haneveer 3  
 Belgia Bjorn Haneveer 4
 Anglia James Hill 0  
   Irlandia Północna Patrick Wallace 4
   Walia Mark Williams 1
 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
 Anglia John Whitty 2  
   Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
   Anglia Jack Lisowski 3  
 Anglia Jack Lisowski 4
 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 1  
   Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 1
   Walia Mark Williams 4  
 Walia Mark Williams 4  
 Anglia Mark Miller 0  
   Walia Mark Williams 4
   Tajlandia Issara Kachaiwong 1  
 Brazylia Igor Figueiredo 0
 Tajlandia Issara Kachaiwong 4  

Dolna połówka[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]
  Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
Runda 5
Do 4 frame'ów
Runda 6
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Judd Trump 1  
 Anglia Adam Duffy 4  
   Anglia Adam Duffy 4  
   Szkocja Alan McManus 2  
 Szkocja Alan McManus 4
 Irlandia Ken Doherty 3  
   Anglia Adam Duffy 2  
   Anglia Peter Ebdon 4  
 Anglia Adrian Gunnell w/o  
 Irlandia John Sutton n/s  
   Anglia Adrian Gunnell 1
   Anglia Peter Ebdon 4  
 Anglia Peter Ebdon 4
 Anglia Danny Douane 0  
   Anglia Peter Ebdon 3
   Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4
 Malta Tony Drago 3  
 Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  
   Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4
   Anglia Stuart Bingham 1  
 Anglia Stuart Bingham 4
 Anglia Tony Knowles 1  
   Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4
   Anglia Stephen Lee 3  
 Anglia Stephen Lee w/o  
 Irlandia Michael Judge n/s  
   Anglia Stephen Lee 4
   Anglia Steve Davis 0  
 Anglia Steve Davis 4
 Anglia James McGouran 0  
Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]
  Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
Runda 5
Do 4 frame'ów
Runda 6
Do 4 frame'ów
                                     
 Walia Dominic Dale 4  
 Tajlandia James Wattana 1  
   Walia Dominic Dale 4  
   Anglia Andy Lee 0  
 Anglia Stuart Pettman 0
 Anglia Andy Lee 4  
   Walia Dominic Dale 4  
   Irlandia Leo Fernandez 0  
 Anglia Ian McCulloch 0  
 Anglia Kuldesh Johal 4  
   Anglia Kuldesh Johal 3
   Irlandia Leo Fernandez 4  
 Anglia Alfie Burden 1
 Irlandia Leo Fernandez 4  
   Walia Dominic Dale 4
   Walia Matthew Stevens 3
 Walia Matthew Stevens 4  
 Szkocja Stephen Hendry 1  
   Walia Matthew Stevens 4
   Anglia Jimmy White 0  
 Anglia Jimmy White 4
 Walia Jamie Clarke 1  
   Walia Matthew Stevens 4
   Anglia Shaun Murphy 3  
 Szkocja Anthony McGill 4  
 Anglia Charlie Walters 0  
   Szkocja Anthony McGill 1
   Anglia Shaun Murphy 4  
 Anglia Shaun Murphy 4
 Anglia Martin O’Donnell 3  
Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]
  Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
Runda 5
Do 4 frame'ów
Runda 6
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Paul Davison 2  
 Belgia Luca Brecel 4  
   Belgia Luca Brecel 4  
   Anglia Justin Astley 1  
 Anglia Justin Astley 4
 Anglia Reanne Evans 1  
   Belgia Luca Brecel 1  
   Hongkong Marco Fu 4  
 Hongkong Marco Fu 4  
 Anglia Gareth Green 0  
   Hongkong Marco Fu 4
   Anglia Michael Holt 0  
 Anglia Matthew Selt 1
 Anglia Michael Holt 4  
   Hongkong Marco Fu 4
   Anglia Jimmy Robertson 3
 Anglia Jimmy Robertson 4  
 Anglia Sam Baird 3  
   Anglia Jimmy Robertson 4
   Anglia Mark Davis 0  
 Anglia Mark Davis 4
 Anglia Allister Carter 2  
   Anglia Jimmy Robertson 4
   Anglia Ben Woollaston 3  
 Anglia Ben Woollaston 4  
 Anglia Jimmy Michie 1  
   Anglia Ben Woollaston 4
   Anglia Nigel Bond 3  
 Anglia Nigel Bond 4
 Anglia Robert Milkins 3  
Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]
  Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
Runda 5
Do 4 frame'ów
Runda 6
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Andy Hicks 4  
 Anglia David Grace 0  
   Anglia Andy Hicks 1  
   Australia Neil Robertson 4  
 Anglia Mark King 2
 Australia Neil Robertson 4  
   Australia Neil Robertson 4  
   Szkocja Graeme Dott 2  
 Anglia Ronnie O’Sullivan w/d  
 Irlandia Północna Dermot McGlinchey w/o  
   Irlandia Północna Dermot McGlinchey 1
   Szkocja Graeme Dott 4  
 Walia Andrew Pagett 0
 Szkocja Graeme Dott 4  
   Australia Neil Robertson 2
   Anglia Andrew Higginson 4
 Anglia Andrew Higginson 4  
 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 2  
   Anglia Andrew Higginson 4
   Anglia Barry Hawkins 3  
 Anglia Barry Hawkins 4
 Anglia Jamie O’Neill 2  
   Anglia Andrew Higginson 4
   Anglia Mark Selby 0  
 Anglia Tom Ford 2  
 Anglia Rod Lawler 4  
   Anglia Rod Lawler 2
   Anglia Mark Selby 4  
 Anglia Mark Selby 4
 Anglia Stuart Carrington 0  

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały
Do 4 frame'ów
Półfinały
Do 4 frame'ów
Finał
Do 4 frame'ów
                           
   Anglia Rory McLeod 2  
 Anglia Ricky Walden 4  
   Anglia Ricky Walden 2  
   Walia Jamie Jones 4  
 Walia Jamie Jones 4
   Irlandia Północna Patrick Wallace 3  
     Walia Jamie Jones 1
   Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4
   Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  
 Walia Dominic Dale 2  
   Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4
   Anglia Andrew Higginson 1  
 Hongkong Marco Fu 0
   Anglia Andrew Higginson 4  

Breaki stupunktowe[5][edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: Players Tour Championship 5–6 Entry Pack. World Professional Billiards and Snooker Association. [dostęp 2012-05-20].
  2. worldsnooker.com: Players Tour Championship 5 Drawsheet. World Professional Billiards and Snooker Association. [dostęp 2012-05-20].
  3. Star Xing Pai Players Tour Championship Event Five. www.snooker.org. [dostęp 2012-05-20].
  4. Players Tour Championship – Event Five. global-snooker.com. [dostęp 2012-05-20].
  5. 2010 PTC Centuries. global-snooker.com. [dostęp 2012-05-16].