Players Tour Championship 2010/2011 – Turniej 6

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Players Tour Championship 2010/2011
PTC 5 ← PTC 6 → EPTC 3
Snooker balls triangled.png
Miejsce Anglia World Snooker Academy, Sheffield
Zwycięzca Walia Dominic Dale
II miejsce Anglia Martin Gould
Najwyższy break 142 Walia Matthew Stevens

{{Turniej snookerowy infobox}} Nieznane pola: "il. rozegranych meczów". Players Tour Championship 2010/2011 – Turniej 6 – ósmy turniej z cyklu 12 rankingowych turniejów Players Tour Championship, a szósty rozegrany w tym cyklu na Wyspach Brytyjskich, rozegrany w World Snooker Academy w Sheffield (Anglia) w dniach 14–17 października 2010 roku.

Wzięło w nim udział ?? zawodników.

W finale Walijczyk Dominic Dale pokonał Anglika Martina Goulda wynikiem 4–3.

Nagrody[1][edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: L10 000
II miejsce: L5 000

Półfinalista: L2 500
Ćwierćfinalista: L1 500

Ostatnia 16: L1 000
Ostatnia 32: L600
Ostatnia 64: L200

Turniej główny[2][3][4][edytuj | edytuj kod]

Runda pre-eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

Do 4 wygranych frame'ów

Anglia Robbie Williams 3–4 Anglia Sam Baird
Anglia Matthew Day w/o–w/d Zjednoczone Emiraty Arabskie Salim Ali
Anglia Martin O’Donnell 3–4 Anglia Craig Steadman
Anglia Stephen Groves 0–4 Anglia Ian Glover
Anglia Andrew Milliard 2–4 Anglia Andrew Norman
Anglia James McGouran 4–0 Walia Jamie Clarke
Anglia Mitchell Mann 4–1 Belgia Hans Blanckaert
Anglia Rogelio Esteiro 0–4 Anglia Michael Wild
Belgia Luca Brecel 2–4 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Anglia Allan Taylor w/o–w/d Zjednoczone Emiraty Arabskie Eissa Alsayed
Anglia Shaun Parkes 0–4 Anglia Ian Burns
Anglia Marc Harman 0–4 Niemcy Lasse Münstermann
Anglia Ben Harrison 4–2 Anglia James Hill
Anglia Rock Hui 0–4 Anglia Oliver Brown
Anglia Charlie Walters 4–0 Anglia Steve Judd
Indie David Singh 4–0 Anglia Ryan Duffy
Irlandia Leo Fernandez w/o–w/d Zjednoczone Emiraty Arabskie Mohammed Joker
Szkocja Dale Smith w/d–w/o Anglia Damian Wilks
Pakistan Sharrukh Nasir 1–4 Anglia Michael Wasley
Anglia Mike Hallett 3–4 Indie Lucky Vatnani
Anglia Joel Walker w/d–w/o Anglia Andy Lee
Anglia Chris Norbury w/o–w/d Zjednoczone Emiraty Arabskie Mohammed Shehab
Singapur Marvin Lim 0–4 Anglia Stuart Carrington
Anglia Stephen Ormerod 4–3 Anglia Ian Stark
Anglia James Leadbetter 3–4 Anglia Robert Valiant
Anglia Danny Douane w/d–w/o Anglia John Whitty
Anglia Farakh Ajaib 4–0 Anglia Tony Knowles
Singapur Tommy Ang 4–1 Arabia Saudyjska Ahmed Aseeri
Anglia Jamie Walker 4–3 Anglia Jeff Cundy
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 3–4 Indie Aditya Mehta
Anglia Daniel Skingle 0–4 Walia Kishan Hirani
Anglia David Grace 4–2 Szkocja Gary Thomson

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

Górna połówka[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]
  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Barry Pinches 4  
 Anglia Sam Baird 3  
   Anglia Barry Pinches 3  
   Walia Daniel Wells 4  
 Walia Daniel Wells 4
 Anglia Matthew Day 0  
   Walia Daniel Wells 4  
   Anglia Jimmy Michie 1  
 Anglia Matthew Couch 0  
 Anglia Jimmy Michie 4  
   Anglia Jimmy Michie 4
   Anglia Craig Steadman 1  
 Anglia Anthony Hamilton 3
 Anglia Craig Steadman 4  
   Walia Daniel Wells 0
   Anglia Stuart Bingham 4
 Anglia Liam Highfield 4  
 Tajlandia Noppon Saengkham 1  
   Anglia Liam Highfield 2
   Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  
 Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4
 Anglia Ian Glover 2  
   Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 2
   Anglia Stuart Bingham 4  
 Anglia Joe Jogia 4  
 Anglia Andrew Norman 1  
   Anglia Joe Jogia 0
   Anglia Stuart Bingham 4  
 Anglia Stuart Bingham 4
 Anglia Jamie O’Neill 3  
Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]
  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Belgia Bjorn Haneveer 3  
 Anglia James McGouran 4  
   Anglia James McGouran 1  
   Anglia Martin Gould 4  
 Anglia Martin Gould 4
 Anglia Mitchell Mann 0  
   Anglia Martin Gould 4  
   Anglia Ricky Walden 1  
 Walia Michael White 0  
 Irlandia Michael Judge 4  
   Irlandia Michael Judge 1
   Anglia Ricky Walden 4  
 Anglia Ricky Walden 4
 Anglia Michael Wild 3  
   Anglia Martin Gould 4
   Szkocja Anthony McGill 2
 Anglia Jimmy Robertson 2  
 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 4  
   Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 1
   Szkocja Anthony McGill 4  
 Szkocja Anthony McGill 4
 Anglia Allan Taylor 1  
   Szkocja Anthony McGill 4
   Anglia Ian Burns 2  
 Anglia Ronnie O’Sullivan w/d  
 Tajlandia Issara Kachaiwong w/o  
   Tajlandia Issara Kachaiwong 1
   Anglia Ian Burns 4  
 Anglia Matthew Selt 3
 Anglia Ian Burns 4  
Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]
  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Adrian Gunnell 3  
 Niemcy Lasse Münstermann 4  
   Niemcy Lasse Münstermann 0  
   Anglia Ian McCulloch 4  
 Anglia Ian McCulloch 4
 Anglia Ben Harrison 0  
   Anglia Ian McCulloch 4  
   Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 3  
 Anglia Mark Joyce 4  
 Anglia Oliver Brown 0  
   Anglia Mark Joyce 0
   Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 4  
 Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 4
 Szkocja Jamie Burnett 2  
   Anglia Ian McCulloch 4
   Anglia Andy Hicks 2
 Anglia Mark Davis 4  
 Anglia Adam Wicheard 3  
   Anglia Mark Davis 3
   Anglia Andy Hicks 4  
 Anglia Andy Hicks 4
 Anglia Charlie Walters 2  
   Anglia Andy Hicks 4
   Anglia Jack Lisowski 1  
 Anglia Jack Lisowski 4  
 Indie David Singh 2  
   Anglia Jack Lisowski 4
   Irlandia Północna Dermot McGlinchey 2  
 Anglia Dave Harold 2
 Irlandia Północna Dermot McGlinchey 4  
Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]
  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Peter Lines 4  
 Irlandia David Morris 0  
   Anglia Peter Lines 4  
   Irlandia Leo Fernandez 1  
 Brazylia Igor Figueiredo 2
 Irlandia Leo Fernandez 4  
   Anglia Peter Lines 0  
   Szkocja Marcus Campbell 4  
 Anglia Stephen Lee 4  
 Anglia Damian Wilks 0  
   Anglia Stephen Lee 1
   Szkocja Marcus Campbell 4  
 Szkocja Marcus Campbell 4
 Irlandia Północna Patrick Wallace 2  
   Szkocja Marcus Campbell 4
   Szkocja Graeme Dott 1
 Anglia Mark King 3  
 Szkocja Graeme Dott 4  
   Szkocja Graeme Dott 4
   Anglia Joe Perry 3  
 Anglia Joe Perry 4
 Anglia Michael Wasley 1  
   Szkocja Graeme Dott 4
   Anglia Judd Trump 1  
 Anglia Judd Trump 4  
 Indie Lucky Vatnani 0  
   Anglia Judd Trump 4
   Anglia Alfie Burden 2  
 Anglia Alfie Burden 4
 Tajlandia Thanawat Thirapongpaiboon 3  

Dolna połówka[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]
  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Mark Selby 4  
 Anglia Andy Lee 0  
   Anglia Mark Selby 4  
   Walia Jak Jones 0  
 Anglia Steve Davis w/d
 Walia Jak Jones w/o  
   Anglia Mark Selby 4  
   Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 3  
 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 0  
   Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4
   Anglia Andrew Higginson 3  
 Anglia Andrew Higginson 4
 Norwegia Kurt Maflin 0  
   Anglia Mark Selby 4
   Walia Jamie Jones 0
 Walia Jamie Jones 4  
 Anglia Reanne Evans 1  
   Walia Jamie Jones 4
   Anglia Peter Ebdon 3  
 Anglia Peter Ebdon 4
 Anglia Chris Norbury 1  
   Walia Jamie Jones 4
   Irlandia Północna Mark Allen 3  
 Hongkong Marco Fu 4  
 Anglia Stuart Pettman 3  
   Hongkong Marco Fu 2
   Irlandia Północna Mark Allen 4  
 Anglia Mike Dunn 1
 Irlandia Północna Mark Allen 4  
Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]
  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Robert Milkins 2  
 Anglia Stuart Carrington 4  
   Anglia Stuart Carrington 1  
   Australia Neil Robertson 4  
 Australia Neil Robertson 4
 Anglia Rod Lawler 1  
   Australia Neil Robertson 1  
   Walia Dominic Dale 4  
 Walia Dominic Dale 4  
 Anglia Stephen Ormerod 0  
   Walia Dominic Dale 4
   Anglia Kyren Wilson 2  
 Anglia Kyren Wilson 4
 Anglia Kuldesh Johal 2  
   Walia Dominic Dale 4
   Walia Matthew Stevens 1
 Irlandia Fergal O’Brien 4  
 Anglia Robert Valiant 1  
   Irlandia Fergal O’Brien 4
   Anglia Simon Bedford 1  
 Anglia Ben Woollaston 2
 Anglia Simon Bedford 4  
   Irlandia Fergal O’Brien 0
   Walia Matthew Stevens 4  
 Anglia Tom Ford 4  
 Anglia John Whitty 1  
   Anglia Tom Ford 3
   Walia Matthew Stevens 4  
 Walia Matthew Stevens 4
 Szkocja Stephen Hendry 1  
Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]
  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Walia Andrew Pagett 4  
 Walia Ryan Day 2  
   Walia Andrew Pagett 1  
   Anglia Paul Davison 4  
 Anglia Paul Davison 4
 Anglia Farakh Ajaib 2  
   Anglia Paul Davison 1  
   Anglia Shaun Murphy 4  
 Szkocja Alan McManus 4  
 Singapur Tommy Ang 1  
   Szkocja Alan McManus 2
   Anglia Shaun Murphy 4  
 Anglia Shaun Murphy 4
 Anglia David Gilbert 2  
   Anglia Shaun Murphy 2
   Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
 Tajlandia James Wattana 1  
   Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
   Irlandia Joe Delaney 0  
 Anglia Rory McLeod 1
 Irlandia Joe Delaney 4  
   Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
   Irlandia Północna Joe Swail 1  
 Anglia Barry Hawkins 4  
 Anglia Jamie Walker 1  
   Anglia Barry Hawkins 0
   Irlandia Północna Joe Swail 4  
 Anglia Justin Astley 2
 Irlandia Północna Joe Swail 4  
Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]
  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
 Anglia Jamie Cope 4  
 Anglia Michael Holt 0  
   Anglia Jamie Cope 1  
   Anglia Jimmy White 4  
 Anglia Jimmy White 4
 Indie Aditya Mehta 2  
   Anglia Jimmy White 4  
   Szkocja James McBain 3  
 Irlandia Północna Gerard Greene 2  
 Szkocja James McBain 4  
   Szkocja James McBain 4
   Malta Tony Drago 1  
 Malta Tony Drago 4
 Walia Kishan Hirani 0  
   Anglia Jimmy White 4
   Anglia Allister Carter 2
 Chińska Republika Ludowa Liu Song 4  
 Anglia David Grace 1  
   Chińska Republika Ludowa Liu Song 4
   Irlandia Ken Doherty 2  
 Szkocja Stephen Maguire 3
 Irlandia Ken Doherty 4  
   Chińska Republika Ludowa Liu Song 0
   Anglia Allister Carter 4  
 Anglia Nigel Bond 3  
 Niemcy Patrick Einsle 4  
   Niemcy Patrick Einsle 3
   Anglia Allister Carter 4  
 Walia Mark Williams w/d
 Anglia Allister Carter w/o  

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały
Do 4 frame'ów
Półfinały
Do 4 frame'ów
Finał
Do 4 frame'ów
                           
   Anglia Stuart Bingham 2  
 Anglia Martin Gould 4  
   Anglia Martin Gould 4  
   Szkocja Marcus Campbell 1  
 Anglia Ian McCulloch 1
   Szkocja Marcus Campbell 4  
     Anglia Martin Gould 3
   Walia Dominic Dale 4
   Anglia Mark Selby 3  
 Walia Dominic Dale 4  
   Walia Dominic Dale 4
   Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 1  
 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
   Anglia Jimmy White 3  

Breaki stupunktowe[5][edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: Players Tour Championship 5–6 Entry Pack. World Professional Billiards and Snooker Association. [dostęp 2012-05-21].
  2. worldsnooker.com: Players Tour Championship 6 Drawsheet. World Professional Billiards and Snooker Association. [dostęp 2012-05-21].
  3. Star Xing Pai PTC 6. WWW Snooker. [dostęp 2012-05-21].
  4. Players Tour Championship – Event Six. global-snooker.com. [dostęp 2012-05-21].
  5. 2010 PTC Centuries. global-snooker.com. [dostęp 2012-05-21].