PlusLiga (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
PlusLiga 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLPS SA
Termin 09.10.2009 - 22.05.2010
Sezon X
Partner TV TV4, Grupa Polsat
(Polsat Sport,
Polsat Sport Extra)
Liczba drużyn 10
Liczba hal 10 (w 10 miejscowościach)
Ranking CEV 4.
Liga Mistrzów PGE Skra Bełchatów
Jastrzębski Węgiel
Puchar CEV Asseco Resovia Rzeszów
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Puchar Challenge Domex Tytan AZS Częstochowa
Beniaminek Pamapol Siatkarz Wieluń
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi Neckermann AZS Politechnika Warszawska
Mistrz PGE Skra Bełchatów
Zdobywca Pucharu Jastrzębski Węgiel
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 135
Liczba setów 488 (3,61 na mecz)
Najdłuższa seria zwycięstw PGE Skra Bełchatów (15)
Najdłuższa seria porażek Jadar Radom (7)
Oglądalność 274795 (2036 na mecz)
Strona internetowa

PlusLiga 2009/2010 − 74. sezon siatkarskich mistrzostw Polski (10. sezon jako liga profesjonalna) organizowany przez PLPS SA pod egidą PZPS.

W fazie zasadniczej 10 zespołów rozegrało mecze system każdy z każdym (mecz i rewanż). Do fazy play-off przeszło 8 najlepszych drużyn, gdzie rywalizowały one systemem drabinkowym (ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3. miejsce i finał do trzech zwycięstw). Drużyny z dwóch ostatnich miejsc po fazie zasadniczej rywalizowały o utrzymanie grając do 4 zwycięstw, po których przegrany spadał bezpośrednio, a wygrany tej pary walczył z drugą drużyną z I ligi.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa Polski
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w PlusLidze 2009/2010
  PlusLiga 2009/2010  
BEŁ PGE Skra Bełchatów Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 LM
RZE Asseco Resovia Rzeszów 2 LM
JAS Jastrzębski Węgiel 3 LM
KED ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 CEV
CZE Tytan AZS Częstochowa 5 CEV
OLS AZS UWM Olsztyn 6
BYD Delecta Bydgoszcz 7
WAR Neckermann AZS Politechnika Warszawska 8
RAD Jadar Radom 9
Aiga uparrow inv.svg Awans z I ligi
WIE Siatkarz Wieluń 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Runda zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 BEŁ RZE JAS KED CZE OLS BYD WAR RAD WIE
PGE Skra Bełchatów 3:2 3:1 3:1 3:1 3:0 3:1 2:3 3:0 3:0
Asseco Resovia Rzeszów 0:3 3:0 1:3 2:3 3:1 0:3 3:0 3:0 3:0
Jastrzębski Węgiel 1:3 1:3 3:0 3:1 3:2 3:0 3:0 3:0 3:2
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 3:0 2:3 3:2 3:0 2:3 3:0 3:0 3:0
Domex Tytan AZS Częstochowa 3:0 1:3 2:3 1:3 3:0 2:3 3:0 3:0 3:0
AZS UWM Olsztyn 1:3 2:3 1:3 0:3 2:3 0:3 0:3 3:1 3:0
Delecta Bydgoszcz 0:3 0:3 0:3 0:3 2:3 2:3 3:1 3:1 0:3
Neckermann AZS Politechnika Warszawska 1:3 0:3 0:3 0:3 2:3 0:3 3:1 3:2 2:3
Jadar Radom 0:3 0:3 0:3 2:3 3:1 1:3 1:3 3:1 3:1
Siatkarz Wieluń 1:3 0:3 1:3 2:3 3:0 3:0 1:3 3:0 1:3

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
09.10.2009 Pamapol Siatkarz Wieluń 1:3 (19:25, 21:25, 25:20, 23:25) PGE Skra Bełchatów
10.10.2009 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:23, 25:21) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
10.10.2009 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:15, 21:25, 25:22, 22:25, 13:15) Delecta Bydgoszcz
11.10.2009 Jadar Radom 0:3 (21:25, 18:25, 18:25) Asseco Resovia Rzeszów
12.10.2009 Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:13, 25:22, 25:18) AZS UWM Olsztyn
2. KOLEJKA
16.10.2009 Pamapol Siatkarz Wieluń 3:0 (26:24, 25:22, 25:17) AZS UWM Olsztyn
17.10.2009 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 0:3 (23:25, 21:25, 17:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
17.10.2009 PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:20, 13:25, 25:21, 22:25, 15:13) Asseco Resovia Rzeszów
18.10.2009 Delecta Bydgoszcz 2:3 (25:23, 25:27, 31:29, 22:25, 7:15) Domex AZS Częstochowa
19.10.2009 Jadar Radom 0:3 (21:25, 27:29, 23:25) Jastrzębski Węgiel
3. KOLEJKA
23.10.2009 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:22, 25:20, 23:25, 22:25, 13:15) Domex AZS Częstochowa
23.10.2009 AZS UWM Olsztyn 0:3 (21:25, 18:25, 22:25) Delecta Bydgoszcz
24.10.2009 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:16, 25:17, 25:20) Jadar Radom
24.10.2009 Jastrzębski Węgiel 1:3 (35:33, 19:25, 21:25, 23:25) PGE Skra Bełchatów
24.10.2009 Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (28:26, 25:7, 25:16) Pamapol Siatkarz Wieluń
4. KOLEJKA
28.10.2009 PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:17, 25:14, 22:25, 25:16) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
29.10.2009 Pamapol Siatkarz Wieluń 1:3 (25:15, 21:25, 20:25, 20:25) Delecta Bydgoszcz
29.10.2009 Jadar Radom 3:1 (21:25, 28:26, 25:21, 25:22) Domex AZS Częstochowa
30.10.2009 Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:22, 25:21, 27:25) Jastrzębski Węgiel
30.10.2009 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 0:3 (19:25, 22:25, 15:25) AZS UWM Olsztyn
5. KOLEJKA
04.11.2009 Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:19, 15:11) Pamapol Siatkarz Wieluń
04.11.2009 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:23, 27:25, 25:17) Asseco Resovia Rzeszów
04.11.2009 AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:20, 17:25, 25:18, 25:21) Jadar Radom
04.11.2009 Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:19, 22:25, 25:19, 29:27) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
17.12.2009 Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:18, 25:20) PGE Skra Bełchatów
6. KOLEJKA
07.11.2009 Pamapol Siatkarz Wieluń 3:0 (25:19, 25:20, 25:19) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
07.11.2009 Jadar Radom 1:3 (25:19, 23:25, 25:27, 22:25) Delecta Bydgoszcz
07.11.2009 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:18, 25:16) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
09.11.2009 Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (29:31, 22:25, 25:15, 25:19, 13:15) Domex AZS Częstochowa
10.12.2009 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:18, 25:15, 25:19) AZS UWM Olsztyn
7. KOLEJKA
26.11.2009 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 3:2 (25:19, 21:25, 23:25, 25:22, 17:15) Jadar Radom
27.11.2009 AZS UWM Olsztyn 2:3 (25:14, 25:15, 24:26, 23:25, 9:15) Asseco Resovia Rzeszów
28.11.2009 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:11, 25:19, 25:20) Pamapol Siatkarz Wieluń
28.11.2009 Domex AZS Częstochowa 2:3 (23:25, 26:24, 19:25, 25:19, 5:15) Jastrzębski Węgiel
28.11.2009 Delecta Bydgoszcz 0:3 (18:25, 22:25, 17:25) PGE Skra Bełchatów
8. KOLEJKA
05.12.2009 Pamapol Siatkarz Wieluń 1:3 (25:25, 20:25, 24:26, 23:25) Jadar Radom
05.12.2009 PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:20, 19:25, 25:21, 19:25, 10:15) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
05.12.2009 Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (24:26, 25:27, 20:25) Delecta Bydgoszcz
05.12.2009 Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:27, 23:25, 25:22, 25:23, 17:15) AZS UWM Olsztyn
06.12.2009 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:21, 25:19, 23:25, 23:25, 15:11) Domex AZS Częstochowa
9. KOLEJKA
12.12.2009 Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:20, 25:21) Pamapol Siatkarz Wieluń
12.12.2009 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) Delecta Bydgoszcz
12.12.2009 Jadar Radom 0:3 (21:25, 19:25, 16:25) PGE Skra Bełchatów
14.12.2009 AZS UWM Olsztyn 0:3 (22:25, 22:25, 14:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
18.12.2009 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) Asseco Resovia Rzeszów
10. KOLEJKA
09.01.2010 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 29:27, 25:22) Pamapol Siatkarz Wieluń
09.01.2010 Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:17, 25:15, 25:21) Jadar Radom
09.01.2010 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 0:3 (22:25, 23:25, 23:25) Jastrzębski Węgiel
09.01.2010 AZS UWM Olsztyn 2:3 (25:19, 23:25, 25:22, 23:25, 13:15) Domex AZS Częstochowa
10.01.2010 Delecta Bydgoszcz 0:3 (13:25, 17:25, 19:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
11. KOLEJKA
15.01.2010 AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:14, 25:21, 25:18) Pamapol Siatkarz Wieluń
16.01.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:19, 25:17, 25:18) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
16.01.2010 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:23, 28:26) Jadar Radom
16.01.2010 Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (15:25, 16:25, 27:29) PGE Skra Bełchatów
17.01.2010 Domex AZS Częstochowa 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 25:16, 9:15) Delecta Bydgoszcz
12. KOLEJKA
21.01.2010 Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:20, 26:24, 25:20) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
29.01.2010 Delecta Bydgoszcz 2:3 (25:18, 22:25, 23:25, 25:23, 11:15) AZS UWM Olsztyn
29.01.2010 PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:16, 24:26, 25:15, 25:18) Jastrzębski Węgiel
30.01.2010 Pamapol Siatkarz Wieluń 0:3 (20:25, 22:25, 18:25) Asseco Resovia Rzeszów
12.02.2010 Jadar Radom 2:3 (22:25, 17:25, 25:18, 25:20, 13:15) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
13. KOLEJKA
06.02.2010 AZS UWM Olsztyn 0:3 (15:25, 24:26, 20:25) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
06.02.2010 Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 25:18, 31:29) Jadar Radom
06.02.2010 Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 25:21, 22:25, 19:25) Asseco Resovia Rzeszów
07.02.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (19:25, 24:26, 25:21, 25:22, 9:15) PGE Skra Bełchatów
12.02.2010 Delecta Bydgoszcz 0:3 (23:25, 23:25, 9:25) Pamapol Siatkarz Wieluń
14. KOLEJKA
19.02.2010 PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:19, 18:25, 25:20, 25:20) Domex AZS Częstochowa
20.02.2010 Pamapol Siatkarz Wieluń 1:3 (25:21, 25:27, 21:25, 22:25) Jastrzębski Węgiel
20.02.2010 Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (17:25, 25:17, 20:25, 19:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
20.02.2010 Jadar Radom 1:3 (26:28, 18:25, 26:24, 30:32) AZS UWM Olsztyn
20.02.2010 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:17, 25:20, 22:25, 25:23) Delecta Bydgoszcz
15. KOLEJKA
25.02.2010 Delecta Bydgoszcz 3:1 (20:25, 25:20, 25:19, 25:16) Jadar Radom
26.02.2010 Domex Tytan AZS Częstochowa 1:3 (24:26, 18:25, 28:26, 17:25) Asseco Resovia Rzeszów
27.02.2010 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 2:3 (18:25, 25:20, 25:19, 21:25, 14:16) Pamapol Siatkarz Wieluń
27.02.2010 AZS UWM Olsztyn 1:3 (25:23, 20:25, 20:25, 20:25) PGE Skra Bełchatów
28.02.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:20, 25:16, 21:25, 21:25, 13:15) Jastrzębski Węgiel
16. KOLEJKA
05.03.2010 Jadar Radom 3:1 (17:25, 25:23, 25:23, 25:22) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
06.03.2010 Pamapol Siatkarz Wieluń 2:3 (25:22, 25:21, 22:25, 19:25, 10:15) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
06.03.2010 Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:16, 28:26, 25:27, 25:19) Domex AZS Częstochowa
06.03.2010 Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (19:25, 25:20, 25:14, 25:20) AZS UWM Olsztyn
06.03.2010 PGE Skra Bełchatów 3:1 (27:25, 25:19, 29:31, 25:20) Delecta Bydgoszcz
17. KOLEJKA
12.03.2010 Jadar Radom 3:1 (25:22, 25:22, 18:25, 25:22) Pamapol Siatkarz Wieluń
13.03.2010 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 1:3 (26:24, 19:25, 17:25, 22:25) PGE Skra Bełchatów
13.03.2010 Delecta Bydgoszcz 0:3 (27:29, 24:26, 20:25) Asseco Resovia Rzeszów
13.03.2010 AZS UWM Olsztyn 1:3 (25:23, 13:25, 15:25, 22:25) Jastrzębski Węgiel
13.03.2010 Domex Tytan AZS Częstyocowa 1:3 (18:25, 25:23, 12:25, 21:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
18. KOLEJKA
20.03.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:22, 25:15, 25:19) AZS UWM Olsztyn
20.03.2010 Pamapol Siatkarz Wieluń 3:0 (25:19, 25:12, 25:20) Domex AZS Częstochowa
20.03.2010 Delecta Bydgoszcz 0:3 (25:27, 21:25, 16:25) Jastrzębski Węgiel
20.03.2010 Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:23, 25:17, 25:17) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
20.03.2010 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 27:25, 25:18) Jadar Radom

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 PGE Skra Bełchatów 47 18 16 2 6 8 2 1 0 1 50 18 2.78 1618 1425 1.14
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 39 18 13 5 8 2 3 3 1 1 46 23 2 1556 1391 1.12
3 Jastrzębski Węgiel 38 18 14 4 7 3 4 0 3 1 45 23 1.96 1595 1507 1.06
4 Asseco Resovia Rzeszów 37 18 12 6 8 3 1 2 1 3 41 23 1.78 1489 1369 1.09
5 Domex Tytan AZS Częstochowa 26 18 9 9 5 0 4 3 5 1 38 35 1.09 1600 1635 0.98
6 Delecta Bydgoszcz 24 18 8 10 2 4 2 2 2 6 30 38 0.79 1496 1574 0.95
7 AZS UWM Olsztyn 17 18 5 13 2 2 1 3 3 7 24 43 0.56 1425 1532 0.93
8 Pamapol Siatkarz Wieluń 16 18 5 13 4 0 1 2 5 6 24 41 0.59 1402 1477 0.95
9 Jadar Radom 14 18 4 14 0 4 0 2 4 8 20 46 0.43 1436 1591 0.9
10 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 12 18 4 14 1 1 2 2 3 9 19 47 0.4 1413 1529 0.92

Źródło: siatka.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     Play-off 1-8

     Play-out 9-10

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

 Ćwierćfinały Półfinały Finały
 
 1 PGE Skra Bełchatów 333     
 8 Pamapol Siatkarz Wieluń 000        Mecze o miejsca 1-4
      1 PGE Skra Bełchatów 3323    
      4 Asseco Resovia Rzeszów 1130      
 4 Asseco Resovia Rzeszów 333             
 5 Domex Tytan AZS Częstochowa 020            Mecze o 1. miejsce
          1 PGE Skra Bełchatów 2333 
          3 Jastrzębski Węgiel 3102 
 2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3233          
 7 AZS UWM Olsztyn 0300       Mecze o miejsca 1-4     
      2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13322     
      3 Jastrzębski Węgiel 32233    Mecze o 3. miejsce
 3 Jastrzębski Węgiel 3303            4 Asseco Resovia Rzeszów 01333
 6 Delecta Bydgoszcz 1131     Mecze o miejsca 5-8     2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 33210
       8 Pamapol Siatkarz Wieluń 10       
       5 Domex Tytan AZS Częstochowa 33          Mecze o 5. miejsce
             5 Domex Tytan AZS Częstochowa 133
      Mecze o miejsca 5-8       6 Delecta Bydgoszcz 321
       7 AZS UWM Olsztyn 22         
     6 Delecta Bydgoszcz 33       

Runda I[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1-8 (do trzech zwycięstw)


26.03.2010 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:18, 25:15, 25:21) Pamapol Siatkarz Wieluń
27.03.2010 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:13, 25:22, 25:12) Pamapol Siatkarz Wieluń
31.03.2010 Pamapol Siatkarz Wieluń 0:3 (20:25, 16:25, 21:25) PGE Skra Bełchatów

26.03.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (28:26, 25:20, 25:19) AZS UWM Olsztyn
27.03.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (20:25, 25:23, 25:13, 18:25, 13:15) AZS UWM Olsztyn
01.04.2010 AZS UWM Olsztyn 0:3 (24:26, 22:25, 17:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
02.04.2010 AZS UWM Olsztyn 0:3 (22:25, 21:25, 20:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

28.03.2010 Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:20, 29:27, 24:26, 25:18) Delecta Bydgoszcz
29.03.2010 Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:22) Delecta Bydgoszcz
01.04.2010 Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:17, 26:24, 25:23) Jastrzębski Węgiel
02.04.2010 Delecta Bydgoszcz 1:3 (23:25, 22:25, 25:21, 23:25) Jastrzębski Węgiel

26.03.2010 Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:23, 25:17) Domex AZS Częstochowa
27.03.2010 Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:18, 15:11) Domex AZS Częstochowa
31.03.2010 Domex AZS Częstochowa 0:3 (20:25, 19:25, 20:25) Asseco Resovia Rzeszów

Runda II[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1-4 (do trzech zwycięstw)


19.04.2010 PGE Skra Bełchatów 3:1 (14:25, 25:19, 25:20, 25:19) Asseco Resovia Rzeszów
20.04.2010 PGE Skra Bełchatów 3:1 (18:25, 25:20, 25:20, 25:19) Asseco Resovia Rzeszów
23.04.2010 Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (19:25, 25:22, 17:25, 25:20, 15:10) PGE Skra Bełchatów
24.04.2010 Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (24:26, 23:25, 20:25) PGE Skra Bełchatów

19.04.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (28:26, 22:25, 20:25, 14:25) Jastrzębski Węgiel
20.04.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (23:25, 25:17, 20:25, 25:18, 15:13) Jastrzębski Węgiel
23.04.2010 Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:15, 21:25, 25:20, 15:25, 13:15) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
24.04.2010 Jastrzębski Węgiel 3:2 (29:31, 20:25, 25:18, 25:22, 15:12) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
27.04.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:20, 24:26, 25:21, 20:25, 10:15) Jastrzębski Węgiel

Mecze o miejsca 5-8 (do dwóch zwycięstw)


09.04.2010 Pamapol Siatkarz Wieluń 1:3 (20:25, 22:25, 25:19, 23:25) Domex AZS Częstochowa
19.04.2010 Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 25:16, 25:18) Pamapol Siatkarz Wieluń

19.04.2010 AZS UWM Olsztyn 2:3 (21:25, 32:30, 19:25, 25:22, 10:15) Delecta Bydgoszcz
22.04.2010 Delecta Bydgoszcz 3:2 (25:17, 25:20, 28:30, 20:25, 15:13) AZS UWM Olsztyn

Runda III[edytuj | edytuj kod]

Finał (do trzech zwycięstw)


06.05.2010 PGE Skra Bełchatów 2:3 (18:25, 16:25, 25:20, 28:26, 12:15) Jastrzębski Węgiel
07.05.2010 PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 19:25, 25:19, 27:25) Jastrzębski Węgiel
10.05.2010 Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 22:25, 25:27) PGE Skra Bełchatów
11.05.2010 Jastrzębski Węgiel 2:3 (18:25, 30:28, 25:23, 21:25, 11:15) PGE Skra Bełchatów

Mecz o 3. miejsce (do trzech zwycięstw)


06.05.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:13, 25:18, 25:23) Asseco Resovia Rzeszów
07.05.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (19:25, 25:18, 25:17, 25:16) Asseco Resovia Rzeszów
10.05.2010 Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:27, 18:25, 27:25, 25:23, 15:10) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
11.05.2010 Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:19, 25:21, 15:25, 25:17) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
14.05.2010 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 15:25, 24:26) Asseco Resovia Rzeszów

Mecz o 5. miejsce (do dwóch zwycięstw)


26.04.2010 Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:20, 22:25, 25:19, 25:19) Domex AZS Częstochowa
29.04.2010 Domex AZS Częstochowa 3:2 (24:26, 29:27, 25:20, 16:25, 20:18) Delecta Bydgoszcz
30.04.2010 Domex AZS Częstochowa 3:1 (18:25, 25:17, 25:19, 25:20) Delecta Bydgoszcz

Play-out[edytuj | edytuj kod]

Mecze o 9. miejsce (do czterech zwycięstw)


26.03.2010 Jadar Radom 2:3 (19:25, 25:22, 32:30, 22:25, 13:15) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
31.03.2010 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 1:3 (20:25, 25:17, 21:25, 23:25) Jadar Radom
09.04.2010 Jadar Radom 3:0 (26:24, 25:21, 25:22) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
19.04.2010 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:17, 25:21, 25:21) Jadar Radom
24.04.2010 Jadar Radom 3:2 (19:25, 25:16, 25:18, 23:25, 15:13) Neckermann AZS Politechnika Warszawska
30.04.2010 Neckermann AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:22, 21:25, 21:25, 25:19,13:15 ) Jadar Radom

Baraż z 2. drużyną I ligi (do trzech zwycięstw)


15.05.2010 Jadar Radom 3:1 (25:19, 23:25, 31:29, 25:16) Trefl Gdańsk
16.05.2010 Jadar Radom 3:2 (25:19, 25:14, 29:31, 21:25, 15:8) Trefl Gdańsk
22.05.2010 Trefl Gdańsk 1:3 (23:25, 25:21, 17:25, 18:25) Jadar Radom

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 PGE Skra Bełchatów
2 Jastrzębski Węgiel
3 Asseco Resovia Rzeszów
4 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
5 Domex Tytan AZS Częstochowa
6 Delecta Bydgoszcz
7 AZS UWM Olsztyn
8 Siatkarz Wieluń
9 Jadar Radom
10 Neckermann AZS Politechnika Warszawska


     Liga Mistrzów 2010/2011

     Puchar CEV 2010/2011

     Puchar Challenge 2010/2011

     baraże z 2. zespołem I ligi

     spadek do I ligi

Mistrzostwo
PGE Skra Bełchatów
Puchar
Jastrzębski Węgiel
Spadek do I ligi
Neckermann AZS Politechnika Warszawska
Awans z I ligi
Fart Kielce

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Kolejka Rozegrane sety
(średnio na mecz)
Zdobyte małe punkty
(średnio na set)
Lider
1 18 (3,6) 789 (43,83) Domex AZS Częstochowa
2 19 (3,8) 858 (45,16) Jastrzębski Węgiel
3 18 (3,6) 812 (45,11) PGE Skra Bełchatów
4 18 (3,6) 814 (45,22) PGE Skra Bełchatów
5 19 (3,8) 852 (44,84) Delecta Bydgoszcz
6 18 (3,8) 802 (44,56) Delecta Bydgoszcz
7 21 (4,2) 881 (41,95) PGE Skra Bełchatów
8 22 (4,4) 978 (44,45) PGE Skra Bełchatów
9 15 (3,0) 681 (45,40) PGE Skra Bełchatów
10 17 (3,4) 758 (44,59) PGE Skra Bełchatów
11 17 (3,4) 746 (43,88) PGE Skra Bełchatów
12 20 (4,0) 866 (43,30) PGE Skra Bełchatów
13 18 (3,6) 806 (44,78) PGE Skra Bełchatów
14 20 (4,0) 932 (46,60) PGE Skra Bełchatów
15 22 (4,4) 961 (43,68) PGE Skra Bełchatów
16 21 (4,2) 959 (45,67) PGE Skra Bełchatów
17 19 (3,8) 865 (45,53) PGE Skra Bełchatów
18 15 (3,0) 670 (44,67) PGE Skra Bełchatów

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Transfery[edytuj | edytuj kod]

PGE Skra Bełchatów

przychodzą odchodzą
Polska Maciej Bartodziejski – II trener
(Pamapol Siatkarz Wieluń)
Argentyna Daniel Castellani – trener
(reprezentacja Polski)
Czechy Jakub Novotný
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Finlandia Janne Heikkinen
(szuka klubu)
Polska Michał Winiarski
(Trentino Volley)
Polska Paweł Maciejewicz
(Neckermann AZS Politechnika Warszawska)
Polska Jakub Jarosz
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Polska Dawid Murek
(Domex AZS Częstochowa)

Asseco Resovia

przychodzą odchodzą
Białoruś Aleh Achrem
(Iraklis Saloniki)
Serbia Aleksander Mitrović
(Tomis Konstanca)
Brazylia Rafael Redwitz
(Volley Forlí)
Polska Michał Kaczmarek
(Jadar Radom)
Polska Wojciech Grzyb
(AZS UWM Olsztyn)
Kuba Ihosvany Hernández Rivera
(Tomis Konstanca)
Polska Mateusz Mika
(Hejnał Kęty)
Polska Paweł Woicki
(Delecta Bydgoszcz)
Estonia Ardo Kreek
(Selver Tallinn)
Polska Piotr Łuka
(Domex AZS Częstochowa)
Polska Jakub Mach
(GTPS Gorzów Wielkopolski)

Jastrzębski Węgiel

przychodzą odchodzą
Polska Damian Dobosz
(wychowanek)
Polska Robert Prygiel
(Jadar Radom)
Polska Wojciech Sobala
(Pamapol Siatkarz Wieluń)
Polska Wojciech Jurkiewicz
(Delecta Bydgoszcz)
Polska Grzegorz Pająk
(BBTS Bielsko-Biała)
Holandia Nico Freriks
(VC Nesselande)
Rosja Pawieł Abramow
(Iskra Odincowo)
Brazylia Rafael de Souza Lins
(PAOK Saloniki)
Polska Sławomir Szczygieł
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Francja Guillaume Samica
(Panathinaikos VC)
Turcja Ali Alp Çayır
(Galatasaray Stambuł)
Polska Marcin Grygiel
(Płomień Sosnowiec)
Brazylia Pedro Azenha
(Finikas Syros)

ZAKSA Kędzierzyn Koźle

przychodzą odchodzą
Ukraina Jurij Hładyr
(Neckermann AZS Politechnika Warszawska)
Polska Sławomir Szczygieł
(KS Jastrzębski Węgiel S.A.)
Polska Jakub Jarosz
(PGE Skra Bełchatów)
Czechy Jakub Novotný
(PGE Skra Bełchatów)
Finlandia Tuomas Sammelvuo
(Volley Tonno Callipo)
Kanada Dan Lewis
(ACH Volley Bled)

Domex Tytan AZS Częstochowa

przychodzą odchodzą
Polska Grzegorz Wagner – trener
(BBTS Bielsko-Biała)
Polska Radosław Panas – trener
(Neckermann AZS Politechnika Warszawska)
Polska Paweł Mikołajczak
(BBTS Bielsko-Biała)
Polska Zbigniew Bartman
(Prisma Taranto)
Słowacja Marek Kardoš
(Aon hotVolleys Wiedeń)
Polska Andrzej Stelmach
(Pamapol Siatkarz Wieluń)
Polska Piotr Łuka
(Asseco Resovia Rzeszów)
Polska Przemysław Michalczyk
(BBTS Bielsko-Biała – trener)
Polska Dawid Murek
(PGE Skra Bełchatów)
Polska Dawid Gunia
(AZS UWM Olsztyn)
Bułgaria Smilen Mljakow
(Foolad Urmia)

AZS UWM Olsztyn

przychodzą odchodzą
Polska Tomasz Tomczyk
(BBTS Bielsko-Biała)
Polska Grzegorz Szymański
(Delecta Bydgoszcz)
Polska Dawid Gunia
(Domex AZS Częstochowa)
Polska Wojciech Grzyb
(Asseco Resovia Rzeszów)
Polska Wojciech Winnik
(Trefl Gdańsk)
Finlandia Olli Kunnari
(Olympiakos Pireus)
Polska Maciej Kusaj
(BBTS Bielsko-Biała)
Polska Paweł Zagumny
(Panathinaikos VC)
Brazylia Marcelo Hargreaves
(Paris Volley)
Polska Łukasz Szablewski
(szuka klubu)
Brazylia Paulo Anchieta Veloso Pinto
(Dynamo-Jantar Kaliningrad)
Polska Marek Wawrzyniak
(Ślepsk Augustów)
Polska Michał Chaberek
(Trefl Gdańsk)
Polska Grzegorz Pietkiewicz
(ASPS Pekpol Ostrołęka)

Delecta Bydgoszcz

przychodzą odchodzą
Polska Marian Kardas – II trener Polska Krzysztof Janczak
(Burza Wrocław)
Polska Grzegorz Szymański
(AZS UWM Olsztyn)
Polska Marcin Nowak
(Pamapol Siatkarz Wieluń)
Polska Wojciech Serafin
(Trefl Gdańsk)
Polska Artur Augustyn
(Evivo Düren)
Polska Wojciech Jurkiewicz
(KS Jastrzębski Węgiel S.A.)
Polska Waldemar Kaczmarek
(Trefl Gdańsk)
Polska Tomasz Wieczorek
Polska Piotr Gruszka
(Arkas Spor Izmir)
Polska Paweł Woicki
(Asseco Resovia Rzeszów)
Stany Zjednoczone Richard Lambourne
(Lokomotiw Biełgorod)

Neckermann AZS Politechnika Warszawska

przychodzą odchodzą
Polska Radosław Panas – trener
(Domex AZS Częstochowa)
Ukraina Jurij Hładyr
(ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Polska Dariusz Szulik
(Trefl Gdańsk)
Ukraina Wiktor Położewicz
(MGTU Moskwa)
Polska Jan Król
(BBTS Bielsko-Biała)
Czechy Karel Kvasnička
(VK Karbo Benátky)
Polska Wojciech Włodarczyk
(MKS Andrychów/SMS I PZPS Spała)
Polska Andrzej Skórski
(Trefl Gdańsk)
Polska Witold Pawlewicz
(MOS Wola Warszawa)
Polska Jarosław Tepling
(Energetyk Jaworzno)
Polska Paweł Maciejewicz
(PGE Skra Bełchatów)
Polska Jakub Bednaruk
(Czarni Radom)

Jadar Radom

przychodzą odchodzą
Polska Robert Prygiel
(KS Jastrzębski Węgiel S.A.)
Polska Konrad Małecki
(Jadar Radom)
Polska Grzegorz Szumielewicz
(Czarni Radom)
Polska Marcin Owczarski
(BBTS Bielsko-Biała)
Polska Michał Kaczmarek
(Asseco Resovia Rzeszów)
Polska Damian Domonik
(AZS PWSZ Nysa)

Pamapol Siatkarz Wieluń

przychodzą odchodzą
Polska Maciej Kordysz
(MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF)
Polska Dominik Żmuda
(MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF)
Polska Maciej Wołosz
(GTPS Gorzów Wielkopolski)
Polska Wojciech Paniączyk
(KS Morze Bałtyk)
Polska Marcin Nowak
(BBTS Bielsko-Biała)
Polska Michał Paniączyk
(KS Morze Bałtyk)
Polska Andrzej Stelmach
(Domex AZS Częstochowa)
Polska Wojciech Sobala
(KS Jastrzębski Węgiel S.A.)
Brazylia Daniel Ferreira
(Al-Ahli Sports Club)
Polska Maciej Bartodziejski
(PGE Skra Bełchatów – II trener)
Polska Szymon Kosmęda
(kończy karierę)
Polska Tomasz Zychla
(Czarni Rząśnia)