PlusLiga (2019/2020)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
PlusLiga 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLS
Termin
Sezon XX
Partner TV Grupa Polsat
(Polsat Sport,
Polsat Sport Extra,
Polsat Sport News)
Liczba drużyn 14
Liga Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Projekt Warszawa
Jastrzębski Węgiel
Puchar Challenge Aluron Virtu CMC Zawiercie
Beniaminki MKS Ślepsk Malow Suwałki
Strona internetowa

PlusLiga 2019/2020 – 84. sezon siatkarskich mistrzostw Polski (20. sezon jako liga profesjonalna) organizowany przez PLS pod egidą PZPS.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

W fazie zasadniczej 14 drużyn rozgrywa ze sobą spotkania systemem „każdy z każdym – mecz i rewanż”. Do fazy play-off awans uzyskuje 8 najlepszych drużyn. Drużyna, która zajęła 14. miejsce po zakończeniu fazy zasadniczej, opuszcza PlusLigę i od sezonu 2020/2021 będzie miała prawo uczestniczyć w rozgrywkach 1. ligi[1].

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1-8
Ćwierćfinały
O mistrzowski tytuł grają drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajęły w tabeli miejsca od 1 do 8. Ćwierćfinałowe pary tworzone są według klucza: 1-8; 2-7; 3-6; 4-5. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które po fazie zasadniczej zajęły wyższe miejsce w tabeli.

Mecze o miejsca 5-8
Przegrani par ćwierćfinałowych tworzą pary meczowe i grają o miejsca 5-6 i 7-8. Drużyny wyżej sklasyfikowane po zakończeniu fazy zasadniczej rywalizują o miejsca 5-6, natomiast drużyny niżej sklasyfikowane po zakończeniu fazy zasadniczej grają o miejsca 7-8. Drużyny rozgrywają dwumecz. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które po fazie zasadniczej zajęły niższe miejsce w tabeli. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach wynosi 1:1, to o wygraniu rywalizacji decyduje tzw. złoty set grany do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

Półfinały
W półfinałach grają zwycięzcy z poszczególnych par ćwierćfinałowych. Pierwszą parę półfinałową tworzą zwycięzca rywalizacji 1-8 ze zwycięzcą rywalizacji 4-5, drugą natomiast - zwycięzca rywalizacji 2-7 ze zwycięzcą rywalizacji 3-6. Drużyny grają do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które po fazie zasadniczej zajęły wyższe miejsce w tabeli.

Mecze o 3. miejsce
O brązowy medal grają przegrani w parach półfinałowych. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzem pierwszego spotkania jest zespół, który po fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli.

Finały
O tytuł mistrzowski grają zwycięzcy w parach półfinałowych. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzem pierwszego spotkania jest zespół, który po fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli.

Mecze o miejsca 9-12
Drużyny z miejsc 9-10 i 11-12 tworzą pary meczowe, rywalizując o miejsca w klasyfikacji końcowej sezonu w formie dwumeczów. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które po fazie zasadniczej zajęły niższe miejsce w tabeli. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach wynosi 1:1, to o wygraniu rywalizacji decyduje wygranie tzw. złotego seta do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn[1].

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
KED
KED
WAR
WAR
JAS
JAS
ZAW
ZAW
RAD
RAD
BEŁ
BEŁ
RZE
RZE
KAT
KAT
GDA
GDA
OLS
OLS
LUB
LUB
BYD
BYD
BĘD
BĘD
SUW
SUW
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w PlusLidze 2019/2020
  PlusLiga 2019/2020  
KED Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 LM
WAR Projekt Warszawa 2 LM
JAS Jastrzębski Węgiel 3 LM
ZAW Aluron Virtu CMC Zawiercie 4 Ch
RAD Cerrad Enea Czarni Radom 5
BEŁ PGE Skra Bełchatów 6
RZE Asseco Resovia 7
KAT GKS Katowice 8
GDA Trefl Gdańsk 9
OLS Indykpol AZS Olsztyn 10
LUB Cuprum Lubin 11
BYD BKS Visła Bydgoszcz 12
BĘD MKS Będzin 13
Aiga uparrow inv.svg Awans z I ligi
SUW MKS Ślepsk Malow Suwałki 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Hale sportowe[edytuj | edytuj kod]

Klub Hala sportowa Miejscowość Liczba miejsc siedzących
Aluron Virtu CMC Zawiercie Hala OSiR II Zawiercie 1500
Asseco Resovia Hala Podpromie Rzeszów 4304
BKS Visła Bydgoszcz Hala Łuczniczka Bydgoszcz 6082
Cerrad Enea Czarni Radom Hala MOSiR Radom 1600
Cuprum Lubin Hala widowiskowo-sportowa RCS Lubin 3714
GKS Katowice Ośrodek Sportowy „Szopienice” Katowice 1534
Spodek Katowice 11036
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Hala Azoty Kędzierzyn-Koźle 3375
Indykpol AZS Olsztyn Hala Urania Olsztyn 2400
Jastrzębski Węgiel Hala widowiskowo-sportowa Jastrzębie-Zdrój 3112
MKS Będzin Hala widowiskowo-sportowa MOSiR Sosnowiec 1400
MKS Ślepsk Malow Suwałki Suwałki Arena Suwałki 2165
PGE Skra Bełchatów Hala Energia Bełchatów 2700
Projekt Warszawa Hala Torwar Warszawa 5804
Arena Ursynów Warszawa 1500
Trefl Gdańsk Ergo Arena Gdańsk 11200

Trenerzy[edytuj | edytuj kod]

Klub Pierwszy trener Narodowość Drugi trener Narodowość
Aluron Virtu CMC Zawiercie Lebedew, MarkMark Lebedew  Australia Kwapisiewicz, DominikDominik Kwapisiewicz  Polska
Asseco Resovia Gruszka, PiotrPiotr Gruszka  Polska Serafin, WojciechWojciech Serafin  Polska
BKS Visła Bydgoszcz Michalczyk, PrzemysławPrzemysław Michalczyk  Polska Ogonowski, MarcinMarcin Ogonowski  Polska
Cerrad Enea Czarni Radom Prygiel, RobertRobert Prygiel  Polska Skoryj, DmitrijDmitrij Skoryj  Rosja
Cuprum Lubin Fronckowiak, MarceloMarcelo Fronckowiak  Brazylia Vassiljev, RainerRainer Vassiljev  Estonia
GKS Katowice Daszkiewicz, DariuszDariusz Daszkiewicz  Polska Słaby, GrzegorzGrzegorz Słaby  Polska
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Grbić, NikolaNikola Grbić  Serbia Chadała, MichałMichał Chadała  Polska
Indykpol AZS Olsztyn Montagnani, PaoloPaolo Montagnani  Włochy Mierzejewski, MarcinMarcin Mierzejewski  Polska
Jastrzębski Węgiel Santilli, RobertoRoberto Santilli  Włochy Dejewski, LeszekLeszek Dejewski  Polska
MKS Będzin Bednaruk, JakubJakub Bednaruk  Polska Siewiorek, EmilEmil Siewiorek  Polska
MKS Ślepsk Malow Suwałki Kowal, AndrzejAndrzej Kowal  Polska Mielnik, MateuszMateusz Mielnik  Polska
PGE Skra Bełchatów Gogol, Michał MieszkoMichał Mieszko Gogol  Polska Kolanek, RadosławRadosław Kolanek  Polska
Projekt Warszawa Anastasi, AndreaAndrea Anastasi  Włochy Rędzioch, KarolKarol Rędzioch  Polska
Trefl Gdańsk Winiarski, MichałMichał Winiarski  Polska Rotari, RobertoRoberto Rotari  Włochy

Zmiany trenerów[edytuj | edytuj kod]

Przed początkiem sezonu
Klub Były trener Narodowość Nowy trener Narodowość
Asseco Resovia Crețu, GheorgheGheorghe Crețu  Rumunia Gruszka, PiotrPiotr Gruszka  Polska
BKS Visła Bydgoszcz Bednaruk, JakubJakub Bednaruk  Polska Michalczyk, PrzemysławPrzemysław Michalczyk  Polska
GKS Katowice Gruszka, PiotrPiotr Gruszka  Polska Daszkiewicz, DariuszDariusz Daszkiewicz  Polska
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Gardini, AndreaAndrea Gardini  Włochy Grbić, NikolaNikola Grbić  Serbia
Indykpol AZS Olsztyn Gogol, Michał MieszkoMichał Mieszko Gogol  Polska Montagnani, PaoloPaolo Montagnani  Włochy
MKS Będzin Siewiorek, EmilEmil Siewiorek  Polska Bednaruk, JakubJakub Bednaruk  Włochy
MKS Ślepsk Malow Suwałki Mielnik, MateuszMateusz Mielnik  Polska Kowal, AndrzejAndrzej Kowal  Włochy
PGE Skra Bełchatów Piazza, RobertoRoberto Piazza  Włochy Gogol, Michał MieszkoMichał Mieszko Gogol  Polska
Projekt Warszawa Antiga, StéphaneStéphane Antiga  Francja Anastasi, AndreaAndrea Anastasi  Włochy
Trefl Gdańsk Anastasi, AndreaAndrea Anastasi  Włochy Winiarski, MichałMichał Winiarski  Polska

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 KED WAR JAS ZAW RAD BEŁ RZE KAT GDA OLS LUB BYD BĘD SUW
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - : : 3:1 : : : : : : : : 3:0 3:1
Projekt Warszawa : - : : : : : : : : : : 3:1 3:1
Jastrzębski Węgiel 0:3 0:3 - : : : : : : : 3:0 : : :
Aluron Virtu CMC Zawiercie : : : - : : : : : 3:1 : : 3:1 :
Cerrad Enea Czarni Radom : : : : - : : : : : : 3:2 3:0 :
PGE Skra Bełchatów : : : : : - : 3:2 : : 2:3 : : :
Asseco Resovia : : : : : : - : : 1:3 : 3:0 : 1:3
GKS Katowice : : : : : : 3:2 - 2:3 : : : : :
Trefl Gdańsk : : : : 3:1 1:3 : : - : : : : :
Indykpol AZS Olsztyn : : : : 3:2 : : 3:2 : - : : : :
Cuprum Lubin : : : 2:3 : : 1:3 : : : - : : :
BKS Visła Bydgoszcz : 0:3 0:3 : : 0:3 : : : : : - : :
MKS Będzin : : 0:3 : : : : : : : : : - :
MKS Ślepsk Malow Suwałki : : : : : : : : : : : : : -

Źródło: plusliga.pl (pol.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

4. kolejka
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
08.11.2019 20:30 Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:20, 25:22, 18:25, 20:25, 15:9) GKS Katowice 2186 Holandia Robbert Andringa
09.11.2019 14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (23:25, 25:22, 27:25, 25:23) Aluron Virtu CMC Zawiercie 1795 Polska Aleksander Śliwka
09.11.2019 17:30 Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 15:25, 20:25) Projekt Warszawa 2674 Polska Bartosz Kwolek
09.11.2019 20:30 Cuprum Lubin 1:3 (25:19, 18:25, 15:25, 21:25) Asseco Resovia 1871 Polska Zbigniew Bartman
10.11.2019 14:45 Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:21, 25:22) MKS Będzin 1500 Polska Karol Butryn
10.11.2019 20:00 BKS Visła Bydgoszcz 0:3 (19:25, 15:25, 27:29) PGE Skra Bełchatów 2575 Polska Mariusz Wlazły
17.12.2019 MKS Ślepsk Malow Suwałki Trefl Gdańsk Wikiprojekt:Szablony flag

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Projekt Warszawa 12 4 4 0 2 2 0 0 0 0 14 12 2 6 339 293 1.16
2 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 12 4 4 0 2 2 0 0 0 0 14 12 2 6 353 321 1.1
3 PGE Skra Bełchatów 9 4 3 1 1 1 1 1 0 0 17 11 6 1.83 381 357 1.07
4 Jastrzębski Węgiel 9 5 3 2 3 0 0 0 0 2 15 9 6 1.5 345 322 1.07
5 Aluron Virtu CMC Zawiercie 8 4 3 1 0 2 1 0 1 0 17 10 7 1.43 398 378 1.05
6 Indykpol AZS Olsztyn 7 4 3 1 0 1 2 0 1 0 18 10 8 1.25 387 379 1.02
7 Asseco Resovia 7 5 2 3 1 1 0 1 2 0 20 10 10 1 436 440 0.99
8 Cerrad Enea Czarni Radom 6 4 2 2 1 0 1 1 1 0 17 9 8 1.13 359 364 0.99
9 Trefl Gdańsk 5 3 2 1 0 1 1 0 1 0 13 7 6 1.17 284 285 1
10 GKS Katowice 5 4 1 3 0 0 1 3 0 0 20 9 11 0.82 423 417 1.01
11 MKS Ślepsk Malow Suwałki 3 3 1 2 0 1 0 0 2 0 12 5 7 0.71 279 274 1.02
12 Cuprum Lubin 3 4 1 3 0 0 1 1 1 1 17 6 11 0.55 339 374 0.91
13 BKS Visła Bydgoszcz 1 5 0 5 0 0 0 1 0 4 17 2 15 0.13 339 415 0.82
14 MKS Będzin 0 5 0 5 0 0 0 0 2 3 17 2 15 0.13 375 418 0.9

Źródło: plusliga.pl (pol.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     faza play-off

     spadek do 1. ligi

Miejsca po danych kolejkach[edytuj | edytuj kod]

Uwaga: zestawienie nie uwzględnia w danej kolejce meczów przełożonych na późniejsze terminy[a]. Kursywą wyróżniono miejsce zajmowane przez drużynę, która rozegrała mniej meczów niż przeciwnicy, natomiast podkreśleniem – drużynę, która rozegrała więcej meczów niż przeciwnicy.

Drużyna \
Kolejka
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Aluron Virtu CMC Zawiercie 6 3 2 5
Asseco Resovia 8 10 12 7
BKS Visła Bydgoszcz 12 14 13 13
Cerrad Enea Czarni Radom 9 11 10 8
Cuprum Lubin 7 12 11 12
GKS Katowice 5 8 8 10
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nk 5 3 2
Indykpol AZS Olsztyn 4 9 6 6
Jastrzębski Węgiel 1 1 4 4
MKS Będzin 10 13 14 14
MKS Ślepsk Malow Suwałki nk 6 9 11
PGE Skra Bełchatów 2 4 5 3
Projekt Warszawa 3 2 1 1
Trefl Gdańsk 11 7 7 9

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finały
                                               
  1      
8      
       
       
4    
  5      
         
       
  2      
7      
     
            Mecze o 3. miejsce
3    
  6            
     
  Mecze o 5. miejsce
           
   
 
  Mecze o 7. miejsce
           
   
 
  Mecze o 9. miejsce
           
   
 
  Mecze o 11. miejsce
           
   
 

Mecze o miejsca 1-8[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)

Mecze o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(dwumecz)

? – ?
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
:
:

Mecze o 7. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(dwumecz)

? – ?
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
:
:

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)

Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)

Finały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)

Mecze o miejsca 9-12[edytuj | edytuj kod]

Mecze o 9. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(dwumecz)

? – ?
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
:
:

Mecze o 11. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(dwumecz)

? – ?
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
:
:

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Sety, małe punkty i liczba widzów[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza
Kolejka Mecze Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set Liczba widzów Średnio na mecz Kolejka Mecze Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set Liczba widzów Średnio na mecz
1 7 30 4,29 1120 43,60 13999 2156 14
2 7 26 3,71 1161 44,65 12592 1799 15
3 7 30 4,29 1311 43,70 13510 1930 16
4 17
5 18
6 19
7 20
8 21
9 22
10 23
11 24
12 25
13 26
Podsumowanie rundy pierwszej (po 13 kolejkach) Podsumowanie rundy rewanżowej
1-13 14-26
Faza play-off
Runda Mecze Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set Liczba widzów Średnio na mecz Runda Mecze Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set Liczba widzów Średnio na mecz
Ćwierćfinały O 5. miejsce
Półfinały O 7. miejsce
O 3. miejsce O 9. miejsce
Finały O 11. miejsce
Podsumowanie sezonu
Faza Mecze Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set Liczba widzów Średnio na mecz
Faza zasadnicza
Faza play-off
RAZEM

Liczba widzów według klubów[edytuj | edytuj kod]

Klub Mecze Liczba widzów Najwięcej widzów Najmniej widzów Średnia liczba widzów Różnica
Aluron Virtu CMC Zawiercie 2 3000 1500 1500 1500 0,00%
Asseco Resovia 3 10 170 3607 3107 3390 –1,51%
BKS Visła Bydgoszcz 3 5535 2575 960 1845 -5,82%
Cerrad Enea Czarni Radom 2 2900 1500 1400 1450 -2,88%
Cuprum Lubin 2 3400 1871 1529 1700 +32,19%
GKS Katowice 2 1600 1000 600 800 –36,20%
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 4431 1795 1096 1477 -25,89%
Indykpol AZS Olsztyn 2 4478 2292 2186 2239 +9,70%
Jastrzębski Węgiel 3 7337 3100 1563 2446 -8,23%
MKS Będzin 1 1250 1250 1250 1250 +19,27%
MKS Ślepsk Malow Suwałki 0
PGE Skra Bełchatów 2 3402 1779 1623 1701 –21,03%
Projekt Warszawa 2 3202 1678 1524 1601 –59,06%
Trefl Gdańsk 2 7450 5500 1950 3725 +53,67%
Razem 29 58155 5500 600 2005 -4,87%

Najlepsi zawodnicy meczów[edytuj | edytuj kod]

Najlepsi zawodnicy meczów (MVP)
Liczba MVP Zawodnik
2 Czechy Jan Hadrava
Francja Benjamin Toniutti
Polska Bartosz Kwolek
Polska Mariusz Wlazły
1 Holandia Robbert Andringa
Polska Zbigniew Bartman
Polska Grzegorz Bociek
Francja Antoine Brizard
Polska Karol Butryn
Portugalia Alexandre Ferreira
Polska Bartosz Filipiak
Belgia Igor Grobelny
Polska Paweł Halaba
Kanada Nicholas Hoag
Polska Łukasz Kaczmarek
Niemcy Lukas Kampa
Polska Dawid Konarski
Francja Julien Lyneel
Słowacja Michal Masný
Serbia Dušan Petković
Francja Nicolas Szerszen
Polska Rafał Szymura
Polska Aleksander Śliwka
Polska Wojciech Włodarczyk
Polska Jakub Ziobrowski
Wyróżnieni zawodnicy
Liczba
wyróżnień
Zawodnik
2 Polska Karol Butryn
Francja Nicolas Szerszen
1 Polska Zbigniew Bartman
Polska Rafał Faryna
Polska Bartosz Filipiak
Polska Jan Firlej
Kanada Nicholas Hoag
Polska Tomasz Kalembka
Polska Grzegorz Kosok
Iran Mohammad Musawi
Serbia Dušan Petković
Kanada Tyler Sanders
Niemcy David Sossenheimer
Polska Michał Superlak
Polska Michał Szalacha
Polska Rafał Szymura
Słowenia Tonček Štern
Portugalia Miguel Tavares
Polska Jakub Urbanowicz
Polska Jakub Ziobrowski

Uwaga: W meczu BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel (1. kolejka) żaden zawodnik nie został wyróżniony.

Źródło: [2]

Prawa transmisyjne[edytuj | edytuj kod]

Wyłączne prawa transmisyjne do rozgrywek posiadała Telewizja Polsat. Mecze transmitowane były na kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz Polsat Sport News. W przypadku meczów weekendowych pokazywane były wszystkie bądź prawie wszystkie mecze danej kolejki, natomiast w przypadku kolejek rozgrywanych w środę zazwyczaj miały miejsce transmisje dwóch wybranych spotkań - o 17:30 i 20:30.

Na kanale Polsat Sport w czwartki o różnych godzinach nadawany był także magazyn podsumowujący każdą kolejkę PlusLigi - #7strefa.

Faza zasadnicza
Kolejka Liczba transmitowanych meczów
Polsat Sport Polsat Sport Extra Polsat Sport News Razem
1 5 1 0 6
2 0 2 0 2
3 5 1 1 7
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26

Transfery[edytuj | edytuj kod]

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Lista spotkań przełożonych na późniejsze terminy:
    • 1. kolejka: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki (rozegrane 6 listopada 2019),
    • 4. kolejka: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk (rozegrane 17 grudnia 2019),
    • 6. kolejka: MKS Będzin – Asseco Resovia (rozegrane 11 grudnia 2019).
    Lista spotkań przełożonych na wcześniejsze terminy:
    • 5. kolejka: Asseco Resovia – BKS Visła Bydgoszcz (rozegrane 6 listopada 2019),
    • 12. kolejka: Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn (rozegrane 12 listopada 2019); Cerrad Enea Czarni Radom – GKS Katowice; PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia (oba spotkania rozegrane 20.11.2019),
    • 13. kolejka: MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel (rozegrane 6 listopada 2019); BKS Visła Bydgoszcz – Aluron Virtu CMC Zawiercie; Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom; Trefl Gdańsk – Asseco Resovia (wszystkie spotkania rozegrane 13 listopada 2019); Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa (rozegrane 20 listopada 2019); Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów (rozegrane 18 grudnia 2019).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b System rozgrywek PlusLigi sezon 2019/2020 (14 drużyn) (pol.). siatkarskaliga.pl. [dostęp 2019=11-05]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  2. KOMUNIKAT: TERMINARZ - OBSADY - WYNIKI ROZGRYWEK O MISTRZOSTWO POLSKI MĘŻCZYZN - PLUSLIGA 2019/2020 (pol.). siatkarskaliga.pl. [dostęp 2019-11-05].