PlusLiga Kobiet (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
PlusLiga Kobiet 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLPS SA
Termin 24.10.2009 – 23.05.2010
Sezon 5.
Liczba drużyn 10
Beniaminki Organika Budowlani Łódź
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi Gedania Żukowo
Mistrz BKS Aluprof Bielsko-Biała
Zdobywca Pucharu Organika Budowlani Łódź

PlusLiga Kobiet 2009/2010 – organizowane przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej SA (PLPS SA) zmagania najwyższej w hierarchii klasy żeńskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce, będących jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Toczone systemem kołowym z fazą play-off i play-out na zakończenie sezonu i przeznaczone dla 10 najlepszych polskich klubów piłki siatkowej. 74. edycja rozgrywek o tytuł Mistrzyń Polski, po raz 5. prowadzona w formie ligi zawodowej.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • Etap I – dwurundowa faza zasadnicza, przeprowadzona w formule ligowej, systemem kołowym (tj. "każdy z każdym – mecz i rewanż");
  • Etap II – faza play-off (3 rundy).

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

  Uczestnicy poprzedniej edycji  
MUS Muszynianka Fakro Muszyna Simple gold crown.svg 1 LM
BIE BKS Aluprof Bielsko-Biała Simple gold cup.svg 2 LM
PIŁ PTPS Piła 3 CEV
BYD Centrostal Bydgoszcz 4 CEV
DĄB MKS Dąbrowa Górnicza 5 LM
WRO Impel Gwardia Wrocław 6 PCh
BIA Pronar AZS Białystok 7
GDA Gedania Żukowo 8
MIE Stal Mielec 9
Aiga uparrow inv.svg Awans z I ligi
ŁÓD Organika Budowlani Łódź 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.
Mapa lokalizacyjna Polski
BIE
BIE
WRO
WRO
ŁÓD
ŁÓD
MIE
MIE
BYD
BYD
PIŁ
PIŁ
DĄB
DĄB
BIA
BIA
MUS
MUS
GDA
GDA
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Lp. Gospodarz \ Gość1 BIE MUS DĄB ŁÓD PIŁ BIA BYD WRO MIE GDA
1 BKS Aluprof Bielsko-Biała - 3:1 3:0 3:0 3:1 3:0 3:2 3:0 3:0 3:0
2 Muszynianka Muszyna 3:1 - 2:3 3:1 3:0 3:1 3:0 3:2 3:0 3:0
3 MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 3:0 - 0:3 3:2 3:0 0:3 2:3 3:0 3:0
4 Organika Budowlani Łódź 1:3 1:3 3:2 - 3:2 1:3 3:0 3:1 2:3 3:0
5 PTPS Piła 1:3 1:3 3:1 1:3 - 1:3 3:1 2:3 3:2 3:0
6 Pronar AZS Białystok 0:3 0:3 0:3 2:3 3:1 - 2:3 3:2 3:0 3:0
7 Centrostal Bydgoszcz 2:3 1:3 1:3 0:3 1:3 3:0 - 2:3 3:1 3:0
8 Gwardia Wrocław 1:3 0:3 3:2 1:3 1:3 3:1 2:3 - 2:3 3:1
9 Stal Mielec 1:3 0:3 1:3 3:0 0:3 3:2 3:0 3:2 - 3:1
10 Gedania Żukowo 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 0:3 -

Źródło: http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/2009-2010/liga-siatkowki-kobiet/runda-zasadnicza/all
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

1. kolejka
24.10.2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:12, 25:17, 25:20) KPSK Stal Mielec
24.10.2009 PTPS Piła 3:0 (25:10, 25:15, 25:17) Gedania Żukowo
24.10.2009 Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:14, 27:25, 25:9) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
25.10.2009 Organika Budowlani Łódź 1:3 (28:26, 23:25, 13:25, 12:25) Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
26.10.2009 Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (25:21, 17:25, 25:15, 22:25, 10:15) Impel Gwardia Wrocław
2. kolejka
28.10.2009 Gedania Żukowo 0:3 (13:25, 22:25, 11:25) Centrostal Bydgoszcz
28.10.2009 KPSK Stal Mielec 0:3 (23:25, 21:25, 22:25) PTPS Piła
29.10.2009 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 (24:26, 25:20, 25:23, 27:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
30.10.2009 Organika Budowlani Łódź 3:1 (25:19, 19:25, 25:19, 25:16) Impel Gwardia Wrocław
30.10.2009 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 0:3 (27:29, 14:25, 23:25) Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza
3. kolejka
06.11.2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:15, 25:19) Organika Budowlani Łódź
07.11.2009 Centrostal Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:17, 25:23, 25:23) KPSK Stal Mielec
07.11.2009 Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:17, 25:17, 25:15) Gedania Żukowo
07.11.2009 Impel Gwardia Wrocław 3:1 (25:21, 25:22, 23:25, 25:23) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
08.11.2009 PTPS Piła 1:3 (13:25, 20:25, 25:21, 17:25) Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
4. kolejka
13.11.2009 Gedania Żukowo 0:3 (22:25, 21:25, 13:25) Impel Gwardia Wrocław
14.11.2009 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (26:24, 25:22, 25:20) Centrostal Bydgoszcz
14.11.2009 Organika Budowlani Łódź 1:3 (23:25, 25:13, 28:30, 20:25) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
15.11.2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:14) PTPS Piła
16.11.2009 KPSK Stal Mielec 1:3 (25:21, 16:25, 25:27, 14:25) Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza
5. kolejka
17.11.2009 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 (25:19, 25:20, 25:15) Gedania Żukowo
18.11.2009 PTPS Piła 1:3 (26:24, 27:29, 22:25, 22:25) Organika Budowlani Łódź
18.11.2009 Centrostal Bydgoszcz 2:3 (27:25, 25:19, 24:26, 10:25, 10:15) BKS Aluprof Bielsko-Biała
18.11.2009 Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:17, 27:25, 25:17) Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
18.11.2009 KPSK Stal Mielec 3:2 (25:11, 22:25, 25:13, 25:27, 15:10) Impel Gwardia Wrocław
6. kolejka
20.11.2009 KPSK Stal Mielec 3:2 (25:19, 18:25, 24:26, 25:21, 15:6) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
21.11.2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:15, 25:11) Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza
21.11.2009 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:2 (25:23, 23:25, 22:25, 25:14, 15:11) Impel Gwardia Wrocław
22.11.2009 PTPS Piła 3:1 (25:19, 26:28, 25:19, 25:11) Centrostal Bydgoszcz
23.11.2009 Organika Budowlani Łódź 3:0 (25:17, 25:20, 25:21) Gedania Żukowo
7. kolejka
27.11.2009 Impel Gwardia Wrocław 1:3 (27:25, 20:25, 11:25, 20:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
27.11.2009 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 0:3 (14:25, 22:25, 22:25) Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
28.11.2009 Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:17, 19:25, 25:17, 28:30, 15:13) PTPS Piła
29.11.2009 Centrostal Bydgoszcz 0:3 (16:25, 17:25, 22:25) Organika Budowlani Łódź
30.11.2009 Gedania Żukowo 0:3 (14:25, 14:25, 22:25) KPSK Stal Mielec
8. kolejka
04.12.2009 PTPS Piła 2:3 (25:27, 17:25, 25:13, 25:22, 11:15) Impel Gwardia Wrocław
05.12.2009 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (25:16, 25:14, 25:11) Gedania Żukowo
05.12.2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:16, 25:19) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
06.12.2009 Centrostal Bydgoszcz 1:3 (25:20, 11:25, 24:26, 20:25) Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza
07.12.2009 Organika Budowlani Łódź 2:3 (25:20, 20:25, 20:25, 25:23, 7:15) KPSK Stal Mielec
9. kolejka
11.12.2009 Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (16:25, 15:25, 15:25) Organika Budowlani Łódź
12.12.2009 Gedania Żukowo 0:3 (23:25, 13:25, 17:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
13.12.2009 Impel Gwardia Wrocław 2:3 (19:25, 25:14, 24:26, 25:15, 14:16) Centrostal Bydgoszcz
13.12.2009 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:1 (25:16, 27:25, 19:25, 25:21) PTPS Piła
22.12.2009 KPSK Stal Mielec 0:3 (15:25, 23:25, 17:25) Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
10. kolejka
19.12.2009 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 25:15) Organika Budowlani Łódź
19.12.2009 KPSK Stal Mielec 1:3 (14:25, 19:25, 25:19, 24:26) BKS Aluprof Bielsko-Biała
19.12.2009 Gedania Żukowo 0:3 (17:25, 16:25, 21:25) PTPS Piła
19.12.2009 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 2:3 (23:25, 25:21, 25:19, 16:25, 13:15) Centrostal Bydgoszcz
20.12.2009 Impel Gwardia Wrocław 3:2 (18:25, 16:25, 25:19, 25:20, 18:16) Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza
11. kolejka
15.01.2010 Centrostal Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:16, 25:17) Gedania Żukowo
16.01.2010 Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:23, 25:21, 25:18) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
16.01.2010 PTPS Piła 3:2 (25:22, 23:25, 21:25, 25:21, 15:13) KPSK Stal Mielec
16.01.2010 Impel Gwardia Wrocław 1:3 (25:22, 22:25, 15:25, 20:25) Organika Budowlani Łódź
27.01.2010 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 17:25, 25:19, 25:22) Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
12. kolejka
22.01.2010 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:2 (25:20, 25:22, 12:25, 27:29, 16:14) Impel Gwardia Wrocław
23.01.2010 Gedania Żukowo 0:3 (13:25, 16:25, 9:25) Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza
23.01.2010 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (25:17, 25:21, 25:16) PTPS Piła
24.01.2010 Organika Budowlani Łódź 1:3 (16:25, 23:25, 25:19, 22:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
25.01.2010 KPSK Stal Mielec 3:0 (25:22, 25:20, 25:18) Centrostal Bydgoszcz
13. kolejka
30.01.2010 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 2:3 (25:13, 23:25, 22:25, 25:22, 8:15) Organika Budowlani Łódź
30.01.2010 Centrostal Bydgoszcz 1:3 (25:22, 18:25, 22:25, 19:25) Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
31.01.2010 Impel Gwardia Wrocław 3:1 (25:15, 19:25, 25:21, 25:10) Gedania Żukowo
31.01.2010 Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:18, 25:19, 25:19) KPSK Stal Mielec
01.02.2010 PTPS Piła 1:3 (13:25, 25:22, 20:25, 13:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
14. kolejka
05.02.2010 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 2:3 (22:25, 25:20, 25:16, 25:27, 11:15) Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza
06.02.2010 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:27, 23:25, 25:21, 25:16, 15:10) Centrostal Bydgoszcz
06.02.2010 Impel Gwardia Wrocław 2:3 (25:19, 21:25, 25:20, 16:25, 15:17) KPSK Stal Mielec
06.02.2010 Gedania Żukowo 1:3 (25:20, 15:25, 14:25, 14:25) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
08.02.2010 Organika Budowlani Łódź 3:2 (19:25, 25:23, 25:14, 25:27, 15:12) PTPS Piła
15. kolejka
20.02.2010 Gedania Żukowo 0:3 (17:25, 16:25, 25:27) Organika Budowlani Łódź
20.02.2010 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 (26:24, 25:20, 25:11) KPSK Stal Mielec
20.02.2010 Impel Gwardia Wrocław 0:3 (20:25, 10:25, 24:26) Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
20.02.2010 Centrostal Bydgoszcz 1:3 (22:25, 25:15, 16:25, 16:25) PTPS Piła
21.02.2010 Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (27:25, 19:25, 25:13, 22:25, 16:18) BKS Aluprof Bielsko-Biała
16. kolejka
27.02.2010 PTPS Piła 3:1 (25:8, 13:25, 25:14, 25:23) Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza
27.02.2010 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:12, 25:13, 25:15) Impel Gwardia Wrocław
27.02.2010 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 (25:27, 25:23, 25:14, 25:17) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
27.02.2010 KPSK Stal Mielec 3:1 (21:25, 25:13, 25:7, 25:20) Gedania Żukowo
01.03.2010 Organika Budowlani Łódź 3:0 (25:17, 25:21, 25:14) Centrostal Bydgoszcz
17. kolejka
28.02.2010 Gedania Żukowo 0:3 (12:25, 13:25, 20:25) Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
06.03.2010 Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 0:3 (19:25, 21:25, 14:25) BKS Aluprof Bielsko-Biała
06.03.2010 Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (14:25, 18:25, 21:25) Centrostal Bydgoszcz
07.03.2010 KPSK Stal Mielec 3:0 (25:23, 25:17, 25:23) Organika Budowlani Łódź
08.03.2010 Impel Gwardia Wrocław 1:3 (16:25, 25:16, 18:25, 23:25) PTPS Piła
18. kolejka
13.03.2010 Organika Budowlani Łódź 3:2 (25:17, 22:25, 25:23, 16:25, 15:12) Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza
13.03.2010 PTPS Piła 1:3 (25:21, 11:25, 18:25, 24:26) Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
11.03.2010 BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:21, 25:11) Gedania Żukowo
13.03.2010 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:0 (25:15, 25:21, 29:27) KPSK Stal Mielec
11.03.2010 Centrostal Bydgoszcz 2:3 (23:25, 22:25, 25:19, 25:22, 5:15) Impel Gwardia Wrocław

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 BKS Aluprof Bielsko-Biała 48 18 17 1 8 6 3 0 1 0 67 52 15 3.47 1599 1279 1.25
2 Muszynianka Muszyna 45 18 15 3 8 6 1 1 1 1 65 48 17 2.82 1564 1296 1.21
3 MKS Dąbrowa Górnicza 32 18 10 8 6 2 2 4 1 3 69 39 30 1.3 1488 1423 1.05
4 Organika Budowlani Łódź 31 18 11 7 5 3 3 1 4 2 69 39 30 1.3 1533 1476 1.04
5 PTPS Piła 26 18 8 10 3 4 1 3 6 1 72 36 36 1 1557 1560 1
6 Pronar AZS Białystok 23 18 7 11 2 4 1 3 2 6 68 29 39 0.74 1444 1512 0.96
7 Centrostal Bydgoszcz 22 18 7 11 4 1 2 3 4 4 69 31 38 0.82 1449 1515 0.96
8 Gwardia Wrocław 22 18 7 11 1 2 4 5 4 2 78 35 43 0.81 1594 1685 0.95
9 Stal Mielec 21 18 8 10 3 1 4 1 3 6 68 29 39 0.74 1454 1474 0.99
10 Gedania Żukowo 0 18 0 18 0 0 0 0 3 15 57 3 54 0.06 951 1413 0.67

Źródło: http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/2008-2009/liga-siatkowki-kobiet/runda-zasadnicza/all
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     play-off

     play-out

Play-off[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.04.2010 Aluprof Bielsko-Biała 3:0 Gwardia Wrocław 25:19, 25:11, 25:22
20.04.2010 Aluprof Bielsko-Biała 3:1 Gwardia Wrocław 28:26, 23:25, 25:8, 25:17
25.04.2010 Gwardia Wrocław 0:3 Aluprof Bielsko-Biała 18:25, 17:25, 9:25
19.04.2010 Muszynianka Muszyna 3:0 Centrostal Bydgoszcz 25:21, 25:20, 25:19
20.04.2010 Muszynianka Muszyna 3:0 Centrostal Bydgoszcz 25:15, 25:16, 25:18
24.04.2010 Centrostal Bydgoszcz 1:3 Muszynianka Muszyna 24:26, 25:20, 20:25, 26:28
19.04.2010 MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 AZS Białystok 26:24, 21:25, 25:18, 20:25, 15:13
20.04.2010 MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 AZS Białystok 25:13, 25:22, 25:10
26.04.2010 AZS Białystok 1:3 MKS Dąbrowa Górnicza 19:25, 11:25, 25:20, 10:25
09.04.2010 Budowlani Łódź 3:2 PTPS Piła 25:21, 25:22, 17:25, 21:25, 15:7
19.04.2010 Budowlani Łódź 3:1 PTPS Piła 35:33, 25:20, 22:25, 27:25
23.04.2010 PTPS Piła 0:3 Budowlani Łódź 17:25, 23:25, 17:25 0:3

II runda[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 1-4
(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.05.2010 Aluprof Bielsko-Biała 3:0 Budowlani Łódź 29:27, 25:20, 25:16
03.05.2010 Aluprof Bielsko-Biała 3:1 Budowlani Łódź 22:25, 27:25, 25:16, 25:23
08.05.2010 Budowlani Łódź 3:2 Aluprof Bielsko-Biała 25:19, 25:23, 26:28, 21:25, 16:14
09.05.2010 Budowlani Łódź 0:3 Aluprof Bielsko-Biała 23:25, 22:25, 17:25
30.04.2010 Muszynianka Muszyna 3:2 MKS Dąbrowa Górnicza 20:25, 25:27, 31:29, 25:21, 16:14
01.05.2010 Muszynianka Muszyna 1:3 MKS Dąbrowa Górnicza 20:25, 25:19, 23:25, 20:25
07.05.2010 MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 Muszynianka Muszyna 25:23, 25:22, 17:25, 25:15
08.05.2010 MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 Muszynianka Muszyna 17:25, 25:19, 22:25, 20:25
12.05.2010 Muszynianka Muszyna 3:1 MKS Dąbrowa Górnicza 25:18, 25:19, 19:25, 25:13

Mecze o miejsca 5-8
(do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
30.04.2010 Gwardia Wrocław 0:3 PTPS Piła 24:26, 18:25, 17:25
07.05.2010 PTPS Piła 2:3 Gwardia Wrocław 23:25, 22:25, 25:20, 27:25, 9:15
08.05.2010 PTPS Piła 3:0 Gwardia Wrocław 27:25, 25:19, 25:21
01.05.2010 Centrostal Bydgoszcz 2:3 AZS Białystok 23:25, 20:25, 25:20, 25:20, 14:16
08.05.2010 AZS Białystok 0:3 Centrostal Bydgoszcz 20:25, 19:25, 15:25
09.05.2010 AZS Białystok 2:3 Centrostal Bydgoszcz 25:20, 25:15, 23:25, 16:25, 12:15

III runda[edytuj | edytuj kod]

Mecze o 5. miejsce
(do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.05.2010 Centrostal Bydgoszcz 3:0 PTPS Piła 25:22, 25:16, 25:11
22.05.2010 PTPS Piła 3:0 Centrostal Bydgoszcz 25:18, 25:21, 29:27
23.05.2010 PTPS Piła 0:3 Centrostal Bydgoszcz 31:33, 18:25, 24:26
Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.05.2010 MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 Budowlani Łódź 25:21, 25:10, 15:25, 20:25, 15:10
16.05.2010 MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 Budowlani Łódź 18:25, 21:25, 25:19, 25:16, 11:15
19.05.2010 Budowlani Łódź 0:3 MKS Dąbrowa Górnicza 26:28, 16:25, 9:25
20.05.2010 Budowlani Łódź 1:3 MKS Dąbrowa Górnicza 25:17, 23:25, 16:25, 22:25
Finał[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.05.2010 Aluprof Bielsko-Biała 0:3 Muszynianka Muszyna 30:32, 14:25, 14:25
16.05.2010 Aluprof Bielsko-Biała 3:0 Muszynianka Muszyna 25:23, 26:24, 25:17
19.05.2010 Muszynianka Muszyna 3:1 Aluprof Bielsko-Biała 23:25, 25:22, 25:21, 25:23
20.05.2010 Muszynianka Muszyna 1:3 Aluprof Bielsko-Biała 25:21, 16:25, 17:25, 21:25
23.05.2010 Aluprof Bielsko-Biała 3:1 Muszynianka Muszyna 21:25, 25:12, 25:16, 25:22

Play-out[edytuj | edytuj kod]

(do 4 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
31.03.2010 Stal Mielec 3:0 Gedania Żukowo 25:17, 27:25, 25:19
01.04.2010 Stal Mielec 3:0 Gedania Żukowo 25:20, 25:16, 25:19
19.04.2010 Gedania Żukowo 0:3 Stal Mielec 15:25, 25:27, 19:25
20.04.2010 Gedania Żukowo 0:3 Stal Mielec 22:25, 16:25, 15:25

Baraż o LSK[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.05.2010 Stal Mielec 3:2 Trefl Sopot 23:25, 25:20, 18:25, 25:22, 15:8
17.05.2010 Stal Mielec 3:2 Trefl Sopot 25:16, 28:26, 22:25, 23:25, 15:6
22.05.2010 Trefl Sopot 0:3 Stal Mielec 11:25, 21:25, 17:25

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 BKS Aluprof Bielsko-Biała Simple gold crown.svg
2 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna
3 MKS Dąbrowa Górnicza
4 Organika Budowlani Łódź Simple gold cup.svg
5 Centrostal Bydgoszcz
6 PTPS Piła
7 Pronar AZS Białystok
8 Impel Gwardia Wrocław
9 Stal Mielec
10 Gedania Żukowo

     Liga Mistrzyń

     Puchar CEV

     Puchar Challenge

     baraż z 2. zespołem I ligi

     spadek do I ligi

Składy[edytuj | edytuj kod]

MKS Muszynianka Fakro Muszyna
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Izabela Bełcik 185 rozgrywająca
2 Polska Mariola Zenik 174 libero
3 Polska Anna Witczak 180 przyjmująca
4 Polska Dorota Pykosz 182 środkowa
5 Polska Elżbieta Skowrońska 183 przyjmująca
6 Polska Agnieszka Bednarek-Kasza 185 środkowa
7 Polska Marta Solipiwko 190 atakująca
9 Polska Agnieszka Śrutowska 178 rozgrywająca
10 Polska Joanna Mirek 186 przyjmująca
11 Polska Sylwia Pycia 189 środkowa
12 Polska Izabela Żebrowska 189 atakująca
16 Polska Aleksandra Jagieło 180 przyjmująca
Polska Bogdan Serwiński I trener
Polska Ryszard Litwin II trener
PTPS Piła
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Maja Tokarska 183 środkowa
2 Polska Klaudia Kaczorowska 183 przyjmująca
3 Polska Gabriela Wojtowicz 199 środkowa
4 Polska Ewa Kasprów 188 rozgrywająca
5 Polska Katarzyna Konieczna 184 atakująca
6 Polska Monika Martałek 187 środkowa
7 Polska Ewa Matyjaszek 176 rozgrywająca
8 Polska Edyta Kucharska 182 przyjmująca
9 Polska Daria Paszek 186 przyjmująca
10 Polska Natalia Krawulska 179 przyjmująca
11 Polska Marta Szczygielska 184 przyjmująca
12 Polska Agnieszka Kosmatka 188 atakująca
13 Polska Paulina Maj 166 libero
Polska Wojciech Lalek I trener
Polska Piotr Matela II trener
Organika Budowlani Łódź
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Anna Nowakowska 170 rozgrywająca
2 Polska Katarzyna Ciesielska 172 libero
3 Polska Karolina Kosek 184 przyjmująca
4 Polska Katarzyna Bryda 181 przyjmująca
5 Brazylia Michela Teixeira 175 przyjmująca
6 Polska Katarzyna Jóźwicka 187 atakująca
7 Ukraina Julia Shelukhina 192 środkowa
8 Polska Marta Pluta 183 rozgrywająca
9 Polska Sylwia Jasińska 184 środkowa
10 Polska Dominika Koczorowska 188 środkowa
11 Polska Katarzyna Jaszewska 181 przyjmująca
13 Polska Małgorzata Niemczyk 178 przyjmująca
18 Polska Katarzyna Zaroślińska 187 atakująca
Polska Wiesław Popik I trener
Polska Jacek Pasiński II trener
Centrostal Bydgoszcz
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Dominika Kuczyńska 196 środkowa
2 Polska Ewa Kowalkowska 182 atakujca
3 Polska Katarzyna Mróz 194 środkowa
4 Polska Kinga Zielińska 186 przyjmująca
5 Polska Patrycja Polak 182 przyjmująca
6 Polska Alicja Leszczyńska 178 rozgrywająca
7 Polska Dominika Nowakowska 181 przyjmująca
8 Polska Agata Skiba 184 przyjmująca
9 Polska Izabela Kasprzyk 182 atakująca
10 Polska Joanna Kuligowska 180 przyjmująca
11 Polska Katarzyna Wysocka 182 libero
12 Polska Sylwia Pelc 189 środkowa
13 Słowacja Monika Smák 173 rozgrywająca
Polska Piotr Makowski I trener
Polska Rafał Gąsior II trener
BKS Aluprof Bielsko-Biała
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Anna Barańska 178 przyjmująca
2 Polska Eleonora Dziękiewicz 185 środkowa
3 Polska Karolina Ciaszkiewicz 183 skrzydłowa
5 Czechy Helena Horka 190 atakująca
6 Polska Iwona Waligóra 184 skrzydłowa
7 Polska Berenika Okuniewska 188 środkowa
8 Polska Katarzyna Skorupa 183 rozgrywająca
9 Polska Agata Sawicka 181 libero
10 Polska Jolanta Studzienna 185 środkowa
11 Polska Anna Kaczmar 181 rozgrywająca
12 Polska Natalia Bamber 186 skrzydłowa
13 Polska Dorota Świeniewicz 180 przyjmująca
14 Polska Magdalena Matusiak 176 skrzydłowa
15 Polska Paulina Dereń 179 skrzydłowa
18 Polska Magdalena Pytel 182 środkowa
Słowacja Igor Prielożny I trener
Polska Mariusz Wiktorowicz II trener
MKS Dąbrowa Górnicza
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
Polska Marta Haładyn 179 rozgrywająca
Polska Katarzyna Gajgał 190 środkowa
Polska Agata Karczmarzewska-Pura 188 przyjmująca
Polska Magdalena Śliwa 174 rozgrywająca
Polska Aleksandra Liniarska 188 środkowa
Polska Krystyna Tkaczewska 166 libero
Polska Ewelina Sieczka 182 atakująca
Polska Marzena Wilczyńska 180 przyjmująca
Polska Joanna Staniucha-Szczurek 184 przyjmująca
Polska Katarzyna Walawender 178 przyjmująca
Polska Małgorzata Lis 185 środkowa
Polska Magdalena Sadowska 184 atakująca
Polska Waldemar Kawka I trener
Polska Leszek Rus II trener
AZS Pronar Białystok
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Agnieszka Starzyk 177 przyjmująca
2 Polska Małgorzata Właszczuk przyjmująca
3 Polska Małgorzata Cieśla 189 atakująca
4 Chorwacja Maja Batina atakująca
5 Polska Joanna Szeszko 182 przyjmująca
6 Polska Katarzyna Kalinowska 186 środkowa
7 Polska Magdalena Godos 181 rozgrywająca
8 Polska Magdalena Saad 168 libero
9 Polska Ilona Gierak 182 przyjmująca
10 Polska Katarzyna Wysocka 182 środkowa
11 Polska Paulina Gajewska 170 libero
12 Polska Elena Bernatowicz rozgrywająca
15 Polska Marta Wójcik środkowa
17 Ukraina Natlia Ziemcowa 185 środkowa
Polska Wiesław Czaja I trener
Polska Szymon Zejer II trener
KPSK Stal Mielec
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
3 Polska Marlena Mieszała 187 środkowa
4 Polska Anita Chojnacka-Kwiatkowska 183 atakująca
5 Polska Magdalena Piątek 183 atakująca
6 Polska Marta Łukaszewska 184 skrzydłowa
7 Polska Justyna Ordak 174 rozgrywająca
8 Polska Dorota Wilk 178 rozgrywająca
9 Polska Sylwia Wojcieska 193 środkowa
10 Polska Dorota Ściurka 182 przyjmująca
11 Polska Agata Wilk 170 atakująca
13 Polska Agata Durajczyk 170 libero
16 Polska Iwona Niedźwiecka 185 przyjmująca
Polska Rafał Prus I trener
Polska Tomasz Kamuda II trener
Impel Gwardia Wrocław
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Białoruś Olga Owczynnikowa 180 rozgrywająca
2 Polska Katarzyna Mroczkowska 181 środkowa
6 Polska Monika Konsek 184 przyjmująca
8 Polska Aleksandra Krzos 180 przyjmująca
9 Polska Marta Czerwińska 179 przyjmująca
10 Polska Bogumiła Barańska 180 przyjmująca
11 Polska Agnieszka Jagiełło 167 libero
12 Polska Joanna Wołosz 181 rozgrywająca
13 Polska Aleksandra Szafraniec 192 środkowa
15 Polska Dominika Sobolska 191 przyjmująca
16 Polska Zuzanna Efimienko 196 środkowa
Polska Rafał Błaszczyk I trener
Polska Robert Kupisz II trener
Gedania Żukowo
Numer Nazwisko Wzrost Pozycja
1 Polska Justyna Sachmacińska 182 przyjmująca/atakująca
2 Polska Marta Szafraniak atakująca
3 Polska Małgorzata Łysiak 180 środkowa
4 Polska Natalia Kurnikowska 184 atakująca
5 Polska Małgorzata Lizińczyk 183 przyjmująca
6 Polska Żaneta Rzepnikowska 172 libero/przyjmująca
7 Polska Justyna Łukasik 186 środkowa
8 Polska Aleksandra Pasznik 182 rozgrywająca
9 Polska Aleksandra Szymańska 186 środkowa
11 Polska Paulina Szpak 186 rozgrywająca
12 Polska Joanna Kocemba 182 atakująca
13 Polska Daria Bąkowska 174 libero
14 Polska Małgorzata Plebanek 181 przyjmująca
15 Polska Małgorzata Jeromin 179 rozgrywająca
16 Polska Zuzanna Łapin 187 przyjmująca
17 Polska Anna Łozowska 182 środkowa
18 Polska Marta Siwka 167 libero
Polska Grzegorz Wróbel I trener
Polska Paweł Kramek II trener

Transfery[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]