Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – waga ponad 105 kg mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Podnoszenie ciężarów
waga ponad 105 kg mężczyzn
ilustracja
Złoty medal Złoty medal Behdad Salimikordasiabi
Srebrny medal Srebrny medal Sajjad Anoushiravani
Brązowy medal Brązowy medal Rosja Rusłan Ałbiegow

Rywalizacja mężczyzn w podnoszeniu ciężarów w kategorii powyżej 105 kilogramów była jedną z konkurencji rozgrywanych podczas XXX Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Podnoszenie ciężarów na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Weightlifting pictogram.svg
mężczyźni kobiety
do 56 kg do 48 kg
do 62 kg do 53 kg
do 69 kg do 58 kg
do 77 kg do 63 kg
do 85 kg do 69 kg
do 94 kg do 75 kg
do 105 kg ponad 75 kg
ponad 105 kg

Zawody odbywały się 7 sierpnia w hali ExCeL.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Czas Runda
Wtorek, 7 sierpnia 2012 16:30 Grupa B
Wtorek, 7 sierpnia 2012 20:00 Grupa A

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Tabela przedstawia rekordy olimpijski oraz świata w tej konkurencji.

Rekord świata Suma Hossein Rezazadeh 472 Sydney, Australia 26.09.2000
Rwanie Behdad Salimikordasiabi 214 Paryż, Francja 13.11.2011
Podrzut Hossein Rezazadeh 263 Ateny, Grecja 25.08.2004
Rekord olimpijski Suma Hossein Rezazadeh 472 Sydney, Australia 26.09.2000
Rwanie Hossein Rezazadeh 212 Sydney, Australia 26.09.2000
Podrzut Hossein Rezazadeh 263 Ateny, Grecja 25.08.2004

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

W przypadku takiego samego wyniku wyżej klasyfikowany był zawodnik lżejszy.

Poz. Zawodnik Rwanie Podrzut Wynik Uwagi
1 2 3 1 2 3
Gold medal icon.svg Behdad Salimikordasiabi 201 205 208 247 264 - 455
Silver medal icon.svg Sajjad Anoushiravani 198 204 204 237 245 251 449
Bronze medal icon.svg Rosja Rusłan Ałbiegow 198 204 208 240 245 247 448
4. Korea Południowa Jeon Sang-guen 190 200 200 246 246 259 436
5. Gruzja Irakli Turmanidze 192 198 201 225 232 232 433
6. Ukraina Ihor Szymeczko 197 197 200 225 232 237 429
7. Czechy Jiří Orság 182 187 190 231 239 242 426
8. Niemcy Almir Velagic 186 190 192 229 234 238 426
9. Chen Shih-chieh 177 182 185 230 236 240 418
10. Węgry Peter Nagy 184 191 196 216 225 230 416
11. Brazylia Fernando Reis 178 180 186 220 225 - 400
12. Japonia Kazuomi Ōta 180 184 185 215 215 222 400
13. Nauru Itte Detenamo 165 170 175 205 215 215 390
14. Gwatemala Christian López 172 177 177 209 209 215 387
15. Australia Damon Kelly 155 160 165 192 201 216 381
16. Kamerun Frederic Fokejou Tefot 150 155 160 190 200 202 362
17. Aruba Carl Henriquez 115 122 127 160 160 171 282
- Niemcy Matthias Steiner 192 196 197 - - - DNF
DSQ Białoruś Jauhien Żarnasiek 188 193 196 219 225 230 426

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]