Pokémon Diamond i Pearl

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pokémon Diamond i Pearl
Producent Game Freak
Wydawca Nintendo, The Pokémon Company
Dystrybutor Lukas Toys
Projektant Satoshi Tajiri, Junichi Masuda, Ken Sugimori
Data wydania JP: 28 września 2006
Am.Płn.: 22 kwietnia 2007
EU: 27 lipca 2007
AUS: 21 czerwca 2007
Gatunek cRPG
Tryby gry jednoosobowy, wieloosobowy
Kategorie wiekowe CERO: A
ESRB: E
ACB: PG
PEGI: 3+
Język angielski, japoński, niemiecki, francuski, hiszpański
Wymagania sprzętowe
Platforma Nintendo DS
Nośniki kartridż

Pokémon Diamond (jap. ポケットモンスター ダイヤモンド Poketto Monsutā Daiyamondo, Pocket Monsters Diamond) oraz Pokémon Pearl (jap. ポケットモンスター パール Poketto Monsutā Pāru, Pocket Monsters Pearl) – dwie gry z serii Pokémon wydane w 2006 roku przez Nintendo na konsolę Nintendo DS. Dzięki wykorzystaniu technologii bezprzewodowego dostępu do internetu za pomocą Wi-Fi gracz może prowadzić interaktywną rozgrywkę z innymi.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

W obu grach bohaterowie rozpoczynają swoją przygodę w mieście Twinleaf, gdzie po obejrzeniu w telewizji reportażu dotyczącego czerwonego Gyaradosa, postanawiają wyruszyć w drogę. Jako startery można wybrać Chimchara, Piplupa bądź Turtwiga. Podobnie jak w poprzednich częściach walczą oni z wrogim zespołem, w tym wypadku Team Galactic, którego członkowie pragną posiąść zdolność przenoszenia się w czasie i przestrzeni dzięki dwóm legendarnym Pokémonom: Dialdze (Diamond) lub Palkii (Pearl). Celem gry, tak jak w poprzednich częściach serii, jest zostanie mistrzem regionu.

W obu częściach można spotkać łącznie 493 różne Pokémony. Stworki ze starszych generacji można zdobyć używając PalParku oraz gier na Game Boya Advance.