Polacy na mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Polacy na mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym – przedstawienie wyników łyżwiarzy figurowych reprezentujących Polskę na Mistrzostwach Europy.

Złoto Srebro Brąz Razem
0 3 4 7

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Soliści Solistki Pary sportowe Pary taneczne Źr.
Polacy nie startowali na ME w latach 1891–1933
1934 Praga DNS DNS Bronze medal with cup.svgZofia Bilor / Tadeusz Kowalski DNS
Polacy nie startowali na ME w 1935 r.
1936 Berlin 15 – Walter Grobert DNS 5 – Stefania Kalus / Erwin Kalus DNS
Polacy nie startowali na ME w 1937 r.
1938 Sankt Moritz DNS DNS 5 – Stefania Kalus / Erwin Kalus DNS
1939 Londyn DNS DNS 5 – Stefania Kalus / Erwin Kalus DNS
mistrzostwa nie odbyły się w latach 1940–1946 (II wojna światowa)
Polacy nie startowali na ME w latach 1947–1954
1955 Budapeszt 13 – Emanuel Koczyba
14 – Leon Osadnik
22 – Barbara Jankowska 9 – Anna Bursche-Lindner / Leon Osadnik DNS
Polacy nie startowali na ME w 1956 r.
1957 Wiedeń 15 – Bogusław Hnatyszyn DNS 11 – Barbara Jankowska / Zygmunt Kaczmarczyk 14 – Anna Bursche-Lindner / Leon Osadnik
1958 Bratysława 17 – Henryk Hanzel
19 – Marian Czakon
21 – Krystyna Wąsik 7 – Barbara Jankowska / Zygmunt Kaczmarczyk DNS
1959 Davos 16 – Henryk Hanzel 28 – Krystyna Wąsik 9 – Barbara Jankowska / Zygmunt Kaczmarczyk 15 – Elżbieta Zdankiewicz / Emanuel Koczyba
1960 Ga-Pa 16 – Henryk Hanzel DNS DNS WD – Elżbieta Zdankiewicz / Emanuel Koczyba
Polacy nie startowali na ME w latach 1961–1962
1963 Budapeszt 20 – Franciszek Spitol 21 – Elżbieta Kościk-Koczyba DNS DNS
1964 Grenoble 16 – Franciszek Spitol 20 – Elżbieta Kościk-Koczyba DNS DNS
Polacy nie startowali na ME w 1965 r.
1966 Bratysława 16 – Zdzisław Pieńkowski 22 – Elżbieta Kościk-Koczyba 18 – Janina Poremska / Piotr Sczypa DNS
1967 Lublana 16 – Zdzisław Pieńkowski 21 – Barbara Warmińska 8 – Janina Poremska / Piotr Sczypa DNS
1968 Västerås 17 – Zdzisław Pieńkowski DNS 15 – Janina Poremska / Piotr Sczypa
19 – Grażyna Osmańska / Adam Brodecki
DNS
1969 Ga-Pa 17 – Zdzisław Pieńkowski 22 – Mirosława Nowak 8 – Janina Poremska / Piotr Sczypa 15 – Teresa Weyna / Piotr Bojańczyk
1970 Leningrad 21 – Piotr Roszko 20 – Mirosława Nowak 9 – Janina Poremska / Piotr Sczypa
12 – Grażyna Osmańska / Adam Brodecki
9 – Teresa Weyna / Piotr Bojańczyk
1971 Zurych DNS DNS 8 – Grażyna Osmańska / Adam Brodecki
13 – Teresa Skrzek / Piotr Sczypa
9 – Teresa Weyna / Piotr Bojańczyk
17 – Ewa Kołodziej / Tadeusz Góra
1972 Göteborg DNS 18 – Urszula Zielińska 8 – Grażyna Osmańska / Adam Brodecki
12 – Teresa Skrzek / Piotr Sczypa
9 – Teresa Weyna / Piotr Bojańczyk
14 – Ewa Kołodziej / Tadeusz Góra
1973 Kolonia 16 – Jacek Tascher 20 – Urszula Zielińska 10 – Teresa Skrzek / Piotr Sczypa 12 – Teresa Weyna / Piotr Bojańczyk
15 – Ewa Kołodziej / Tadeusz Góra
1974 Zagrzeb 21 – Jacek Żylski 24 – Grażyna Dudek 10 – Grażyna Kostrzewińska / Adam Brodecki
11 – Teresa Skrzek / Piotr Sczypa
9 – Teresa Weyna / Piotr Bojańczyk
1975 Kopenhaga 15 – Jacek Tascher 16 – Grażyna Dudek 9 – Grażyna Kostrzewińska / Adam Brodecki
11 – Teresa Skrzek / Piotr Sczypa
8 – Teresa Weyna / Piotr Bojańczyk
13 – Ewa Kołodziej / Tadeusz Góra
1976 Genewa 15 – Grzegorz Głowania 11 – Grażyna Dudek DNS 7 – Teresa Weyna / Piotr Bojańczyk
17 – Ewa Kołodziej / Tadeusz Góra
1977 Helsinki 12 – Grzegorz Głowania 15 – Grażyna Dudek 7 – Elżbieta Łuczyńska / Marek Chrolenko 10 – Halina Gordon / Tadeusz Góra
13 – Elżbieta Węgrzyk / Andrzej Alberciak
1978 Strasburg 11 – Grzegorz Głowania 21 – Helena Chwila 10 – Elżbieta Łuczyńska / Marek Chrolenko 12 – Halina Gordon / Jacek Tascher
WD – Jolanta Wesołowska / Andrzej Alberciak
1979 Zagrzeb 14 – Grzegorz Głowania 26 – Helena Chwila 9 – Maria Jeżak / Lech Matuszewski 12 – Halina Gordon / Jacek Tascher
1980 Göteborg 14 – Ludwik Jankowski DNS 10 – Maria Jeżak / Lech Matuszewski DNS
1981 Innsbruck 7 – Grzegorz Filipowski 20 – Beata Nachrzter DNS 18 – Iwona Bielas / Jacek Jasiaczek
1982 Lyon 9 – Grzegorz Filipowski DNS DNS DNS
1983 Dortmund 8 – Grzegorz Filipowski DNS DNS 16 – Bożena Wierzchowska / Robert Kazanowski
1984 Budapeszt 8 – Grzegorz Filipowski
17 – Wojciech Gwinner
DNS DNS 18 – Bożena Wierzchowska / Robert Kazanowski
1985 Göteborg Bronze medal with cup.svgGrzegorz Filipowski
17 – Wojciech Gwinner
DNS DNS DNS
1986 Kopenhaga 5 – Grzegorz Filipowski DNS DNS 17 – Bożena Kawełczyk / Tomasz Politański
1987 Sarajewo 4 – Grzegorz Filipowski
20 – Przemysław Noworyta
18 – Mirella Gawłowska DNS 14 – Honorata Górna / Andrzej Dostatni
1988 Praga 4 – Grzegorz Filipowski
23 – Przemysław Noworyta
15 – Mirella Gawłowska DNS 12 – Honorata Górna / Andrzej Dostatni
1989 Birmingham Silver medal with cup.svgGrzegorz Filipowski WD – Mirella Gawłowska 9 – Anna Górecka / Arkadiusz Górecki 9 – Małgorzata Grajcar / Andrzej Dostatni
1990 Leningrad 4 – Grzegorz Filipowski 26 – Beata Zielińska 11 – Katarzyna Głowacka / Krzysztof Korcarz 10 – Małgorzata Grajcar / Andrzej Dostatni
20 – Katarzyna Długoszewska / Andrzej Sząszor
1991 Sofia DNS 16 – Zuzanna Szwed 9 – Katarzyna Głowacka / Krzysztof Korcarz DNS
1992 Lozanna 5 – Grzegorz Filipowski 10 – Zuzanna Szwed 10 – Beata Zielińska / Mariusz Siudek 19 – Agnieszka Domańska / Marcin Głowacki
1993 Helsinki 17 – Robert Grzegorczyk
WD – Marek Sząszor
7 – Zuzanna Szwed
15 – Anna Rechnio
9 – Beata Zielińska / Mariusz Siudek 14 – Agnieszka Domańska / Marcin Głowacki
1994 Kopenhaga 18 – Zbigniew Komorowski 7 – Anna Rechnio
14 – Zuzanna Szwed
12 – Marta Głuchowska / Mariusz Siudek
18 – Dorota Zagórska / Janusz Komendera
15 – Agnieszka Domańska / Marcin Głowacki
1995 Dortmund DNS 9 – Anna Rechnio
13 – Zuzanna Szwed
9 – Dorota Zagórska / Mariusz Siudek 12 – Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński
1996 Sofia 18 – Robert Grzegorczyk 7 – Zuzanna Szwed
12 – Anna Rechnio
6 – Dorota Zagórska / Mariusz Siudek
14 – Magdalena Sroczyńska / Sławomir Borowiecki
10 – Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński
1997 Paryż 26 – Robert Grzegorczyk 10 – Zuzanna Szwed
13 – Anna Rechnio
7 – Dorota Zagórska / Mariusz Siudek 9 – Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński
16 – Iwona Filipowicz / Michał Szumski
1998 Mediolan 15 – Robert Grzegorczyk 16 – Sabina Wojtala 4 – Dorota Zagórska / Mariusz Siudek 11 – Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński
1999 Praga 11 – Robert Grzegorczyk 10 – Sabina Wojtala Silver medal with cup.svgDorota Zagórska / Mariusz Siudek 8 – Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński
2000 Wiedeń 14 – Robert Grzegorczyk 13 – Anna Rechnio
26 – Sabina Wojtala
Silver medal with cup.svgDorota Zagórska / Mariusz Siudek 7 – Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński
14 – Agata Błażowska / Marcin Kozubek
2001 Bratysława 19 – Robert Grzegorczyk 15 – Sabina Wojtala WD – Dorota Zagórska / Mariusz Siudek 11 – Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński
22 – Aleksandra Kauc / Filip Bernadowski
2002 Lozanna 31 – Bartosz Domański 25 – Sabina Wojtala 4 – Dorota Zagórska / Mariusz Siudek 10 – Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński
2003 Malmö 26 – Bartosz Domański 18 – Sabina Wojtala 4 – Dorota Zagórska / Mariusz Siudek 9 – Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński
21 – Agnieszka Dulej / Sławomir Janicki
2004 Budapeszt 33 – Bartosz Domański DNS Bronze medal with cup.svgDorota Zagórska / Mariusz Siudek 14 – Aleksandra Kauc / Michał Zych
21 – Agnieszka Dulej / Sławomir Janicki
[1]
2005 Turyn 27 – Maciej Kuś DNS DNS 17 – Aleksandra Kauc / Michał Zych [2]
2006 Lyon 28 – Bartosz Domański DNS 5 – Dorota Zagórska / Mariusz Siudek 16 – Aleksandra Kauc / Michał Zych [3]
2007 Warszawa 20 – Bartosz Domański 22 – Anna Jurkiewicz Bronze medal with cup.svgDorota Zagórska / Mariusz Siudek
10 – Dominika Piątkowska / Dmitrij Chromin
21 – Joanna Budner / Jan Mościcki [4]
2008 Zagrzeb 21 – Konstantyn Tupikow 19 – Anna Jurkiewicz 9 – Dominika Piątkowska / Dmitrij Chromin 19 – Joanna Budner / Jan Mościcki [5]
2009 Helsinki 17 – Bartosz Domański DNS 15 – Joanna Sulej / Mateusz Chruściński
16 – Krystyna Klimczak / Janusz Karweta
20 – Joanna Budner / Jan Mościcki [6]
2010 Tallinn 21 – Maciej Cieplucha DNS 14 – Joanna Sulej / Mateusz Chruściński DNS [7]
2011 Berno 25 – Maciej Cieplucha DNS DNS DNS [8]
2012 Sheffield 19 – Maciej Cieplucha DNS DNS DNS [9]
2013 Zagrzeb 19 – Maciej Cieplucha DNS 15 – Magdalena Klatka / Radosław Chruściński 21 – Aleksandra Zworygina / Maciej Bernadowski [10]
2014 Budapeszt 19 – Maciej Cieplucha 21 – Agata Kryger DNS 16 – Justyna Plutowska / Peter Gerber [11]
2015 Sztokholm 20 – Patrick Myzyk 38 – Agata Kryger DNS 14 – Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew [12]
2016 Bratysława 30 – Patrick Myzyk DNS DNS 11 – Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew [13]
2017 Ostrawa 25 – Igor Rezniczenko 30 – Colette Coco Kaminski DNS 8 – Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew [14]
2018 Moskwa 24 – Igor Rezniczenko 34 – Elżbieta Gabryszak DNS 10 – Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew
21 – Justyna Plutowska / Jérémie Flemin
[15]
2019 Mińsk 25 – Igor Rezniczenko 25 – Elżbieta Gabryszak DNS 5 – Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew
22 – Justyna Plutowska / Jérémie Flemin
[16][17][18]
2020 Graz DNS 10 – Jekatierina Kurakowa DNS 9 – Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew
22 – Justyna Plutowska / Jérémie Flemin
[19][20]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU European Figure Skating Championships 2004 (ang.). ISU, 02.02.2004 - 08.02.2004. [dostęp 2018-04-15].
  2. ISU European Figure Skating Championships 2005 (ang.). ISU, 25.01.2005 - 30.01.2005. [dostęp 2018-04-15].
  3. ISU European Figure Skating Championships 2006 (ang.). ISU, 17.01.2006 - 22.01.2006. [dostęp 2018-04-15].
  4. ISU European Figure Skating Championships 2007 (ang.). ISU, 22.01.2007 - 28.01.2007. [dostęp 2018-04-15].
  5. ISU European Figure Skating Championships 2008 (ang.). ISU, 21.01.2008 - 27.01.2008. [dostęp 2018-04-15].
  6. ISU European Figure Skating Championships 2009 (ang.). ISU, 20.01.2009 - 25.01.2009. [dostęp 2018-04-15].
  7. ISU European Figure Skating Championships 2010 (ang.). ISU, 18.01.2010 - 24.01.2010. [dostęp 2018-04-15].
  8. ISU European Figure Skating Championships 2011 (ang.). ISU, 21.01.2011 - 30.01.2011. [dostęp 2018-04-15].
  9. ISU European Figure Skating Championships 2012 (ang.). ISU, 23.01.2012 - 29.01.2012. [dostęp 2018-04-15].
  10. ISU European Figure Skating Championships 2013 (ang.). ISU, 23.01.2013 - 27.01.2013. [dostęp 2018-04-15].
  11. ISU European Figure Skating Championships 2014 (ang.). ISU, 13.01.2014 - 19.01.2014. [dostęp 2018-04-15].
  12. ISU European Figure Skating Championships 2015 (ang.). ISU, 26.01.2015 - 01.02.2015. [dostęp 2018-04-15].
  13. ISU European Figure Skating Championships 2016 (ang.). ISU, 25.01.2016 - 31.01.2016. [dostęp 2018-04-15].
  14. ISU European Figure Skating Championships 2017 (ang.). ISU, 25.01.2017 - 29.01.2017. [dostęp 2018-04-15].
  15. ISU European Figure Skating Championships 2018 (ang.). ISU, 15.01.2018 - 21.01.2018. [dostęp 2018-04-15].
  16. ISU European Figure Skating Championships 2019 – Men – Result (ang.). ISU, 2019-01-26. [dostęp 2019-01-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-26)].
  17. ISU European Figure Skating Championships 2019 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2019-01-25. [dostęp 2019-01-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-25)].
  18. ISU European Figure Skating Championships 2019 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-22)].
  19. ISU European Figure Skating Championships 2020 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-02-26)].
  20. ISU European Figure Skating Championships 2020 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2020-03-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-25)].