Policja zastępcza

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Policja zastępcza
The Other Guys
ilustracja
Gatunek komedia
Data premiery 6 sierpnia 2010
Polska 12 listopada 2010
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Czas trwania 107 minut
Reżyseria Adam McKay
Scenariusz Chris Henchy
Adam McKay
Główne role Will Ferrell
Mark Wahlberg
Dwayne Johnson
Samuel L. Jackson
Muzyka Jon Brion
Zdjęcia Oliver Wood
Wytwórnia Columbia Pictures
Gary Sanchez Productions
Mosaic Media Group
Wintergreen Productions
Dystrybucja Columbia Pictures

Policja zastępcza (ang. The Other Guys) – amerykańska komedia z 2010 roku w reżyserii Adama McKaya. Zdjęcia do filmu kręcono w Nowym Jorku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Tak jak w innych zawodach, tak i w policji pracują różni ludzie. Jedni mają szansę zostać gwiazdami, inni wykonują mrówczą, mało efektowną pracę. Do tych pierwszych na pewno można zaliczyć Christophera Dansona (Dwayne Johnson) i P.K. Highsmitha (Samuel L. Jackson), detektywów z Nowojorskiego Wydziału Policji (NYPD) – to najtwardsi i najbardziej uwielbiani gliniarze w mieście. I do tego nie noszą tatuaży – to inni tatuują sobie na ciele ich podobizny.

W tym samym wydziale, kilka biurek dalej, pracują detektywi Allen Gamble (Will Ferrell) i Terry Hoitz (Mark Wahlberg). To właśnie takich jak oni można oglądać w tle na fotografiach z Dansonem i Highsmithem. Najczęściej są na nich rozmazani i mają zamknięte oczy. I nie są bohaterami. Gamble z reguły nigdy nie odchodzi od biurka, zajęty papierkową robotą. Hoitz jest bardziej zainteresowany ulicą. I zależy mu na tym, żeby w końcu zapamiętano także jego nazwisko.

Teraz Hoitz pracuje jednak w towarzystwie Gamble'a. To efekt błędu, jaki kiedyś popełnił. Ale każdy policjant może kiedyś trafić na swój wielki dzień. Gamble i Hoitz natykają się na z pozoru nieistotną sprawę, która okazuje się jednym z najpoważniejszych nowojorskich przestępstw. To szansa ich życia.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]