Polina Bogusiewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polina Bogusiewicz
Ilustracja
Polina Bogusiewicz (2017)
Imię i nazwisko Polina Siergiejewna Bogusiewicz
Data i miejsce urodzenia 4 lipca 2003
Moskwa, Rosja
Gatunki pop
Zawód piosenkarka
Aktywność od 2012

Polina Siergiejewna Bogusiewicz (ur. 4 lipca 2003 w Moskwie) – rosyjska piosenkarka, laureatka 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2017).

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Urodziła się w rodzinie o rosyjsko-koreańskich korzeniach[1], jest córką Julii i Siergieja Bogusiewiczów[2]. Uczy się w Akademii Muzyki Popularnej.

W 2012 roku wzięła udział w międzynarodowym festiwalu artystycznym w Macedonii. Uczestniczyła też w programach telewizyjnych Okno w Pariż i Szkoła muzyki[3]. W 2014 roku brała udział w pierwszym sezonie programu Gołos dieti. Podczas „przesłuchań w ciemno” zaśpiewała utwór „Think” Arethy Franklin i zdobyła uznanie wszystkich trenerów, dołączając do drużyny prowadzonej przez Dimy Biłana. W kolejnym etapie, tzw. „bitwach”, wykonała piosenkę „WannabeSpice Girls, jednak nie zakwalifikowała się do następnej rundy. Po udziale w talent show wzięła udział w młodzieżowej wersji festiwalu „Nowa Fala”, zajmując drugie miejsce[4].

W kwietniu 2017 roku potwierdzono, że z utworem „Krylja” weźmie udział w krajowych eliminacjach do 15. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 3 czerwca wystąpiła w finale selekcji i zajęła w nim pierwsze miejsce, dzięki czemu została reprezentantką Rosji w konkursie organizowanym w Tbilisi. Po finale eliminacji wydała anglojęzyczną wersję utworu – „Wings”. 26 listopada wystąpiła w finale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci i zajęła w nim pierwsze miejsce, zdobywając 188 punktów, w tym 66 punktów od widzów (6. miejsce) i 122 punkty od jury (2. miejsce)[5][6][7].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]