Polsat Warsaw Open 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polsat Warsaw Open 2010
ilustracja
Miejsce  Polska
Warszawa
Obiekt Klub Tenisowy Legia
Nawierzchnia Ceglana
Data 17–22.05.2010
WTA Tour
Kategoria WTA Premier Series
Ranga WTA Premier
Pula nagród 600 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor Stefan Makarczyk
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rumunia Alexandra Dulgheru
Gra podwójna
Hiszpania Virginia Ruano Pascual
Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
2009

Polsat Warsaw Open 2010tenisowy turniej WTA kategorii WTA Premier Series rangi WTA Premier w sezonie 2010 z cyklu Warsaw Open rozgrywany w dniach 17–22 maja 2010 roku w Warszawie na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 600 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Dania Caroline Wozniacki 2
2 Rosja Jelena Diemientjewa 6
3 Chińska Republika Ludowa Li Na 13
4 Francja Marion Bartoli 15
5 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 25
6 Ukraina Alona Bondarenko 26
7 Ukraina Kateryna Bondarenko 31
8 Stany Zjednoczone Melanie Oudin 32

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Dania Caroline Wozniacki 3 k  
5  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6  
  5  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6 7  
  Q  Węgry Greta Arn 4 5  
Q  Węgry Greta Arn 5 6 6
  6  Ukraina Alona Bondarenko 7 4 4  
    5  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 3 4
     Rumunia Alexandra Dulgheru 6 6
   Włochy Sara Errani 2 1  
3  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6  
3  Chińska Republika Ludowa Li Na 4 6 4
     Rumunia Alexandra Dulgheru 6 3 6  
   Rumunia Alexandra Dulgheru 6 7
  Q  Bułgaria Cwetana Pironkowa 4 5  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Dania Caroline Wozniacki  
   wolny los  
  1  Dania Caroline Wozniacki 2 6 6  
     Słowenia Polona Hercog 6 3 4  
   Niemcy Angelique Kerber 2 3
     Słowenia Polona Hercog 6 6  
    1  Dania Caroline Wozniacki 3 k
  5  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6
     Czechy Iveta Benešová 3 4  
   Włochy Tathiana Garbin 6 6  
 Włochy Tathiana Garbin 1 1
  5  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6 6  
   Białoruś Wolha Hawarcowa 1 7 5
  5  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 6 5 7  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Francja Marion Bartoli 6 1 2  
   Czechy Klára Zakopalová 4 6 6  
     Czechy Klára Zakopalová 4 4  
  Q  Węgry Greta Arn 6 6  
   Chorwacja Petra Martić 5 7 3
  Q  Węgry Greta Arn 7 63 6  
    Q  Węgry Greta Arn 5 6 6
  6  Ukraina Alona Bondarenko 7 4 4
  LL  Słowenia Andreja Klepač 3 1  
   Czechy B. Záhlavová-Strýcová 6 6  
   Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová 2 4
  6  Ukraina Alona Bondarenko 6 6  
   Włochy Roberta Vinci 3 1
  6  Ukraina Alona Bondarenko 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Stany Zjednoczone Melanie Oudin 0 2  
   Słowacja Magdaléna Rybáriková 6 6  
   Słowacja Magdaléna Rybáriková 67 3  
   Włochy Sara Errani 7 6  
   Włochy Sara Errani 6 6
  Q  Serbia Bojana Jovanovski 1 0  
     Włochy Sara Errani 2 1
  3  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6
  WC  Polska Marta Domachowska 63 6 5  
WC  Polska Katarzyna Piter 7 4 7  
WC  Polska Katarzyna Piter 0 3
  3  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6  
   Rumunia Raluca Olaru 64 0
  3  Chińska Republika Ludowa Li Na 7 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  7  Ukraina Kateryna Bondarenko 3 1  
   Rumunia Alexandra Dulgheru 6 6  
     Rumunia Alexandra Dulgheru 6 6  
     Szwajcaria Timea Bacsinszky 2 4  
   Szwajcaria Timea Bacsinszky 6 6
  Q  Rumunia Irina-Camelia Begu 0 2  
       Rumunia Alexandra Dulgheru 6 7
  Q  Bułgaria Cwetana Pironkowa 4 5
     Kanada Aleksandra Wozniak 4 1  
Q  Bułgaria Cwetana Pironkowa 6 6  
Q  Bułgaria Cwetana Pironkowa 7 4 6
  2  Rosja Jelena Diemientjewa 5 6 4  
   wolny los
  2  Rosja Jelena Diemientjewa  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 98 500 $ 470
Finalistka 52 500 $ 320
Półfinalistka 28 100 $ 200
Ćwierćfinalistka 15 100 $ 120
2 runda 8 000 $ 60
1 runda 4 300 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Zimbabwe Cara Black
Chińska Republika Ludowa Yan Zi
2 Włochy Tathiana Garbin
Stany Zjednoczone Liezel Huber
3 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
4 Czechy Iveta Benešová
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Zimbabwe Cara Black
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
3 6 10  
   Południowa Afryka Natalie Grandin
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 2 8     1  Zimbabwe Cara Black
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
6 5 10  
   Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
7 6      Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
0 7 5  
WC  Polska Paula Kania
 Polska Magda Linette
66 0       1  Zimbabwe Cara Black
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
6 6  
4  Czechy Iveta Benešová
 Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
6 4 1        Białoruś Wolha Hawarcowa
 Polska Klaudia Jans
1 4  
   Rosja Marija Kondratjewa
 Czechy Vladimíra Uhlířová
2 6 10        Rosja Marija Kondratjewa
 Czechy Vladimíra Uhlířová
5 4
   Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Łotwa Līga Dekmeijere
3 6 11      Białoruś Wolha Hawarcowa
 Polska Klaudia Jans
7 6  
   Białoruś Wolha Hawarcowa
 Polska Klaudia Jans
6 4 13       1  Zimbabwe Cara Black
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
3 4
   Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
6 6        Hiszpania Virginia Ruano Pascual
 Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
6 6
   Czechy Klára Zakopalová
 Stany Zjednoczone Riza Zalameda
1 4        Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
7 4 5  
   Ukraina Alona Bondarenko
 Ukraina Kateryna Bondarenko
7 5 8   3  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
63 6 10  
3  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
5 7 10       3  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
4 k
   Hiszpania Virginia Ruano Pascual
 Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
6 6        Hiszpania Virginia Ruano Pascual
 Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
6  
   Polska Alicja Rosolska
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
4 1        Hiszpania Virginia Ruano Pascual
 Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
6 6
   Białoruś Tacciana Puczak
 Turcja İpek Şenoğlu
6 7      Białoruś Tacciana Puczak
 Turcja İpek Şenoğlu
1 2  
2  Włochy Tathiana Garbin
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
4 68  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (WTA)[3]
Zwyciężczynie 31 000 $ 470
Finalistki 16 500 $ 320
Półfinalistki 9 000 $ 200
Ćwierćfinalistki 4 750 $ 120
1 runda 2 550 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Drabinka eliminacji

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 10 maja 2010 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę