Polska Liga Koszykówki Kobiet 2008/2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ford Germaz Ekstraklasa sezon 2008/2009 – najwyższa klasa rozgrywkowa w koszykówce kobiet w Polsce.

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

zespoły, które w sezonie 2007/2008 grały w play-off

zespoły, które w sezonie 2007/08 grały w play-out

zespół, który awansował z I ligi

Terminarz 2008/2009[edytuj | edytuj kod]

22. kolejka – 2009-02-21/22
2009-02-21 16:00 Lotos PKO BP Gdynia - INEA AZS Poznań
2009-02-21 17:00 MUKS Poznań - Utex Row Rybnik
2009-02-21 17:00 TS Wisła Can Pack Kraków - Cukierki Odra Brzeg
2009-02-21 18:00 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - PKM Duda Super Pol Leszno
2009-02-21 18:30 CCC Polkowice - Finepharm AZS KK Jelenia Góra TV
2009-02-22 18:30 Energa Toruń - PTK Aflofarm Vicard Pabianice TV

21. kolejka – 2009–01-31 / 2009-02-18 / 2009-03-04
2009-01-31 17:30 Utex Row Rybnik - Energa Toruń 51:67
2009-02-01 17:00 Finepharm AZS KK Jelenia Góra - ŁKS Siemens AGD Łódź 54:77
2009-02-10 18:00 PKM Duda Super Pol Leszno - TS Wisła Can Pack Kraków 86:80 przełożony
2009-02-18 18:30 INEA AZS Poznań - CCC Polkowice przełożony
2009-02-18 18:30 Cukierki Odra Brzeg - Lotos PKO BP Gdynia przełożony
2009-03-04 18:00 PTK Aflofarm Vicard Pabianice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski przełożony

20. kolejka – 2009–02-6/7/18
2009-02-06 18:00 TS Wisła Can Pack Kraków - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 88:41
2009-02-07 15:00 Finepharm AZS KK Jelenia Góra - INEA AZS Poznań 52:61
2009-02-07 16:00 Lotos PKO BP Gdynia - PKM Duda Super Pol Leszno 88:64
2009-02-07 18:00 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Utex Row Rybnik 87:55
2009-02-07 18:30 CCC Polkowice - Cukierki Odra Brzeg 74:42 TV
2009-02-18 18:00 ŁKS Siemens AGD Łódź - MUKS Poznań

19. kolejka – 2009–01-18/24
2008-12-18 17:30 PTK Aflofarm Vicard Pabianice - Lotos PKO BP Gdynia 39:82
2009-01-24 17:30 Utex Row Rybnik - TS Wisła Can Pack Kraków 50:77
2009-01-24 18:00 INEA AZS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 75:56 TV
2009-01-24 17:00 MUKS Poznań - Energa Toruń 57:54
2009-01-24 18:30 Cukierki Odra Brzeg - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 84:73
2009-01-24 18:30 PKM Duda Super Pol Leszno - CCC Polkowice 78:87 TV

18. kolejka – 2009–01-21
2009-01-21 16:30 INEA AZS Poznań - Cukierki Odra Brzeg 86:79
2009-01-21 18:00 ŁKS Siemens AGD Łódź - Energa Toruń 66:75
2009-01-21 18:00 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - MUKS Poznań 93:54
2009-01-21 18:30 Finepharm AZS KK Jelenia Góra - PKM Duda Super Pol Leszno 54:90
2009-02-25 18:00 CCC Polkowice - PTK Aflofarm Vicard Pabianice przełożony
2009-02-26 Utex Row Rybnik - Lotos PKO BP Gdynia przełożony

17. kolejka – 2008–12-20/21
2008-12-20 17:00 MUKS Poznań – TS Wisła Can Pack Kraków 54:94
2008-12-20 18:00 PKM Duda Super Pol Leszno – INEA AZS Poznań 75:70
2008-12-20 18:30 Cukierki Odra Brzeg – ŁKS Siemens AGD Łódź 53:59
2008-12-20 18:30 Utex Row Rybnik – CCC Polkowice 74:76 TV
2008-12-21 18:30 Energa Toruń – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 74:70 TV
2008-12-21 17:00 PTK Aflofarm Vicard Pabianice – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 54:88

16. kolejka – 2008–12-13/14
2008-12-13 16:00 Lotos PKO BP Gdynia – MUKS Poznań 94:69
2008-12-13 16:00 TS Wisła Can Pack Kraków – Energa Toruń 78:64
2008-12-13 17:30 ŁKS Siemens AGD Łódź – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 63:68
2008-12-13 18:30 Cukierki Odra Brzeg – PKM Duda Super Pol Leszno 59:67
2008-12-13 19:15 Finepharm AZS KK Jelenia Góra – Utex Row Rybnik 67:74
2008-12-14 17:00 INEA AZS Poznań – PTK Aflofarm Vicard Pabianice 69:59

15. kolejka – 2008–12-06/07
2008-12-06 18:00 Energa Toruń – Lotos PKO BP Gdynia 66:72
2008-12-06 18:00 PTK Aflofarm Vicard Pabianice – Cukierki Odra Brzeg 66:69
2008-12-06 18:00 PKM Duda Super Pol Leszno – ŁKS Siemens AGD Łódź 79:67
2008-12-06 17:00 MUKS Poznań – CCC Polkowice 54:68 TV
2008-12-06 19:15 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – TS Wisła Can Pack Kraków 75:70 TV
2008-12-07 18:00 Utex Row Rybnik – INEA AZS Poznań 54:64

14. kolejka – 2008–11-29/30
2008-11-29 16:00 TS Wisła Can Pack Kraków – ŁKS Siemens AGD Łódź 64:54
2008-11-29 18:00 PTK Aflofarm Vicard Pabianice – PKM Duda Super Pol Leszno 57:71
2008-11-29 18:30 Finepharm AZS KK Jelenia Góra – MUKS Poznań 68:59
2008-11-29 19:00 Lotos PKO BP Gdynia – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 72:61 TV
2008-11-30 17:00 Cukierki Odra Brzeg – Utex Row Rybnik 65:68
2008-11-30 18:30 CCC Polkowice – Energa Toruń 79:65 TV

13. kolejka – 2008–11-22/23
2008-11-22 18:30 CCC Polkowice – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 65:63 TV
2008-11-22 18:00 PTK Aflofarm Vicard Pabianice – ŁKS Siemens AGD Łódź 68:65
2008-11-22 18:00 PKM Duda Super Pol Leszno – Utex Row Rybnik 72:78
2008-11-22 18:30 Finepharm AZS KK Jelenia Góra – Energa Toruń 69:73
2008-11-23 18:00 INEA AZS Poznań – MUKS Poznań 78:54 TV
2008-11-23 18:40 Lotos PKO BP Gdynia – TS Wisła Can Pack Kraków 72:63 TV

12. kolejka – 2008–11-15/16
2008-11-15 17:15 Utex Row Rybnik – PTK Aflofarm Vicard Pabianice 78:51 TV
2008-11-15 17:00 MUKS Poznań – Cukierki Odra Brzeg 54:65
2008-11-15 18:00 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 84:72
2008-11-15 16:00 TS Wisła Can Pack Kraków – CCC Polkowice 58:48
2008-11-16 18:30 ŁKS Siemens AGD Łódź – Lotos PKO BP Gdynia 60:89
2008-11-16 18:30 Energa Toruń – INEA AZS Poznań 87:65 TV

11. kolejka – 2008–11-08/09
2008-11-08 18:30 Cukierki Odra Brzeg – Energa Toruń 58:77
2008-11-08 17:00 INEA AZS Poznań – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 63:70 TV
2008-11-08 17:30 Utex Row Rybnik – ŁKS Siemens AGD Łódź 76:73
2008-11-08 18:00 PKM Duda Super Pol Leszno – MUKS Poznań 78:71
2008-11-08 18:30 Finepharm AZS KK Jelenia Góra – TS Wisła Can Pack Kraków 50:57
2008-11-09 18:30 CCC Polkowice – Lotos PKO BP Gdynia 70:85 TV

10. kolejka – 2008–11-02
2008-11-02 19:15 TS Wisła Can Pack Kraków – INEA AZS Poznań 73:64
2008-11-02 17:00 MUKS Poznań – PTK Aflofarm Vicard Pabianice 63:47
2008-11-02 18:30 Energa Toruń – PKM Duda Super Pol Leszno 93:62 TV
2008-11-02 18:30 ŁKS Siemens AGD Łódź – CCC Polkowice 62:79 TV
2008-11-02 17:00 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – Cukierki Odra Brzeg 83:53
2008-11-02 14:00 Lotos PKO BP Gdynia – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 62:75

9. kolejka – 2008–10-25
2008-10-25 18:30 Finepharm AZS KK Jelenia Góra – CCC Polkowice 52:70 TV
2008-10-25 18:30 Cukierki Odra Brzeg – TS Wisła Can Pack Kraków 63:75
2008-10-25 18:00 PKM Duda Super Pol Leszno – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 68:75
2008-10-25 18:00 PTK Aflofarm Vicard Pabianice – Energa Toruń 58:66
2008-10-25 17:30 Utex Row Rybnik – MUKS Poznań 69:58
2008-10-26 18:40 INEA AZS Poznań – Lotos PKO BP Gdynia 75:84 TV

8. kolejka – 2008–10-18
2008-10-18 18:00 Energa Toruń – Utex Row Rybnik 64:67
2008-10-18 17:00 TS Wisła Can Pack Kraków – PKM Duda Super Pol Leszno 88:65
2008-10-18 15:00 Lotos PKO BP Gdynia – Cukierki Odra Brzeg 94:69
2008-10-18 18:10 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – PTK Aflofarm Vicard Pabianice 77:56 TV
2008-10-18 18:00 CCC Polkowice – INEA AZS Poznań 66:53
2008-10-19 17:00 ŁKS Siemens AGD Łódź – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 55:63

7. kolejka – 2008–10-11
2008-10-11 18:00 PTK Aflofarm Vicard Pabianice – TS Wisła Can Pack Kraków 56:75
2008-10-11 17:00 MUKS Poznań – ŁKS Siemens AGD Łódź 53:48
2008-10-11 17:30 Utex Row Rybnik – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 80:82
2008-10-11 18:00 PKM Duda Super Pol Leszno – Lotos PKO BP Gdynia 53:84
2008-10-11 18:30 Cukierki Odra Brzeg – CCC Polkowice 53:91
2008-10-12 17:00 INEA AZS Poznań – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 85:71

6. kolejka – 2008–10-08
2008-10-08 18:00 TS Wisła Can Pack Kraków – Utex Row Rybnik 62:45
2008-10-08 18:30 Finepharm AZS KK Jelenia Góra – Cukierki Odra Brzeg 54:67
2008-10-08 17:30 Lotos PKO BP Gdynia – PTK Aflofarm Vicard Pabianice 89:73
2008-10-08 18:00 ŁKS Siemens AGD Łódź – INEA AZS Poznań 55:73
2008-10-08 18:00 CCC Polkowice – PKM Duda Super Pol Leszno 84:47
2008-10-08 18:00 Energa Toruń – MUKS Poznań 95:53

5. kolejka – 2008–10-04/05
2008-10-04 15:00 Lotos PKO BP Gdynia – Utex Row Rybnik
2008-10-04 17:00 MUKS Poznań – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski
2008-10-04 18:30 Cukierki Odra Brzeg – INEA AZS Poznań
2008-10-05 16:45 PKM Duda Super Pol Leszno – Finepharm AZS KK Jelenia Góra [ TV ]
2008-10-05 18:30 Energa Toruń – ŁKS Siemens AGD Łódź [przełożony]
2008-10-05 18:30 PTK Aflofarm Vicard Pabianice – CCC Polkowice



4. kolejka – 2008–10-01
16:00 INEA AZS Poznań – PKM Duda Super Pol Leszno 74:62
18:00 CCC Polkowice – Utex Row Rybnik 64:51
18:00 TS Wisła Can Pack Kraków – MUKS Poznań 80:54
18:00 ŁKS Siemens AGD Łódź – Cukierki Odra Brzeg 77:65
18:00 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – Energa Toruń 80:69
18:30 Finepharm AZS KK Jelenia Góra – PTK Aflofarm Vicard Pabianice 88:65


3. kolejka – 2008–09-28

15:30 PKM Duda Super Pol Leszno – Cukierki Odra Brzeg 63:74
17:00 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – ŁKS Siemens AGD Łódź 84:66
17:00 MUKS Poznań – Lotos PKO BP Gdynia 57:60
17:30 Utex Row Rybnik – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 86:64
18:00 PTK Aflofarm Vicard Pabianice – INEA AZS Poznań 74:77
18:30 Energa Toruń – TS Wisła Can Pack Kraków 70:72



2. kolejka – 2008–09-24

17:30 Lotos PKO BP Gdynia – Energa Toruń 70:68
18:00 ŁKS Siemens AGD Łódź – PKM Duda Super Pol Leszno 48:53
18:15 INEA AZS Poznań – Utex Row Rybnik 88:102
18:30 Cukierki Odra Brzeg – PTK Aflofarm Vicard Pabianice 61:63
18:00 CCC Polkowice – MUKS Poznań 70:77
20:00 TS Wisła Can Pack Kraków – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 70:77 [TV]

1. kolejka – 2008–09-21
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – Lotos PKO BP Gdynia 83:76
MUKS Poznań – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 64:73
ŁKS Siemens AGD Łódź – TS Wisła Can Pack Kraków 53:85
Utex Row Rybnik – Cukierki Odra Brzeg 71:58
PKM Duda Super Pol Leszno – PTK Aflofarm Vicard Pabianice 77:60
Energa Toruń – CCC Polkowice 66:65

Tabela[edytuj | edytuj kod]

m zespół PKT mecze zw. - por. dom wyjazd pkt. zd. - pkt. str. stosunek
1. Wisła Can Pack 34 19 15 - 4 8 - 1 7 - 3 1412 - 1141 1.238
2. KSSSE AZS PWSZ 33 18 15 - 3 9 - 0 6 - 3 1395 - 1202 1.161
3. Lotos PKO BP 32 17 15 - 2 8 - 1 7 - 1 1352 - 1107 1.221
4. CCC 30 17 13 - 4 6 - 2 7 - 2 1236 - 1035 1.194
5. Energa Toruń 30 19 11 - 8 6 - 3 5 - 5 1357 - 1248 1.087
6. INEA AZS Poznań 29 18 11 - 7 6 - 3 5 - 4 1297 - 1247 1.040
7. Utex Row Rybnik 29 19 10 - 9 5 - 5 5 - 4 1291 - 1318 0.980
8. PKM Duda Super Pol 29 20 9 - 11 5 - 6 4 - 5 1367 - 1460 0.936
9. Finepharm AZS KK 26 19 7 - 12 2 - 8 5 - 4 1258 - 1324 0.950
10. Cukierki Odra 24 19 5 - 14 1 - 8 4 - 6 1211 - 1374 0.881
11. ŁKS Siemens AGD 22 19 3 - 16 1 - 8 2 - 8 1157 - 1320 0.877
12. MUKS Poznań 22 18 4 - 14 3 - 6 1 - 8 1081 - 1317 0.821
13. PTK Aflofarm Vicard Pabianice 20 18 2 - 16 1 - 8 1 - 8 1040 - 1361 0.764

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Ostateczna kolejność[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
Gold medal with cup.svg Lotos PKO BP Gdynia
Silver medal with cup.svg AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski
Bronze medal with cup.svg TS Wisła Can-Pack Kraków
4. CCC Polkowice
5. Energa Toruń
6. INEA AZS Poznań
7. Utex ROW Rybnik
8. Duda Tęcza Leszno
9. MUKS Poznań
10. Łódzki Klub Sportowy Siemens AGD
11. Cukierki Odra Brzeg
12. Finepharm AZS KK Jelenia Góra
13. Aflofarm Pabianice
14. -

Zobacz[edytuj | edytuj kod]