Polska Liga Koszykówki Kobiet 2009/2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ford Germaz Ekstraklasa sezon 2009/2010 – najwyższa klasa rozgrywkowa w koszykówce kobiet w Polsce. Mistrzem Polski po raz drugi z rzędu został Lotos Gdynia. Jest to 11 tytuł mistrzowski tej drużyny.

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

zespoły, które w sezonie 2008/2009 grały w play-off

zespoły, które w sezonie 2008/09 grały w play-out

zespoły, które awansowały z I ligi

Runda zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela po rundzie zasadniczej:

Lp Nazwa PTK mecze zw. - por. pkt. zd. - pkt. str. stosunek
1. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 47 24 23-1 1914 - 1473 1.299
2. Lotos Gdynia 43 24 19 - 5 1750 - 1444 1.212
3. Energa Toruń 42 24 18 - 6 1858 - 1597 1.163
4. CCC Polkowice 41 24 17 - 7 1687 - 1469 1.148
5. TS Wisła Can-Pack Kraków 41 24 17 - 7 1859 - 1579 1.177
6. Cukierki Odra Brzeg 36 24 12 - 12 1642 - 1671 0.983
7. SuperPol Tęcza Leszno 34 24 10-14 1558 - 1676 0.930
8. UTEX Row Rybnik 34 24 10-14 1624 - 1691 0.960
9. Blachy Pruszyński Lider Pruszków 33 24 9 - 15 1625 - 1765 0.921
10. AZS Poznań 31 24 7-17 1642 - 1916 0.857
11. Artego Bydgoszcz 29 24 5-19 1547 - 1883 0.822
12. Łódzki Klub Sportowy Siemens AGD 29 24 5-19 1384 - 1657 0.835
13. MUKS Poznań 28 24 4-20 1391 - 1660 0.838

Play-off[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał Półfinał Finał
                           
  1  KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 2  
8  UTEX Row Rybnik 0  
  1  KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 3  
  4  CCC Polkowice 0  
4  CCC Polkowice 2
  5  TS Wisła Can-Pack Kraków 1  
    1  KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 1
  2  Lotos Gdynia 3
  2  Lotos Gdynia 2  
7  SuperPol Tęcza Leszno 0  
  2  Lotos Gdynia 3
  3  Energa Toruń 2  
3  Energa Toruń 2
  6  Cukierki Odra Brzeg 0  

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

1. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - 8. UTEX Row Rybnik 2:0[edytuj | edytuj kod]

20 marca 2010

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 82:65 UTEX Row Rybnik
(17:8, 34:19, 21:14, 10:24)

24 marca 2010

UTEX Row Rybnik 67:87 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski
(14:19, 22:29, 12:21, 19:18)

2. Lotos Gdynia - 7. SuperPol Tęcza Leszno 2:0[edytuj | edytuj kod]

21 marca 2010

Lotos Gdynia 93:70 SuperPol Tęcza Leszno
(35:20, 21:12, 24:17, 13:21)

24 marca 2010

SuperPol Tęcza Leszno 50:64 Lotos Gdynia
(16:18, 17:12, 7:21, 10:13)

3. Energa Toruń - 6. Cukierki Odra Brzeg 2:0[edytuj | edytuj kod]

20 marca 2010

Energa Toruń 55:51 Cukierki Odra Brzeg
(14:16, 9:12, 15:9, 17:14)

24 marca 2010

Cukierki Odra Brzeg 60:68 Energa Toruń
(13:18, 19:11, 18:20, 10:19)

4. CCC Polkowice - 5. TS Wisła Can-Pack Kraków 2:1[edytuj | edytuj kod]

20 marca 2010

CCC Polkowice 83:78 TS Wisła Can-Pack Kraków
(14:25, 27:17, 20:19, 22:17)

24 marca 2010

TS Wisła Can-Pack Kraków 83:61 CCC Polkowice
(18:16, 17:18, 27:22, 21:5)

27 marca 2010

CCC Polkowice 75:66 TS Wisła Can-Pack Kraków
(13:19, 25:12, 19:18, 18:17)

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

1. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - 4. CCC Polkowice 3:0[edytuj | edytuj kod]

30 marca 2010

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 81:70 CCC Polkowice
(25:19, 19:15, 20:25, 17:11)

31 marca 2010

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 84:72 CCC Polkowice
(21:18, 19:19, 14:21, 30:14)

19 kwietnia 2010

CCC Polkowice] 74:76 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski
(17:18, 16:12, 26:28, 15:18)

2. Lotos Gdynia - 3. Energa Toruń 3:2[edytuj | edytuj kod]

31 marca 2010

Lotos Gdynia 73:74 Energa Toruń
(17:13, 23:18, 22:22, 11:21)

1 kwietnia 2010

Lotos Gdynia 74:58 Energa Toruń
(21:9, 16:15, 16:11, 21:23)

19 kwietnia 2010

Energa Toruń 70:65 Lotos Gdynia
(9:15, 17:16, 19:18, 25:16)

20 kwietnia 2010

Energa Toruń 68:76 Lotos Gdynia
(13:24, 23:15, 9:22, 23:15)

22 kwietnia 2010

Lotos Gdynia 76:48 Energa Toruń
(17:8, 27:9, 14:13, 18:18)

O 3 miejsce[edytuj | edytuj kod]

3. Energa Toruń - 4. CCC Polkowice 3:1[edytuj | edytuj kod]

24 kwietnia 2010 (TV)

Energa Toruń 62:61 CCC Polkowice
(9:16, 14:14, 14:22, 15:9)

25 kwietnia 2010

Energa Toruń 65:52 CCC Polkowice
(16:11, 22:17, 14:8, 13:16)

28 kwietnia 2010

CCC Polkowice 72:62 Energa Toruń
(11:20, 12:16, 22:11, 27:15)

29 kwietnia 2010

CCC Polkowice 57:58 Energa Toruń
(11:19, 9:19, 18:8, 19:12)

Finał[edytuj | edytuj kod]

1. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - 2. Lotos Gdynia 1:3[edytuj | edytuj kod]

25 kwietnia 2010 (TV)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 78:74 Lotos Gdynia
(18:14, 22:13, 17:25, 21:22)

26 kwietnia 2010 (TV)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 72-80 Lotos Gdynia
(15:20, 17:16, 15:20, 25:24)

30 kwietnia 2010 (TV)

Lotos Gdynia 75-68 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski
(21:17, 14:15, 14:21, 26:15)

1 maja 2010 (TV)

Lotos Gdynia 60-58 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski
(21:20, 12:18, 15:5, 12:15)

Ostateczna kolejność[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
Gold medal with cup.svg
Lotos Gdynia
Silver medal with cup.svg
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski
Bronze medal with cup.svg
Energa Katarzynki Toruń
4.
CCC Polkowice
5.
TS Wisła Can-Pack Kraków
6.
Cukierki Odra Brzeg
7.
SuperPol Tęcza Leszno
8.
UTEX Row Rybnik
9.
AZS Poznań
10.
Blachy Pruszyński Lider Pruszków
11.
Artego Bydgoszcz
12.
Łódzki Klub Sportowy Siemens AGD
13.
MUKS Poznań

Do PLKK z I Ligi awansowały zespoły: PA-CO-BANK Pabianice oraz MUKS Widzew Łódź

Zobacz[edytuj | edytuj kod]