Polska Liga Koszykówki Kobiet 2010/2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ford Germaz Ekstraklasa sezon 2010/2011 - najwyższa klasa rozgrywkowa w koszykówce kobiet w Polsce. Tytułu mistrza Polski broni zespół Lotos Gdynia.

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

zespoły, które w sezonie 2009/2010 grały w play-off

zespoły, które w sezonie 2009/10 grały w play-out

zespół, który awansował z I ligi

Runda zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Lp Nazwa PTK mecze zw. - por. pkt. zd. - pkt. str. stosunek
1. Wisła Can-Pack Kraków 46 24 22 - 2 1761 - 1376 1.280
2. CCC Polkowice 44 24 20 - 4 1637 - 1274 1.285
3. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 42 24 18 - 6 1801 - 1410 1.277
4. Lotos Gdynia 41 24 17 - 7 1933 - 1551 1.246
5. Matizol Lider Pruszków 40 24 16 - 8 1571 - 1519 1.034
6. Energa Toruń 39 24 15 - 9 1823 - 1622 1.124
7. Artego Bydgoszcz 36 24 12 - 12 1679 - 1750 0.959
8. Super Pol Tęcza Leszno 35 24 11 - 13 1623 - 1688 0.961
9. Widzew Łódź 33 24 9 - 15 1527 - 1642 0.930
10. INEA AZS Poznań 31 24 7 - 17 1567 - 1756 0.892
11. Utex Row Rybnik 28 24 4 - 20 1416 - 1818 0.779
13. Odra Brzeg 27 24 3 - 21 1409 - 1895 0.744
13. ŁKS Siemens AGD Łódź 26 24 2 - 22 1422 - 1868 0.761

Play-off[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał Półfinał Finał
                           
  1  Wisła Can-Pack Kraków 2  
8  Super Pol Tęcza Leszno 0  
  1  Wisła Can-Pack Kraków 3  
  4  Lotos Gdynia 0  
5  Matizol Lider Pruszków 0
  4  Lotos Gdynia 2  
    1  Wisła Can-Pack Kraków 3
  2  CCC Polkowice 1
  3  KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 2  
6  Energa Toruń 1  
  3  KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 2
  2  CCC Polkowice 3  
7  Artego Bydgoszcz 0
  2  CCC Polkowice 2  

Ostateczna kolejność[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
Gold medal with cup.svg
Wisła Can-Pack Kraków
Silver medal with cup.svg
CCC Polkowice
Bronze medal with cup.svg
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski
4.
Lotos Gdynia
5.
Matizol Lider Pruszków
6.
Energa Toruń
7.
Super Pol Tęcza Leszno
8.
Artego Bydgoszcz
9.
Widzew Łódź
10.
INEA AZS Poznań
11.
Odra Brzeg
12.
Utex Row Rybnik
13.
ŁKS Siemens AGD Łódź

Zobacz[edytuj | edytuj kod]