Polska Liga Siatkówki (2004/2005)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska Liga Siatkówki 2004/2005
2003/2004 2005/2006
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLPS SA
Termin 16.10.2004 – 30.04.2005
Sezon V
Partner TV TV4, Polsat Sport
Liczba drużyn 10
Liczba hal 10 (w 10 miastach)
Liga Mistrzów Jastrzębski Węgiel
Polska Energia Sosnowiec
Puchar CEV PZU AZS Olsztyn
Pamapol Domex AZS Częstochowa
Skra Bełchatów
Beniaminki Resovia
Górnik Radlin
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi AZS PWSZ Nysa
Górnik Radlin
Mistrz Skra Bełchatów
Zdobywca Pucharu Skra Bełchatów
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 129
Oglądalność 187405 (1453 na mecz)
Strona internetowa

Polska Liga Siatkówki 2004/2005 − 69. sezon siatkarskich mistrzostw Polski (5. sezon jako ligi profesjonalnej) organizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej.

W fazie zasadniczej 10 zespołów rozegrało mecze system każdy z każdym (mecz i rewanż). Do fazy play-off przeszło 8 najlepszych drużyn, gdzie rywalizowały one systemem drabinkowym (ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3. miejsce i finał do trzech zwycięstw). Drużyny z dwóch ostatnich miejsc po fazie zasadniczej rywalizowały o utrzymanie grając do 4 zwycięstw, po których przegrany spadał bezpośrednio, a wygrany tej pary walczył z drugą drużyną z serii B.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
WAR
WAR
NYS
NYS
BEŁ
BEŁ
RDL
RDL
JAS
JAS
KED
KED
CZE
CZE
SOS
SOS
OLS
OLS
RZE
RZE
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Polskiej Lidze Siatkówki 2004/2005
  Polska Liga Siatkówki 2004/2005  
JAS Jastrzębski Węgiel Simple gold crown.svg 1 LM
OLS PZU AZS Olsztyn 2 CEV
CZE Pamapol Domex AZS Częstochowa 3 CEV
BEŁ Skra Bełchatów 4 CEV
SOS KP Polska Energia Sosnowiec Simple gold cup.svg 5 LM
KED Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 6
NYS AZS PWSZ Nysa 7
WAR AZS Politechnika Warszawska 8
Aiga uparrow inv.svg Awans z serii B
RZE AKS Resovia Rzeszów 1
RDL Górnik Radlin 2

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Uwagi:

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 JAS OLS CZE BEŁ SOS KED NYS WAR RZE RDL
Jastrzębski Węgiel 1:3 0:3 0:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
PZU AZS Olsztyn 2:3 2:3 3:1 3:0 3:1 3:1 3:2 3:0 3:0
Pamapol Domex AZS Częstochowa 3:0 3:1 0:3 3:0 3:2 3:0 3:1 3:1 3:0
Skra Bełchatów 3:1 2:3 3:1 3:1 3:1 3:1 1:3 3:0 3:0
KP Polska Energia Sosnowiec 3:2 1:3 0:3 0:3 2:3 3:1 2:3 1:3 3:0
Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:1 3:0 3:2 2:3 3:2 3:1 1:3 3:0 1:3
AZS PWSZ Nysa 0:3 1:3 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 3:1 1:3
AZS Politechnika Warszawska 2:3 1:3 0:3 0:3 1:3 3:0 3:1 2:3 3:2
AKS Resovia Rzeszów 0:3 0:3 0:3 0:3 3:1 3:1 3:2 1:3 3:0
Górnik Radlin 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 0:3 3:1 3:1 0:3

Źródło: archiwum.pls.pl
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Skra Bełchatów 45 18 15 3 9 5 1 1 2 0 65 49 16 3.06 1547 1397 1.11
2 Pamapol Domex AZS Częstochowa 44 18 15 3 10 3 2 1 1 1 64 48 16 3 1567 1395 1.12
3 PZU AZS Olsztyn 42 18 14 4 5 7 2 2 1 1 70 47 23 2.04 1651 1466 1.13
4 Jastrzębski Węgiel 32 18 11 7 8 1 2 1 3 3 64 38 26 1.46 1517 1383 1.1
5 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 26 18 9 9 4 2 3 2 5 2 71 36 35 1.03 1590 1597 1
6 AZS Politechnika Warszawska 25 18 8 10 1 5 2 3 4 3 73 34 39 0.87 1623 1629 1
7 KP Polska Energia Sosnowiec 20 18 6 12 2 3 1 3 5 4 70 29 41 0.71 1522 1606 0.95
8 AKS Resovia Rzeszów 19 18 7 11 2 3 2 0 3 8 64 24 40 0.6 1409 1496 0.94
9 Górnik Radlin 13 18 4 14 0 4 0 1 1 12 61 15 46 0.33 1267 1449 0.87
10 AZS PWSZ Nysa 4 18 1 17 0 1 0 1 9 7 66 14 52 0.27 1325 1600 0.83

Źródło: plusliga.pl
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     Faza play-off

     Faza play-out

Miejsca po danych kolejkach[edytuj | edytuj kod]

Uwaga: zestawienie nie uwzględnia w danej kolejce meczów przełożonych na późniejsze terminy[a]. Kursywą wyróżniono miejsce zajmowane przez drużynę, która rozegrała mniej meczów niż przeciwnicy.

Drużyna \
Kolejka
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
AKS Resovia Rzeszów 9 6 7 7 7 8 9 8 6 8 8 8 8 8 8 8 8 8
AZS Politechnika Warszawska 7 8 8 5 5 4 4 5 5 5 5 7 6 5 6 6 6 6
AZS PWSZ Nysa 8 9 9 9 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10
Górnik Radlin 10 10 10 10 9 7 8 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
Jastrzębski Węgiel 2 5 6 8 8 6 5 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4
KP Polska Energia Sosnowiec 6 4 5 4 4 5 6 6 8 7 7 6 5 7 7 7 7 7
Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 5 7 4 6 6 9 7 7 7 6 6 5 7 6 5 5 5 5
Pamapol Domex AZS Częstochowa 4 2 2 2 2 3 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 2 2
PZU AZS Olsztyn 1 1 1 3 3 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
Skra Bełchatów 3 3 3 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 1 1

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finały
                                                   
  1  Skra Bełchatów 3 3 3      
8  AKS Resovia Rzeszów 0 0 2      
  1  Skra Bełchatów 3 1 3 3    
  4  Jastrzębski Węgiel 1 3 1 1    
4  Jastrzębski Węgiel 3 3 3    
  5  Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 1 0 1      
    1  Skra Bełchatów 3 3 3    
  3  PZU AZS Olsztyn 2 0 0    
  2  Pamapol Domex AZS Częstochowa 3 3 3      
7  KP Polska Energia Sosnowiec 0 0 1      
2  Pamapol Domex AZS Częstochowa 1 2 1    
  3  PZU AZS Olsztyn 3 3 3         Mecze o 3. miejsce
3  PZU AZS Olsztyn 3 3 3    
  6  AZS Politechnika Warszawska 0 1 0         2  Pamapol Domex AZS Częstochowa 3 3 3    
  4  Pamapol AZS Częstochowa 0 2 0    
  Mecze o miejsca 5-8 Mecze o 5. miejsce
                         
  5  Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3 3    
8  AKS Resovia Rzeszów 2 2    
  5  Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3 3  
  6  AZS Politechnika Warszawska 2 1  
6  AZS Politechnika Warszawska 3 3  
  7  KP Polska Energia Sosnowiec 1 0       Mecze o 7. miejsce
  7  KP Polska Energia Sosnowiec 3 1 0
  8  AKS Resovia Rzeszów 1 3 3

I runda[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)

II runda[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)

Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)

III runda[edytuj | edytuj kod]

Finały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)

Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)

Mecze o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)

Mecze o 7. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)

Faza play-out[edytuj | edytuj kod]

Mecze o 9. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do czterech zwycięstw)

Baraże[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Skra Bełchatów
2 PZU AZS Olsztyn
3 Pamapol Domex AZS Częstochowa
4 Jastrzębski Węgiel
5 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
6 AZS Politechnika Warszawska
7 AKS Resovia Rzeszów
8 KP Polska Energia Sosnowiec
9 AZS PWSZ Nysa
10 Górnik Radlin

     Liga Mistrzów 2005/2006

     Puchar Top Teams 2005/2006

     Puchar CEV 2005/2006

     spadek do I ligi serii B po barażach

     spadek do I ligi serii B

Mistrzostwo
Skra Bełchatów
Puchar
Skra Bełchatów
Spadek do I ligi serii B
AZS PWSZ Nysa
Górnik Radlin
Awans z I ligi serii B
Joker Piła
Gwardia Wrocław

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

AZS Politechnika Warszawska
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Tomasz Kowalczyk 1976 198 środkowy
2 Polska Tomasz Drzyzga 1985 188 libero
3 Polska Krzysztof Niedziela 1978 194 atakujący
4 Polska Adrian Dyżakowski 1976 192 libero
5 Polska Wojciech Gradowski 1980 191 przyjmujący
6 Polska Krzysztof Grzesiowski 1981 206 atakujący
7 Polska Jakub Bednaruk 1976 192 rozgrywający
8 Polska Michał Peciakowski 1981 196 rozgrywający
9 Polska Marcin Drabkowski 1977 184 rozgrywający
10 Polska Konrad Małecki 1979 200 przyjmujący
11 Polska Bartosz Szcześniewski 1977 202 środkowy
12 Polska Piotr Szulc 1976 191 przyjmujący
13 Polska Maciej Oczko 1980 198 środkowy
14 Polska Marcin Malicki 1983 197 środkowy
AZS PWSZ Nysa
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Jarosław Maciończyk 1979 188 rozgrywający
2 Polska Krzysztof Lewicki 1985 189 przyjmujący
3 Polska Marcin Kozioł 1983 196 atakujący
4 Polska Rafał Dymowski 1972 200 środkowy
5 Polska Rafał Jamrozowicz 1985 193 przyjmujący
6 Polska Michał Kaczmarek 1984 200 środkowy
7 Polska Sławomir Krypel 1979 182 libero
8 Polska Marcin Jarosz 1980 195 atakujący
9 Polska Bartosz Kurek 1988 200 środkowy
10 Czechy Jiří Petráš 1975 194 atakujący
11 Polska Michał Jaszewski 1979 190 przyjmujący
12 Polska Adam Kurek 1968 195 przyjmujący
13 Polska Dariusz Ratajczak 1964 184 przyjmujący
14 Polska Daniel Wilk 1982 199 atakujący
16 Polska Rafał Kwasowski 1971 195 libero
Skra Bełchatów
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Rosja Władimir Kastornow 1975 202 atakujący
2 Polska Mariusz Wlazły 1983 195 atakujący
3 Polska Piotr Gruszka 1977 206 przyjmujący
4 Polska Damian Dacewicz 1974 209 środkowy
5 Polska Andrzej Stelmach 1972 200 rozgrywający
7 Polska Krzysztof Ignaczak 1978 187 libero
9 Polska Dariusz Szulik 1983 204 środkowy
10 Polska Robert Milczarek 1983 188 przyjmujący
13 Polska Paweł Maciejewicz 1980 198 przyjmujący
14 Polska Radosław Wnuk 1977 207 środkowy
15 Polska Bartłomiej Neroj 1984 200 rozgrywający
17 Polska Michał Chadała 1977 196 przyjmujący
18 Polska Robert Szczerbaniuk 1977 199 środkowy
Górnik Radlin
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Adam Barteczko 1987 185 rozgrywający
2 Polska Marcin Grzegoszczyk 1981 188 atakujący
3 Czechy Petr Dohal 1983 173 libero
4 Polska Damian Lisiecki 1975 188 przyjmujący
5 Polska Jarosław Sobczyński 1977 203 środkowy
6 Polska Damian Domonik 1985 204 środkowy
7 Polska Paweł Szabelski 1981 195 środkowy
8 Polska Jarosław Fijoł 1974 196 przyjmujący
9 Polska Marcin Grygiel 1978 199 atakujący
10 Polska Łukasz Lip 1977 183 rozgrywający
11 Polska Andrzej Kurdziel 1981 192 przyjmujący
13 Polska Sebastian Pęcherz 1985 194 przyjmujący
14 Polska Wojciech Musiolik 1986 188 przyjmujący
16 Polska Robert Kiwior 1982 194 rozgrywający
Jastrzębski Węgiel
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Daniel Pliński 1978 205 środkowy
2 Polska Marcin Wika 1983 193 przyjmujący
3 Polska Przemysław Michalczyk 1973 191 przyjmujący
4 Polska Grzegorz Pilarz 1980 189 rozgrywający
5 Polska Radosław Rybak 1973 196 atakujący
6 Polska Arkadiusz Terlecki 1980 201 środkowy
7 Polska Paweł Rusek 1983 183 libero
8 Portoryko Víctor Rivera 1977 198 uniwersalny
9 Polska Adam Kurian 1982 202 przyjmujący
10 Portoryko José Rivera 1977 195 przyjmujący
11 Polska Grzegorz Nowak 1975 200 środkowy
12 Słowenia Pavel Chudík 1974 190 rozgrywający
Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Michał Kozłowski 1985 191 rozgrywający
3 Polska Artur Augustyn 1983 197 środkowy
5 Polska Piotr Lipiński 1979 195 rozgrywający
7 Słowacja Dušan Kubica 1972 186 libero
8 Polska Rafał Musielak 1973 193 przyjmujący
9 Polska Wojciech Serafin 1978 183 przyjmujący
10 Słowacja Stanislav Vartovník 1978 194 przyjmujący
11 Słowacja Tomáš Kmeť 1981 202 środkowy
12 Polska Jarosław Stancelewski 1974 204 środkowy
13 Słowacja Karol Šrámek 1977 202 atakujący
14 Polska Marcel Gromadowski 1985 200 atakujący
16 Polska Aleksander Januszkiewicz 1979 200 środkowy
18 Polska Arkadiusz Olejniczak 1984 191 przyjmujący
Pamapol Domex AZS Częstochowa
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Bartosz Gawryszewski 1985 201 środkowy
2 Polska Krzysztof Gierczyński 1976 193 przyjmujący
3 Polska Piotr Gacek 1978 185 libero
4 Polska Wojciech Jurkiewicz 1977 205 środkowy
5 Polska Michał Żuk 1985 195 przyjmujący
6 Polska Marcin Kocik 1979 196 przyjmujący
7 Polska Paweł Woicki 1983 183 rozgrywający
8 Polska Jakub Oczko 1981 192 rozgrywający
9 Polska Adrian Patucha 1983 193 atakujący
10 Polska Grzegorz Szymański 1978 204 atakujący
11 Polska Andrzej Szewiński 1970 198 atakujący
12 Polska Grzegorz Kokociński 1981 195 środkowy
13 Polska Michał Winiarski 1983 200 przyjmujący
Polska Energia Sosnowiec
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Radosław Panas 1970 195 libero
2 Polska Łukasz Żygadło 1979 200 rozgrywający
3 Polska Sławomir Szczygieł 1978 202 środkowy
4 Polska Szymon Żurawski 1976 198 atakujący
5 Polska Mariusz Syguła 1982 193 rozgrywający
6 Litwa Haroldas Čyvas 1972 201 atakujący
7 Chorwacja Mario Żelić 1981 201 środkowy
8 Polska Bartłomiej Soroka 1979 200 przyjmujący
9 Polska Jakub Łomacz 1982 187 przyjmujący
10 Polska Marcin Kudłacik 1981 198 środkowy
13 Polska Rafał Cimochowski 1984 196 przyjmujący
15 Polska Rafał Legień 1969 190 przyjmujący
18 Polska Zbigniew Bartman 1987 197 przyjmujący
PZU AZS Olsztyn
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Maciej Alancewicz 1982 192 przyjmujący
2 Polska Wojciech Grzyb 1981 204 środkowy
4 Polska Mariusz Szyszko 1969 188 rozgrywający
5 Polska Paweł Zagumny 1977 200 rozgrywający
7 Polska Paweł Kuciński 1973 193 libero
8 Polska Krzysztof Śmigiel 1974 198 atakujący
9 Polska Patryk Czarnowski 1985 201 środkowy
10 Polska Marcin Nowak 1975 215 środkowy
11 Polska Michał Ruciak 1983 190 przyjmujący
12 Niemcy Mark Siebeck 1975 195 przyjmujący
13 Polska Marcin Mierzejewski 1982 182 przyjmujący
14 Polska Paweł Papke 1977 196 atakujący
17 Polska Marcin Możdżonek 1985 211 środkowy
18 Polska Michał Bąkiewicz 1981 197 przyjmujący
Resovia
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1 Polska Stanisław Pieczonka 1979 200 przyjmujący
2 Polska Paweł Kupisz 1978 204 środkowy
3 Polska Piotr Podpora 1978 190 libero
4 Polska Mariusz Kuczko 1975 198 środkowy
5 Polska Tomasz Kozłowski 1979 192 rozgrywający
6 Polska Sławomir Gerymski 1968 187 rozgrywający
7 Polska Tomasz Kamuda 1976 197 atakujący
9 Polska Wojciech Pawłowski 1982 202 atakujący
11 Polska Tomasz Józefacki 1980 192 atakujący
12 Polska Łukasz Perłowski 1984 203 środkowy
13 Polska Piotr Łuka 1980 191 przyjmujący
17 Ukraina Siergiej Żywołożnyj 1976 198 przyjmujący

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Lista spotkań przełożonych na późniejsze terminy:
    • 5. kolejka: Skra Bełchatów – PZU AZS Olsztyn; Pamapol Domex AZS Częstochowa – AKS Resovia Rzeszów (oba rozegrane 24 listopada 2004).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Nie ma chętnych (pol.). nto.pl. [dostęp 2020-01-02].