Polska na Igrzyskach Frankofońskich 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska na Igrzyskach Frankofońskich 2013
Polska
Igrzyska Frankofońskie 2013
Nicea
Liczba zawodników 54 w 5 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
10
Srebro
4
Brąz
13
Razem
27

Polskę na Igrzyskach Frankofońskich 2013 reprezentowało 54 sportowców.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medale według sportów
Sport Gold medal blank.svg Silver medal blank.svg Bronze medal blank.svg W sumie
Lekkoatletyka 7 3 1 11
Judo 2 1 1 4
Zapasy 1 0 8 9
Tenis stołowy 0 0 3 3
W sumie 10 4 13 27
Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Gold medal blank.svg Złoto Sebastian Jezierzański zapasy 84 kg 5:0 8 września
Gold medal blank.svg Złoto Paweł Fajdek lekkoatletyka rzut młotem 78,28 10 września
Gold medal blank.svg Złoto Tomasz Majewski lekkoatletyka pchnięcie kulą 20,18 10 września
Gold medal blank.svg Złoto Adrian Strzałkowski lekkoatletyka skok w dal 7,99 11 września
Gold medal blank.svg Złoto Łukasz Grzeszczuk lekkoatletyka rzut oszczepem 78,62 12 września
Gold medal blank.svg Złoto Anna Jagaciak lekkoatletyka skok w dal 6,68 12 września
Gold medal blank.svg Złoto Joanna Jaworska judo +78 kg 1001-0100 13 września
Gold medal blank.svg Złoto Katarzyna Furmanek judo -78 kg 100-000 13 września
Gold medal blank.svg Złoto Anita Włodarczyk lekkoatletyka rzut młotem 75,62 13 września
Gold medal blank.svg Złoto Anna Jagaciak lekkoatletyka trójskok 13,92 14 września
Silver medal blank.svg Srebro Justyna Kasprzycka lekkoatletyka skok wzwyż 1,88 11 września
Silver medal blank.svg Srebro Teresa Dobija lekkoatletyka skok w dal 6,66 12 września
Silver medal blank.svg Srebro Damian Nasiadko judo +100 kg 000-100 13 września
Silver medal blank.svg Srebro Krzysztof Żebrowski lekkoatletyka bieg na 1500 m 3:57,58 14 września
Bronze medal blank.svg Brąz Adam Bieńkowski zapasy 55 kg 3:1 8 września
Bronze medal blank.svg Brąz Katarzyna Michalak zapasy 55 kg 3:1 8 września
Bronze medal blank.svg Brąz Weronika Maleszka zapasy 67 kg [a] 9 września
Bronze medal blank.svg Brąz Katarzyna Mądrowska zapasy 59 kg 5:0 9 września
Bronze medal blank.svg Brąz Sara Jezierzańska zapasy 51 kg [a] 9 września
Bronze medal blank.svg Brąz Michał Bankosz
Maja Krzewicka
tenis stołowy mikst 0:3 9 września
Bronze medal blank.svg Brąz Kamil Wojciechowski zapasy 96 kg 5:0 9 września
Bronze medal blank.svg Brąz Michał Bankosz
Maja Krzewicka
tenis stołowy zespół 0:2 9 września
Bronze medal blank.svg Brąz Paulina Grabowska zapasy 63 kg 5:0 10 września
Bronze medal blank.svg Brąz Andrzej Sokalski zapasy 74 kg 5:0 10 września
Bronze medal blank.svg Brąz Angelika Cichocka lekkoatletyka bieg na 1500 m 4:19,37 12 września
Bronze medal blank.svg Brąz Grzegorz Lewiński judo 66 kg 0113-0001 11 września
Bronze medal blank.svg Brąz Maja Krzewicka tenis stołowy kobiety 0:3 13 września

Reprezentanci[edytuj | edytuj kod]

Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodniczka Eliminacje Finał
Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja
Bieg na 800 m Angelika Cichocka 2:04,76 3. q 2:04,04 6.
Joanna Jóźwik 2:05,94 5. Q 2:03,76 5.
Bieg na 1500 m Angelika Cichocka 4:19,37 Bronze medal icon.svg
Katarzyna Broniatowska 4:21,22 5.
Danuta Urbanik 4:21,87 6.
Bieg na 100 m przez płotki Karolina Kołeczek 14,13 8. q 14,08 8.
Katarzyna Świostek 14,37 14. NQ
Bieg na 400 m przez płotki Joanna Linkiewicz 58,61 4. Q 57,99 4.
Skok w dal Anna Jagaciak 6,68 Gold medal icon.svg
Teresa Dobija 6,66 Silver medal icon.svg
Karolina Błażej 6,11 8.
Trójskok Anna Jagaciak 13,92 Gold medal icon.svg
Anna Zych DNS
Skok wzwyż Justyna Kasprzycka 1,88 Silver medal icon.svg
Rzut młotem Anita Włodarczyk 75,62 Gold medal icon.svg
Joanna Fiodorow 67,53 6.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja
Bieg na 1500 m Krzysztof Żebrowski 3:46,27 3. Q 3:57,58 Silver medal icon.svg
Skok w dal Adrian Strzałkowski 7,99 Gold medal icon.svg
Krzysztof Lewandowski 4,65 13.
Trójskok Karol Hoffmann 16,66 4.
Michał Lewandowski 16,20 7.
Pchnięcie kulą Tomasz Majewski 20,18 Gold medal icon.svg
Dominik Witczak 18,21 7.
Rzut oszczepem Łukasz Grzeszczuk 78,62 Gold medal icon.svg
Rzut młotem Paweł Fajdek 78,28 Gold medal icon.svg
Sztafeta 4 × 100 m DNS

Koszykówka[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa
Lp. Drużyna M Mecze Kosze Punkty
W P + - +/-
1.  Wybrzeże Kości Słoniowej 2 1 1 115 101 +14 3
2.  Quebec 2 1 1 126 114 +12 3
3.  Polska 2 1 1 98 124 -26 3
Faza pucharowa
Etap Przeciwnik Wynik Miejsce
Mecz o miejsce 9-12  Senegal 70-59 9.
Mecz o miejsce 9-10  Szwajcaria 57-43

Judo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Karolina Talach -70 kg bye Quebec Alix Renaud-Roy
P 000-1010
NQ Szwajcaria Désirée Gabriel
P 0001-1001
NQ 8.
Katarzyna Furmanek -78 kg Liban Marie Yvonne Aad
W 110-000
Francja Christelle Garry
W 0023-0011
Kanada Anna Laura Portuondo Isaso
W 0221-0001
Tunezja Sarra Mzougui
W 100-000
Gold medal icon.svg
Joanna Jaworska +78 kg Seszele Manuella Volcere
W 000-0000
Tunezja Sahar Trabelsi
W 1001-0100
Gold medal icon.svg

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Repesaż 1 Repesaż 2 Repesaż 3 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Grzegorz Lewiński -66 kg bye Nowy Brunszwik Joshua Shannon
W 0210-0000
Francja Vincent Vallee
P 0013-011
Monako Cédric Bessi
W 0113-0001
NQ Bronze medal icon.svg
Jacek Brysz -73 kg Armenia Surik Garnikyan
W 0000-0001
Francja Jonathan Allardon
P 000-022
NQ Rwanda Fred Yannick Uwase
W 1011-0002
Haiti Beaucicau Robenson
W 100-0002
Tunezja Hamza Barhomi
P 0000-1131
NQ 5.
Damian Nasiadko +100 kg Rumunia Vladut George Simionescu
W 1002-0100
Maroko El Mehdi Malki
P 000-100
Silver medal icon.svg

Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Aleksandra Michałek -48 kg Francja Tabatha Grunewald
W 5-0
Rumunia Madalina Linguraru
P 0-4
Kanada Jasmine Mian
P 1-4
NQ 5.
Sara Jezierzańska -51 kg[a] Francja Isabelle Ladeveze
P 1-4
Kanada Vanessa Joyce Brown
P 0-5
Wybrzeże Kości Słoniowej Rosalie Benie Tanoh
W 4-1
Bronze medal icon.svg
Katarzyna Michalak -55 kg Kongo Mobunga Wanya
W 5-0
Francja Tatiana Debien
P 1-3
Czad Hang Hassou Hagada
W 3-1
NQ Bronze medal icon.svg
Katarzyna Mądrowska -59 kg Francja Emilie Dufour
W 4-1
Kanada Michelle Fazzari
P 0-5
Quebec Milovitch-Sera Elizabeth
W 5-0
NQ Bronze medal icon.svg
Paulina Grabowska -63 kg Quebec Linda Morais
P 0-4
NQ Senegal Sambou Anta
W 5-0
NQ Bronze medal icon.svg
Weronika Maleszka -67 kg[a] Kamerun Berthe Etane Ngolle
P 0-4
Rumunia Beatrice Oancea
P 1-4
Senegal Cezartine Diatta
W 5-0
Bronze medal icon.svg

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Adam Bieńkowski -55 kg Francja Chakir Ansari
W 4-1
Armenia Gikinyan Ohan
P 0-4
Madagaskar Bienvenu Andriamalala
W 3-1
NQ Bronze medal icon.svg
Paweł Albinowski -66 kg Nowy Brunszwik Morgan St-Laurent
W 4-0
Kanada Cedric Hudson
P 0-4
NQ NQ 5.
Andrzej Sokalski -74 kg Kanada Cleopas Ncube
P 1-4
NQ Quebec Nariman Irankhah
W 4-0
Armenia Meruzhan Zadoyan
W 5-0
NQ Bronze medal icon.svg
Sebastian Jezierzański -84 kg Francja Islam Doudaiev
W 4-0
Kamerun Éric Gabin Obougou A Maben
W 4-0
Rumunia Andrei Victor Frant
W 4-0
Quebec Jordan Stee
W 5-0
Gold medal icon.svg
Kamil Wojciechowski -96 kg bye Armenia Viktor Kazishvili
P 1-4
Francja Milliere Quentin
W 5-0
NQ Bronze medal icon.svg

Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Maja Krzewicka singel kobiet Demokratyczna Republika Konga Faty Lombo Mwana Mbuta
W 3:0
Mauritius Sanjana Ramaswamy
W 3:0
Armenia Hamsik Khachatryan
W 3:0
Rumunia Cristina Alina Hîrici
P 0:3
NQ Bronze medal icon.svg
Michał Bankosz singel mężczyzn Maroko Said Sarbi
W 3:0
Mauritius Hans Junior Rassengwet
W 3:0
Francja Romain Lorentz
P 2:3
NQ
Maja Krzewicka
Michał Bankosz
mikst  Armenia
W 3:0
 Mauritius
W 3:0
 Rumunia
P 0:3
NQ Bronze medal icon.svg
Maja Krzewicka
Michał Bankosz
zespół  Gabon
W 2-0
 Seszele
W 2-0
 Kanada
W 2-1
 Francja
P 0-2
NQ Bronze medal icon.svg

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Zawody rozgrywano w systemie grupowym

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]