Portal:Rzeszów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

 < Portale < Geografia < Europa < Polska < Podkarpacie < Rzeszów

Witamy!      

Znajdujesz się na portalu dla Wikipedystów zainteresowanych Rzeszowem, umożliwiającym łatwiejszy dostęp oraz pomoc w rozwoju artykułów związanych z tym miastem.

Rzeszów ['ʒεʃuf] posłuchaj i (łac. Resovia, hebr. Reisha, lit. Žešova, ukr. Ряшiв) – miasto na prawach powiatu położone w południowo-wschodniej Polsce. Miasto jest stolicą województwa podkarpackiego, powiatu rzeszowskiego oraz siedzibą najważniejszych instytucji regionu. Rzeszów pełni funkcję głównego ośrodka przemysłowego, handlowo-usługowego, akademickiego i kulturalnego w regionie. Miasto jest także znaczącym ośrodkiem w skali kraju.Zapraszamy również do:

Wikipedia-logo.png Commons-logo.svg Wikinews-logo.svg Wikivoyage-Logo-v3-icon.svg
Rzeszów w polskojęzycznej Wikipedii Rzeszów w Wikimedia Commons Rzeszów w Wikinews Rzeszów w Wikivoyage
Portal Rzeszowski
POL Rzeszów COA.svg


Wstęp      
Crystal Clear app help index.png

Czym jest „Portal Rzeszowski”?[edytuj | edytuj kod]

Witamy serdecznie na portalu polskojęzycznej Wikipedii, który dotyczy miasta Rzeszowa. Głównym zadaniem tego portalu jest w jak najbardziej przystępny sposób zebrać i pogrupować hasła dotyczące Rzeszowa.

Jak zbudowany jest portal?[edytuj | edytuj kod]

Portal Rzeszowski jest wzorowany na kilku innych portalach (min. na Portalu Łódź i francuskim Portail Médecine). Od łodzian "pożyczona" jest budowa. Po prawej stronie znajduje się dwudzielne menu. Pierwsze część oznaczona ikonką Crystal Clear app noatun.png z zieloną strzałką dotyczy bezpośrednio miasta, natomiast segmenty oznaczone Crystal Clear app utilities.png tworzą tzw. „menu funkcyjne”, jej zadaniem jest informowanie na temat nowych haseł, wyróżniających sie grafik i artykułów i odpowiada jak najlepiej pomóc w rozwoju portalu. Na francuskim portalu wzorowany był wygląd (oby przypadł Wam do gustu). Tak więc zapraszam do współpracy. :)

Jak pomóc?      
Crystal Clear action configure.png
  • Jak możesz pomóc? Wystarczy, że napiszesz bądź uzupełnisz jakikolwiek artykuł związany z Rzeszowem. Każda pomoc się przyda. Na Portalu widać ile zostało do zrobienia.
  • Może masz aparat lub już wykonane zdjęcia?
Inne portale tematyczne w polskojęzycznej Wikipedii      
Portal.svg