Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji – posłowie wybrani podczas wyborów parlamentarnych, które odbyły się w dniu 13 października 2019.

Pierwsze posiedzenie odbyło się 12 i 13 listopada 2019. Kadencja Sejmu trwa od 12 listopada 2019.

Kluby i koła na pierwszym posiedzeniu Sejmu IX kadencji i stan aktualny[1].

Ugrupowanie polityczne XI 2019 XI 2019 +/−
Prawo i Sprawiedliwość 235 235 Steady2.svg
Koalicja Obywatelska 134 134 Steady2.svg
Lewica[a] 49 49 Steady2.svg
Polskie Stronnictwo LudoweKukiz’15[b] 30 30 Steady2.svg
Konfederacja 11 11 Steady2.svg
Posłowie niezrzeszeni[c] 1 1 Steady2.svg
Razem 460
49
134
30
11
235
1
49 134 30 11 235 
Podział 460 mandatów:

     Lewica: 49

     KO: 134

     PSL-K’15: 30

     Konfederacja: 11

     PiS: 235

     Niezrz.: 1

Prezydium Sejmu IX kadencji[edytuj | edytuj kod]

Poseł Funkcja Klub Czas pełnienia funkcji
Od Do
Antoni Macierewicz Marszałek senior KP Prawo i Sprawiedliwość 2019-11-1212 listopada 2019
Marszałek senior przewodniczy obradom Sejmu przed wyborem Prezydium
Elżbieta Witek Marszałek Sejmu KP Prawo i Sprawiedliwość 2019-11-1212 listopada 2019 pełni funkcję
Włodzimierz Czarzasty Wicemarszałek Sejmu KKP Lewica 2019-11-1212 listopada 2019 pełni funkcję
Małgorzata Gosiewska Wicemarszałek Sejmu KP Prawo i Sprawiedliwość 2019-11-1212 listopada 2019 pełni funkcję
Małgorzata Kidawa-Błońska Wicemarszałek Sejmu KP Koalicja Obywatelska 2019-11-1212 listopada 2019 pełni funkcję
Ryszard Terlecki Wicemarszałek Sejmu KP Prawo i Sprawiedliwość 2019-11-1212 listopada 2019 pełni funkcję
Piotr Zgorzelski Wicemarszałek Sejmu KP Polskie Stronnictwo LudoweKukiz’15 2019-11-1212 listopada 2019 pełni funkcję

Przynależność klubowa[edytuj | edytuj kod]

Stan aktualny[edytuj | edytuj kod]

Posłowie IX kadencji zrzeszeni są w następujących klubach i kołach:

Ponadto 1 poseł jest niezrzeszony[2].

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni
Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy (Lewica Razem, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna Roberta Biedronia)[e]
Klub Parlamentarny Koalicja Polska – Polskie Stronnictwo Ludowe – Kukiz’15[f]
Koło Poselskie Konfederacja
Poseł niezrzeszony

Zmiany liczebności klubów w czasie kadencji[edytuj | edytuj kod]

Klub lub koło Niez. Razem Wakaty
PiS KO L PSL K
2019-11-12 235 134 49 30 11 1 460 [3]

Lista według okręgów wyborczych[edytuj | edytuj kod]

Okręgi wyborcze w poszczególnych województwach:

dolnośląskiekujawsko-pomorskielubelskielubuskiełódzkiemałopolskiemazowieckieopolskiepodkarpackiepodlaskiepomorskieśląskieświętokrzyskiewarmińsko-mazurskiewielkopolskiezachodniopomorskie

Województwo dolnośląskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
1 Prawo i Sprawiedliwość
Elżbieta Witek (46 171)
Adam Lipiński (33 269)
Krzysztof Kubów (23 834)
Marzena Machałek (22 481)
Wojciech Zubowski (12 868)
Ewa Szymańska (8930)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Piotr Borys (35 034)
Zofia Czernow (15 761)
Robert Kropiwnicki (14 714)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (41 480)
Robert Obaz (4205)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Stanisław Żuk (7694)
2 Prawo i Sprawiedliwość
Michał Dworczyk (58 426)
Ireneusz Zyska (10 688)
Marcin Gwóźdź (8049)
Wojciech Murdzek (6354)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Tomasz Siemoniak (45 395)
Monika Wielichowska (15 399)
Izabela Mrzygłocka (11 987)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Marek Dyduch (14 451)
3 Prawo i Sprawiedliwość
Mirosława Stachowiak-Różecka (91 236)
Przemysław Czarnecki (19 413)
Jacek Świat (15 537)
Paweł Hreniak (15 166)
Agnieszka Soin (14 716)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Grzegorz Schetyna (66 859)
Michał Jaros (30 196)
Małgorzata Tracz (28 676)
Sławomir Piechota (14 844)
Krzysztof Mieszkowski (13 814)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Krzysztof Śmiszek (43 447)
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (14 257)
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Krzysztof Tuduj (19 617)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Jacek Protasiewicz (17 618)

Województwo kujawsko-pomorskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
4 Prawo i Sprawiedliwość
Tomasz Latos (60 132)
Łukasz Schreiber (30 053)
Ewa Kozanecka (13 305)
Bartosz Kownacki (12 414)
Piotr Król (10 418)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Tadeusz Zwiefka (39 984)
Paweł Olszewski (35 762)
Magdalena Łośko (14 407)
Iwona Kozłowska (9325)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Krzysztof Gawkowski (30 859)
Jan Szopiński (11 821)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Dariusz Kurzawa (17 648)
5 Prawo i Sprawiedliwość
Jan Ardanowski (76 267)
Anna Gembicka (15 305)
Joanna Borowiak (15 200)
Zbigniew Girzyński (12 293)
Iwona Michałek (11 130)
Mariusz Kałużny (10 984)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Arkadiusz Myrcha (32 439)
Tomasz Lenz (26 044)
Tomasz Szymański (11 845)
Iwona Hartwich (10 865)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Joanna Scheuring-Wielgus (26 092)
Robert Kwiatkowski (13 940)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Paweł Szramka (14 404)

Województwo lubelskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
6 Prawo i Sprawiedliwość
Przemysław Czarnek (87 343)
Sylwester Tułajew (54 915)
Artur Soboń (28 381)
Sławomir Skwarek (15 544)
Gabriela Masłowska (14 446)
Kazimierz Choma (13 777)
Jan Kanthak (12 803)
Jerzy Bielecki (10 286)
Krzysztof Szulowski (9764)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Joanna Mucha (57 577)
Marta Wcisło (15 062)
Michał Krawczyk (8408)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Jan Łopata (13 346)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Jacek Czerniak (17 720)
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Jakub Kulesza (24 406)
7 Prawo i Sprawiedliwość
Jacek Sasin (91 241)
Sławomir Zawiślak (24 346)
Marcin Duszek (16 017)
Dariusz Stefaniuk (15 070)
Anna Dąbrowska-Banaszek (13 787)
Tomasz Zieliński (10 207)
Teresa Hałas (8622)
Beata Strzałka (7785)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Riad Haidar (21 483)
Krzysztof Grabczuk (15 452)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Jarosław Sachajko (10 651)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Monika Pawłowska (12 916)

Województwo lubuskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
8 Prawo i Sprawiedliwość
Marek Ast (36 073)
Władysław Dajczak (27 393)
Jerzy Materna (22 729)
Elżbieta Płonka (10 918)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Waldemar Sługocki (29 580)
Tomasz Aniśko (23 870)
Krystyna Sibińska (16 089)
Katarzyna Osos (11 619)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Anita Kucharska-Dziedzic (30 581)
Bogusław Wontor (18 950)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Jolanta Fedak (13 792)
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Krystian Kamiński (14 251)

Województwo łódzkie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
9 KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Tomasz Zimoch (47 648)
Krzysztof Piątkowski (25 663)
Iwona Śledzińska-Katarasińska (17 254)
Małgorzata Niemczyk (13 421)
Prawo i Sprawiedliwość
Waldemar Buda (50 114)
Piotr Gliński (43 626)
Włodzimierz Tomaszewski (6884)
Zbigniew Rau (6833)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Tomasz Trela (40 811)
Hanna Gill-Piątek (14 422)
10 Prawo i Sprawiedliwość
Antoni Macierewicz (31 280)
Robert Telus (27 254)
Grzegorz Wojciechowski (25 575)
Anna Milczanowska (20 451)
Grzegorz Lorek (18 238)
Małgorzata Janowska (11 599)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Cezary Grabarczyk (16 357)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Anita Sowińska (13 023)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Dariusz Klimczak (15 977)
11 Prawo i Sprawiedliwość
Joanna Lichocka (45 823)
Piotr Polak (34 056)
Paweł Rychlik (25 246)
Tomasz Rzymkowski (20 752)
Tadeusz Woźniak (17 923)
Marek Matuszewski (13 392)
Beata Mateusiak-Pielucha (13 030)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Cezary Tomczyk (44 217)
Dariusz Joński (11 999)
Agnieszka Hanajczyk (10 535)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Paulina Matysiak (16 757)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Paweł Bejda (14 161)

Województwo małopolskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
12 Prawo i Sprawiedliwość
Rafał Bochenek (46 816)
Marek Polak (16 130)
Filip Kaczyński (14 731)
Ewa Filipiak (14 010)
Krzysztof Kozik (12 460)
Władysław Kurowski (10 525)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Dorota Niedziela (22 013)
Marek Sowa (18 597)
13 Prawo i Sprawiedliwość
Małgorzata Wassermann (140 692)
Andrzej Adamczyk (29 686)
Jarosław Gowin (15 802)
Jacek Osuch (12 150)
Ryszard Terlecki (10 327)
Elżbieta Duda (8298)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Paweł Kowal (76 720)
Ireneusz Raś (18 203)
Bogusław Sonik (17 465)
Aleksander Miszalski (15 987)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Maciej Gdula (35 279)
Daria Gosek-Popiołek (17 488)
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Konrad Berkowicz (36 428)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Agnieszka Ścigaj (20 877)
14 Prawo i Sprawiedliwość
Arkadiusz Mularczyk (72 660)
Barbara Bartuś (23 468)
Edward Siarka (21 561)
Anna Paluch (20 908)
Wiesław Janczyk (16 305)
Andrzej Gut-Mostowy (12 437)
Jan Duda (11 579)
Patryk Wicher (10 900)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Jagna Marczułajtis-Walczak (21 968)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Urszula Nowogórska (11 499)
15 Prawo i Sprawiedliwość
Anna Pieczarka (75 220)
Józefa Szczurek-Żelazko (25 323)
Urszula Rusecka (18 321)
Wiesław Krajewski (16 719)
Stanisław Bukowiec (12 449)
Norbert Kaczmarczyk (12 164)
Piotr Sak (9855)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Urszula Augustyn (20 120)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Władysław Kosiniak-Kamysz (33 784)

Województwo mazowieckie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
16 Prawo i Sprawiedliwość
Łukasz Szumowski (35 798)
Maciej Małecki (34 086)
Jacek Ozdoba (17 873)
Maciej Wąsik (14 280)
Marek Opioła (14 111)
Anna Cicholska (13 133)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Marcin Kierwiński (30 013)
Elżbieta Gapińska (10 905)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Piotr Zgorzelski (16 775)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Arkadiusz Iwaniak (15 098)
17 Prawo i Sprawiedliwość
Marek Suski (69 141)
Radosław Fogiel (26 707)
Anna Kwiecień (23 670)
Andrzej Kosztowniak (12 619)
Dariusz Bąk (12 494)
Agnieszka Górska (9134)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Joanna Kluzik-Rostkowska (19 320)
Konrad Frysztak (11 996)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Mirosław Maliszewski (12 752)
18 Prawo i Sprawiedliwość
Krzysztof Tchórzewski (62 891)
Henryk Kowalczyk (50 680)
Daniel Milewski (40 152)
Arkadiusz Czartoryski (22 457)
Grzegorz Woźniak (19 082)
Teresa Wargocka (10 767)
Marek Zagórski (9143)
Anna Siarkowska (7313)
Maciej Górski (5206)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Kamila Gasiuk-Pihowicz (34 793)
Czesław Mroczek (11 043)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Marek Sawicki (18 950)
19 KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Małgorzata Kidawa-Błońska (416 030)
Katarzyna Lubnauer (28 205)
Dariusz Rosati (25 061)
Michał Szczerba (13 747)
Aleksandra Gajewska (10 228)
Katarzyna Piekarska (8780)
Urszula Zielińska (7536)
Klaudia Jachira (6434)
Joanna Fabisiak (5347)
Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński (248 935)
Mariusz Kamiński (19 797)
Sebastian Kaleta (17 459)
Jarosław Krajewski (15 121)
Paweł Lisiecki (13 093)
Małgorzata Gosiewska (12 693)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Adrian Zandberg (140 898)
Magdalena Biejat (19 501)
Anna Żukowska (18 864)
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Janusz Korwin-Mikke (60 385)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Władysław Bartoszewski (30 405)
20 Prawo i Sprawiedliwość
Mariusz Błaszczak (135 189)
Anita Czerwińska (22 911)
Piotr Uściński (13 665)
Dominika Chorosińska (9596)
Zdzisław Sipiera (8131)
Dariusz Olszewski (7454)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Jan Grabiec (64 255)
Kinga Gajewska (35 912)
Maciej Lasek (15 804)
Paweł Zalewski (12 248)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Andrzej Rozenek (38 495)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Bożena Żelazowska (8665)

Województwo opolskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
21 Prawo i Sprawiedliwość
Violetta Porowska (38 583)
Katarzyna Czochara (23 120)
Janusz Kowalski (20 973)
Kamil Bortniczuk (16 953)
Marcin Ociepa (16 066)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Witold Zembaczyński (40 022)
Tomasz Kostuś (17 026)
Rajmund Miller (8820)
Ryszard Wilczyński (6436)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Marcelina Zawisza (19 206)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Paweł Kukiz (23 468)
KWW Mniejszość Niemiecka
Ryszard Galla (13 957)

Województwo podkarpackie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
22 Prawo i Sprawiedliwość
Marek Kuchciński (61 262)
Anna Schmidt-Rodziewicz (26 246)
Piotr Uruski (20 740)
Maria Kurowska (18 936)
Piotr Babinetz (13 360)
Teresa Pamuła (12 905)
Adam Śnieżek (11 260)
Tadeusz Chrzan (11 177)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Joanna Frydrych (18 623)
Marek Rząsa (10 555)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Mieczysław Kasprzak (11 363)
23 Prawo i Sprawiedliwość
Krzysztof Sobolewski (38 912)
Ewa Leniart (36 305)
Marcin Warchoł (28 495)
Rafał Weber (26 746)
Zbigniew Chmielowiec (20 634)
Jan Warzecha (18 913)
Fryderyk Kapinos (18 450)
Kazimierz Gołojuch (18 306)
Kazimierz Moskal (17 444)
Jerzy Paul (16 094)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Paweł Poncyljusz (23 312)
Krystyna Skowrońska (16 903)
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Grzegorz Braun (31 148)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Stanisław Tyszka (17 086)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Wiesław Buż (15 605)

Województwo podlaskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
24 Prawo i Sprawiedliwość
Dariusz Piontkowski (63 878)
Jarosław Zieliński (40 092)
Adam Andruszkiewicz (29 829)
Lech Kołakowski (16 138)
Kazimierz Gwiazdowski (14 101)
Aleksandra Szczudło (12 222)
Jacek Żalek (12 141)
Mieczysław Baszko (11 060)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Krzysztof Truskolaski (37 237)
Robert Tyszkiewicz (17 185)
Eugeniusz Czykwin (14 083)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Stefan Krajewski (13 439)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Paweł Krutul (13 455)
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Robert Winnicki (22 639)

Województwo pomorskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
25 KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Jarosław Wałęsa (61 805)
Piotr Adamowicz (41 795)
Agnieszka Pomaska (39 103)
Sławomir Neumann (25 202)
Małgorzata Chmiel (13 557)
Jerzy Borowczak (5491)
Prawo i Sprawiedliwość
Kacper Płażyński (89 384)
Jarosław Sellin (29 834)
Kazimierz Smoliński (10 993)
Tadeusz Cymański (8019)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Beata Maciejewska (23 319)
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Michał Urbaniak (14 918)
26 Prawo i Sprawiedliwość
Marcin Horała (86 079)
Piotr Müller (26 892)
Aleksander Mrówczyński (16 726)
Magdalena Sroka (9349)
Janusz Śniadek (9342)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Barbara Nowacka (88 833)
Henryka Krzywonos-Strycharska (14 508)
Zbigniew Konwiński (13 286)
Kazimierz Plocke (12 627)
Tadeusz Aziewicz (9385)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Joanna Senyszyn (36 405)
Marek Rutka (7929)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Marek Biernacki (19 272)
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Artur Dziambor (19 334)

Województwo śląskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
27 Prawo i Sprawiedliwość
Stanisław Szwed (65 315)
Grzegorz Puda (23 907)
Przemysław Drabek (19 770)
Kazimierz Matuszny (12 967)
Grzegorz Gaża (11 526)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Mirosława Nykiel (46 849)
Małgorzata Pępek (17 914)
Mirosław Suchoń (10 039)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Przemysław Koperski (22 055)
28 Prawo i Sprawiedliwość
Szymon Giżyński (42 325)
Lidia Burzyńska (24 672)
Andrzej Gawron (13 888)
Mariusz Trepka (12 881)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Izabela Leszczyna (36 266)
Andrzej Szewiński (10 023)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Zdzisław Wolski (18 527)
29 Prawo i Sprawiedliwość
Bożena Borys-Szopa (49 914)
Wojciech Szarama (16 649)
Barbara Dziuk (11 399)
Jarosław Gonciarz (8980)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Marta Golbik (35 129)
Krystyna Szumilas (24 372)
Tomasz Głogowski (12 120)
Tomasz Olichwer (7837)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Wanda Nowicka (25 767)
30 Prawo i Sprawiedliwość
Bolesław Piecha (38 809)
Michał Woś (37 763)
Adam Gawęda (26 291)
Teresa Glenc (14 274)
Grzegorz Matusiak (11 195)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Marek Krząkała (33 962)
Krzysztof Gadowski (18 799)
Gabriela Lenartowicz (11 838)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Maciej Kopiec (14 973)
31 Prawo i Sprawiedliwość
Mateusz Morawiecki (133 687)
Michał Wójcik (8315)
Jerzy Polaczek (7621)
Marek Wesoły (6091)
Andrzej Sośnierz (6061)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Borys Budka (99 550)
Monika Rosa (13 918)
Ewa Kołodziej (11 549)
Michał Gramatyka (9304)
Wojciech Król (7604)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Maciej Konieczny (22 262)
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Dobromir Sośnierz (22 191)
32 Prawo i Sprawiedliwość
Ewa Malik (46 773)
Waldemar Andzel (21 723)
Robert Warwas (20 354)
Danuta Nowicka (7574)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Barbara Dolniak (39 656)
Wojciech Saługa (18 738)
Mateusz Bochenek (15 421)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Włodzimierz Czarzasty (31 244)
Rafał Adamczyk (12 148)

Województwo świętokrzyskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
33 Prawo i Sprawiedliwość
Zbigniew Ziobro (115 903)
Anna Krupka (69 946)
Agata Wojtyszek (18 333)
Krzysztof Lipiec (14 544)
Michał Cieślak (12 310)
Dominik Tarczyński (8186)
Andrzej Kryj (7690)
Bartłomiej Dorywalski (7386)
Piotr Wawrzyk (6750)
Marek Kwitek (5453)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Bartłomiej Sienkiewicz (35 009)
Marzena Okła-Drewnowicz (15 532)
Adam Cyrański (9864)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Andrzej Szejna (24 337)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Czesław Siekierski (12 745)
Konfederacja Wolność i Niepodległość
Krzysztof Bosak (22 158)

Województwo warmińsko-mazurskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
34 Prawo i Sprawiedliwość
Leonard Krasulski (19 747)
Zbigniew Babalski (19 293)
Jerzy Wilk (18 620)
Robert Gontarz (7702)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Jacek Protas (24 266)
Elżbieta Gelert (11 590)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Monika Falej (11 093)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Zbigniew Ziejewski (9028)
35 Prawo i Sprawiedliwość
Wojciech Maksymowicz (31 575)
Iwona Arent (17 916)
Michał Wypij (14 170)
Wojciech Kossakowski (11 257)
Jerzy Małecki (9631)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Janusz Cichoń (26 402)
Paweł Papke (19 415)
Anna Wasilewska (10 982)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Marcin Kulasek (20 453)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Urszula Pasławska (19 528)

Województwo wielkopolskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
36 Prawo i Sprawiedliwość
Jan Dziedziczak (60 599)
Marlena Maląg (25 695)
Jan Mosiński (16 479)
Katarzyna Sójka (15 860)
Tomasz Ławniczak (13 496)
Piotr Kaleta (12 632)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Mariusz Witczak (36 120)
Jarosław Urbaniak (17 767)
Grzegorz Rusiecki (12 886)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Wiesław Szczepański (23 799)
Karolina Pawliczak (14 209)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Andrzej Grzyb (21 214)
37 Prawo i Sprawiedliwość
Zbigniew Hoffmann (42 859)
Zbigniew Dolata (23 116)
Ryszard Bartosik (17 338)
Leszek Galemba (16 521)
Witold Czarnecki (16 502)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Tomasz Nowak (23 693)
Paulina Hennig-Kloska (16 813)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Tadeusz Tomaszewski (17 515)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Jacek Tomczak (9833)
38 Prawo i Sprawiedliwość
Krzysztof Czarnecki (38 116)
Marcin Porzucek (27 077)
Marta Kubiak (13 191)
Grzegorz Piechowiak (9232)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Jakub Rutnicki (39 344)
Maria Janyska (30 783)
Killion Munyama (7764)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Krzysztof Paszyk (13 585)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Romuald Ajchler (14 438)
39 KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Joanna Jaśkowiak (67 822)
Adam Szłapka (51 951)
Franciszek Sterczewski (25 060)
Waldy Dzikowski (19 704)
Rafał Grupiński (17 933)
Prawo i Sprawiedliwość
Jadwiga Emilewicz (43 958)
Szymon Szynkowski vel Sęk (24 233)
Bartłomiej Wróblewski (22 181)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Katarzyna Ueberhan (33 373)
Katarzyna Kretkowska (16 061)

Województwo zachodniopomorskie[edytuj | edytuj kod]

Nr Posłowie wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów)
40 Prawo i Sprawiedliwość
Czesław Hoc (33 083)
Paweł Szefernaker (22 116)
Małgorzata Golińska (16 497)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Piotr Zientarski (18 771)
Marek Hok (11 572)
Jerzy Hardie-Douglas (10 280)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Małgorzata Prokop-Paczkowska (15 300)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Radosław Lubczyk (6712)
41 KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
Sławomir Nitras (78 513)
Arkadiusz Marchewka (30 047)
Magdalena Filiks (14 224)
Grzegorz Napieralski (11 766)
Artur Łącki (5668)
Prawo i Sprawiedliwość
Marek Gróbarczyk (58 912)
Leszek Dobrzyński (14 105)
Michał Jach (11 881)
Artur Szałabawka (11 346)
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Dariusz Wieczorek (24 924)
Katarzyna Kotula (7557)
Polskie Stronnictwo Ludowe
Jarosław Rzepa (12 622)

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Jego posłowie zostali wybrani jako kandydaci Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
  2. Jego posłowie zostali wybrani jako kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  3. Posłowie, którzy nie przystąpili do żadnego z klubów lub kół parlamentarnych bądź opuścili je w trakcie kadencji.
  4. Ślubowała 13 listopada 2019.
  5. Klub posłów wybranych z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
  6. Klub posłów wybranych z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  7. Wybrany z ramienia KWW Mniejszość Niemiecka.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Kluby i koła. sejm.gov.pl. [dostęp 2018-02-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-11-13)].
  2. a b c d e f Kluby. Sejm.gov.pl. [dostęp 2015-11-16].
  3. Oni wchodzą do Sejmu. Pełna lista posłów IX kadencji (pol.). TVN24, 14.10.2019. [dostęp 2019-10-15].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]