Prefontaine Classic 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prefontaine Classic 2009mityng lekkoatletyczny, który odbył się 7 lipca w Eugene na zachodnim wybrzeżu USA. Zawody były zaliczane do cyklu World Athletics Tour i posiadały rangę Grand Prix IAAF.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
100 m Stany Zjednoczone Michael Rodgers 9,94 Jamajka Asafa Powell 10,07 Stany Zjednoczone Walter Dix 10,07
300 m Stany Zjednoczone LaShawn Merritt 31,30 Stany Zjednoczone Xavier Carter 31,93 Stany Zjednoczone Wallace Spearmon 32,14
800 m Stany Zjednoczone Nick Symmonds 1:45,86 Kenia Alfred Kirwa Yego 1:46,21 Stany Zjednoczone Christian Smith 1:46,36
Bieg na milę Kenia Asbel Kipruto Kiprop 3:48,50 Kenia Haron Keitany 3:48,78 Kanada Nathan Brannen 3:52,63
3000 m Stany Zjednoczone Bernard Lagat 7:35,92 Katar Saif Saaeed Shaheen 7:36,87 Stany Zjednoczone Chris Solinsky 7:37,05
3000 m z przeszkodami Kenia Paul Kipsiele Koech 8:13,44 Etiopia Roba Gary 8:21,22 Stany Zjednoczone Joshua McAdams 8:26,55
400 m przez płotki Stany Zjednoczone Bershawn Jackson 48,38 Jamajka Isa Phillips 48,55 Stany Zjednoczone Kerron Clement 48,73
Skok wzwyż Rosja Iwan Uchow 2,34 Rosja Jarosław Rybakow 2,31 Niemcy Raul Spank
Stany Zjednoczone Jesse Williams
2,26
Skok o tyczce Szwecja Alhaji Jeng 5,51 Stany Zjednoczone Timothy Mack
Stany Zjednoczone Jeremy Scott
5,41
Skok w dal Stany Zjednoczone Dwight Phillips 8,74 Panama Irving Saladino 8,63 Australia Fabrice Lapierre 8,02
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Reese Hoffa 21,89 Stany Zjednoczone Daniel Taylor 21,29 Polska Tomasz Majewski 21,26

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
100 m Stany Zjednoczone Carmelita Jeter 10,85 Jamajka Kerron Stewart 10,90 Stany Zjednoczone Muna Lee 11,02
400 m Stany Zjednoczone Sanya Richards 49,86 Jamajka Shericka Williams 50,72 Rosja Julia Guszczina 51,17
800 m Stany Zjednoczone Maggie Vessey 2:00,18 Jamajka Kenia Sinclair 2:01,02 Wielka Brytania Jemma Simpson 2:01,10
1500 m Etiopia Gelete Burka 3:59,89 Stany Zjednoczone Jennifer Barringer 3:59,90 Rosja Anna Alminowa 4:01,44
2000 m Kenia Vivian Cheruiyot 5:31,52 Bahrajn Maryam Yusuf Jamal 5:31,88 Kenia Linet Chepkwemoi Masai 5:33,43
100 m przez płotki Stany Zjednoczone Michelle Perry 12,74 Stany Zjednoczone Damu Cherry 12,74 Kanada Priscilla Lopes-Schliep 12,75
Skok w dal Stany Zjednoczone Funmi Jimoh 6,69 Estonia Ksenija Balta 6,68 Rosja Jelena Sokołowa 6,68
Rzut dyskiem Stany Zjednoczone Stephanie Brown Trafton 63,98 Stany Zjednoczone Summer Pierson 60,53 Stany Zjednoczone Becky Breisch 60,06
Rzut młotem Niemcy Betty Heidler 72,81 Kanada Sultana Frizell 72,07 Stany Zjednoczone Jessica Cosby 70,68

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]