Prefontaine Classic 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prefontaine Classic 2014mityng lekkoatletyczny, który odbył się 30 i 31 maja w Eugene. Zawody były trzecią odsłoną prestiżowej Diamentowej Ligi w sezonie 2014[1].

Wstępny program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Stany Zjednoczone Justin Gatlin 9,76 Stany Zjednoczone Michael Rodgers 9,80 Francja Jimmy Vicaut 9,89
Bieg na 800 m[2] Botswana Nijel Amos 1:43,63 WL,MR Etiopia Mohammed Aman 1:43,99 SB Sudan Abubaker Kaki Khamis 1:44,09
Bieg na 5000 m Kenia Caleb Mwangangi Ndiku 13:01,71 WL Etiopia Yenew Alamirew 13:02,91 SB Kenia Edwin Soi 13:04,92 SB
Bieg na 110 m przez płotki Francja Pascal Martinot-Lagarde 13,13 WL Jamajka Hansle Parchment 13,20 Stany Zjednoczone David Oliver 13,21 SB
Skok o tyczce Francja Renaud Lavillenie 5,80 Brazylia Augusto de Oliveira 5,63 SB Czechy Jan Kudlička 5,63
Trójskok Stany Zjednoczone Will Claye 17,66 MR Stany Zjednoczone Christian Taylor 17,42 SB Rosja Lukman Adams 17,29 SB
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Reese Hoffa 21,64 SB Stany Zjednoczone Joe Kovacs 21,46 SB Stany Zjednoczone Christian Cantwell 21,38
Rzut oszczepem Czechy Vítězslav Veselý 83,75 Norwegia Andreas Thorkildsen 80,52 Rosja Dmitrij Tarabin 80,28

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Tori Bowie 22,18 WL Nigeria Blessing Okagbare 22,23 SB Stany Zjednoczone Allyson Felix 22,44
Bieg na 400 m Jamajka Novlene Williams-Mills 50,40 Stany Zjednoczone Francena McCorory 50,53 Jamajka Stephenie Ann McPherson 50,63
Bieg na 1500 m Kenia Hellen Obiri 3:57,05 WL,MR Szwecja Abeba Aregawi 3:57,57 SB Kenia Faith Kipyegon 3:58,01
Bieg na 3000 m z przeszkodami Etiopia Sofia Assefa 9:11,39 WL Etiopia Hiwot Ayalew 9:12,89 SB Stany Zjednoczone Emma Coburn 9:17,84 PB
Bieg na 400 m przez płotki Jamajka Kaliese Spencer 54,29 WL Stany Zjednoczone Kori Carter 55,22 Stany Zjednoczone Tiffany Ross-Williams 55,97
Skok wzwyż Rosja Anna Cziczerowa 2,01 WL Polska Justyna Kasprzycka 1,99 SB Hiszpania Ruth Beitia 1,99 SB
Skok w dal Serbia Ivana Španović 6,88 WL,NR Rosja Darja Kliszyna 6,88 WL Francja Éloyse Lesueur 6,87 SB
Rzut dyskiem Chorwacja Sandra Perković 69,32 MR Niemcy Shanice Craft 65,38 PB Stany Zjednoczone Gia Lewis-Smallwood 64,98 SB

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. EVENT DISCIPLINES PER EACH MEETING – IAAF DIAMOND LEAGUE 2014, iaaf.org [dostęp 2013-12-02] (ang. • fr.).
  2. Konkurencja niezaliczana do punktacji Diamentowej Ligi.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]