Prefontaine Classic 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prefontaine Classic 2015mityng lekkoatletyczny, który odbył się 29 i 30 maja w Eugene. Zawody były trzecią odsłoną prestiżowej Diamentowej Ligi w sezonie 2015.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m[1] Stany Zjednoczone Tyson Gay 9,88 Stany Zjednoczone Michael Rodgers 9,90 Chińska Republika Ludowa Su Bingtian 9,99 NR
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Justin Gatlin 19,68 =PB WL Południowa Afryka Anaso Jobodwana 20,04 NR Jamajka Nickel Ashmeade 20,18
Bieg na 400 m Grenada Kirani James 43,95 WL Stany Zjednoczone LaShawn Merritt 44,51 Bahamy Chris Brown 44,54
Bieg na 800 m[1] Etiopia Mohammed Aman 1:44,92 Botswana Nijel Amos 1:45,06 Algieria Taoufik Makhloufi 1:45,17
Bieg na milę Dżibuti Ayanleh Souleiman 3:51,10 WL Stany Zjednoczone Matthew Centrowitz 3:51,20 Kenia Asbel Kiprop 3:51,25
Bieg na 5000 m[1] Etiopia Yomif Kejelcha 13:10,54 PB Kenia Edwin Soi 13:11,97 Stany Zjednoczone Galen Rupp 13:12,36
Bieg na 10 000 m[1] Wielka Brytania Mohamed Farah 26:50,97 WL Kenia Paul Kipngetich Tanui 26:51,86 Kenia Geoffrey Kipsang 26:52,65 PB
Bieg na 110 m przez płotki Francja Pascal Martinot-Lagarde 13,06 WL Stany Zjednoczone Aries Merritt 13,12 Stany Zjednoczone David Oliver 13,14
Bieg na 400 m przez płotki Stany Zjednoczone Johnny Dutch 48,20 Stany Zjednoczone Bershawn Jackson 48,22 Stany Zjednoczone Michael Tinsley 48,79
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kenia Ezekiel Kemboi 8:01,71 WL Kenia Jairus Kipchoge 8:01,83 Kenia Conseslus Kipruto 8:05,20
Skok wzwyż Katar Mutazz Isa Barszim 2,41 WL Chińska Republika Ludowa Zhang Guowei 2,38 PB Stany Zjednoczone Erik Kynard 2,35
Skok o tyczce[1] Francja Renaud Lavillenie 6,05 NR WL Stany Zjednoczone Sam Kendricks 5,80 Niemcy Raphael Holzdeppe 5,80
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Joe Kovacs 22,12 Niemcy David Storl 21,92 Stany Zjednoczone Ryan Whiting 21,37
Rzut dyskiem Polska Piotr Małachowski 65,59 Polska Robert Urbanek 65,42 Indie Vikas Gowda 64,41

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce 10,81 WL Wybrzeże Kości Słoniowej Murielle Ahouré 10,81 NR =WL Stany Zjednoczone Tori Bowie 10,82
Bieg na 400 m[1] Stany Zjednoczone Allyson Felix 50,05 Stany Zjednoczone Sanya Richards-Ross 50,29 Jamajka Stephenie Ann McPherson 50,40
Bieg na 800 m Kenia Eunice Sum 1:57,82 WL Stany Zjednoczone Ajeé Wilson 1:57,87 Stany Zjednoczone Brenda Martinez 1:59,06
Bieg na 1500 m[1] Stany Zjednoczone Jennifer Simpson 4:00,98 Kenia Mercy Cherono 4:01,26 PB Holandia Sifan Hassan 4:01,65
Bieg na 5000 m Etiopia Genzebe Dibaba 14:19,76 PB Kenia Faith Kipyegon 14:31,95 PB Kenia Vivian Cheruiyot 14:46,69
Skok w dal Stany Zjednoczone Tianna Bartoletta 7,11w Kanada Christabel Nettey 6,99 WL NR Wielka Brytania Lorraine Ugen 6,89w
Trójskok Kolumbia Caterine Ibargüen 15,18w Rosja Jekatierina Koniewa 15,04 PB Ukraina Olha Saładucha 14,48
Rzut oszczepem Niemcy Christina Obergföll 63,07 Stany Zjednoczone Kara Winger 62,85 Łotwa Madara Palameika 62,85

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas mityngu ustanowiono 5 krajowych rekordów w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Su Bingtian Male.png  Chiny bieg na 100 metrów 9,99
Anaso Jobodwana Male.png  Południowa Afryka bieg na 200 metrów 20,04
Cameron Levins Male.png  Kanada bieg na 10 000 metrów 27:07,51
Murielle Ahouré Female.png  Wybrzeże Kości Słoniowej bieg na 100 metrów 10,81
Christabel Nettey Female.png  Kanada skok w dal 6,99

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g Konkurencja niezaliczana do punktacji Diamentowej Ligi.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]