Premijer liga Bośni i Hercegowiny w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Premijer liga 2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Termin 3 października 200925 kwietnia 2010
Sezon 16.
Miejsce w rankingu CEV 33
Liczba meczów 104
Liczba setów 419 (4.03 na mecz)
Hale 10 (w 10 miastach)
Beniaminki OK 7 Lukavac
OK Gacko
Simple gold crown.svg Mistrz Bośni i Hercegowiny OK Kakanj
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 1 maja 2010

Premijer liga siatkarzy 2009/2010 – 16. sezon rozgrywek o mistrzostwo Bośni i Hercegowiny. Zainaugurowany został 3 października 2009 roku i trwał do 25 kwietnia 2010 roku.

W fazie zasadniczej 10 zespołów rozegrało mecze systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.

W sezonie 2009/2010 w Pucharze Challenge Bośnię i Hercegowinę reprezentował OK Kakanj.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Miejsce w sezonie 2008/2009 Miasto Uwagi
OK Kakanj Gold medal with cup.svgSimple gold cup.svg Kakanj Puchar Challenge
OK Napredak Odžak Silver medal with cup.svg Odžak
OK Bosna Eurohaus półfinał Sarajewo
OK Radnik półfinał Bijeljina
OK Modriča Optima ćwierćfinał Modriča
OK Student Bobar Osiguranje ćwierćfinał Pale
OK Ljubinje 7 Ljubinje
MOK Brčko-Jedinstvo 8 Brczko
OK 7 Lukavac Lukavac beniaminek
OK Gacko Gacko beniaminek

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Kakanj Napredak Bosna Radnik Modriča Student Ljubinje Brčko Lukavac Gacko
OK Kakanj 3:1 3:1 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
OK Napredak Odžak 1:3 3:1 1:3 1:3 3:0 3:0 3:1 3:1 3:0
OK Bosna Eurohaus 1:3 0:3 1:3 3:2 3:0 3:2 1:3 1:3 1:3
OK Radnik 0:3 3:1 3:2 3:1 3:0 3:1 3:2 3:0 3:0
OK Modriča Optima 0:3 0:3 3:0 3:1 3:0 0:3 3:2 3:2 3:0
OK Student Bobar Osiguranje 2:3 0:3 3:1 0:3 1:3 3:1 3:0 1:3 3:0
OK Ljubinje 0:3 1:3 1:3 1:3 0:3 3:2 3:0 0:3 3:1
MOK Brčko-Jedinstvo 0:3 2:3 3:2 3:0 1:3 3:1 3:2 2:3 3:0
OK 7 Lukavac 0:3 0:3 3:1 3:0 3:0 3:2 3:0 3:2 3:0
OK Gacko 0:3 1:3 3:0 1:3 3:0 0:3 3:1 1:3 2:3

Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 OK Kakanj 53 18 18 0 11 6 1 0 0 0 62 54 8 6,75 1536 1187 1,29
2 OK Napredak Odžak 38 18 13 5 7 5 1 0 5 0 66 44 22 2,00 1565 1341 1,17
3 OK Radnik 37 18 13 5 4 7 2 0 2 3 67 41 26 1,58 1547 1472 1,05
4 OK 7 Lukavac 33 18 12 6 5 3 4 1 1 4 68 39 29 1,34 1513 1469 1,03
5 OK Modriča Optima 29 18 10 8 4 4 2 1 2 5 66 34 32 1,06 1451 1453 1,00
6 MOK Brčko-Jedinstvo 24 18 7 11 2 3 2 5 2 4 73 33 40 0,83 1572 1582 0,99
7 OK Student Bobar Osiguranje 18 18 5 13 3 2 0 3 3 7 65 24 41 0,59 1338 1493 0,90
8 OK Ljubinje 13 18 4 14 2 1 1 2 6 6 67 22 45 0,49 1401 1539 0,91
9 OK Gacko 13 18 4 14 2 2 0 1 4 9 62 18 44 0,41 1270 1469 0,86
10 OK Bosna Eurohaus 12 18 4 14 1 1 2 2 9 3 72 25 47 0,53 1476 1664 0,89
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 punkty, 3:2 – 2 punkty, 2:3 – 1 punkt, 1:3 i 0:3 – 0 punktów

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Kolejka Lider
1 OK Napredak Odžak
2 OK Student Bobar Osiguranje
3 OK Modriča Optima
4 OK Kakanj
5 OK Kakanj
6 OK Kakanj
7 OK Kakanj
8 OK Kakanj
9 OK Kakanj
Kolejka Lider
1 OK Kakanj
2 OK Kakanj
3 OK Kakanj
4 OK Kakanj
5 OK Kakanj
6 OK Kakanj
7 OK Kakanj
8 OK Kakanj
9 OK Kakanj

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  OK Kakanj  
 wolny los  
  1  OK Kakanj 2 3 3  
  4  OK 7 Lukavac 3 0 0  
4  OK 7 Lukavac 3 3
  5  OK Modriča Optima 2 0  
    1  OK Kakanj 3 3
  2  OK Napredak Odžak 0 0
  2  OK Napredak Odžak  
 wolny los  
2  OK Napredak Odžak 3 3
  3  OK Radnik 0 0  
3  OK Radnik 3 3
  6  MOK Brčko-Jedinstvo 2 1  

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


20.03.2010 MOK Brčko-Jedinstvo 2:3 (25:18, 17:25, 20:25, 26:24, 14:16) OK Radnik
26.03.2010 OK Radnik 3:1 (25:22, 24:26, 25:22, 25:17) MOK Brčko-Jedinstvo

20.03.2010 OK Modriča Optima 2:3 (27:25, 23:25, 19:25, 25:23, 13:15) OK 7 Lukavac
26.03.2010 OK 7 Lukavac 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) OK Modriča Optima

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


03.04.2010 OK 7 Lukavac 3:2 (25:23, 14:25, 25:18, 6:25, 15:13) OK Kakanj
10.04.2010 OK Kakanj 3:0 (25:21, 25:21, 25:13) OK 7 Lukavac
11.04.2010 OK Kakanj 3:0 (25:12, 25:18, 25:22) OK 7 Lukavac

03.04.2010 OK Radnik 0:3 (30:32, 22:25, 19:25) OK Napredak Odžak
09.04.2010 OK Napredak Odžak 3:0 (25:21, 25:11, 25:19) OK Radnik

Finały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


16.04.2010 OK Kakanj 3:0 (11:25, 16:25, 21:25) OK Napredak Odžak
24.04.2010 OK Kakanj 3:0 (25:15, 25:23, 25:16) OK Napredak Odžak

Faza play-out[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Student Ljubinje Gacko Bosna
OK Student Bobar Osiguranje 3:1 1:3 3:1
OK Ljubinje 3:0 3:2 3:0
OK Gacko 3:0 3:1 3:0
OK Bosna Eurohaus 2:3 0:3 3:1

Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
19.03.2010 OK Student Bobar Osiguranje 3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:18) OK Bosna Eurohaus
20.03.2010 OK Ljubinje 3:2 (23:25, 25:18, 25:17, 20:25, 15:13) OK Gacko
2. KOLEJKA
26.03.2010 OK Student Bobar Osiguranje 3:1 (28:26, 18:25, 25:19, 25:15) OK Ljubinje
27.03.2010 OK Bosna Eurohaus 3:1 (25:21, 26:24, 20:25, 25:21) OK Gacko
3. KOLEJKA
03.04.2010 OK Ljubinje 3:0 (25:20, 25:23, 25:22) OK Bosna Eurohaus
03.04.2010 OK Gacko 3:0 (28:26, 25:19, 25:23) OK Student Bobar Osiguranje
4. KOLEJKA
10.04.2010 OK Bosna Eurohaus 2:3 (25:19, 25:22, 24:26, 21:25, 14:16) OK Student Bobar Osiguranje
10.04.2010 OK Gacko 3:1 (28:30, 25:12, 27:25, 28:26) OK Ljubinje
5. KOLEJKA
17.04.2010 OK Gacko 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) OK Bosna Eurohaus
17.04.2010 OK Ljubinje 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) OK Student Bobar Osiguranje
6. KOLEJKA
23.04.2010 OK Student Bobar Osiguranje 1:3 (22:25, 25:20, 20:25, 13:25) OK Gacko
25.04.2010 OK Bosna Eurohaus 0:3 (19:25, 18:25, 23:25) OK Ljubinje

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 OK Ljubinje 17 6 4 2 3 0 1 0 2 0 22 14 8 1,750 511 485 1,054
2 OK Student Bobar Osiguranje 17 6 3 3 0 2 1 0 1 2 23 10 13 0,769 507 528 0,960
3 OK Gacko 16 6 4 2 2 2 0 1 1 0 23 15 8 1,875 545 504 1,081
4 OK Bosna Eurohaus 5 6 1 5 0 1 0 1 1 3 22 6 16 0,375 475 521 0,912
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 punkty, 3:2 – 2 punkty, 2:3 – 1 punkt, 1:3 i 0:3 – 0 punktów

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół Uwagi
1. OK Kakanj Puchar Challenge
2. OK Napredak Odžak Puchar Challenge
3. OK Radnik
4. OK 7 Lukavac
5. OK Modriča Optima
6. MOK Brčko-Jedinstvo
7. OK Ljubinje
8. OK Student Bobar Osiguranje
9. OK Gacko spadek do II ligi
10. OK Bosna Eurohaus spadek do II ligi

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]