Priemjer-Liga (2020/2021)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Priemjer-Liga 2020/21
Премьер-Лига
2019/20
Szczegóły rozgrywek
Termin 2020-08-088 sierpnia 2020 –
2021-05-1616 maja 2021
Liczba zespołów 16
Liczba meczów 240

Rozgrywki Priemjer-Ligi w sezonie 2020/21 są 29. w historii rosyjskiej najwyższej klasy rozgrywkowej. Rozpoczęły się 2020-08-088 sierpnia 2020, a zakończą 2021-05-1616 maja 2021. W lidze uczestniczy szesnaście drużyn, w tym dwie które awansowały z Pierwszej Dywizji – Rotor Wołgograd i FK Chimki.

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy poprzedniej edycji
ZEN Zenit Petersburg Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1
LOK Lokomotiw Moskwa 2
KRA FK Krasnodar 3
CSK CSKA Moskwa 4
ROS FK Rostow 5
DIN Dinamo Moskwa 6
SPA Spartak Moskwa 7
TUŁ Arsienał Tuła 8
UFA FK Ufa 9
RUB Rubin Kazań 10
URA Urał Jekaterynburg 11
SOC PFK Soczi 12
ACH Achmat Grozny 13
TAM Tambow 14
Aiga uparrow inv.svg Awans z Pierwszej Dywizji
ROT Rotor Wołgograd 1
KHI FK Chimki 2

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn,
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie.

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 FK Krasnodar 1 1 0 0 3 0 +3 3 Liga Mistrzów UEFA Faza grupowa
2 Zenit Petersburg 1 1 0 0 2 0 +2 3 Liga Mistrzów UEFA 3QR
3 Lokomotiw Moskwa 1 1 0 0 2 0 +2 3 Liga Konferencji Europy UEFA 3QR
4 CSKA Moskwa 1 1 0 0 2 0 +2 3 Liga Konferencji Europy UEFA 2QR
5 Dinamo Moskwa 1 1 0 0 2 0 +2 3
6 FK Rostow 1 1 0 0 1 0 +1 3
7 Spartak Moskwa 1 0 1 0 2 2 0 1
8 PFK Soczi 1 0 1 0 2 2 0 1
9 Arsienał Tuła 1 0 1 0 0 0 0 1
10 Achmat Grozny 1 0 1 0 0 0 0 1
11 Tambow 1 0 0 1 0 1 −1 0
12 Rubin Kazań 1 0 0 1 0 2 −2 0
13 Urał Jekaterynburg 1 0 0 1 0 2 −2 0 Kwalifikacja do baraży
14 Rotor Wołgograd 1 0 0 1 0 2 −2 0
15 FK Chimki 1 0 0 1 0 2 −2 0 Spadek do Pierwszej dywizji
16 FK Ufa 1 0 0 1 0 3 −3 0

Zasady ustalania kolejności: 1. Punkty, 2. Mecze bezpośrednie, 3. Wygrane mecze.

Liderzy

Miejsca po danych kolejkach[edytuj | edytuj kod]

Drużyna \ Kolejka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Zenit Petersburg
Lokomotiw Moskwa
FK Krasnodar
CSKA Moskwa
FK Rostow
Dinamo Moskwa
Spartak Moskwa
Arsienał Tuła
FK Ufa
Rubin Kazań
Urał Jekaterynburg
PFK Soczi
Achmat Grozny
Tambow
Rotor Wołgograd
FK Chimki

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość AKH ARS CSK DYN KHI KRA LOK ROS ROT RUB SOC SPA TAM UFA URA ZEN
Achmat Grozny
Arsienał Tuła 0:0
CSKA Moskwa
Dinamo Moskwa
FK Chimki 0:2
FK Krasnodar
Lokomotiw Moskwa
FK Rostow
Rotor Wołgograd 0:2
Rubin Kazań 0:2
PFK Soczi
Spartak Moskwa 2:2
Tambow 0:1
FK Ufa 0:3
Urał Jekaterynburg 0:2
Zenit Petersburg
Aktualne na 11 sierpnia 2020. Źródło: Priemjer-Liga (2020/2021) w bazie Soccerway (pol.)
Kolory: zielony = zwycięstwo gospodarzy; żółty = remis; czerwony = zwycięstwo gości.


Baraże[edytuj | edytuj kod]

20 maja 3-FNL - 14-RPL ()
23 maja 14-RPL - 3-FNL () Symbol question.svg

20 maja 4-FNL - 13-RPL ()
23 maja 13-RPL - 4-FNL () Symbol question.svg

W nawiasach wyniki po 1. połowie

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]