Protathlima OPAP A'Kategorias (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Protathlima OPAP A'Kategorias 2010/2011
2009/2010 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Organizator Κυπριακή Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης
Termin 29 października 2010 - 1 kwietnia 2011
Sezon XXXIV
Partner TV ΡΙΚ2
Liczba drużyn 8
Ranking CEV 23. miejsce
Liga Mistrzów brak
Puchar CEV Anorthosis Famagusta (dzika karta)
Puchar Challenge Pokka AE Karava
Omonia Nikozja
Beniaminek Olympias Neapolis
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi Olympias Neapolis
Mistrz Anorthosis Famagusta
Zdobywca Pucharu Nea Salamina Famagusta
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 80
Liczba setów 283 (3,54 na mecz)
Liczba małych punktów 12158 (42,96 na set)
Strona internetowa

Protathlima OPAP A'Kategorias 2010/2011 – 34. sezon walki o mistrzostwo Cypru organizowany przez Cypryjski Związek Piłki Siatkowej (gr. Κυπριακή Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης, ΚΟΠΕ). Zainaugurowany został 29 października 2010 roku i trwał do 1 kwietnia 2011 roku.

W sezonie 2010/2011 w Pucharze CEV Cypr reprezentował Anorthosis Famagusta, natomiast w Pucharze Challenge - Pokka AE Karava i Omonia Nikozja.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

W fazie zasadniczej osiem drużyn rywalizowały systemem kołowym - po dwa spotkania każdy z każdym. Po fazie zasadniczej zespoły podzielone zostały na dwie grupy. W pierwszej rywalizacja toczyła się o miejsca 1-4, w drugiej - o miejsca 5-8. Zwycięzca pierwszej grupy zdobył tytuł mistrza Cypru.

Mecze punktowane były w następujący sposób: wygrana - 2 punkty, porażka - 1 punkt.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Cypru
ANO
ANO
AEK
AEK
SAL
SAL
OMO
OMO
PAF
PAF
DIO
DIO
ANG
ANG
ONE
ONE
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Protathlima OPAP A'Kategorias 2010/2011
  Protathlima OPAP A'Kategorias 2010/2011  
ANO Anorthosis Famagusta Simple gold crown.svg 1 CEV
AEK Pokka AE Karava Simple gold cup.svg 2 Ch
SAL Nea Salamina Famagusta 3
OMO Omonia Nikozja 4 Ch
PAF Chloe's Pafiakos 5
DIO Dionysos Strumbi 6
ANG Anagennisi Derinia 7
Aiga uparrow inv.svg Awans z Protathlima OPAP B'Kategorias
ONE Olympias Neapolis 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 ANO AEK SAL OMO PAF DIO ANG ONE
Anorthosis Famagusta 3:0 3:1 3:2 3:1 3:0 3:0 3:0
Pokka AE Karava 3:0 3:1 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0
Nea Salamina Famagusta 3:1 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0
Omonia Nikozja 0:3 0:3 3:0 3:2 3:0 0:3 3:1
Chloe's Pafiakos 1:3 0:3 3:2 1:3 3:1 3:0 3:0
Dionysos Strumbi 0:3 2:3 1:3 0:3 1:3 3:1 3:0
Anagennisi Derinia 0:3 1:3 0:3 0:3 3:2 3:2 3:1
Olympias Neapolis 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 2:3

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
29.10.2010 Omonia Nikozja 3:0 (25:21, 25:21, 25:18) Dionysos Strumbi
29.10.2010 Nea Salamina Famagusta 3:0 (25:18, 25:23, 25:19) Anagennisi Derinia
29.10.2010 Olympias Neapolis 0:3 (16:25, 15:25, 11:25) Pokka AE Karava
29.10.2010 Chloe's Pafiakos 1:3 (25:22, 22:25, 18:25, 23:25) Anorthosis Famagusta
2. KOLEJKA
05.11.2010 Dionysos Strumbi 0:3 (16:25, 22:25, 23:25) Anorthosis Famagusta
03.11.2010 Pokka AE Karava 3:1 (25:23, 18:25, 25:16, 25:22) Chloe's Pafiakos
05.11.2010 Omonia Nikozja 3:0 (25:22, 25:15, 25:19) Nea Salamina Famagusta
05.11.2010 Anagennisi Derinia 3:1 (18:25, 25:11, 25:21, 25:11) Olympias Neapolis
3. KOLEJKA
12.11.2010 Nea Salamina Famagusta 3:0 (25:23, 25:22, 28:26) Dionysos Strumbi
11.11.2010 Olympias Neapolis 0:3 (17:25, 16:25, 17:25) Omonia Nikozja
12.11.2010 Chloe's Pafiakos 3:0 (25:14, 25:17, 26:24) Anagennisi Derinia
12.11.2010 Anorthosis Famagusta 3:0 (25:18, 25:22, 25:17) Pokka AE Karava
4. KOLEJKA
20.11.2010 Dionysos Strumbi 2:3 (10:25, 16:25, 31:29, 25:20, 7:15) Pokka AE Karava
19.11.2010 Anagennisi Derinia 0:3 (14:25, 13:25, 22:25) Anorthosis Famagusta
19.11.2010 Omonia Nikozja 3:2 (14:25, 27:29, 25:20, 25:19, 15:11) Chloe's Pafiakos
18.11.2010 Nea Salamina Famagusta 3:0 (25:20, 25:15, 25:23) Olympias Neapolis
5. KOLEJKA
26.11.2010 Olympias Neapolis 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 21:25) Dionysos Strumbi
26.11.2010 Chloe's Pafiakos 3:2 (25:22, 20:25, 25:22, 19:25, 15:10) Nea Salamina Famagusta
27.11.2010 Anorthosis Famagusta 3:2 (18:25, 31:29, 25:16, 24:26, 15:9) Omonia Nikozja
06.12.2010 Pokka AE Karava 3:0 (25:19, 25:17, 25:17) Anagennisi Derinia
6. KOLEJKA
03.12.2010 Dionysos Strumbi 3:1 (25:16, 25:18, 22:25, 25:19) Anagennisi Derinia
03.12.2010 Omonia Nikozja 0:3 (0:25, 0:25, 0:25) Pokka AE Karava
03.12.2010 Nea Salamina Famagusta 3:1 (32:30, 25:23, 14:25, 30:28) Anorthosis Famagusta
03.12.2010 Olympias Neapolis 0:3 (14:25, 15:25, 18:25) Chloe's Pafiakos
7. KOLEJKA
09.12.2010 Chloe's Pafiakos 3:1 (25:20, 19:25, 25:15, 25:21) Dionysos Strumbi
22.12.2010 Anorthosis Famagusta 3:0 (25:13, 25:12, 25:20) Olympias Neapolis
10.12.2010 Pokka AE Karava 3:1 (25:14, 29:31, 25:23, 25:17) Nea Salamina Famagusta
10.12.2010 Anagennisi Derinia 0:3 (22:25, 22:25, 21:25) Omonia Nikozja
8. KOLEJKA
07.01.2011 Dionysos Strumbi 0:3 (14:25, 14:25, 17:25) Omonia Nikozja
07.01.2011 Anagennisi Derinia 0:3 (19:25, 28:30, 23:25) Nea Salamina Famagusta
07.01.2011 Pokka AE Karava 3:0 (25:11, 25:17, 25:16) Olympias Neapolis
07.01.2011 Anorthosis Famagusta 3:1 (23:25, 31:29, 25:16, 25:23) Chloe's Pafiakos
9. KOLEJKA
14.01.2011 Anorthosis Famagusta 3:0 (25:9, 25:16, 25:19) Dionysos Strumbi
14.01.2011 Chloe's Pafiakos 0:3 (15:25, 18:25, 15:25) Pokka AE Karava
14.01.2011 Nea Salamina Famagusta 3:1 (25:27, 25:23, 25:18, 27:25) Omonia Nikozja
14.01.2011 Olympias Neapolis 2:3 (25:20, 20:25, 20:25, 25:23, 14:16) Anagennisi Derinia
10. KOLEJKA
21.01.2011 Dionysos Strumbi 1:3 (22:25, 22:25, 25:22, 12:25) Nea Salamina Famagusta
21.01.2011 Omonia Nikozja 3:1 (26:28, 25:19, 25:18, 25:9) Olympias Neapolis
21.01.2011 Anagennisi Derinia 3:2 (25:16, 16:25, 25:22, 13:25, 15:9) Chloe's Pafiakos
21.01.2011 Pokka AE Karava 3:0 (28:26, 25:14, 25:19) Anorthosis Famagusta
11. KOLEJKA
28.01.2011 Pokka AE Karava 3:0 (25:14, 25:21, 25:9) Dionysos Strumbi
28.01.2011 Anorthosis Famagusta 3:0 (25:19, 25:13, 25:23) Anagennisi Derinia
28.01.2011 Chloe's Pafiakos 1:3 (25:22, 25:27, 23:25, 21:25) Omonia Nikozja
28.01.2011 Olympias Neapolis 0:3 (19:25, 20:25, 20:25) Nea Salamina Famagusta
12. KOLEJKA
04.02.2011 Dionysos Strumbi 3:0 (25:21, 25:16, 25:19) Olympias Neapolis
04.02.2011 Nea Salamina Famagusta 3:0 (28:26, 25:23, 25:22) Chloe's Pafiakos
04.02.2011 Omonia Nikozja 0:3 (24:26, 20:25, 21:25) Anorthosis Famagusta
04.02.2011 Anagennisi Derinia 1:3 (21:25, 17:25, 25:23, 16:25) Pokka AE Karava
13. KOLEJKA
11.02.2011 Anagennisi Derinia 3:2 (33:35, 25:19, 23:25, 25:18, 15:13) Dionysos Strumbi
11.02.2011 Pokka AE Karava 3:1 (25:14, 25:20, 23:25, 25:19) Omonia Nikozja
11.02.2011 Anorthosis Famagusta 3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 25:13) Nea Salamina Famagusta
11.02.2011 Chloe's Pafiakos 3:0 (25:14, 25:19, 25:20) Olympias Neapolis
14. KOLEJKA
11.02.2011 Dionysos Strumbi 1:3 (29:27, 24:26, 19:25, 21:25) Chloe's Pafiakos
11.02.2011 Olympias Neapolis 0:3 (8:25, 18:25, 17:25) Anorthosis Famagusta
11.02.2011 Nea Salamina Famagusta 3:1 (25:16, 23:25, 25:22, 25:17) Pokka AE Karava
11.02.2011 Omonia Nikozja 0:3 (7:25, 13:25, 13:25) Anagennisi Derinia

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Anorthosis Famagusta 26 14 12 2 8 3 1 0 1 1 48 37 11 3.36 1177 964 1.22
2 Pokka AE Karava 26 14 12 2 7 4 1 0 1 1 49 37 12 3.08 1172 880 1.33
3 Nea Salamina Famagusta 24 14 10 4 6 4 0 1 2 1 50 34 16 2.13 1184 1129 1.05
4 Omonia Nikozja 211 14 8 6 5 2 1 1 2 3 50 28 22 1.27 1055 1087 0.97
5 Chloe's Pafiakos 20 14 6 8 3 2 1 2 4 2 54 26 28 0.93 1208 1179 1.02
6 Anagennisi Derinia 19 14 5 9 1 1 3 0 2 7 51 17 34 0.5 1056 1138 0.93
7 Dionysos Strumbi 17 14 3 11 1 2 0 2 3 6 51 16 35 0.46 1048 1203 0.87
8 Olympias Neapolis 14 14 0 14 0 0 0 1 3 10 47 5 42 0.12 830 1150 0.72

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
1 Klub Omonia Nikozja ukarany został walkowerem, jednocześnie odjęciem jednego punktu, w meczu 6. kolejki.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

     grupa 1-4

     grupa 5-8

Grupa 1-4[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 ANO AEK SAL OMO
Anorthosis Famagusta 3:0 3:0 3:0
Pokka AE Karava 3:1 3:0 3:0
Nea Salamina Famagusta 2:3 0:3 3:0
Omonia Nikozja 0:3 0:3 0:3

Źródło: [3]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

15. KOLEJKA
24.02.2011 Omonia Nikozja 0:3 (8:25, 8:25, 9:25) Anorthosis Famagusta
25.02.2011 Nea Salamina Famagusta 0:3 (21:25, 20:25, 21:25) Pokka AE Karava
16. KOLEJKA
04.03.2011 Omonia Nikozja 0:3 (13:25, 15:25, 19:25) Nea Salamina Famagusta
04.03.2011 Anorthosis Famagusta 3:0 (27:25, 25:14, 25:23) Pokka AE Karava
17. KOLEJKA
11.03.2011 Pokka AE Karava 3:0 (25:9, 25:6, 25:5) Omonia Nikozja
11.03.2011 Nea Salamina Famagusta 2:3 (22:25, 25:23, 25:19, 21:25, 19:21) Anorthosis Famagusta
18. KOLEJKA
18.03.2011 Pokka AE Karava 3:1 (28:26, 24:26, 25:23, 25:21) Anorthosis Famagusta
18.03.2011 Nea Salamina Famagusta 3:0 (25:15, 25:13, 25:11) Omonia Nikozja
19. KOLEJKA
25.03.2011 Anorthosis Famagusta 3:0 (25:15, 25:12, 25:18) Nea Salamina Famagusta
25.03.2011 Omonia Nikozja 0:3 (8:25, 6:25, 9:25) Pokka AE Karava
20. KOLEJKA
01.04.2011 Pokka AE Karava 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) Nea Salamina Famagusta
01.04.2011 Anorthosis Famagusta 3:0 (25:5, 25:5, 25:10) Omonia Nikozja

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Anorthosis Famagusta 37 20 17 3 12 3 2 0 2 1 69 53 16 3.31 1688 1330 1.27
2 Pokka AE Karava 37 20 17 3 11 5 1 0 1 2 68 52 16 3.25 1636 1223 1.34
3 Nea Salamina Famagusta 32 20 12 8 8 4 0 2 2 4 70 42 28 1.5 1618 1553 1.04
4 Omonia Nikozja 27 20 8 12 5 2 1 1 2 9 68 28 40 0.7 1229 1537 0.8

Źródło: [4]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Grupa 5-8[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 PAF ANG DIO ONE
Chloe's Pafiakos 3:0 3:0 3:0
Anagennisi Derinia 3:2 3:1 3:0
Dionysos Strumbi 0:3 2:3 3:0
Olympias Neapolis 0:3 1:3 2:3

Źródło: [5]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

15. KOLEJKA
25.02.2011 Olympias Neapolis 0:3 (13:25, 23:25, 23:25) Chloe's Pafiakos
25.02.2011 Dionysos Strumbi 2:3 (25:17, 19:25, 25:20, 19:25, 12:15) Anagennisi Derinia
16. KOLEJKA
04.03.2011 Olympias Neapolis 2:3 (25:14, 19:25, 12:25, 25:23, 11:15) Dionysos Strumbi
04.03.2011 Chloe's Pafiakos 3:0 (25:15, 25:19, 25:22) Anagennisi Derinia
17. KOLEJKA
11.03.2011 Anagennisi Derinia 3:0 (25:20, 25:22, 25:8) Olympias Neapolis
11.03.2011 Dionysos Strumbi 0:3 (15:25, 18:25, 14:25) Chloe's Pafiakos
18. KOLEJKA
18.03.2011 Anagennisi Derinia 3:2 (18:25, 25:18, 17:25, 25:23, 15:12) Chloe's Pafiakos
18.03.2011 Dionysos Strumbi 3:0 (25:6, 25:17, 25:18) Olympias Neapolis
19. KOLEJKA
25.03.2011 Chloe's Pafiakos 3:0 (25:20, 25:19, 25:16) Dionysos Strumbi
25.03.2011 Olympias Neapolis 1:3 (17:25, 23:25, 25:23, 12:25) Anagennisi Derinia
20. KOLEJKA
01.04.2011 Anagennisi Derinia 3:1 (27:25, 23:25, 25:23, 25:22) Dionysos Strumbi
01.04.2011 Chloe's Pafiakos 3:0 (25:19, 25:13, 25:11) Olympias Neapolis

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Chloe's Pafiakos 31 20 11 9 8 2 1 3 4 2 74 43 31 1.39 1686 1539 1.1
2 Anagennisi Derinia 30 20 10 10 2 3 5 0 2 8 75 32 43 0.74 1587 1638 0.97
3 Dionysos Strumbi 25 20 5 15 2 2 1 3 4 8 74 25 49 0.51 1522 1688 0.9
4 Olympias Neapolis 20 20 0 20 0 0 0 2 4 14 68 8 60 0.13 1192 1650 0.72

Źródło: [6]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

     spadek do Protathlima OPAP B'Kategorias

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Anorthosis Famagusta 1
2 Pokka AE Karava
3 Nea Salamina Famagusta
4 Omonia Nikozja
5 Chloe's Pafiakos
6 Anagennisi Derinia
7 Dionysos Strumbi
8 Olympias Neapolis
1 Klub Anorthosis Famagusta otrzymał dziką kartę na grę w Pucharze CEV.


     Puchar CEV 2011/2012

     Puchar Challenge 2011/2012

     spadek do Protathlima OPAP B'Kategorias

Mistrzostwo
Anorthosis Famagusta
Puchar
Nea Salamina Famagusta
Spdaek do Protathlima OPAP B'Kategorias
Olympias Neapolis
Awans z Protathlima OPAP B'Kategorias
Olympias Frenaros

Statystyki, varia[edytuj | edytuj kod]

Sety, małe punkty[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza
Kolejka
Runda
Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set
1 13 3,25 572 44,00
2 14 3,50 607 43,36
3 12 3,00 537 44,75
4 16 4,00 670 41,88
5 17 4,25 738 43,41
6 14 3,50 579 41,36
7 14 3,50 624 44,57
8 13 3,25 586 45,08
9 15 3,75 650 43,33
10 16 4,00 681 42,56
11 13 3,25 576 44,31
12 13 3,25 598 46,00
13 16 4,00 712 44,50
14 14 3,50 600 42,86
Razem 200 3,57 8730 43,65
Grupa 1-4
Kolejka
Runda
Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set
15 6 3,00 237 39,50
16 6 3,00 261 43,50
17 8 4,00 320 40,00
18 7 3,50 312 44,57
19 6 3,00 218 36,33
20 6 3,00 235 39,17
Razem 39 3,25 1583 40,59
Grupa 5-8
Kolejka
Runda
Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set
15 8 4,00 336 42,00
16 8 4,00 325 40,63
17 6 3,00 247 41,17
18 8 4,00 319 39,88
19 7 3,50 305 43,57
20 7 3,50 313 44,71
Razem 44 3,67 1845 41,93

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza
Kolejka Lider Kolejka Lider
1 Pokka AE Karava 8 Anorthosis Famagusta
2 Omonia Nikozja 9 Anorthosis Famagusta
3 Omonia Nikozja 10 Pokka AE Karava
4 Anorthosis Famagusta 11 Pokka AE Karava
5 Anorthosis Famagusta 12 Pokka AE Karava
6 Anorthosis Famagusta 13 Pokka AE Karava
7 Anorthosis Famagusta 14 Anorthosis Famagusta
Grupa 1-4
Kolejka Lider Kolejka Lider
1 Anorthosis Famagusta 4 Anorthosis Famagusta
2 Anorthosis Famagusta 5 Anorthosis Famagusta
3 Anorthosis Famagusta 6 Anorthosis Famagusta
Grupa 5-8
Kolejka Lider Kolejka Lider
1 Chloe's Pafiakos 4 Chloe's Pafiakos
2 Chloe's Pafiakos 5 Chloe's Pafiakos
3 Chloe's Pafiakos 6 Chloe's Pafiakos

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]