Przestrzeń, Ekonomia, Społeczeństwo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

„Przestrzeń, Ekonomia, Społeczeństwo” („Space, Economy, Society”) – czasopismo naukowe wydawane przez Sopocką Szkołę Wyższą. Podzielone jest na trzy działy tematyczne, w skład których wchodzą oryginalne, wcześniej niepublikowane artykuły naukowe i opracowania o charakterze projektowym, poświęcone zagadnieniom z dziedzin: nauk inżynieryjno-technicznych (dyscyplina: architektura i urbanistyka), nauk społecznych (dyscypliny: ekonomia i finanse, nauki o komunikacji społecznej i mediach), sztuki (sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki).

„Przestrzeń, Ekonomia, Społeczeństwo” („Space, Economy, Society”) to półrocznik, który ukazuje się od 2012 roku. Publikowane są w nim artykuły w języku polskim i angielskim. Recenzja tekstów prowadzona jest zgodnie z modelem double blind review. Każdy artykuł recenzowany jest przez przynajmniej dwóch recenzentów. Czasopismo „Przestrzeń, Ekonomia, Społeczeństwo” oferuje dostęp do treści w systemie Open Access. Od numeru 15 wszystkie artykuły publikowane są na zasadach licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0).

Pierwotną wersją czasopisma jest wersja papierowa o numerze ISSN 2299-1263. Czasopismo jest również dostępne w formie elektronicznej na stronie internetowej Uczelni[1] i z racji tego, w wersji online posiada odrębny numer ISSN 2353-0987.

Półrocznik „Przestrzeń, Ekonomia, Społeczeństwo” jest indeksowany w Index Copernicus[2], The Central European Journal of Social Sciences and Humanities (CEJSH)[3], BazEkon oraz Google Scholar.

Rada Naukowa[edytuj | edytuj kod]

Redakcja[edytuj | edytuj kod]

  • Teresa Martyniuk – red. naczelna
  • Joanna Grott – sekretarz
  • Grzegorz Pęczek – red. tematyczny
  • Anna Szymczak – red. tematyczny

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasopismo Sopockiej Szkoły Wyższej, Sopocka Szkoła Wyższa [dostęp 2020-11-24] (pol.).
  2. ICI Journals Master List, journals.indexcopernicus.com [dostęp 2020-11-24].
  3. Search results – CEJSH – Yadda, cejsh.icm.edu.pl [dostęp 2020-11-24].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]