Przewodniczący Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Przewodniczący ZHR – funkcja kierownicza w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Kandydat na Przewodniczącego ZHR musi był instruktorką lub instruktorem ZHR w stopniu harcmistrza. Jest wybierany przez instruktorki i instruktorów na Zjeździe ZHR. Należy do Rady Naczelnej ZHR oraz Naczelnictwa ZHR. Kadencja trwa dwa lata.

Kompetencje Przewodniczącego[edytuj | edytuj kod]

Przewodniczący ZHR[edytuj | edytuj kod]

Pełniąca obowiązki Przewodniczącego ZHR[edytuj | edytuj kod]

Hm. Marcin Jędrzejewski 11 marca 2008 roku po raz pierwszy w historii Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej złożył rezygnację ze względów osobistych z funkcji Przewodniczącego Związku[1]. W wyniku tego 15 marca 2008 roku Rada Naczelna ZHR rezygnację przyjęła oraz wyznaczyła na pełniącą obowiązki Przewodniczącego ZHR hm. Ewę Borkowską-Pastwę do czasu X Zjazdu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej[2]. Tym samym hm. Ewa Borkowska-Pastwa była pierwszą osobą, która w historii ZHR była pełniącą obowiązki Przewodniczącego.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Hm. Ewa Borkowska-Pastwa była w 2008 pełniącą obowiązki Przewodniczącego ZHR, po rezygnacji hm. Marcina Jędrzejewskiego, decyzją Rady Naczelnej ZHR. Nie została wybrana na tę funkcję przez Zjazd ZHR.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]