Puchar Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim – rozgrywany corocznie cykl zawodów w łyżwiarstwie szybkim pod patronatem Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU). Pierwsza edycja odbyła się w sezonie 2008/2009. W programie obecnie znajduje się siedem konkurencji: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m, start masowy, bieg drużynowy i sprint drużynowy dla kobiet oraz 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m (początkowo również 5000 m), start masowy, bieg drużynowy i sprint drużynowy dla mężczyzn.

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sezon 500 m 1000 m 1500 m 3000 m Start masowy Bieg drużynowy Sprint drużynowy
2008/2009 Rosja Olga Fatkulina Holandia Roxanne van Hemert Holandia Roxanne van Hemert Holandia Yvonne Nauta  Holandia
2009/2010 Kazachstan Jekatierina Ajdowa Kazachstan Jekatierina Ajdowa Holandia Lotte van Beek Holandia Irene Schouten  Holandia
2010/2011 Kazachstan Jekatierina Ajdowa Holandia Lotte van Beek Holandia Pien Keulstra Holandia Pien Keulstra  Japonia
2011/2012 Holandia Letitia de Jong Holandia Antoinette de Jong Holandia Pien Keulstra Korea Południowa Park Do-yeong Korea Południowa Park Do-yeong  Korea Południowa
2012/2013 Austria Vanessa Bittner Austria Vanessa Bittner Holandia Reina Anema Holandia Jade van der Molen Austria Vanessa Bittner  Holandia
2013/2014 Austria Vanessa Bittner Holandia Melissa Wijfje Holandia Melissa Wijfje Holandia Melissa Wijfje Austria Vanessa Bittner  Holandia
2014/2015 Rosja Daria Kaczanowa Holandia Tessa Boogaard Holandia Melissa Wijfje Holandia Melissa Wijfje Holandia Sanneke De Neeling  Korea Południowa
2015/2016 Rosja Daria Kaczanowa Japonia Rio Yamada Chińska Republika Ludowa Han Mei Korea Południowa Park Ji-woo Japonia Ayano Satō  Holandia
2016/2017 Rosja Daria Kaczanowa Rosja Daria Kaczanowa Holandia Sanne In 't Hof Holandia Sanne In 't Hof Korea Południowa Jeon Miryeong  Holandia
2017/2018 Holandia Femke Beuling Holandia Jutta Leerdam Holandia Jutta Leerdam Holandia Joy Beune Włochy Laura Peveri  Holandia

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sezon 500 m 1000 m 1500 m 3000 m (3000/5000 m) Start masowy Bieg drużynowy Sprint drużynowy
2008/2009 Włochy Jan Daldossi Włochy Jan Daldossi Holandia Pim Cazemier Holandia Pim Cazemier  Niemcy
2009/2010 Kazachstan Aleksiej Bondarczuk Kazachstan Aleksiej Bondarczuk Norwegia Kjetil Stiansen Holandia Frank Hermans  Holandia
2010/2011 Korea Południowa Kim Sung-kyu Holandia Maurice Vriend Holandia Maurice Vriend Holandia Frank Hermans  Holandia
2011/2012 Korea Południowa Kim Woo-jin Korea Południowa Kim Woo-jin Holandia Thomas Krol Holandia Thomas Krol Holandia Kai Verbij  Korea Południowa
2012/2013 Kazachstan Darsił Essamambo Holandia Kai Verbij Chińska Republika Ludowa Yang Fan Włochy Andrea Giovannini Holandia Gerben Jorritsma  Włochy
2013/2014 Holandia Dai Dai Ntab Holandia Arvin Wijsman Holandia Patrick Roest Holandia Patrick Roest Austria Armin Hager  Holandia
2014/2015 Rosja Michaił Kazelin Holandia Wesly Dijs Holandia Patrick Roest Holandia Patrick Roest Holandia Patrick Roest  Rosja
2015/2016 Rosja Wiktor Musjtakow Rosja Wiktor Musjtakow Holandia Marcel Bosker Holandia Marcel Bosker Holandia Marcel Bosker  Holandia
2016/2017 Chińska Republika Ludowa Yang Tao Chińska Republika Ludowa Jin Yanan Korea Południowa Oh Hyun-mi Holandia Marwin Talsma Korea Południowa Hyun Min-oh  Norwegia
2017/2018 Rosja Rusłan Zacharow Rosja Rusłan Zacharow Włochy Francesco Betti Włochy Francesco Betti Austria Gabriel Odor  Rosja

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]