Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie (tory naturalne) 2016/2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie (tory naturalne) 2016/2017
2015/2016 2017/2018
Data 29 grudnia 2016 - 22 stycznia 2017
Miejsce rozpoczęcia Austria Obdach-Winterleiten
Miejsce zakończenia Niemcy Unterammergau
Organizator FIL
Zwycięzcy
Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn
Włochy Daniela Mittermair

Austria Fabian Achenrainer

Dwójki mężczyzn Austria Fabian Achenrainer
Austria Miguel Brugger

Sezon 2016/2017 Pucharu Świata Juniorów w saneczkarstwie na torach naturalnych – 3. sezon w historii Pucharu Świata Juniorów w saneczkarstwie na torach naturalnych rozpoczął się 29 grudnia 2016 roku w austriackiej miejscowości Winterleiten w gminie Obdach. Ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane 22 stycznia 2017 roku na torze w niemieckim mieście Unterammergau. Rozegrane zostały cztery konkursy w czterech miastach.

Podczas sezonu 2016/2017 odbyła się jedna ważna impreza w randze juniorów. To Mistrzostwa Europy Juniorów, które zostały rozegrane na torze, w austriackim Umhausen.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Włoszka Daniela Mittermair, u mężczyzn wygrał Austriak Fabian Achenrainer, a najlepsi w dwójkach okazali się Austriacy Fabian Achenrainer i Miguel Brugger.

Kalendarz zawodów Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ 29–30 grudnia 2016 Austria Obdach-Winterleiten Jedynki kobiet Włochy Daniela Mittermair Niemcy Theresa Maurer Włochy Camilla Singer
Jedynki mężczyzn Austria Fabian Achenrainer Austria Florian Markt Nowa Zelandia Jack Leslie
Dwójki mężczyzn  Austria
Fabian Achenrainer
Miguel Brugger
 Ukraina
Andrij Demczuk
Myrosław Lenko
 Rosja
Kiriłł Krawczuk
Aleksandr Żyrianow
2. PŚ 4–5 stycznia 2017 Włochy Latzfons Jedynki kobiet Włochy Alexandra Pfattner Włochy Daniela Mittermair Włochy Nadine Staffler
Jedynki mężczyzn Austria Florian Markt Nowa Zelandia Jack Leslie Austria Philip Haselrieder
Dwójki mężczyzn  Austria
Fabian Achenrainer
Miguel Brugger
 Rosja
Kiriłł Krawczuk
Aleksandr Żyrianow
 Włochy
Manuel Gaio
Nicolo Debertolis
3. PŚ 14-15 stycznia 2017 Włochy Laas Jedynki kobiet Włochy Daniela Mittermair Włochy Nadine Staffler Włochy Camilla Singer
Jedynki mężczyzn Nowa Zelandia Jack Leslie Austria Fabian Achenrainer Włochy Laurin Kompatscher
Dwójki mężczyzn  Włochy
Manuel Gaio
Nicolo Debertolis
 Austria
Fabian Achenrainer
Miguel Brugger
 Rosja
Kiriłł Krawczuk
Aleksandr Żyrianow
4. PŚ 21-22 stycznia 2017 Niemcy Unterammergau Jedynki kobiet Włochy Camilla Singer Włochy Daniela Mittermair Niemcy Theresa Maurer
Jedynki mężczyzn Austria Fabian Achenrainer Austria Florian Markt Nowa Zelandia Jack Leslie
Dwójki mężczyzn  Austria
Fabian Achenrainer
Miguel Brugger
 Włochy
Manuel Gaio
Nicolo Debertolis
 Ukraina
Andrij Demczuk
Myrosław Lenko
Mistrzostwa Europy JuniorówAustria Umhausen

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja OB-WI LAT LAA UNT Punkty
1. Daniela Mittermair  Włochy 1. 2. 1. 2. 370
2. Camilla Singer  Włochy 3. 6. 3. 1. 290
3. Nadine Staffler  Włochy 5. 3. 2. 6. 260
4. Lisa Walch  Niemcy 4. 5. 5. 5. 225
5. Greta Oberrauch  Włochy 6. 4. 6. 8. 202
6. Christa Unterholzner  Włochy 9. 9. 4. 4. 198
7. Vanessa Markt  Austria 8. 7. 9. 7. 173
8. Theresa Maurer  Włochy 2. - - 3. 155
9. Aleksandra Suworowa  Rosja 10. 10. 8. 9. 153
10. Andrea Kuntner  Włochy 7. 8. 7. - 134
11. Regina Rowold  Niemcy 12. 13. 11. 11, 130
12. Julia Płowy  Polska 15. 15. 10. 12. 120
. . .
24. Zuzanna Orszulik  Polska 16. - - - 25

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja OB-WI LAT LAA UNT Punkty
1. Fabian Achenrainer  Austria 1. 4. 2. 1. 345
2. Florian Markt  Austria 2. 1. 4. 2. 230
3. Jack Leslie  Nowa Zelandia 3. 2. 1. 3. 325
4. Laurin Kompatscher  Włochy 4. 5. 3. 5. 240
5. Florian Haselrieder  Włochy 6. 6. 6. 4. 210
6. Aleksandr Żyrianow  Rosja 10. 7. 9. 6. 171
7. Daniel Gruber  Włochy 9. 10. 8. 8. 159
8. Philip Haselrieder  Włochy - 3. 5. 14. 153
9. Elias Gruber  Włochy 7. 8. 10. 15. 150
10. Manuel Gaio  Włochy 13. 9. 11. 7. 149
. . .
18. Rafał Zasuwa  Polska 25. 28. 19. 16. 76
22. Patryk Budny  Polska 31. 26. 21. 26. 60
28. Marcin Sitkowski  Polska - 21. - 19. 42
40. Sylwester Jadwiszczok  Polska - 44. 26. - 16
49. Mateusz Zuber  Polska - 41. - - 1

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja OB-WI LAT LAA UNT Punkty
1. Fabian Achenrainer
Miguel Brugger
 Austria 1. 1. 2. 1. 385
2. Gaio Manuel
Nicolo Debertolis
 Włochy 4. 3. 1. 2. 315
3. Kiriłł Krawczuk
Aleksandr Żyrianow
 Rosja 3. 2. 3. 4. 285
4. Josef Limmer
Simon Dietz
 Niemcy 5. 5. 4. 5. 225
5. Andriej Diemczuk
Myrosław Lenko
 Ukraina 2. 4. - 3. 215
6. Rafał Zasuwa
Paweł Spratek
 Polska 6. - - - 50
= Marcin Sitkowski
Paweł Spratek
 Polska - 6. - - 50
= Aleksie Sergushkinj
Jewgienij Obedin
 Rosja - - - 6. 50
9. Marcin Sitkowski
Patryk Budny
 Polska - - - 7. 46

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]