Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie (tory naturalne) 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie (tory naturalne) 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 30 grudnia 2019 - 26 stycznia 2020
Miejsce rozpoczęcia Austria Obdach-Winterleiten
Miejsce zakończenia Austria Sankt Sebastian
Organizator FIL
Zwycięzcy
Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn
Niemcy Lisa Walch

Włochy Daniel Gruber
Dwójki mężczyzn Austria Maximilian Pichler
Austria Matthias Pichler

Sezon 2019/2020 Pucharu Świata Juniorów w saneczkarstwie na torach naturalnych – 6. sezon w historii Pucharu Świata Juniorów w saneczkarstwie na torach naturalnych rozpoczął się 30 grudnia 2019 roku w austriackiej miejscowości Obdach-Winterleiten. Ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane 26 stycznia 2020 roku na torze w austrackim Sankt Sebastian. Rozegrano cztery konkursy w czterech miejscowościach.

Podczas sezonu 2019/2020 odbyła się jedna ważna impreza w randze juniorów. To Mistrzostwa Świata Juniorów, które zostały rozegrane na torze, w austrackim Sankt Sebastian.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Niemka Lisa Walch, u mężczyzn wygrał Włoch Daniel Gruber, a najlepsi w dwójkach okazali się Austriacy Maximilian Pichler i Matthias Pichler.

Kalendarz zawodów Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ 30–31 grudnia 2019 Austria Obdach-Winterleiten Jedynki kobiet Niemcy Lisa Walch Włochy Nadine Staffler Austria Riccarda Rütz
Jedynki mężczyzn Austria Fabian Achenrainer Włochy Florian Haselrieder Włochy Fabian Brunner
Dwójki mężczyzn  Austria
Fabian Achenrainer
Simon Achenrainer
 Austria
Maximilian Pichler
Matthias Pichler
 Austria
Florian Freigassner
Raphael Walch
2. PŚ 4–5 stycznia 2020 Włochy Jaufental Jedynki kobiet Włochy Nadine Staffler Austria Riccarda Rütz Austria Vanessa Markt
Jedynki mężczyzn Włochy Florian Haselrieder Włochy Daniel Gruber Włochy Fabian Brunner
Dwójki mężczyzn  Austria
Maximilian Pichler
Matthias Pichler
 Słowenia
Bine Mekina
Blaž Mekina
 Włochy
Fabian Brunner
Alex Oberhofer
3. PŚ 18-19 stycznia 2020 Włochy Laas Jedynki kobiet Włochy Nadine Staffler Niemcy Lisa Walch Austria Riccarda Rütz
Jedynki mężczyzn Włochy Daniel Gruber Włochy Florian Haselrieder Włochy Fabian Brunner
Dwójki mężczyzn  Austria
Maximilian Pichler
Matthias Pichler
 Rosja
Władimir Lewiczew
Wiaczesław Kudriawcew
 Włochy
Fabian Brunner
Alex Oberhofer
4. PŚ 25-26 stycznia 2020 Austria Sankt Sebastian Jedynki kobiet Niemcy Lisa Walch Austria Riccarda Rütz Austria Vanessa Markt
Jedynki mężczyzn Włochy Daniel Gruber Austria Miguel Brugger Włochy Florian Haselrieder
Dwójki mężczyzn  Austria
Maximilian Pichler
Matthias Pichler
 Rosja
Władimir Lewiczew
Wiaczesław Kudriawcew
 Słowenia
Bine Mekina
Blaž Mekina
Mistrzostwa Świata JuniorówAustria Sankt Sebastian

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja OB-WI JAU LAA STS Punkty
1. Lisa Walch  Niemcy 1. 4. 1. 2. 345
2. Nadine Staffler  Włochy 2. 1. 1. 7. 331
3. Riccarda Rütz  Austria 3. 2. 3. 2. 310
4. Vanessa Markt  Austria 5. 3. 5. 3. 250
5. Lea Stangl  Włochy 4. 5. 4. 4. 235
6. Sarah Schiller  Niemcy 7. 7. 6. 6. 192
7. Manuela Rubatscher  Włochy 6. 6. 8. 10. 178
8. Jenny Castiglioni  Włochy 10. 8. 9. 5. 172
9. Julia Trocker  Włochy 11. 9. 6. 8. 165
10. Katharina Hofer  Włochy 9. 11. 11. 9. 146
. . .
12. Klaudia Natalia Promny  Polska 13. 15. 17. 14. 108
20. Paulina Lipińska  Polska 20. 19. 43
21. Julia Płowy  Polska 8. 42
22. Nina Ewelina Rinchowska  Polska 24. 21. 37

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja OB-WI JAU LAA STS Punkty
1. Daniel Gruber  Włochy 4. 2. 1. 1. 345
2. Florian Haselrieder  Włochy 2. 1. 2. 3. 340
3. Fabian Brunner  Włochy 3. 3. 3. 4. 270
4. Miguel Brugger  Austria 5. 5. 6. 2. 245
5. Sebastian Feldhammer  Austria 6. 7. 4. 6. 206
6. Maximilian Grunser  Włochy 18. 4. 5. 5. 193
7. Anton Gruber Genetti  Włochy 9. 6. 10. 7. 171
8. Alex Oberhofer  Włochy 15. 10. 9. 9. 140
9. Hannes Unterholzner  Włochy 12. 13. 8. 12. 136
10. Simon Achenrainer  Austria 13. 9. 19. 8. 133
. . .
40. Sylwester Roman Jadwiszczok  Polska 43. 35. 33. 15
44. Szymon Jan Majdak  Polska 29. 12
46. Konrad Stano  Polska 31. 10
53. Kacper Adamski  Polska 37. 4
55. Oskar Malorny  Polska 41. 1

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja OB-WI JAU LAA STS Punkty
1. Maximilian Pichler
Matthias Pichler
 Austria 2. 1. 1. 1. 385
2. Władimir Lewiczew
Wiaczesław Kudriawcew
 Rosja 6. 4. 2. 2. 280
3. Bine Mekina
Blaž Mekina
 Słowenia 4. 2. 4. 3. 275
4. Fabian Brunner
Alex Oberhofer
 Włochy 3. 3. 4. 200
5. Anton Gruber Genetti
Hannes Unterholzner
 Włochy 7. 5. 7. 7. 193
6. Myrosław Łenko
Iwan Łenko
 Ukraina 5. 6. 9. 144
7. Florian Freigassner
Raphael Walch
 Austria 3. 5. 125
8. Aleksiej Chabibułin
Andriej Kałoszin
 Rosja 5. 6. 105
9. Fabian Achenrainer
Simon Achenrainer
 Austria 1. 100
10. Sylwester Roman Jadwiszczok
Kacper Adamski
 Polska 8. 8. 84
11. Oskar Malorny
Sylwester Roman Jadwiszczok
 Polska 8. 42

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]