Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 19 listopada 2015 – 23 stycznia 2016
Miejsce rozpoczęcia Norwegia Lillehammer
Miejsce zakończenia Niemcy Oberhof
Organizator FIL
Liczba konkurencji 7
Zwycięzcy
Jedynki juniorek

Jedynki juniorów
Niemcy Jessica Tiebel

Austria Jonas Müller

Jedynki juniorek mł.

Jedynki juniorów m.
Rosja Kristina Szamowa

Włochy Fabian Malleier

Dwójki juniorów Rosja Jewgienij Jewdokimow
Rosja Aleksiej Groszew
Dwójki juniorów mł. Włochy Felix Schwarz
Włochy Lukas Gufler
Drużynowo
Drużynowo  Niemcy

Sezon 2015/2016 Pucharu Świata Juniorów w saneczkarstwie rozpoczął się 19 listopada 2015 roku w norweskim Lillehammer. Ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane w Niemczech 23 stycznia 2016 roku na torze w Oberhofie.

W tym sezonie najlepszą wśród juniorek okazała się Niemka Jessica Tiebel. Jest to już jej drugi tytuł. U mężczyzn wygrał Austriak Jonas Müller. W zawodach dwójek mężczyzn wygrali po raz kolejny Rosjanie Jewgienij Jewdokimow i Aleksiej Groszew. Natomiast drużynowo zwyciężyli Niemcy.

W klasyfikacji juniorów młodszych, u mężczyzn najlepszy okazał się Włoch Fabian Malleier, u kobiet wygrała Rosjanka Kristina Szamowa, natomiast klasyfikację dwójek wygrali Włosi Felix Schwarz i Lukas Gufler.

Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚJ 19-20 listopada 2015 Norwegia Lillehammer Jedynki juniorek Austria Madeleine Egle Niemcy Alisa Dengler Niemcy Jessica Tiebel
Jedynki juniorek młodszych Rosja Ołesia Michajłenko Rosja Tatiana Cwietowa Rosja Julija Naumowa
Jedynki juniorów Niemcy Markus Hummer Łotwa Kristers Aparjods Austria Jonas Müller
Jedynki juniorów młodszych Niemcy Paul-Lukas Heider Austria Bastian Ernst Schulte Włochy Ivan Nagler
Dwójki juniorów  Rosja
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Niemcy
Hannes Orlamünder
Paul Constantin Gubitz
 Austria
Florian Peter Schmid
Fabian Strickner
Dwójki juniorów młodszych  Włochy
Felix Schwarz
Lukas Gufler
 Rosja
Adriej Szander
Siemien Mikow
 Słowacja
Tomáš Vaverčák
Matej Zmij
Sztafety mieszane  Rosja
Ołesia Michajłenko
Dmitrij Chaliłow
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Niemcy
Alisa Dengler
Markus Hummer
Hannes Orlamünder
Paul Constantin Gubitz
2. PŚJ 27-28 listopada 2015 Łotwa Sigulda Jedynki juniorek Rosja Ołesia Michajłenko Rosja Lillia Burmistrzowa Łotwa Kendija Aparjode
Jedynki juniorek młodszych Rosja Kristina Szamowa Rosja Tatiana Cwietowa Niemcy Lisa-Marie Volker
Jedynki mężczyzn Rosja Danił Lebediew Austria Jonas Müller Niemcy Max Langenhan
Jedynki juniorów młodszych Niemcy Paul-Lukas Heider Włochy Fabian Malleier Austria Bastian Ernst Schulte
Dwójki mężczyzn  Rosja
Grigorij Wołoskow
Michaił Dementiew
 Rosja
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Austria
Florian Peter Schmid
Fabian Strickner
Dwójki mężczyzn  Rosja
Adriej Szander
Siemien Mikow
 Słowacja
Tomáš Vaverčák
Matej Zmij
 Rumunia
Vasile Marian Gitlan
Flavius Ion Craciun
3. PŚJ 5-6 grudnia 2015 Niemcy Königssee Jedynki juniorek Niemcy Jessica Tiebel Niemcy Alisa Dengler Rosja Ołesia Michajłenko
Jedynki juniorek młodszych Niemcy Tina Alexandra Müller Niemcy Anna Berreiter Niemcy Josephine Meitzner
Jedynki juniorów Włochy Theo Gruber Łotwa Kristers Aparjods Niemcy Markus Hummer
Jedynki juniorów młodszych Niemcy Thomas Jänsch Austria Bastian Ernst Schulte Kanada Reid Watts
Dwójki juniorów  Rosja
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Niemcy
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Austria
Florian Peter Schmid
Fabian Strickner
Dwójki juniorów młodszych  Niemcy
Tobias Sven Heinze
Maximilian Illman
 Rosja
Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Włochy
Felix Schwarz
Lukas Gufler
Sztafety mieszane  Niemcy
Jessica Tiebel
Markus Hummer
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Rosja
Ołesia Michajłenko
Dmitrij Chaliłow
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Austria
Madeleine Egle
Lukas Schlierenzauer
Florian Peter Schmid
Fabian Strickner
4. PŚJ 11-12 grudnia 2015 Austria Igls Jedynki juniorek Niemcy Jessica Tiebel Austria Madeleine Egle Niemcy Alisa Dengler
Jedynki juniorek młodszych Niemcy Tina Alexandra Müller Niemcy Lisa-Marie Volker Rosja Kristina Szamowa
Jedynki juniorów Łotwa Kristers Aparjods Austria Jonas Müller Włochy Theo Gruber
Jedynki juniorów młodszych Niemcy Paul-Lukas Heider Włochy Ivan Nagler Niemcy Lucas Jochen Geyer
Dwójki juniorów  Rosja
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Austria
David Trojer
Philip Knoll
 Niemcy
Florian Löffler
Manuel Stiebing
Dwójki juniorów młodszych  Niemcy
Tobias Sven Heinze
Maximilian Illman
 Włochy
Felix Schwarz
Lukas Gufler
 Rumunia
Vasile Marian Gitlan
Flavius Ion Craciun
Sztafety mieszane  Austria
Madeleine Egle
Jonas Müller
David Trojer
Philip Knoll
 Rosja
Julija Naumowa
Dmitrij Chaliłow
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Niemcy
Jessica Tiebel
Maximilian Jung
Florian Löffler
Manuel Stiebing
5. PŚJ 15-16 stycznia 2016 Niemcy Altenberg Jedynki juniorek Niemcy Jessica Tiebel Niemcy Tina Müller Rosja Ołesia Michajłenko
Jedynki juniorek młodszych Niemcy Anna Berreiter Niemcy Josephine Meitzner Austria Hannah Prock
Jedynki juniorów Austria Jonas Müller Austria Nico Gleirscher Łotwa Kristers Aparjods
Jedynki juniorów młodszych Austria Bastian Ernst Schulte Włochy Fabian Malleier Niemcy Thomas Jänsch
Dwójki juniorów  Niemcy
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Austria
David Trojer
Philip Knoll
 Niemcy
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
Dwójki juniorów młodszych  Niemcy
Tobias Sven Heinze
Maximilian Illman
 Włochy
Felix Schwarz
Lukas Gufler
 Niemcy
Max Richard Ewald
Jakob Jannusch
Sztafety mieszane  Niemcy
Jessica Tiebel
Paul-Lukas Heider
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Austria
Madeleine Egle
Jonas Müller
David Trojer
Philip Knoll
 Rosja
Ołesia Michajłenko
Jewgienij Petrow
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
6. PŚJ 22-23 stycznia 2016 Niemcy Oberhof Jedynki juniorek Niemcy Tina Müller Niemcy Alisa Dengler Niemcy Jessica Tiebel
Jedynki juniorek młodszych Niemcy Anna Berreiter Niemcy Josephine Meitzner Austria Hannah Prock
Jedynki juniorów Austria Jonas Müller Niemcy Paul-Lukas Heider Austria Nico Gleirscher
Jedynki juniorów młodszych Włochy Fabian Malleier Niemcy Thomas Jänsch Niemcy Moritz Elias Bollmann
Dwójki juniorów  Niemcy
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Rosja
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Niemcy
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
Dwójki juniorów młodszych  Rosja
Adriej Szander
Siemien Mikow
 Włochy
Felix Schwarz
Lukas Gufler
 Niemcy
Tobias Sven Heinze
Maximilian Illman
Sztafety mieszane  Niemcy
Tina Müller
Paul-Lukas Heider
Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Rosja
Lillia Burmistrzowa
Dmitrij Chaliłow
Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Austria
Hannah Prock
Jonas Müller
Florian Schmid
Fabian Strickner

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Jedynki juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja LIL SIG KON IGL ALT OBE Punkty
1. Jonas Müller  Austria 3. 2. 14. 2. 1. 1. 468
2. Kristers Aparjods  Łotwa 2. 4. 2. 1. 3. 6. 450
3. Markus Hummer  Niemcy 1. 5. 3. 7. 11. 7. 351
4. Maximilian Jung  Niemcy 9. 9. 4. 4. 9. 5. 292
5. Danił Lebediew  Rosja 6. 1. 11. 11. 12. 9. 289
6. Max Langenhan  Niemcy DNF 3. 5. 9. 5. 4. 279
7. Nico Gleirscher  Austria 4. 5. 2. 3. 270
8. Dmitrij Chaliłow  Rosja 5. 6. 6. 16. 7. 13. 256
9. Ralfs Bērziņš  Łotwa 10. 10. 9. 12. 13. 12. 205
10. Jonathan Eric Gustafson  Stany Zjednoczone 11. 11. 12. 8. 10. 15. 204
... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
19. Mateusz Paweł Sochowicz  Polska DNF 17. DNF 15. 15. 14. 104

Jedynki juniorów młodszych[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja LIL SIG KON IGL ALT OBE Punkty
1. Fabian Malleier  Włochy 5. 2. 34. 4. 2. 1. 385
2. Bastian Ernst Schulte  Austria 2. 3. 2. 11. 1. 374
3. Paul-Lukas Heider  Niemcy 1. 1. 6. 1. 350
4. Ivan Nagler  Włochy 3. 9. 12. 2. 8. 4. 296
5. Thomas Jänsch  Niemcy 1. 15. 3. 2. 281
6. Lukas Gufler  Włochy 4. 24. 10. 7. 6. 7. 238
7. Andrei Turea  Rumunia 8. 20. 41. 5. 10. 6. 204
8. Aleksiej Dmitrijew  Rosja 11. 8. 8. 9. 9. DNF 196
9. Lucas Jochen Geyer  Niemcy DNF 4. 5. 3. 185
10. Moritz Elias Bollmann  Niemcy 19. 13. 5. 3. 177
... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
27. Kacper Tarnawski  Polska 31. 29. 38. 45. 15. 13. 81
57. Daniel Prucnal  Polska DNF 25. DNF 39. 18
58. Maciej Kiełbasa  Polska 32. 37. DNF 43. 14

Jedynki juniorek[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja LIL SIG KON IGL ALT OBE Punkty
1. Jessica Tiebel  Niemcy 3. 4. 1. 1. 1. 3. 500
2. Alise Dengler  Niemcy 2. 5. 2. 3. 7. 2. 426
3. Ołesia Michajłenko  Rosja 1. 3. 5. 3. 9. 334
4. Natalie Maag  Szwajcaria 5. 7. 5. 9. 9. 7. 280
5. Madeleine Egle  Austria 1. 14. DNF 2. 4. 273
6. Kendija Aparjode  Łotwa DNF 3. 7. 10. 5. 4. 267
7. Julia Orlamünder  Niemcy 4. 9. 6. 6. 11. 233
8. Julija Naumowa  Rosja 6. 8. 4. 6. 14. 230
9. Lillia Burmistrzowa  Rosja 2. DNF 8. 12. 6. 209
10. Klaudia Grzybek  Polska 7. 11. 10. 14. 15. 16. 195
... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
14. Weronika Kościelniak  Polska 8. DNS 9. 11. 16. 140

Jedynki juniorek młodszych[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja LIL SIG KON IGL ALT OBE Punkty
1. Kristina Szamowa  Rosja 6. 1. 8. 3. 5. 4. 335
2. Anna Berreiter  Niemcy 2. 9. 1. 1. 324
3. Tatiana Cwietowa  Rosja 2. 2. 6. 11. 9. 6. 309
4. Tina Alexandra Müller  Niemcy 7. 4. 1. 1. 306
5. Josephine Meitzner  Niemcy 3. 8. 2. 2. 282
6. Lisa-Marie Volker  Niemcy 5. 3. 4. 2. 270
7. Hannah Prock  Austria 10. DNF 12. 5. 3. 3. 263
8. Anda Upīte  Łotwa 19. 10. 10. 6. 4. 11. 216
9. Cheyene Rosenthal  Niemcy 5. 7. 7. 8. 189
10. Ashley Farquharson  Stany Zjednoczone 4. DNF 24. 12. 11. 7. 189
... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
42. Nadia Chodorek  Polska 31. 23. 38. 46. DNF 32. 41
47. Klaudia Domaradzka  Polska 32. 28. 43. 50. 24

Dwójki juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja LIL SIG KON IGL ALT OBE Punkty
1. Jewgienij Jewdokimow
Aleksiej Groszew
 Rosja 1. 2. 1. 1. 5. 2. 525
2. Florian Löffler
Manuel Stiebing
 Niemcy 4. 2. 3. 1. 1. 415
3. Florian Schmid
Fabian Strickner
 Austria 3. 3. 3. 7. 6. 7. 352
4. Nico Semmler
Johannes Pfeifer
 Niemcy 4. 6. 4. 4. 4. 4. 350
5. Hannes Orlamünder
Paul Constantin Gubitz
 Niemcy 2. 8. DNF 8. 3. 3. 309
6. David Trojer
Philip Knoll
 Austria 5. 2. 2. 225
7. Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rosja 5. 5. 7. 6. 206
8. Roman Radczenkow
Orest Sobota
 Ukraina DNS 10. 6. 6. 10. 172
9. Andrij Lyseckij
Mirosław Lewkowicz
 Ukraina 5. 9. 8. 12. 168
10. Aksels Tupe
Kaspars Šļahota
 Łotwa 7. 10. 11. 116

Dwójki juniorów młodszych[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja LIL SIG KON IGL ALT OBE Punkty
1. Felix Schwarz
Lukas Gufler
 Włochy 1. 3. 2. 2. 2. 425
2. Adriej Szander
Siemien Mikow
 Rosja 2. 1. DNF 5. 5. 1. 395
3. Tobias Sven Heinze
Maximilian Illman
 Niemcy 1. 1. 1. 3. 370
4. Vasile Marian Gitlan
Flavius Ion Craciun
 Rumunia 6. 3. 4. 3. 4. 4. 320
5. Angel Kozak
Andei Borosoiu
 Rumunia 5. 6. 6. 7. 7. 247
6. Max Richard Ewald
Jakob Jannusch
 Niemcy 5. 4. 3. 6. 235
7. Tomáš Vaverčák
Matej Zmij
 Słowacja 3. 2. 11. 8. 231
8. Filip Vejdělek
Zdeněk Pěkný
 Czechy 9. 4. 9. 6. 10. 224
9. Artur Zubel
Daniel Rola
 Polska 7. 5. DNS 11. 9. 11. 208
10. Aksels Tupe
Kaspars Šļahota
 Łotwa 4. 8. 10. 138

Sztafety mieszane[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja LIL KON IGL ALT OBE Punkty
1.  Niemcy 2. 1. 3. 1. 1. 455
2.  Rosja 1. 2. 2. 3. 2. 425
3.  Austria DNF 3. 1. 2. 3. 325
4.  Słowacja 6. 5. 6. 155
5.  Rumunia 4. 6. 110
6.  Czechy 5. 8. 97
7.  Ukraina DNF 7. 7. 92
8.  Łotwa 4. 60
 Stany Zjednoczone DNF 4.
10.  Kanada 5. 55
11.  Polska 7. 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Wyniki (ang.). fil-luge.org. [dostęp 2016-02-02].
  • Klasyfiakcje (ang.). fil-luge.org. [dostęp 2016-02-02].