Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie 2017/2018
2016/2017 2018/2019
Data 7 grudnia 2017 – 21 stycznia 2018
Miejsce rozpoczęcia Niemcy Oberhof
Miejsce zakończenia Niemcy Winterberg
Organizator FIL
Liczba konkurencji 7

Sezon 2017/2018 Pucharu Świata Juniorów w saneczkarstwie rozpocznie się 7 grudnia 2017 roku w niemieckim Oberhofie. Ostatnie zawody z tego cyklu zostaną rozegrane również w Niemczech 21 stycznia 2018 roku na torze w Winterbergu.

Podczas sezonu 2017/2018 odbędą się dwie imprezy, na których rozdane zostaną medale. Podczas zawodów Pucharu Świata w niemieckim Winterbergu odbędą się jednocześnie Mistrzostwa Europy Juniorów. Natomiast główną imprezą tego sezonu będą Mistrzostwa Świata Juniorów w Altenbergu.

Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚJ 7–8 grudnia 2017 Niemcy Oberhof Jedynki juniorek Niemcy Jessica Tiebel Austria Hannah Prock Niemcy Jessica Degenhardt
Jedynki juniorek młodszych Włochy Verena Hofer Niemcy Sophie Gerloff Włochy Nina Zöggeler
Jedynki juniorów Niemcy Max Langenhan Niemcy Moritz Bollmann Niemcy David Nöβler
Jedynki juniorów młodszych Niemcy Florian Müller Rosja Matwiej Pieriestoronin Włochy Leon Felderer
Dwójki juniorów  Włochy
Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Niemcy
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Rosja
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
Dwójki juniorów młodszych  Rosja
Michaił Karnauchow
Jurij Czirwa
 Austria
Juri Gatt
Riccardo Schöpf
 Rosja
Slawa Popow
Anton Osipenko
Sztafety mieszane  Niemcy
Jessica Tiebel
Max Langenhan
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Włochy
Verena Hofer
Leon Felderer
Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Rosja
Julia Naumowa
Danił Lebediew
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
2. PŚJ 9–10 grudnia 2017 Niemcy Oberhof Jedynki juniorek Niemcy Jessica Tiebel Austria Hannah Prock Niemcy Jessica Degenhardt
Jedynki juniorek młodszych Włochy Verena Hofer Niemcy Merie Fräbel Niemcy Sophie Gerloff
Jedynki juniorów Niemcy Max Langenhan Niemcy Moritz Bollmann Włochy Fabian Malleier
Jedynki juniorów młodszych Niemcy Florian Müller Austria Juri Gatt Rosja Matwiej Pieriestoronin
Dwójki juniorów  Włochy
Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Niemcy
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Rosja
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
Dwójki juniorów młodszych  Rosja
Michaił Karnauchow
Jurij Czirwa
 Austria
Juri Gatt
Riccardo Schöpf
 Niemcy
Moritz Jäger
Valentin Steudte
3. PŚJ 16–17 grudnia 2017 Niemcy Königssee Jedynki juniorek Niemcy Jessica Tiebel Niemcy Anna Berreiter Austria Lisa Schulte
Jedynki juniorek młodszych Niemcy Sophie Gerloff Włochy Verena Hofer Niemcy Merie Fräbel
Jedynki juniorów Niemcy Max Langenhan Niemcy David Nöβler Rosja Danił Lebediew
Jedynki juniorów młodszych Niemcy Florian Müller Rosja Matwiej Pieriestoronin Austria Juri Gatt
Dwójki juniorów  Włochy
Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Rosja
Andriej Schander
Siemion Mikow
 Rosja
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
Dwójki juniorów młodszych  Rosja
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
 Stany Zjednoczone
Dana William Kellogg
Duncan Segger
 Austria
Juri Gatt
Riccardo Schöpf
Sztafety mieszane  Niemcy
Jessica Tiebel
Max Langenhan
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Włochy
Hannah Niederkofler
Lukas Gufler
Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Czechy
Michaela Marsikova
Michael Lejsek
Filip Vejdelek
Zdenek Pekny
4. PŚJ 11–12 stycznia 2018 Austria Igls Jedynki juniorek Niemcy Cheyenne Rosenthal Austria Lisa Schulte Niemcy Anna Berreiter
Jedynki juniorek młodszych Włochy Verena Hofer Rosja Diana Łoginowa Włochy Nina Zöggeler
Jedynki juniorów Niemcy Max Langenhan Niemcy Paul-Lukas Heider Austria Yannick Müller
Jedynki juniorów młodszych Rosja Matwiej Pieriestoronin Niemcy Florian Müller Rosja Andrej Fedocow
Dwójki juniorów  Niemcy
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Rosja
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Niemcy
Max Ewald
Jakob Jannusch
Dwójki juniorów młodszych  Austria
Juri Gatt
Riccardo Schöpf
 Niemcy
Henrik Altenhoff
Matteo Oberlieβen
 Rumunia
Stefan Handaric
Aleksandru Ailenei
5. PŚJ 13–14 stycznia 2018 Austria Igls Jedynki juniorek Austria Lisa Schulte Niemcy Cheyenne Rosenthal Niemcy Anna Berreiter
Jedynki juniorek młodszych Włochy Verena Hofer Niemcy Sophie Gerloff Włochy Nina Zöggeler
Jedynki juniorów Niemcy Max Langenhan Niemcy David Nöβler Austria Yannick Müller
Jedynki juniorów młodszych Rosja Matwiej Pieriestoronin Niemcy Florian Müller Łotwa Eduards Sevics-Mikelsevics
Dwójki juniorów  Słowacja
Tomas Vavercak
Matej Zmij
 Rumunia
Marian Gitlan
Flavius Ion Craciun
 Niemcy
Max Ewald
Jakob Jannusch
Dwójki juniorów młodszych  Niemcy
Henrik Altenhoff
Matteo Oberlieβen
 Rosja
Michaił Karnauchow
Jurij Czirwa
 Łotwa
Eduards Sevics-Mikelsevics
Lukass Krasts
Sztafety mieszane  Niemcy
Cheyenne Rosenthal
Max Langenhan
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Rosja
Tatiana Cwietowa
Matwiej Pieriestoronin
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
 Włochy
Verena Hofer
Leon Felderer
Felix Schwarz
Lukas Gufler
6. PŚJ 20–21 stycznia 2018 Niemcy Winterberg Jedynki juniorek Niemcy Cheyenne Rosenthal Niemcy Jessica Tiebel Włochy Verena Hofer
Jedynki juniorek młodszych Niemcy Sophie Gerloff Niemcy Merie Fräbel Kanada Trinity Solace Ellis
Jedynki juniorów Niemcy Max Langenhan Niemcy Moritz Bollmann Niemcy David Nöβler
Jedynki juniorów młodszych Niemcy Florian Müller Rosja Matwiej Pieriestoronin Kanada Colton Dean Clarke
Dwójki juniorów  Rosja
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
 Rosja
Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rumunia
Marian Gitlan
Flavius Ion Craciun
Dwójki juniorów młodszych  Austria
Juri Gatt
Riccardo Schöpf
 Niemcy
Moritz Jäger
Valentin Steudte
 Łotwa
Eduards Sevics-Mikelsevics
Lukass Krasts
Sztafety mieszane  Niemcy
Cheyenne Rosenthal
Max Langenhan
Hendrik Seibert
Calvin Luke Meister
 Włochy
Verena Hofer
Leon Felderer
Felix Schwarz
Lukas Gufler
 Rosja
Kristina Szamowa
Danił Lebediew
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
ME 20–21 stycznia 2018 Niemcy Winterberg
Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 2018
2–3 lutego 2018 Niemcy Altenberg
Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2018

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Jedynki juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja OBE OBE KON IGL IGL WIN Punkty
1. Max Langenhan  Niemcy 1. 1. 1. 1. 1. 1. 600
2. Moritz Bollmann  Niemcy 2. 2. 7. 4. 4. 2. 421
3. David Nöβler  Niemcy 3. 8. 2. 6. 2. 3. 402
4. Paul-Lukas Heider  Niemcy 4. 4. 13. 2. 5. 4. 350
5. Yannick Müller  Austria 15. 15. 9. 3. 3. 8. 273
6. Danił Lebiediew  Rosja 7. 7. 3. 7. dns 5. 263
7. Aleksiej Dmitriew  Rosja 10. 9. 4. 10. 9. 10. 246
8. Thomas Jaensch  Niemcy 5. 6. 8. 15. 14. 13. 231
9. Bastian Schulte  Austria 23. 23. 5. 5. 6. 11. 230
10. Mathis Ertel  Niemcy 8. 13. 23. 11. 7. 7. 216
... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
21. Kacper Tarnawski  Polska 18. dnf 17. 21. 20. 20. 109

Jedynki juniorów młodszych[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja OBE OBE KON IGL IGL WIN Punkty
1. Florian Müller  Niemcy 1. 1. 1. 2. 2. 1. 485
2. Matwiej Perestoronin  Rosja 2. 3. 2. 1. 1. 2. 455
3. Juri Gatt  Austria dnf 2. 3. 4. 10. 16. 276
4. Timon Grancagnolo  Niemcy 6. 32. 5. 5. 5. 5. 276
5. Andriej Fiedotow  Rosja 8. 5. 13. 3. 4. 8. 269
6. Colton Clarke  Kanada 9. 8. 10. 9. 20. 3. 226
7. Eduard Crăciun  Rumunia 13. 11. 15. 6. 7. 4. 220
8. Marián Skupek  Słowacja 11. 7. 11. 7. 11. 6. 210
9. Jozef Hušla  Słowacja 10. 10. 8. 13. 6. 10. 200
10. Gints Bērziņš  Łotwa 4. 29. 9. 10. 39. 7. 193
... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
40. Marcin Kiełbasa  Polska dnf 24. - 39. 31. - 29
48. Kacper Imiołek  Polska 28. dnf - 36. 37. - 22

Jedynki juniorek[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja OBE OBE KON IGL IGL WIN Punkty
1. Cheyenne Rosenthal  Niemcy 4. 9. 6. 1. 2. 1. 434
2. Lisa Schulte  Austria 6. 4. 3. 2. 1. 12. 397
3. Anna Berreiter  Niemcy 5. 5. 2. 3. 3. 6. 385
3. Jessica Tiebel  Niemcy 1. 1. 1. - - 2. 385
5. Kristina Szamowa  Rosja 18. 11. 13. 6. 6. 5. 242
6. Julia Naumowa  Rosja 10. 8. 23. 4. 5. 18. 234
7. Hannah Prock  Austria 2. 2. 5. - - - 225
8. Antonia Weisemann  Niemcy 7. 7. 10. 13. 14. 10. 222
9. Olesia Michailenko  Rosja 20. 10. 9. 9. 9. 7. 220
10. Samantha Judson  Kanada 14. 13. 7. 16. 20. 13. 180
... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
30. Klaudia Domaradzka  Polska 25. 25. dnf 28. 28. 28. 71
34. Natalia Jamróz  Polska 28. 28. 27. - - - 40

Jedynki juniorek młodszych[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja OBE OBE KON IGL IGL WIN Punkty
1. Verena Hofer  Włochy 1. 1. 2. 1. 1. - 485
2. Sophie Gerloff  Niemcy 2. 3. 1. 4. 2. 1. 440
3. Merle Fräbel  Niemcy 4. 2. 3. 8. 4. 2. 360
4. Nina Zöggeler  Włochy 3. 4. 4. 3. 3. 6. 330
5. Diana Łoginowa  Rosja 6. 6. 5. 2. 5. 5. 300
6. Isabell Richter  Niemcy 7. 5. 6. 9. 7. 4. 257
7. Trinity Ellis  Kanada 11. 13. 10. 6. 8. 3. 232
8. Cezara Curmei  Rumunia 8. 10. 8. 5. 6. 8. 231
9. Jelizaweta Jurczenko  Rosja 5. 8. - 7. 9. 7. 228
10. Tove Kohala  Szwecja 13. 17. 16. 15. 13. 12. 228
... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
34. Anna Bryk  Polska 30. 27. - 31. 32. - 44
35. Patrycja Karaś  Polska 27. 26. - 39. 34. - 38
40. Natalia Wojnarowska  Polska 35. 34. - 32. 29. - 34

Dwójki juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja OBE OBE KON IGL IGL WIN Punkty
1. Wiesowłod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rosja 11. 3. 3. 2. 4. 2. 404
2. Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Niemcy 2. 2. 4. 1. 9. dnf 369
3. Max Ewald
Jakob Jannusch
 Niemcy 4. 6. 6. 3. 3. 6. 350
4. Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
 Rosja 3. 5. - 4. 5. 1. 350
5. Andriej Szander
Siemion Mikow
 Rosja 5. 4. 2. 14. 12. 4. 320
6. Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Włochy 1. 1. 1. - - - 300
7. Hendrik Seibert
Calvin Meister
 Niemcy 8. 7. 5. 6. 8. 5. 290
8. Martins Bots
Roberts Plume
 Łotwa 7. 8. - 7. 6. 8. 226
9. Nicholas Klimchuk-Brown
Adam Shippit
 Kanada 9. 9. 8. 15. 10. 9. 221
10. Filip Vejdelek
Zdenek Pekny
 Czechy 13. 12. 7. 11. 11. 11. 210

Dwójki juniorów młodszych[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja OBE OBE KON IGL IGL WIN Punkty
1. Juri Gatt
Riccardo Schöpf
 Austria 2. 2. 3. 1. 5. 1. 440
2. Michaił Karnauchow
Jurij Czirwa
 Rosja 1. 1. - 7. 2. 9. 370
3. Henrik Altenhof
Mattheo Oberließen
 Niemcy 5. 7. - 2. 1. 4. 346
4. Eduards Sevics-Mikelsevics
Lukass Krasts
 Łotwa 7. 4. 4. 4. 3. 3. 320
4. Moritz Jäger
Valentin Steudte
 Niemcy 4. 3. - 5. 6. 2. 320
6. Marian Skupek
Vratislav Varga
 Słowacja 8. 11. 5. 9. 8. 6. 228
7. Tudor-Stefan Handaric
Alexandru-Valentin Ailenei
 Rumunia 6. 5. 7. 3. dnf dnf 221
8. Wiaczesław Popow
Anton Osipenko
 Rosja 3. 6. - dsq 11. 5. 209
9. Jakub Karaś
Mateusz Karaś
 Polska 9. 8. 6. 10. 10. dnf 203
10. Ionut Siscanu
Iulian Oprea
 Mołdawia 12. 12. 8. 11. 9. 8. 189

Sztafety mieszane[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja OBE OBE KON IGL IGL WIN Punkty
1.  Niemcy 1. - 1. - 1. 1. 400
2.  Włochy 2. - 2. - 3. 2. 325
3.  Rosja 3. - 4. - 2. 3. 285
4.  Czechy 9. - 3. - 8. 9. 190
5.  Łotwa 4. - - - 5. 5. 170
6.  Rumunia 7. - - - 4. 4. 166
7.  Stany Zjednoczone 6. - - - 6. 7. 146
8.  Kanada 5. - - - 10. 6. 141
9.  Ukraina 8. - - - 7. 10. 124
10.  Słowacja - - - - 9. 8. 81

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]