Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata Juniorów w saneczkarstwie 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 30 listopada 2019 – 2 lutego 2020
Miejsce rozpoczęcia Austria Igls
Miejsce zakończenia Niemcy Winterberg
Organizator FIL
Liczba konkurencji 8
Zwycięzcy
Jedynki juniorek

Jedynki juniorów
Włochy Verena Hofer

Niemcy Mathis Ertel
Jedynki juniorek mł.

Jedynki juniorów mł.
Niemcy Jessica Degenhardt

Łotwa Gints Bērziņš
Niemcy Timon Grancagnolo
Dwójki juniorów Niemcy Max Ewald
Niemcy Jakob Jannusch
Dwójki juniorek mł.

Dwójki juniorów mł.
Niemcy Jessica Degenhardt
Niemcy Vanessa Schneider

Rosja Michaił Karnauchow
Rosja Jurij Czirwa
Drużynowo
Drużynowo  Niemcy

Sezon 2019/2020 Pucharu Świata Juniorów w saneczkarstwie początkowo miał rozpocząć 21 listopada 2019 na torze olimpijskim w amerykańskim Park City, lecz z powodu awarii systemu chłodzącego[1], zawody zostały odwołane. Oficjalnie zawody rozpoczęły się 30 listopada 2019 roku w Austriackim Igls. Ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane w Niemczech 2 lutego 2020 roku na torze w Winterbergu.

Podczas sezonu 2019/2020 odbyły się trzy imprezy, na których rozdane zostały medale. W połowie stycznia zostały rozegrane Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w szwajcarskim Sankt Moritz. Podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w niemieckim Winterbergu odbyły się jednocześnie Mistrzostwa Europy Juniorów. Natomiast w dniach 21-22 lutego 2020 zostały rozegrane Mistrzostwa Świata Juniorów w Oberhofie.

Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚJ 21–22 listopada 2019 Stany Zjednoczone Park City Jedynki juniorek Odwołano
Jedynki juniorek młodszych Przeniesiono do Königssee
Jedynki juniorów Odwołano
Jedynki juniorów młodszych Przeniesiono do Königssee
Dwójki juniorów Odwołano
Dwójki juniorek młodszych Przeniesiono do Königssee
Dwójki juniorów młodszych Przeniesiono do Königssee
Sztafety mieszane Odwołano
2. PŚJ 30 listopada–1 grudnia 2019 Austria Igls Jedynki juniorek młodszych Niemcy Jessica Degenhardt Rosja Diana Łoginowa Niemcy Merle Fräbel
Jedynki juniorów młodszych Łotwa Gints Bērziņš Niemcy Timon Grancagnolo Niemcy Pascal Kunze
Dwójki juniorek młodszych  Niemcy
Jessica Degenhardt
Vanessa Schneider
 Rosja
Natalia Korotajewa
Wiktorija Czirkowa
 Włochy
Katharina Putzer
Nadia Falkensteiner
Dwójki juniorów młodszych  Rosja
Michaił Karnauczow
Jurij Czirwa
 Niemcy
Henrik Altenhoff
Matteo Oberließen
 Niemcy
Moritz Jäger
Valentin Steudte
Jedynki juniorek młodszych Kanada Kailey Allan Niemcy Jessica Degenhardt Niemcy Merle Fräbel
Jedynki juniorów młodszych Łotwa Gints Bērziņš Niemcy Timon Grancagnolo Rosja Pawieł Riepiłow
Dwójki juniorek młodszych  Niemcy
Luisa Romanenko
Pauline Patz
 Austria
Selina Egle
Lara Kipp
 Rosja
Natalia Korotajewa
Wiktorija Czirkowa
Dwójki juniorów młodszych  Rosja
Michaił Karnauczow
Jurij Czirwa
 Rosja
Wiaczesław Popow
Anton Osipenko
 Niemcy
Moritz Jäger
Valentin Steudte
3. PŚJ 6–8 grudnia 2019 Niemcy Königssee Jedynki juniorek Austria Lisa Schulte Włochy Marion Oberhofer Włochy Verena Hofer
Jedynki juniorek młodszych Niemcy Jessica Degenhardt Niemcy Merle Fräbel Rosja Diana Łoginowa
Jedynki juniorek młodszych Niemcy Jessica Degenhardt Niemcy Merle Fräbel Rosja Daria Olesik
Jedynki juniorów Niemcy Mathis Ertel Niemcy Florian Müller Niemcy Florian Brendel
Jedynki juniorów młodszych Niemcy Timon Grancagnolo Łotwa Gints Bērziņš Niemcy Pascal Kunze
Jedynki juniorów młodszych Niemcy Pascal Kunze Niemcy Timon Grancagnolo Łotwa Gints Bērziņš
Dwójki juniorów  Stany Zjednoczone
Dana Kellogg
Duncan Segger
 Rosja
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
 Niemcy
Max Ewald
Jakob Jannusch
Dwójki juniorek młodszych  Niemcy
Jessica Degenhardt
Vanessa Schneider
 Austria
Selina Egle
Lara Kipp
 Niemcy
Luisa Romanenko
Pauline Patz
Dwójki juniorek młodszych  Niemcy
Jessica Degenhardt
Vanessa Schneider
 Niemcy
Luisa Romanenko
Pauline Patz
 Austria
Selina Egle
Lara Kipp
Dwójki juniorów młodszych  Rosja
Michaił Karnauczow
Jurij Czirwa
 Rosja
Wiaczesław Popow
Anton Osipenko
 Niemcy
Henrik Altenhoff
Matteo Oberließen
Dwójki juniorów młodszych  Rosja
Michaił Karnauczow
Jurij Czirwa
 Łotwa
Kaspars Rinks
Ardis Liepiņš
 Rosja
Wiaczesław Popow
Anton Osipenko
Sztafety mieszane Odwołano
4. PŚJ 13–15 grudnia 2019 Niemcy Altenberg Jedynki juniorek Niemcy Jessica Degenhardt Włochy Marion Oberhofer Niemcy Merle Fräbel
Jedynki juniorek Niemcy Jessica Degenhardt Włochy Verena Hofer Włochy Marion Oberhofer
Jedynki juniorek młodszych Ukraina Julianna Tunicka Niemcy Melina Cielaszyk Rosja Daria Olesik
Jedynki juniorów Niemcy Mathis Ertel Stany Zjednoczone Zachary Di Gregorio Niemcy Florian Brendel
Jedynki juniorów Niemcy Mathis Ertel Niemcy Florian Müller Rosja Matwiej Pieriestoronin
Jedynki juniorów młodszych Rosja Pawieł Riepiłow Łotwa Kaspars Rinks Stany Zjednoczone Matt Greiner
Dwójki juniorów  Niemcy
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Rosja
Michaił Karnauczow
Jurij Czirwa
 Stany Zjednoczone
Dana Kellogg
Duncan Segger
Dwójki juniorów  Niemcy
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Rosja
Michaił Karnauczow
Jurij Czirwa
 Rosja
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
Dwójki juniorek młodszych  Niemcy
Jessica Degenhardt
Vanessa Schneider
 Niemcy
Luisa Romanenko
Pauline Patz
 Rosja
Anastasija Kropaczewa
Alena Starkowa
Dwójki juniorów młodszych  Łotwa
Kaspars Rinks
Ardis Liepiņš
 Łotwa
Krisjanis Bruns
Vitalijs Jegorovs
 Niemcy
Moritz Schneider
Maddox Götze
Sztafety mieszane  Niemcy
Jessica Degenhardt
Mathis Ertel
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Stany Zjednoczone
Chevonne Forgan
Zachary Di Gregorio
Dana Kellogg
Duncan Segger
 Rosja
Diana Łoginowa
Matwiej Pieriestoronin
Michaił Karnauchow
Jurij Czirwa
Sztafety mieszane  Niemcy
Jessica Degenhardt
Mathis Ertel
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Rosja
Diana Łoginowa
Matwiej Pieriestoronin
Michaił Karnauchow
Jurij Czirwa
 Łotwa
Sigita Bērziņa
Gints Bērziņš
Eduards Ševics-Mikeļševics
Lūkass Krasts
5. PŚJ 31 stycznia–2 lutego 2020 Niemcy Winterberg Jedynki juniorek Włochy Verena Hofer Niemcy Jessica Degenhardt Niemcy Isabell Richter
Łotwa Sigita Bērziņa
Jedynki juniorek Niemcy Jessica Degenhardt Włochy Verena Hofer Niemcy Merle Fräbel
Jedynki juniorek młodszych Niemcy Melina Fabienne Fischer Niemcy Melina Cielaszyk Łotwa Zane Kaluma
Jedynki juniorów Rosja Pawieł Riepiłow Rosja Matwiej Pieriestoronin Niemcy Florian Müller
Jedynki juniorów Rosja Pawieł Riepiłow Łotwa Gints Bērziņš Rosja Matwiej Pieriestoronin
Jedynki juniorów młodszych Niemcy Nico Baum Stany Zjednoczone Matt Greiner Austria Noah Kallan
Dwójki juniorów  Niemcy
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Rosja
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
 Rosja
Michaił Karnauczow
Jurij Czirwa
Dwójki juniorów  Niemcy
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Rosja
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
 Stany Zjednoczone
Sean Hollander
Michael O Gara
Dwójki juniorek młodszych  Niemcy
Jessica Degenhardt
Vanessa Schneider
 Stany Zjednoczone
Maya Chan
Reannyn Weiler
 Rosja
Anastasija Kropaczewa
Alena Starkowa
Dwójki juniorów młodszych  Polska
Kacper Imiołek
Łukasz Maćkała
 Stany Zjednoczone
Samuel Day
Samuel Eckert
 Niemcy
Moritz Schneider
Maddox Götze
Sztafety mieszane  Niemcy
Jessica Degenhardt
Florian Müller
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Austria
Barbara Allmaier
Florian Tanzer
Juri Gatt
Riccardo Schöpf
 Rumunia
Corina Buzățoiu
Eduard Crăciun
Răzvan Turea
Sebastian Motzca
Sztafety mieszane  Niemcy
Jessica Degenhardt
Mathis Ertel
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Łotwa
Sigita Bērziņa
Gints Bērziņš
Eduards Ševics-Mikeļševics
Lūkass Krasts
 Rosja
Jelizawieta Jurczenko
Pawieł Riepiłow
Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
ME 31 stycznia–2 lutego 2020 Niemcy Winterberg
Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 2020
21–22 lutego 2020 Niemcy Oberhof
Mistrzostwa Świata Juniorów w Saneczkarstwie 2020

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Jedynki juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Mathis Ertel  Niemcy 380
2. Florian Müller  Niemcy 339
3. Matwiej Pieriestoronin  Rosja 289
4. Florian Brendel  Niemcy 272
5. Marián Skupek  Słowacja 238
6. Gints Bērziņš  Łotwa 200
6. Pawieł Riepiłow  Rosja 200
8. Zachary Di Gregorio  Stany Zjednoczone 187
9. Mirza Nikolajew  Bośnia i Hercegowina 172
10. Sean Hollander  Stany Zjednoczone 170

Jedynki juniorów młodszych[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Gints Bērziņš  Łotwa 355
1. Timon Grancagnolo  Niemcy 355
3. Matt Greiner  Stany Zjednoczone 353
4. Nico Baum  Niemcy 315
5. Siergiej Bondariew  Rosja 287
6. Kaspars Rinks  Łotwa 280
7. Noah Kallan  Austria 256
8. Pascal Kunze  Niemcy 251
9. Hans Fritzsch  Niemcy 234
10. Pawieł Riepiłow  Rosja 230
... ... ... ...
23. Marcin Kiełbasa  Polska 102

Jedynki juniorek[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Punkty
1. Verena Hofer  Włochy 400
2. Jessica Degenhardt  Niemcy 385
3. Marion Oberhofer  Włochy 336
4. Sigita Bērziņa  Łotwa 258
5. Elīna Ieva Vītola  Łotwa 250
6. Merle Fräbel  Niemcy 228
7. Isabell Richter  Niemcy 221
8. Diana Łoginowa  Rosja 158
9. Sophia Kirkby  Stany Zjednoczone 150
10. Vanessa Schneider  Niemcy 145
... ... ... ...
33. Natalia Jamróz  Polska 35

Jedynki juniorek młodszych[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Punkty
1. Jessica Degenhardt  Niemcy 385
2. Melina Cielaszyk  Niemcy 321
3. Merle Fräbel  Niemcy 310
4. Daria Olesik  Rosja 276
5. Diana Łoginowa  Rosja 265
6. Julianna Tunicka  Ukraina 232
7. Elisa-Marie Storch  Niemcy 211
8. Selina Egle  Austria 207
9. Lina-Malin Schmid  Niemcy 206
10. Katharina Putzer  Włochy 204
... ... ... ...
15. Anna Bryk  Polska 153
24. Patrycja Karaś  Polska 97

Dwójki juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja Punkty
1. Max Ewald
Jakob Jannusch
 Niemcy 470
2. Dmitrij Buczniew
Danił Kilsejew
 Rosja 385
3. Michaił Karnauczow
Jurij Czirwa
 Rosja 286
4. Sean Hollander
Michael O Gara
 Stany Zjednoczone 268
5. Eduards Ševics-Mikeļševics
Lūkass Krasts
 Łotwa 242
6. Dana Kellogg
Duncan Segger
 Stany Zjednoczone 209
7. Moritz Jäger
Valentin Steudte
 Niemcy 197
8. Juri Gatt
Riccardo Schöpf
 Austria 190
9. Wiaczesław Popow
Anton Osipenko
 Rosja 186
10. Henrik Altenhoff
Matteo Oberließen
 Niemcy 167
... ... ... ...
12. Jakub Karaś
Mateusz Karaś
 Polska 125

Dwójki juniorów młodszych[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja Punkty
1. Michaił Karnauczow
Jurij Czirwa
 Rosja 400
2. Kaspars Rinks
Ardis Liepiņš
 Łotwa 396
3. Kacper Imiołek
Łukasz Maćkała
 Polska 341
4. Wiaczesław Popow
Anton Osipenko
 Rosja 300
5. Krisjanis Bruns
Vitalijs Jegorovs
 Łotwa 287
6. Henrik Altenhoff
Matteo Oberließen
 Niemcy 270
7. Samuel Day
Samuel Eckert
 Stany Zjednoczone 259
8. Wadim Mikijewicz
Bohdan Babura
 Ukraina 250
9. Ratzvan Turea
Sebastian Motzca
 Rumunia 231
10. Vratislav Varga
Metod Majerčák
 Słowacja 183

Dwójki juniorek młodszych[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczki Reprezentacja Punkty
1. Jessica Degenhardt
Vanessa Schneider
 Niemcy 500
2. Luisa Romanenko
Pauline Patz
 Niemcy 441
3. Selina Eggle
Lara Kipp
 Austria 360
4. Natalia Korotajewa
Wiktoria Czirkowa
 Rosja 312
5. Maya Chan
Reannyn Weiler
 Stany Zjednoczone 286
6. Markéta Nováková
Anna Vejdělková
 Czechy 260
7. Anastasija Kropaczewa
Alena Starkowa
 Rosja 245
8. Nikola Domowicz
Dominika Piwkowska
 Polska 232
9. Sarah Hörnlein
Elia Reitmeier
 Niemcy 225
10. Viktorija Ziediņa
Selina Zvilna
 Łotwa 203

Sztafety mieszane[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Punkty
1.  Niemcy 300
2.  Rosja 200
3.  Stany Zjednoczone 155
4.  Austria 85
5.  Łotwa 70
5.  Rumunia 70
7.  Polska/ Włochy 60
8.  Słowacja 50
  1. First BMW IBSF World Cup 2019-2020 moved to Lake Placid (ang.). ibsf.org, 2019-11-02. [dostęp 2019-11-09].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]