Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2008/2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2008/2009
2009/2010
Data 29 listopada 2008 – 1 marca 2009
Miejsce rozpoczęcia Niemcy Inzell
Miejsce zakończenia Holandia Groningen
Organizator Międzynarodowa Unia Łyżwiarska
Zwycięzcy
500 m Rosja Olga Fatkoelina

Włochy Jan Daldossi
1000 m Holandia Roxanne van Hemert

Włochy Jan Daldossi
1500 m Holandia Roxanne van Hemert

Holandia Pim Cazemier
3000 m Holandia Yvonne Nautan

Holandia Pim Cazemier
Drużynowo  Holandia

 Niemcy

Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2008/2009 był pierwszą edycją tej imprezy. Cykl rozpoczął się w Inzell 29 listopada 2008 roku, a zakończył 1 marca 2009 w Groningen.

Puchar Świata rozegrany został w 5 miastach.

Medaliści zawodów[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚJ 29-30 listopada 2008 Niemcy Inzell 500 m (29.11) Niemcy Katja Franzen Rosja Olga Fatkulina Czechy Karolína Erbanová
500 m (29.11) Rosja Olga Fatkulina Kazachstan Jekaterina Ajdowa Norwegia Hege Bøkko
1500 m (29.11) Norwegia Hege Bøkko Niemcy Jennifer Bay Czechy Karolína Erbanová
1000 m (30.11) Rosja Olga Fatkulina Kazachstan Jekaterina Ajdowa Norwegia Hege Bøkko
Bieg drużynowy (30.11)  Niemcy  Kazachstan  Rosja
2. PŚJ 6-7 grudnia 2009 Norwegia Asker 500 m (6.12) Rosja Olga Fatkulina Norwegia Hege Bøkko Kazachstan Jekaterina Ajdowa
1500 m (6.12) Holandia Yvonne Nauta Holandia Roxanne van Hemert Czechy Karolína Erbanová
1000 m (7.12) Norwegia Hege Bøkko Holandia Roxanne van Hemert Rosja Olga Fatkulina
3000 m (7.12) Holandia Yvonne Nauta Chińska Republika Ludowa Chang Chao Czechy Andrea Jirků
3. PŚJ 17-18 stycznia 2009 Włochy Klobenstein 500 m (17.01) Rosja Olga Fatkulina Holandia Roxanne van Hemert Kazachstan Jekaterina Ajdowa
1500 m (17.01) Holandia Roxanne van Hemert Czechy Karolína Erbanová Holandia Jorieke van der Geest
1000 m (18.01) Holandia Roxanne van Hemert Rosja Olga Fatkulina Czechy Karolína Erbanová
3000 m (18.01) Czechy Andrea Jirků Niemcy Jennifer Bay Czechy Karolína Erbanová
4. PŚJ/MŚJ 20-22 lutego 2009 Polska Zakopane 500 m (20.02) Rosja Olga Fatkulina Korea Południowa Ahn Jee-min Japonia Yukana Nishina
1500 m (20.02) Holandia Roxanne van Hemert Japonia Yukana Nishina Rosja Olga Fatkulina
1000 m (21.02) Holandia Roxanne van Hemert Norwegia Hege Bøkko Rosja Olga Fatkulina
3000 m (21.02) Holandia Yvonne Nauta Korea Południowa Park Do-young Holandia Roxanne van Hemert
500 m (22.02) Rosja Olga Fatkulina Korea Południowa Ahn Jee-min Japonia Yukana Nishina
Bieg drużynowy (22.02)  Holandia  Japonia  Korea Południowa
5. PŚJ 28 lutego - 1 marca 2009 Holandia Groningen 500 m (28.02) Rosja Olga Fatkulina Kazachstan Jekaterina Ajdowa Japonia Yukana Nishina
1000 m (28.02) Holandia Roxanne van Hemert Rosja Olga Fatkulina Norwegia Hege Bøkko
3000 m (28.02) Holandia Yvonne Nauta Holandia Andrea Jirků Japonia Risa Takayama-Araki
500 m (1.03) Rosja Olga Fatkulina Kazachstan Jekaterina Ajdowa Japonia Yukana Nishina
3000 m (1.03) Holandia Roxanne van Hemert Holandia Yvonne Nauta Holandia Jorieke van der Geest
Bieg drużynowy (1.03)  Holandia  Rosja  Niemcy

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Olga Fatkulina 980
2. Kazachstan Jekaterina Ajdowa 608
3. Japonia Yukana Nishina 420
4. Niemcy Katja Franzen 419
5. Norwegia Hege Bokko 408
6. Włochy Yvonne Daldossi 398
7. Holandia Marit Dekker 318
8. Japonia Ayaka Sato 248
9. Czechy Karolína Erbanová 246
10. Korea Południowa Ahn Jee-min 240
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Roxanne van Hemert 480
2. Rosja Olga Fatkulina 475
3. Norwegia Hege Bokko 395
4. Kazachstan Jekaterina Ajdowa 297
5. Czechy Karolína Erbanová 220
6. Rosja Angelina Golikowa 168
7. Norwegia Ida Njatun 127
8. Holandia Janine Smit 123
9. Polska Katarzyna Woźniak 117
10. Chińska Republika Ludowa Chang Chao 110
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Roxanne van Hemert 480
2. Holandia Yvonne Nauta 400
3. Czechy Karolína Erbanová 400
4. Czechy Andrea Jirk 284
5. Holandia Jorieke van der geest 259
6. Rosja Olga Fatkulina 191
7. Niemcy Jennifer Bay 185
8. Rosja Jelena Sochriakowa 183
9. Norwegia Hege Bokko 169
10. Rosja Jewgienija Dmitrijewa 137
3000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Yvonne Nauta 400
2. Czechy Andrea Jirků 357
3. Niemcy Jennifer Bay 260
4. Holandia Jorieke van der geest 192
5. Rosja Jelena Sochriakowa 180
6. Niemcy Karolin Siebert 171
7. Polska Katarzyna Woźniak 140
8. Japonia Risa Takayama 129
9. Korea Południowa Park Do-yeong 120
10. Czechy Karolína Erbanová 110
Drużynowo
Lp. Zawodnik Punkty
1.  Holandia 300
2.  Niemcy 295
3.  Rosja 265
4.  Japonia 210
5.  Kazachstan 134
6.  Norwegia 123
7.  Korea Południowa 105
8.  Białoruś 105
9.  Chiny 103
10.  Włochy 92

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚJ 29-30 listopada 2008 Niemcy Inzell 500 m (29.11) Włochy Jan Daldossi Chińska Republika Ludowa Sun Haoran Niemcy Sebastian Richter
500 m (29.11) Chińska Republika Ludowa Sun Haoran Włochy Jan Daldossi Niemcy Sebastian Richter
1500 m (29.11) Norwegia Sverre Lunde Pedersen Niemcy Patrick Beckert Czechy Milan Sáblík
1000 m (30.11) Włochy Jan Daldossi Kazachstan Aleksiej Bondarczuk Kazachstan Fiodor Meżencew
Bieg drużynowy (30.11)  Norwegia  Niemcy  Kazachstan
2. PŚJ 6-7 grudnia 2008 Norwegia Asker 500 m (6.12) Włochy Jan Daldossi Chińska Republika Ludowa Sun Haoran Kazachstan Aleksiej Bondarczuk
1500 m (6.12) Holandia Koen Verweij Holandia Pim Cazemier Norwegia Sverre Lunde Pedersen
1000 m (7.12) Włochy Jan Daldossi Holandia Demian Roelofs Kazachstan Fiodor Meżencew
5000 m (7.12) Holandia Koen Verweij Holandia Pim Cazemier Niemcy Patrick Beckert
3. PŚJ 17-18 stycznia 2009 Chińska Republika Ludowa Harbin 500 m (17.01) Kazachstan Roman Krecz Włochy Jan Daldossi Holandia Koen Verweij
1500 m (17.01) Holandia Kjeld Nuis Holandia Pim Cazemier Kazachstan Roman Krecz
1000 m (18.01) Holandia Koen Verweij Włochy Jan Daldossi Polska Artur Nogal
3000 m (18.01) Holandia Pim Cazemier Norwegia Sverre Lunde Pedersen Kazachstan Jewgienij Nazarenko
4. PŚJ 20-22 lutego 2009 Polska Zakopane 500 m (20.02) Stany Zjednoczone Mitchell Whitmore Kanada Guillaume Blais-Dufour Stany Zjednoczone Jonathan Kuck
1500 m (21.02) Holandia Pim Cazemier Kazachstan Roman Krecz Włochy Jan Daldossi
5000 m (21.02) Holandia Koen Verweij Czechy Milan Sáblík Kazachstan Jewgienij Nazarenko
1000 m (21.02) Włochy Jan Daldossi Stany Zjednoczone Jonathan Kuck Kazachstan Roman Krecz
Bieg drużynowy (21.02)  Holandia  Niemcy  Stany Zjednoczone
500 m (22.02) Kanada Richard MacLennan Stany Zjednoczone Mitchell Whitmore Kazachstan Roman Krecz
5. PŚJ 28-1 marca 2009 Holandia Groningen 500 m (28.01) Włochy Jan Daldossi Holandia Kjeld Nuis Japonia Satoru Mikami
1000 m (28.01) Holandia Kjeld Nuis Włochy Jan Daldossi Kazachstan Roman Krecz
5000 m (28.01) Holandia Pim Cazemier Niemcy Patrick Beckert Norwegia Sverre Lunde Pedersen
500 m (1.03) Japonia Satoru Mikami Kazachstan Roman Krecz Włochy Jan Daldossi
1500 m (1.03) Holandia Kjeld Nuis Holandia Pim Cazemier Chińska Republika Ludowa Sun Longjiang
Bieg drużynowy (1.03)  Holandia  Niemcy  Włochy

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Jan Daldossi 600
2. Kazachstan Roman Krecz 475
3. Kazachstan Aleksey Bondarchuk 470
4. Niemcy Sebastian Richter 424
5. Japonia Satoru Mikami 305
6. Niemcy Hubert Hirschbichler 303
7. Stany Zjednoczone Mitchell Whitmore 270
8. Chińska Republika Ludowa Sun Haoran 260
9. Japonia Hiroaki Hara 223
10. Kanada Richard Maclennan 210
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Jan Daldossi 550
2. Kazachstan Aleksiej Bondarczuk 313
3. Kazachstan Fiodor Meżencew 282
4. Kazachstan Roman Krecz 260
5. Rosja Walery Gawriluk 186
6. Niemcy Hubert Hirschbichler 172
7. Holandia Demian Roelofs 155
8. Holandia Kjeld Nuis 150
9. Stany Zjednoczone Jonathan Kuck 120
10. Rosja Andriej Pristałow 113
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Pim Cazemier 430
2. Norwegia Sverre Lunde Pedersen 332
3. Włochy Jan Daldossi 332
4. Holandia Kjeld Nuis 250
5. Czechy Milan Sáblik 197
6. Holandia Koen Verweij 190
7. Kazachstan Roman Krecz 190
8. Kazachstan Fiodor Meżencew 176
9. Holandia Demian Roelofs 144
10. Chińska Republika Ludowa Sun Longjiang 137
3000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Pim Cazemier 450
2. Norwegia Sverre Lunde Pedersen 320
3. Niemcy Patrick Beckert 265
4. Holandia Koen Verweij 250
5. Czechy Pavel Kulma 191
6. Kazachstan Jewgienij Nazarenko 186
7. Czechy Milan Sáblik 169
8. Chińska Republika Ludowa Sun Longjiang 144
9. Stany Zjednoczone Brian Hansen 120
10. Rosja Aleksander Razorionow 112
Drużynowo
Lp. Zawodnik Punkty
1.  Niemcy 320
2.  Holandia 300
3.  Norwegia 265
4.  Włochy 255
5.  Rosja 179
6.  Finlandia 109
7.  Kazachstan 106
8.  Stany Zjednoczone 105
9.  Białoruś 94
10.  Chiny 92

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]