Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2009/2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Data 20 listopada 2009 – 6 marca 2010
Miejsce rozpoczęcia Kanada Calgary
Miejsce zakończenia Niemcy Berlin
Organizator Międzynarodowa Unia Łyżwiarska
Zwycięzcy
500 m Kazachstan Jekaterina Ajdowa

Kazachstan Aleksiej Bondarczuk
1000 m Kazachstan Jekaterina Ajdowa

Kazachstan Aleksiej Bondarczuk
1500 m Holandia Lotte van Beek

Norwegia Kjetil Stiansen
3000 m Holandia Irene Schouten

Holandia Frank Hermans
Drużynowo  Holandia

 Holandia

Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2009/2010 był drugą edycją tej imprezy. Cykl rozpoczął się w Calgary 20 listopada 2009 roku, a zakończył 6 marca 2010 w Berlinie.

Puchar Świata rozegrany został w 6 miastach, w 5 krajach, na 3 kontynentach.

Medaliści zawodów[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚJ 20-22 listopada 2009 Kanada Calgary 500 m (20.11) Kanada Kaylin Irvine Kanada Isabel Dilger Kanada Kate Hanly
1500 m (20.11) Kanada Kaylin Irvine Kanada Jennessa Kemp Kanada Kate Hanly
1000 m (21.11) Kanada Kaylin Irvine Kanada Kate Hanly Kanada Jennessa Kemp
3000 m (21.11) Kanada Kaylin Irvine Kanada Brianne Tutt Kanada Victoria Spence
500 m (22.11) Kanada Kaylin Irvine Kanada Kate Hanly Kanada Marsha Hudey
2. PŚJ 21-22 listopada 2009 Holandia Groningen 500 m (21.11) Kazachstan Jekaterina Ajdowa Holandia Lotte van Beek Holandia Floor van den Brandt
1000 m (21.11) Holandia Roxanne van Hemert Rosja Angelina Golikowa Holandia Janine Smit
3000 m (21.11) Holandia Irene Schouten Holandia Lotte van Beek Niemcy Jennifer Bay
500 m (22.11) Kazachstan Jekaterina Ajdowa Holandia Lotte van Beek Holandia Janine Smit
1500 m (22.11) Holandia Roxanne van Hemert Holandia Yvonne Nauta Holandia Lotte van Beek
3. PŚJ 21-22 listopada 2009 Chińska Republika Ludowa Harbin 500 m (21.11) Japonia Erina Kamiya Chińska Republika Ludowa Zhao Xin Chińska Republika Ludowa Lin Meihui
1000 m (21.11) Japonia Miho Takagi Japonia Erina Kamiya Chińska Republika Ludowa Zhao Xin
3000 m (21.11) Japonia Risa Takayama-Araki Japonia Natsumi Kado Japonia Fuyo Matsuoka
500 m (22.11) Japonia Miho Takagi Chińska Republika Ludowa Zhao Xin Japonia Erina Kamiya
1500 m (22.11) Japonia Risa Takayama-Araki Japonia Miho Takagi Japonia Natsumi Kado
4. PŚJ 23-24 stycznia 2010 Włochy Klobenstein 500 m (23.01) Kazachstan Jekaterina Ajdowa Włochy Yvonne Daldossi Holandia Rosa Pater
1500 m (23.01) Rosja Jewgenija Dmitriewa Norwegia Ida Njåtun Holandia Rosa Pater
1000 m (24.01) Kazachstan Jekaterina Ajdowa Norwegia Ida Njåtun Holandia Rosa Pater
3000 m (24.01) Holandia Irene Schouten Niemcy Jennifer Bay Norwegia Ida Njåtun
5. PŚJ 30-31 stycznia 2010 Włochy Baselga di Pinè 500 m (30.01) Kazachstan Jekaterina Ajdowa Holandia Lotte van Beek Holandia Janine Smit
1500 m (30.01) Holandia Lotte van Beek Holandia Yvonne Nauta Norwegia Ida Njåtun
1000 m (31.01) Norwegia Ida Njåtun Holandia Lotte van Beek Holandia Yvonne Nauta
Bieg drużynowy (31.01)  Holandia  Rosja  Włochy
6. PŚ 25-26 lutego 2010 Niemcy Berlin 500 m (5.03) Kazachstan Jekaterina Ajdowa Norwegia Hege Bøkko Japonia Erina Kamiya
3000 m (5.03) Norwegia Hege Bøkko Rosja Jelena Sochriakowa Norwegia Irene Schouten
1000 m (6.03) Kazachstan Jekaterina Ajdowa Holandia Janine Smit Norwegia Ida Njåtun
1500 m (6.03) Holandia Lotte van Beek Holandia Roxanne van Hemert Rosja Jewgienija Dmitriewa
Bieg drużynowy (6.03)  Holandia  Rosja  Japonia

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kazachstan Jekaterina Ajdowa 450
2. Holandia Lotte van Beek 235
3. Holandia Janine Smit 225
4. Japonia Erina Kamiya 190
5. Holandia Floor van den Brandt 185
6. Włochy Yvonne Daldossi 154
7. Rosja Jewgienija Dmitrijewa 153
8. Norwegia Ida Njåtun 143
9. Kanada Kaylin Irvine 131
10. Rosja Angelina Golikowa 122
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kazachstan Jekaterina Ajdowa 330
2. Norwegia Ida Njåtun 285
3. Holandia Janine Smit 215
4. Rosja Angelina Golikowa 190
5. Kazachstan Tatiana Sokirko 126
6. Holandia Floor van den Brandt 125
7. Włochy Yvonne Daldossi 110
8. Kanada Kaylin Irvine 98
9. Holandia Yvonne Nauta 92
10. Szwajcaria Kaitlyn Mcgregor 90
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Lotte van Beek 285
2. Rosja Jewgienija Dmitrijewa 279
3. Norwegia Ida Njåtun 225
4. Rosja Jelena Sochriakowa 180
5. Holandia Roxanne van Hemert 170
6. Rosja Marija Suchanosowa 124
7. Holandia Yvonne Nauta 120
8. Niemcy Jennifer Bay 97
9. Kazachstan Jekaterina Ajdowa 77
10. Holandia Rosa Pater 70
3000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Irene Schouten 255
2. Niemcy Jennifer Bay 182
3. Norwegia Ida Njåtun 160
4. Norwegia Hege Bøkko 150
5. Rosja Anna Czernowa 147
6. Rosja Marija Suchanosowa 128
7. Rosja Jelena Sochriakowa 120
8. Kanada Brianne Tutt 94
9. Włochy Tea Ravnic 79
=10. Rumunia Cristina Radu 60
=10. Japonia Nana Takahashi 60
Drużynowo
Lp. Zawodnik Punkty
1.  Holandia 250
2.  Rosja 200
3.  Włochy 130
4.  Kazachstan 127
5.  Japonia 105
6.  Finlandia 92
7.  Niemcy 90
8.  Białoruś 81
9.  Kanada 75
10.  Polska 54

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚJ 20-22 listopada 2009 Kanada Calgary 500 m (20.11) Kanada Richard MacLennan Kanada Jackson Hill Rumunia Valentin Antonio Anghel
1500 m (20.11) Kanada Richard MacLennan Kanada Martin Corbett Kanada Jackson Hill
1000 m (21.11) Kanada Richard MacLennan Kanada Martin Corbett Kanada Jackson Hill
500 m (22.11) Kanada Richard MacLennan Rumunia Valentin Antonio Anghel Kanada Jackson Hill
3000 m (22.11) Kanada Elliott Nelson Stany Zjednoczone Colton Barrett Rumunia Valentin Antonio Anghel
2. PŚJ 21-22 listopada 2009 Holandia Groningen 500 m (21.11) Kazachstan Aleksiej Bondarczuk Rosja Aleksandr Worobiew Rosja Andriej Panow
1500 m (21.11) Norwegia Sverre Lunde Pedersen Holandia Lucas van Alphen Holandia Demian Roelofs
500 m (22.11) Kazachstan Aleksiej Bondarczuk Niemcy Simon Moor Norwegia Kjetil Stiansen
1000 m (22.11) Kazachstan Aleksiej Bondarczuk Norwegia Kjetil Stiansen Norwegia Sverre Lunde Pedersen
3000 m (22.11) Holandia Lucas van Alphen Norwegia Sverre Lunde Pedersen Holandia Maurice Vriend
3. PŚJ 21-22 listopada 2009 Chińska Republika Ludowa Harbin 500 m (21.11) Chińska Republika Ludowa Sun Haoran Japonia Tatsuki Ootsuka Korea Południowa Kim Seong-kyu
1500 m (21.11) Japonia Tomoya Watanabe Korea Południowa Kim Jin-soo Korea Południowa Park Seok-min
500 m (22.11) Korea Południowa Kim Seong-kyu Japonia Tatsuki Ootsuka Chińska Republika Ludowa Sun Haoran
1000 m (22.11) Korea Południowa Kim Woo-jin Japonia Tomoya Watanabe Chińska Republika Ludowa Dong Xinlei
3000 m (22.11) Korea Południowa Park Seok-min Korea Południowa Kim Jin-soo Japonia Tomoya Watanabe
4. PŚJ 23-24 stycznia 2010 Włochy Klobenstein 500 m (23.01) Polska Artur Nogal Finlandia Tommi Pulli Kazachstan Aleksiej Bondarczuk
1500 m (23.01) Norwegia Kjetil Stiansen Holandia Thom van Beek Holandia Frank Hermans
1000 m (24.01) Polska Artur Nogal Finlandia Tommi Pulli Kazachstan Aleksiej Bondarczuk
5000 m (24.01) Holandia Frank Hermans Norwegia Håvard Holmefjord Lorentzen Niemcy Jann-Luca Zinser
5. PŚJ 30-31 stycznia 2010 Włochy Baselga di Pinè 500 m (30.01) Kazachstan Aleksiej Bondarczuk Holandia Koen Verweij Holandia Demian Roelofs
1500 m (30.01) Holandia Koen Verweij Norwegia Kjetil Stiansen Holandia Thom van Beek
1000 m (31.01) Holandia Koen Verweij Norwegia Kjetil Stiansen Rosja Andriej Panow
Bieg drużynowy (31.01)  Holandia  Rosja  Norwegia
6. PŚ 5-6 marca 2010 Niemcy Berlin 500 m (5.03) Polska Artur Nogal Kanada Richard MacLennan Kazachstan Aleksiej Bondarczuk
3000 m (5.03) Norwegia Sverre Lunde Pedersen Holandia Frank Hermans Holandia Lucas van Alphen
1000 m (6.03) Kanada Richard MacLennan Holandia Demian Roelofs Kazachstan Aleksiej Bondarczuk
1500 m (6.03) Holandia Maurice Vriend Holandia Thom van Beek Japonia Junya Miwa
Bieg drużynowy (6.03)  Holandia  Norwegia  Japonia

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kazachstan Aleksiej Bondarczuk 375
2. Polska Artur Nogal 250
3. Rosja Andriej Panow 229
4. Kanada Richard Maclennan 220
5. Norwegia Kjetil Stiansen 189
6. Niemcy Simon Moor 161
7. Rosja Paweł Kuliżnikow 128
8. Holandia Demian Roelofs 124
9. Rosja Jarosław Wikulin 119
10. Finlandia Tommi Pulli 111
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kazachstan Aleksiej Bondarczuk 285
2. Kanada Richard Maclennan 200
3. Polska Artur Nogal 190
4. Norwegia Kjetil Stiansen 170
5. Rosja Paweł Kuliżnikow 156
6. Finlandia Tommi Pulli 125
7. Holandia Demian Roelofs 120
8. Rosja Andriej Panow 116
9. Norwegia Håvard Holmefjord Lorentzen 105
10. Holandia Koen Verweij 100
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Kjetil Stiansen 310
2. Holandia Thom van Beek 292
3. Holandia Maurice Vriend 230
4. Finlandia Tommi Pulli 135
5. Norwegia Håvard Holmefjord Lorentzen 130
6. Kazachstan Aleksiej Bondarczuk 110
7. Japonia Tomoya Watanabe 110
8. Holandia Koen Verweij 100
9. Japonia Junya Miwa 90
10. Kanada Martin Corbett 82
3000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Frank Hermans 220
2. Norwegia Håvard Holmefjord Lorentzen 190
3. Norwegia Sverre Lunde Pedersen 190
4. Holandia Lucas van Alphen 155
5. Rosja Aleksiej Beliakow 108
6. Norwegia Simen Spieler Nilsen 105
7. Niemcy Jann-Luca Zinser 94
8. Holandia Thom van Beek 75
9. Japonia Shouta Nakamura 67
10. Czechy Milan Sáblik 60
Drużynowo
Lp. Zawodnik Punkty
1.  Holandia 250
2.  Norwegia 190
3.  Rosja 170
4.  Niemcy 125
5.  Japonia 105
6.  Białoruś 94
7.  Kanada 67
8.  Polska 60
9.  Włochy 60
10.  Kazachstan 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]